1.Історія розвитку фізичної реабілітації та спортивної медициниСкачати 28.13 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації13.01.2022
Розмір28.13 Kb.
#21623
  1   2   3   4   5   6
Теоретичні питання для занять
Глаукома, Заняття 7, READ - niivu

ЗАНЯТТЯ 1

1.Історія розвитку фізичної реабілітації та спортивної медицини.

2.Сучасні уявлення про спортивну медицину та медичний контроль у фізичній культурі і спорті її основна мета та завдання.

3.Принципи організації вітчизняної спортивної медицини. Медичний контроль і забезпечення під час занять фізичною культурою і спортом. Основні форми роботи з медичного контролю.

4.Актуальні питання оптимізації рухової активності людини на сучасному етапі.

5.Методика комплексного медичного обстеження осіб, що займаються фізичними вправами. Види медичних обстежень.

6.Загальний та спортивний анамнез. Загальний лікарський огляд. Клінічне обстеження системи кровообігу, зовнішнього дихання, нервової системи, системи травлення, ендокринної системи та сечовиділення.

7.Дослідження та оцінка фізичного розвитку. Методи визначення фізичного розвитку та стану опорно-рухового апарату. Соматоскопія.

8. Антропометрія. Визначення рухів у суглобах.

9.Методи оцінки фізичного розвитку. Метод стандартів, антропометричного профілю, індексів.

10.Загальна оцінка фізичного розвитку.

11.Особливості медичного забезпечення оздоровчих та спортивних тренувань. Лікарсько-педагогічний контроль під час занять фізичними вправами. Визначення спеціальної працездатності та тренованості.

12.Методики лікарсько-педагогічних спостережень: проведення хронометражу й розрахунок загальної і моторної щільності навчально-тренувального заняття, побудова фізіологічної кривої заняття.
ЗАНЯТТЯ 2

1.Методи визначення і оцінки функціональних резервів організму.

2.Методики проведення та оцінка функціональних проб (проби з затримкою дихання, зі зміною положення тіла у просторі).

3. Функціональні проби з фізичним навантаженням. Функціональні проби на відновлення. Типи реакції серцево-судинної системи на фізичне навантаження.

4.Комбінована проба С.П.Летунова.

5. Механізми оздоровчої дії фізичних вправ.

6.Основні функціональні зміни в системах організму під впливом систематичних фізичних тренувань. Зміни функції кровообігу.

7. Основні функціональні зміни в системах організму під впливом систематичних фізичних тренувань. Зміни функції дихання і системи крові.

8. Основні функціональні зміни в системах організму під впливом систематичних фізичних тренувань. Зміни функції виділення та травлення.

9. Основні функціональні зміни в системах організму під впливом систематичних фізичних тренувань. Зміни функції опорно-рухового апарату.

10. Основні функціональні зміни в системах організму під впливом систематичних фізичних тренувань. Зміни функції нервової системи та органів чуття.

11. Основні функціональні зміни в системах організму під впливом систематичних фізичних тренувань. Зміни функції в ендокринній системі.

12. Основні функціональні зміни в системах організму під впливом систематичних фізичних тренувань. Зміни функції імунобіологічної реактивності.


Скачати 28.13 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка