1. Заповнити таблицюСкачати 45.66 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації09.06.2021
Розмір45.66 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

1.Заповнити таблицю:

Група ЛЗ

Препарати (один приклад)

Механізм дії

Показання

Проти-

показанняПобічна дія

Взаємодія

Інгаляційні глюкокортикостероїди

НОВОПУЛЬМОН Е НОВОЛАЙЗЕР


Будесонід проникає через клітинні мембрани та зв’язується з білком цитоплазматичного рецептора. Цей комплекс потрапляє в ядро та індукує там біосинтез специфічних білків, таких як макрокортин (ліпокортин). Гормоноподібні ефекти виникають після певного латентного періоду (30-60 хв) та призводять до пригнічення фосфоліпази А2. Можливо також, що терапевтично ефективні дози будесоніду (як і інші протизапальні глюкокортикостероїди) пригнічують цитокініндуковану експресію ЦОГ-2.

Для лікування персистуючих захворювань дихальних шляхів, що потребують застосування глюкокортикоїдів, наприклад при:

- бронхіальній астмі;

- хронічному обструктивномузахворюваннілегень.


Підвищена чутливість до будесоніду або до молочного білка, що наявний у невеликій кількості у вигляді лактози, моногідрату як допоміжної речовини.

Кандидозні інфекції ротової порожнини та горла, пневмонія (у пацієнтів із ХОЗЛ) Реакції підвищеної чутливості негайного та відстроченого типу, у тому числі ангіоневротичний набряк та анафілактична реакція Кашель, хрипота, подразнення у горлі Кропив’янка, висипання, контактний дерматит, Подразнення слизової порожнини рота

Метаболізм будесоніду у першу чергу опосередковується дією ферменту CYP3A4. Отже, застосування інгібіторів цього ферменту, таких як кетоконазол, ітраконазол, інгібітори протеази ВІЛ та препарати, що містять кобіцистат, може призвести до збільшення системної експозиції будесоніду у кілька разів. Оскільки дані щодо рекомендацій з дозування лікарських засобів відсутні, таких комбінацій слід уникати, якщо тільки користь не перевищує підвищений ризик системних побічних ефектів кортикостероїдів, у цьому випадку слід спостерігати за пацієнтами щодо появи системних побічних ефектів кортикостероїдів. Якщо цього уникнути неможливо, то період між застосуванням препаратів повинен бути якомога довший. Можна також розглянути можливість зменшення дози будесоніду.

Обмежені дані щодо цих видів взаємодії при застосуванні високих доз інгаляційної форми будесоніду вказують на те, що може спостерігатися значне збільшення плазмових рівнів

(у середньому в 4 рази), якщо ітраконазол у дозі 200 мг 1 раз на добу застосовувати разом з інгаляційною формою будесоніду (разова доза 1000 мкг).

Збільшення плазмових концентрацій та підвищений ефект кортикостероїдів спостерігаються у жінок, які також отримують естрогени або пероральні контрацептиви. Проте жодних істотних змін не було відзначено при супутньому застосуванні будесоніду та низькодозованих комбінованих пероральних контрацептивів.

Оскільки функція надниркових залоз може бути пригнічена, проба на стимуляцію секреції АКТГ, призначена для діагностики гіпофізарної недостатності, може показати хибний результат (низькі значення).

Новопульмон Е Новолайзер® може підвищити ефективність 2-симпатоміметиків для інгаляцій.
β2-агоністи

НЕБУТАМОЛ

Сальбутамол є селективним агоністом β2-адренорецепторів. У терапевтичних дозах діє на β2-адренорецептори бронхіальної мускулатури з мінімальною або повною відсутністю дії на β1-адренорецептори серця.

Лікування дорослих та дітей віком від 4 років. Препарат показаний для швидкого купірування гострих нападів бронхіальної астми, а також для лікування хворих із хронічним обструктивним бронхітом, які не реагують на традиційну терапію.

Гіперчутливість в анамнезі до будь-якого компонента препарату.

Хоча сальбутамол у формі розчину для внутрішньовенних ін’єкцій та інколи в формі таблеток і супозиторіїв застосовується при веденні передчасних пологів, сальбутамол у формі аерозолю для інгаляцій при цих показаннях не застосовується. Не застосовують сальбутамол при загрозі викидня.
З боку імунної системи.

Дуже рідко: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, кропив’янку, бронхоспазм, гіпотензію та колапс.З боку обміну речовин, метаболізму.

Рідко: гіпокаліємія. Потенційно тяжка гіпокаліємія може бути результатом лікування β2-агоністами.

Частота невідома: лактоацидоз (див. розділ «Особливості застосування»).

Неврологічні розлади.

Часто: тремор, головний біль.

Дуже рідко: гіперактивність.

Кардіальні порушення.

Часто: тахікардія.

Нечасто: посилене серцебиття.

Дуже рідко: порушення серцевого ритму, включаючи фібриляцію шлуночків, суправентрикулярну тахікардію та екстрасистолію.

Частота невідома: ішемія міокарда (див. розділ «Особливості застосування»).

Оскільки ці повідомлення є спонтанними, за даними післяреєстраційного спостереження частота їх не визначена.З боку судин.

Рідко: периферична вазодилатація.З боку дихальної системи, органів грудної клітини та середостіння.

Дуже рідко: парадоксальний бронхоспазм.З боку шлунково-кишкового тракту.

Нечасто: подразнення слизових оболонок порожнини рота і глотки.З боку опорно-рухового апарату та сполучної системи.

Нечасто: м’язові судоми.
Сальбутамол не призначають разом із такими неселективними β-адреноблокаторами, як пропранолол.

Сальбутамол не протипоказаний для призначення хворим, які лікуються інгібіторами моноаміоноксидази.
Глюкокортикостероїди системної дії

Метилпреднізолон -ФС

Метилпреднізолон належить до групи синтетичних глюкокортикостероїдів.

Глюкокортикоїди проникають через клітинні мембрани і утворюють комплекси зі специфічними цитоплазматичними рецепторами, які проникають у клітинне ядро, зв’язуються з ДНК (хроматином), стимулюють транскрипцію мРНК і подальший синтез різних ферментів, чим і пояснюється ефект при системному застосуванні глюкокортикоїдів.

Глюкокортикоїди не тільки проявляють істотний вплив на запальний процес та імунну відповідь, а також впливають на вуглеводний, білковий та жировий обмін, серцево-судинну систему, скелетні м’язи і центральну нервову систему.


Ендокринні захворювання, Ревматичні захворювання, Колагенози, Алергічні стани, Захворювання очей, Захворювання органів дихання, Гематологічні захворювання, Онкологічні захворювання, Захворювання травного тракту, Захворювання нервової системи,Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка