1 Вступ. Використання методів дослідження операційСкачати 195.77 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації08.02.2021
Розмір195.77 Kb.
  1   2   3   4

1 Вступ. Використання методів дослідження операцій

електромеханічних систем в проектуванні оптимальних систем

керування електроприводом.  1. Коротка характеристика методів пошуку оптимального керування

Оптимальне керування - це завдання проектування системи, що забезпечує для заданого об'єкта управління або процесу закон управління або управляючу послідовність дій, які забезпечують максимум чи мінімум заданої сукупності критеріїв якості системи.

Для вирішення задачі оптимального управління будується математична модель керованого об'єкта або процесу, що описує його поведінку з плином часу під впливом керуючих впливів і власного поточного стану. Математична модель для задачі оптимального управління включає в себе: формулювання мети управління, виражену через критерій якості управління; визначення диференціальних або різницевих рівнянь, що описують можливі способи руху об'єкта управління; визначення обмежень на використовувані ресурси у вигляді рівнянь або нерівностей.

Найбільш широко при проектуванні систем управління застосовуються такі методи: варіаційне числення, принцип максимуму Понтрягіна і динамічне програмування Беллмана.

Іноді (наприклад, при управлінні складними об'єктами, такими як доменна піч в металургії або при аналізі економічної інформації) у вихідних даних і знаннях про керований об'єкт при постановці завдання оптимального управління міститься невизначена або нечітка інформація, яка не може бути оброблена традиційними кількісними методами. У таких випадках можна використовувати алгоритми оптимального управління на основі математичної теорії нечітких множин (Нечітке управління). Використовувані поняття і знання перетворюються в нечітку форму, визначаються нечіткі правила виведення прийнятих рішень, потім виробляється зворотне перетворення нечітких прийнятих рішень у фізичні керуючі змінні.
    1. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка