1. Які виділяють періоди в перебігу іхс?Скачати 25.48 Kb.
Дата конвертації10.09.2020
Розмір25.48 Kb.
1.Які виділяють періоди в перебігу ІХС?

ІХС   виділяють періоди стабільний та загострення-гострий коронарний синдром . ІХС характеризується розвитком епізодів ішемії за рахунок дисбалансу між потребами та кровопостачанням міокарду. Як правило, такі епізоди провокуються фізичними або емоційними навантаженнями чи іншими стресовими ситуаціями, проте можуть з`являтись спонтанно. Класичним проявом ішемії міокарду є напади стенокардії. Тому захворювання певний час може протікати безсимптомно і дебютувати гострим коронарним синдромом (ГКС).

2. Дайте визначення терміну «гострий коронарний синдром»?

термін, що базується на клінічних симптомах захворювання (біль у грудях тривалістю 20 хвилин та більше, який не припиняється прийомом нітрогліцерину та супроводжується змінами на ЕКГ) або

група клінічних ознак або симптомів, за допомогою яких можна запідозрити ІМ,або нестабільну стенокардію. “Гострий коронарний синдром” об’єднує початок таких клінічних станів, як нестабільна стенокардія, гострий інфаркт міокарда без зубця Q (дрібновогнищевий) та гострий інфаркт міокарда з наявністю зубця Q (трансмуральний, великовогнищевий), раптова коронарна смерть, гострі ішемічні ускладнення ангіопластики,стентування і інші втручання на коронарних артеріях, за подібністю клініки, патофізіології, тактики обстеження та лікування.

Хвора 54 років, впродовж року відмічає появу стискаючого болю за грудиною в

ранковий час. Перкуторно - розширення меж серця вліво. Аускультативно -

тони ритмічні, ослаблені, систолічний шум над верхівкою. Пульс - 68/хв.,

ритмічний, помірного напруження. Під час нападу стискаючого болю за

грудиною зареєстровано елевацію сегмента ST, а через 20 хв. – нормальна ЕКГ.

1. Які основні синдроми у хворого? Гострий коронарний синдром із транзиторною елевацією сегмента ST

2. Які додаткові методи обстеження необхідно призначити для уточненнядіагнозу? Аналіз крові, Біохімічний аналіз крові (ХС загальний, ХС ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ), ХС ліпопротеїдів дуже низької щільності (ЛПДНЩ), ХС ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ), тригліцериди (ТГ), глюкоза, К+) 
ЕКГ-проба з фізичним навантаженням на тредмілі або ВЕМ; у разі неможливості проведення останніх або за необхідності додаткової діагностики – черезстравохідна стимуляція передсердь або фармакологічні проби, провокуючі ішемію міокарда (дипіридамол)
Холтерівське моніторування ЕКГ
Провокуючі коронарний вазоспазм проби (ергометринова) 
ЕхоКГ у спокої / Стрес-ЕхоКГ з добутаміном 
Диф.діагноз: інфаркт міокарда або нестабільна стенокардія

  • Механізм: тривала ішемія серця,некроз

  • Локалізація за грудиною, може іррадіювати в шию, нижню щелепу, плечі, лікті, епігастральну ділянку

  • Характер болю тиснучий, пекучий, стискаючий; триває 2–10 хв зазвичай сильніший; триває >30 хв при інфаркті, <20 хв при стенокардії

  • Фактори, що провокують, посилюють, полегшують не минає після застосування нітрогліцерину та припинення фізичного навантаження

  • супутні симптоми задишка, пітливість, слабкість, нудота, блювання

Також: перикардит, розшарування аорти, подразнення плеври (пневмонія, інфаркт легені, пневмоторакс), захворювання стравоходу, трахеї, бронхів або середостіння та інші.

4. Який найбільш імовірний діагноз? ІХС. Вазоспастична стенокардія.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка