1. Виписати рецептиСкачати 29.11 Kb.
Дата конвертації04.03.2021
Розмір29.11 Kb.

1. Виписати рецепти:


    1. Фуросемід в ампулах та таблетках

    2. Гідрохлортіазид у таблетках

    3. Індапамід у таблетках

    4. Ацетазоламід у таблетках

    5. Еплеренон у таблетках

    6. Спіронолактон у таблетках

    7. Манітол у флаконах

    8. Алопуринол у таблетках

    9. Окситоцин в ампулах

    10. Карбетоцин у флаконах

    11. Міфепристон в таблетках

    12. Мізопростол в таблетках

    13. Фенотерол в ампулах

    14. Дутастерид в капсулах

    15. Настоянка «Простатофіт»

    16. Силденафіл в таблетках


2. Заповнити таблицю


№ п/п

Препарат

Фармакологічна

група


Механізм дії

Фармакологічний

ефект


Показання до призначенняФуросемідГідрохлортіазидІндапамідАцетазоламідСпіронолактонЕплеренонАлопуринолМанітолМізопростолОкситоцинКарбетоцинГексопреналінЦипротеронБікалутамідФінастеридТамсулозинСилденафіл


3. Обґрунтувати вибір препарата, його лікарську форму, дозування, концентрацію, шлях введення і виписати рецепт:


 1. Препарати, рекомендовані для лікування гіпертонічної хвороби в зв'язку з наявністю у них діуретичного і гіпотензивного ефектів

 2. Діуретичний засіб, що є антагоністом альдостерону, застосовується при

недостатності серця, цирозі печінки, нефротичному синдромі.

 1. Діуретичний засіб з різко вираженим "калійзберігаючим" ефектом для лікування хворих з непереносимістю глікозидів наперстянки через розвиток гіпокаліємії.

 2. Осмотичний діуретичний препарат для зниження внутрішньочерепного тиску і зменшення набряку легенів, а також для ліквідації гострої недостатності нирок у разі збереженої їх фільтраційної здатності.

 3. Препарат, що гальмує синтез сечової кислоти в зв'язку з інгібуючою дією на ксантиноксидазу, для лікування подагри.

 4. Препарат для ліквідації кровотеч після ручного відділення плаценти, в ранньому післяпологовому періоді, після кесаревого розтину, на грунті міом матки, а також для прискорення інволюції матки в післяпологовому періоді.

 5. Гормональний поліпептид для стимуляції пологової діяльності.

 6. Таблетований препарат, синтетичний аналог окситоцину для посилення пологової діяльності.

 7. Агоніст окситоцинових рецепторів подовженої дії для профілактики атонічних маткових кровотеч.

 8. Селективний бета-2-адреноміметик для короткочасного лікування неускладненого перебігу передчасних пологів та пригнічення скоротливої активності матки.

 9. Антагоніст окситоцинових рецепторів для уповільнення пологової діяльності при загрозі передчасних пологів у вагітних

 10. Специфічний інгібітор 5-α-редуктази типу II, (блокує утворення потужного андрогену – дигідротестостерону) лікування та контролю ДГПЗ у пацієнтів з доброякісною гіперплазією передміхурової залози.

 11. Інгібітор фосфодіестерази-5, що застосовуються при еректильній дисфункції. 


4.Узагальнити основні механізми дії препаратів(заповнити таблицю).№ п/п

Фармакологічна

група


Механізм дії

ПрепаратиПетльові діуретики

1


Тіазидні діуретии

1


Осмотичні діуретики

1


Урикозуричні препарати

1


Лікарські засоби, що застосовуються для стимуляціїї пологів

1
2


Лікарські засоби, що застосовуються для профілактики і лікування маткових кровотеч

1
2


Токолітики

1
2
3


Лікарські засоби, що застосовуються при ДГПЗ

1
2


Лікарські засоби, що застосовуються для корекції еректильної функції

1
2
3


5. Фармакологічна характеристика засобів, що застосовуються для лікування гіпертонічної хвороби.
Петлеві діуретики

Діазидоподібні діуретики

Калійзберігаючі

діуреки

Лікарські засоби, що використовуються з цією метою


Механізм дії


Побічні реакції6. Фармакологічна характеристика засобів, що застосовуються акушерській практиці.

Окситоцин

Динопростон

Ергометрину малеат

Механізм дії


Чутливість матки до препарату


Характер скорочень міометрію


Початок дії


Тривалість дії


Особливості введення препарату


Основні побічні ефекти7.Фармакологічна характеристика засобів, що застосовуються для корекції

еректильної дисфункції.
Силденафіл

Йохімбін

Джерело отриманняМеханізм діїОсобливості прийомуВзаємодія з іншими препаратамиПочаток діїОсновні побічні ефекти
8. Задачі для самоконтролю:


 1. Петлевий діуретик, виводить солі з організму, затримує виведення сечової кислоти, збільшує рівень глюкози в організмі, посилює утворення простагландинів, екскрецію іонів натрію збільшує до 20%. Механізм дії полягає в блокуванні Na+K+2CI котранспортеру ниркових канальців. Використовують для форсованого діурезу, зняття гіпертонічної кризи, тощо. Визначити препарат. Пояснити, чому даний препарат заборонено застосовувати разом з антибіотиками з групи аміноглікозидів?

 2. Сечогінний препарат, впливає на початкову ділянку дистального відділу канальців нирок. Збільшує екскрецію іонів натрію до 10%. Затримує виведення сечової кислоти, збільшує рівень глюкози в організмі. Проявляє гіпотензивний ефект, понижуючи чутливість гладеньких м’язів судин до катехоламінів. При довготривалому введені виникає необхідність приймати препарати калію. Визначити препарат.

 3. Хворому, який скаржиться на болі та обмеження рухів у суглобах призначено протиподагричний препарат, який зменшує утворення сечової кислоти. Визначити препарат. Назвати інші урикозуричні лікарські засоби.

 4. У хворого із хронічною серцевою недостатністю спостерігаються периферичні набряки. Почергове застосування гідрохлортіазиду, фуросеміду не сприяло значному діуретичному ефекту та покращенню стану. В аналізі крові виявлено підвищений вміст альдостерону. Визначити препарат, який необхідно признасити хворому. Обґрунтувати свій вибір.

 5. Сечогінний препарат не метаболізується в організмі, підвищує осмотичний тиск в плазмі крові і в просвіті ниркових канальців. Збільшує фільтрацію води в нирках в великій кількості (акваретик). Ефективний при ендогенних та екзогенних інтоксикаціях. На активний транспот Na+ не впливає. Визначити препарат.

 6. У пологовому відділенні знаходиться жінка, у якої за строком вагітності вже повинні наступити пологи. При обстеженні шийка матки розкрита, але скорочення матки відсутні. У жінки відмічена артеріальної гіпертензія, в анамнезі захворювання нирок. Який препарат необхідно признасити для індукції (стимуляції) пологової діяльності.

 7. У породіллі не значна лактація та лактостаз. Призначте найбільш доцільний в даних умовах лікарський препарат для стимуляціїї лактації в післяпологовому періоду та усунення лактостазу.

 8. Утеротонічний препарат, агоніст окситоцину тривалої дії. Стимулює ритмічні скорочення матки, збільшує частоту скорочень, що вже почалися, підвищує тонус м’язів матки. Доза препарату становить 0,0001. Застосовують для профілактики атонії матки у разі кесаревого розтину, що здійснювався із застосуванням спінальної або епідуральної анестезії. Визначте препарат.

 9. Утеротонічний засіб рослинного походження, похідний алкалоїдів маткових ріжків, але позбавлений α-адреноблокуючої активності, Викликає тонічні, спастичні скорочення міометрію, підвищує тонус, збільшує силу і частоту скорочень матки. Гальмує продукцію пролактину і секрецію молока. Визначіть препарат і вкіжіть причину за якою його не використовують для індукціі пологів.

 10. У пацієнта діагностовано доброякісну гіпертрофію простати (ДГПЗ). Призначте препарат, що пригнічує утворення потужного андрогену – дигідротестостерону, для зниження ризику виникнення  гострої затримки сечі в подальшому та необхідності хірургічного втручання.

 11. У пацієнта діагностована доброякісна гіперплазія простати, яка супроводжується функціональними розладами з боку нижніх сечовивідних шляхів (часті нічні позиви, біль при сечовипускані, невелика кількість сечі). Призначте антиадренергічний препарат з метою зниження тонусу гладкої мускулатури передміхурової залози, шийки сечового міхура, простатичної частини уретри та поліпшення виділення сечі.

 12. До лікаря-сексопатолога звернувся чоловік середнього віку зі скаргами на порушення потенції та ерекції під час статевого акту. В анамнезі пацієнта стенокардія, яку лікує препаратами нітрогліцерину. Який препарат необхіно рекомендувати пацієнту в даній ситуації?


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка