2. Косметичні засоби по догляду за шкірою м’якої консистенції. Креми емульсійніСкачати 27.12 Kb.
Дата конвертації08.04.2020
Розмір27.12 Kb.
Тема 2. Косметичні засоби по догляду за шкірою м’якої консистенції. Креми емульсійні.

  1. Назвіть емульгатори які використовуються у виробництві емульсійних кремів. Яка їх роль у складі косметичного засобу?

Для підвищення стійкості емульсійних косметичних засобів використовуються емульгатори.


Емульгатори, застосовувані в косметиці, повинні відповідати наступним вимогам:
1) забезпечувати формування стабільної емульсії;
2) бути хімічно індиферентними;
3) не виявляти токсичної дії, у тому числі не викликати подразнення шкіри;
4) не мати неприємного запаху.
Як емульгатори використовуються ПАР функціональні особливості яких багато в чому визначаються їхньою природою. ПАР класифікують на іоногенні (аніонні, катіонні), амфолітні (амфотерні), і неіоногенні.

Емульгатори І роду:

-Гліцерил стеарат

- Цетет-2

- Стеарет-2

- Цетеариловий спирт

- Полісорбат-60

- Полісорбат-80

- Цетеарет-12

-ПЕГ-25 гідрогенізати рицинової олії

- Лаурет- 3

- Лаурет- 8

- Монтанов L

- Olive-еmuls

-Prolipid

-Емульсійний віск Polawax


Емульгатори ІІ роду:

- Лаурет-2

- Цетолет-2

-Полігліцерил-2 диполігідроксистеарат

- ПЕГ-30 диполігідроксистеарат

- ПЕГ -4 стеарат

- Сорбітан сесквіолеат

- Сорбітан олеат

- Лецетин

- Сорбітан оліват

- Сорбітан стеарат

- Сорбітан ізостеарат

- Олет-2

- Сахарози дистеарат .

У вітчизняному косметичному виробництві застосовуються наступні види емульгаторів і їхніх сумішей: пентол, пентол модифікований, сорбітанолеат, емульгатор ВНІІЖа, янтол, янта, емульсійний віск, стеарат ПЕГ-400, олеат ПЕГ-400, оксиетильований ланолін 60, моностеарат гліцерину, моногліцериди дистильовані й інші.
Щоб забезпечити стійкість емульсії, застосовуються - емульгатори. Від них залежать стабільність, однорідність і консистенція кремів. Молекула емульгатора має витягнуту форму, один її полюс зв'язує воду, а інший - жири. Від характеру застосовуваного емульгатора залежить тип одержуваної емульсії («вода в маслі» або «масло у воді»).
2. Описати функціональне призначення кожного компонента який входить до складу косметичного засобу:
Ingredients:

Water (вода) – розчинник. один з постійних компонентів у рецептурах більшості косметичних виробів. Забезпечує їм необхідну прозорість, в'язкість, концентрацію, колір.


Vegetable Oil (Olus Oil) (овочева олія) – багата ненасиченими жирними кислотами, має пом’якшуючу дію на шкіру, гарно зволожує, робить шкіру гладенькою і ніжною. Використовується як основа кремів.
Cetyl Ethylhexanoate (цетиловий етилгексаноат) - синтетичний замінник спермацету, емолент, покращує консистенцію. Зменшує сухість шкіри і покращує її зовнішній вигляд.

Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Олія каріте (ши) – олія ши, активізує синтез колагену, володіє гарною захисною і регенеруючою діями, в тому числі захист від УФ-випромінювання. має пом'якшуючу дію при подразненнях та тріщинах на шкірі. Володіє зволожуючими та протизапальними властивостями. Поліпшує вивільнення полярних активних інгредієнтів.


Glycerin(гліцерин)- трьохатомний спирт, безколірна в’язка рідина без запаху. В складі косметичних засобів знижує випаровування води, має пом’якшуючу і зволожуючу дію
Squalane (сквалан) - це високоякісний емульгатор, пом'якшувач і носій поживних речовин, володіє потужною антиоксидантною і зволожуючою дією.
Glyceryl Stearate(гліцерил стеарат) – є емульгатором, емолентом, згущувачем, покращує розподіл речовин в засобах.
Hydrogenated Palm Oil (гідрогенізована пальмова олія) - активізує ліпідний обмін в шкірі, має пом’якшуючу дію на шкіру. Є антиоксидантом.

 

Stearyl Dimethicone (стеарин диметікон) - кремнійорганічний полімер, силікон. В’язка масляниста рідина. Використовується в косметичних засобах як компонент, що покращує структуру і взаємодію різних інгредієнтів в рецептурі. Чинить м’яку захисну дію на шкіру.


Commiphora Myrrha Oil(ефірна олія мірри) – освіжає, підтягує шкіру, розгладжує зморшки. Відновлює свіжий, гомогенний тон шкіри і матову, ніжну текстуру. Надає протизапальну, розсмоктуючи дію.
Castanea Sativa (Chestnut) Seed Extract (екстракт насіння каштану їстівного)- надає тонізуючу та протизапальну дію, покращує мікроциркуляцію, зміцнює стінки судин і регулює проникність кровоносних судин.
Polyacrylamide(поліакриламід) – використовується в основному як загусник та гелеутворювач, має емульгуючи і пом’якшуючі властивості. Не токсичний, не подразнює шкіру. Використовується у продуктах для дітей і в захисних кремах.
Cetearyl Alcohol (цетеариловий спирт) – регулятор консистенції, стабілізатор, емульгатор. Не володіє яскраво вираженими емульгуючими властивостями, підвищує в'язкість емульсійних систем типу о/в, тим самим стабілізуючи їх незалежно від значення рН.
Propylene Glycol  (пропіленгліколь) - безбарвна густа рідина без запаху зі слабким солодким смаком. Розчинник і екстрагент, має консервуючі, стерилізуючі, бактерицидні, стабілізуючі, масткі властивості.

Xanthan Gum (ксантанова камедь) - використовується як загусник, стабілізатор консистенції. Збільшує в'язкість, володіє желюючими властивостями. Забезпечує зволоження шкіри, робить її еластичною і пружною, створює захисну плівку, яка володіє певним ліфтінговим ефектом, скорочує пори і надає в'яжучий ефект.


Rosa Centifolia Flower Wax(віск троянди) – квітковий віск троянди володіє зволожуючою і пом'якшувальною дією, потужний антиоксидант, заспокоює і лікує подразнену, пошкоджену шкіру, має захисні властивості, омолоджує, бореться із зморшками
Tocopheryl Acetate (токоферил ацетат) – жовта кристалічна речовина. Антиоксидант, запобігає окисленню ненасичених ліпідів і вводиться з цією метою в косметичні засоби по догляду за шкірою
Laureth-7(лауреат-7) - полімер, похідне лауринової кислоти, яка у вигляді гліцеридів міститься в кокосовому і лавровому  маслах, використовують в якості пластифікатора.
Sorbitol(сорбітол) – шестиатомний спирт, білий порошок, солодкого смаку, використовується як зволожуючий компонент. Впливає на текстуру засобів,надаючи їм особливу м'якість, пластичність і бархатистість. У рецептурах успішно замінює гліцерин та гліколі.
Citronellol (цитранеллол) - рідина з сильним свіжим ароматом цитрусових, меліси, цітронелли. Використовується зазвичай для ароматизації косметичних засобів. Є біологічно безпечним репелентом.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка