1. У пацієнта 54 років масивна шлунковокишкова кровотеча. Після інтенсивної терапії йому виконали ендоскопію. Не знайдено варикозних вен, геморагічного гастриту або виразокСкачати 274.63 Kb.
Дата конвертації14.12.2016
Розмір274.63 Kb.
Кровотеча з виразки


1. У пацієнта 54 років масивна шлунковокишкова кровотеча. Після інтенсивної терапії йому виконали ендоскопію. Не знайдено варикозних вен, геморагічного гастриту або виразок. Після повторного лаважу шлунка і прицизійного огляду знайдено точкову геморагічну ерозію біля гастроезофагеального переходу. Що це може бути?
A. Кровотеча з підслизової судини
B. Карциноїд
C. Синдром Mallory-Weiss
D. Результат прийому алкоголю
E. Лейоміома шлунка

2. За якими ознаками визначається обсяг крововтрати при гострій шлунково-кишковій кровотечі?
A. За глобулярним об’ємом
B. За показниками ОЦК
C. За показниками кількості еритроцитів, гемоглобіну, гематокриту
D. За центральним венозним тиском
E. За артеріальним тиском, пульсом, станом хворого

3. Хворий 70 років поступив з масивною шлунковокишковою кровотечею. Місяць тому переніс операцію з приводу аневризми черевного відділу аорти. Яка інформація щодо цієї ситуація буде правильною?
A. Наведена ситуація завжди є фатальною
B. Найчастіше зустрічається аортоентеральна фістула між аортою і 12-п. кишкою
C. Потрібно призначити блокатори водневої помпи і залишити в реанімаційному відділенні
D. У профілактиці утворення аортоентеральних фістул має значення окреме виділення аорти і стравоходу
E. Більшисть аортоентеральних фістул є первинними

4. Хворий скаржиться на загальну слабість, запаморочення, блювання кров'ю. Захворювання почалося після багаторазового блювання, що виникло на тлі AT - 200/120 мм рт.ст. Під час одного з нападів блювання в блювотних масах з'явилася кров. Живіт не роздутий, бере участь в акті дихання, симетричний. При пальпації м'який, безболісний по всій площі. Перистальтика кишечника задовільна. Поставте попередній діагноз:
A. Носова кровотеча
B. Кровотеча з варикозних вен стравоходу
C. Синдром Mallory-Weiss
D. Загострення виразкової хвороби
E. Гострий геморагічний гастрит

5. Хворий госпіталізований з приводу профузної шлунково-кишкової кровотечі. Страждає на хронічний алкоголізм. Протягом останніх декількох років часто з'являються задишка, болі в животі, відчуття розпирання в епігастрію. При огляді - зниженого харчування, пальпується збільшена, щільна і трохи болюча печінка. У черевній порожнині визначається рідина. Склери іктеричні. Ваш попередній діагноз:
A. Цироз печінки
B. Рак печінки
C. Отруєння солями важких металів
D. Виразкова хвороба шлунка
E. Хвороба Шенлейн-Геноха

6. Хворий 45 років госпіталізований зі скаргами на загальну слабість, запаромочення, тимчасову втрату свідомості. З анамнезу відомо, що періодично протягом трьох років турбує біль в епігастральній ділянці, особливо у нічний час, печія для зменшення якої вживав соду. Не обстежувався. Два тижні до поступлення турбував біль, який самостійно пройшов два дні тому. У день поступлення виникла сильна слабість, нудота, головокружіння, двічі було випорожнення чорним, дьогтеподібним калом та двічі втрачав свідомість. Загальний аналіз крові: гемоглобін 96 г/л, лейкоцитів 16 х 10^9/л.

Який попередній діагноз?
A. Гострий панкреатит
B. Абдомінальна форма інфаркту міокарда
C. Кровотеча з флебектазій стравоходу
D. Рак шлунка з кровотечею
E. Кровотеча з виразки дванадцятипалої кишки

7. Хворий скаржиться на біль за грудниною та в епігастрію, слабість, запаморочення. З анамнезу відомо, що хворий після банкету підсковзнувся й упав на вулиці. Після цього з'явився біль за грудниною і в епігастрію. Через годину відчув слабість і запаморочення, було блювання невеликою кількістю незміненої крові. Страждає на гіпоацидний гастрит, болісні відрижки повітрям. Живіт безболісний, симптомів подразнення очеревини немає. Яке з захворювань є найбільш імовірною причиною кровотечі?
A. Виразкова хвороба
B. Ерозивний гастрит
C. Гостра виразка шлунка
D. Пухлина шлунка
E. Синдром Mallory-Weiss

8. Батьки хлопчика 10 років звернулися зі скаргами на блідість і загальну слабість у дитини. У віці 8 років переніс вірусний гепатит. За останні 6 місяців періодично помічали у дитини випорожнення чорного кольору. На шкірі тулуба, кінцівок телеангіоектазії. В навколопупковій ділянці виражений підшкірний венозний малюнок. Помірна болючість по ходу товстої кишки. Печінка +2 см, краї її дещо ущільнені. Селезінка +4,5 см. Випорожнення останній раз були тиждень тому, чорного кольору. Ваш попередній діагноз:
A. Синдром портальної гіпертензії, внутрішньопечінковий блок
B. Хронічний коліт
C. Синдром портальної гіпертензії, позапечінковий блок
D. Синдром Меллорі-Вейсса
E. Виразкова хвороба шлунка, кровотеча

9. Хворий знаходиться на лікуванні в лікарні три дні після дорожньо-транспортного випадку. Наявні численні забиті місця м'яких тканин, стиснення гомілок, ознаки струсу головного мозку. Проводиться терапія кортикостероїдами, прямими і непрямими антикоагулянтами. Вранці стан хворого погіршився, оправився рідким смердючим калом чорного кольору, був колапс. Після проведених лікувальних заходів упродовж години артеріальний тиск стабілізувався - 100/60 мм рт. ст., пульс 120 ударів за хвилину. Укажіть найбільш імовірне джерело кровотечі:
A. Травматичний розрив шлунка
B. Гостра виразка шлунка
C. Рак шлунка
D. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки
E. Геморагічний езофагіт

10. Вкажіть найінформативніший метод діагностики кровотечі із виразки шлунка?
A. Ультразвукове дослідження
B. Комп’ютерна томографія
C. Лапароскопія
D. Ґастродуоденоскопія
E. Рентгеноскопія шлунка

11. Одним з небагатьох методів тимчасової зупинки або зменшення гемобілії може бути пальцеве затискання судин в гепатодуоденальній зв’язці (через foramen Winslow). Яка інформація щодо печінкової артерії вказана правильно?
A. На цьому рівні артерія називається загальною печінковою
B. Вона є гілкою верхньої брижевої артерії
C. Вона знаходиться позаду від нижньої порожнистої вени
D. Вона знаходиться позаду ворітної вени
E. Вона знаходиться медіально від ходедоха і попереду ворітної вени

12. Про кровотечу з якого органа можна думати, якщо у хворого на фоні задовільного загального стану в калі виявлені згортки крові?
A. Дванадцятипала кишка
B. Кардіальний відділ шлунка
C. Товста кишка
D. Антральний відділ шлунка
E. Стравохід

13. Хворий 39 років надійшов до хірургічного відділення втретє за два роки з приводу кровотечі виразкової етіології. Комплексом консервативної терапії кровотечу зупинено, стан хворого протягом тижня покращився, порівняно з періодом до виникнення ускладнення. Яка ваша тактика при лікуванні хворого?
A. Хворого перевести в гастроентерологічне відділення для консервативного лікування
B. Хворого необхідно оперувати планово
C. Хворого виписати для продовження лікування амбулаторно
D. Хворий підлягає динамічному нагляду
E. Хворого необхідно оперувати екстрено

14. Найбільш часто профузною кровотечею ускладнюються виразки розташовані на:
A. Дні шлунку
B. Великій кривині шлунку
C. Задній стінці цибулини дванадцятипалої кишки
D. Задній стінці тіла шлунку
E. Передній стінці ампули дванадцятипалої кишки

15. Хворий К., 43 років, надійшов зі скаргами на слабість, запаморочення, нудоту, блювання «кавовою гущею», мелену. У анамнезі періодичні нічні, «голодні» болі у верхній половині живота, нудота, печія. ЧСС - 110 за хв., АТ - 90/60 мм рт. ст., Нb - 78 г/л, еритр. - 2,6Т/л, лейк. 9,8 Г/л. Ваш попередній діагноз?
A. Виразкова хвороба шлунка, гостра шлунково-кишкова кровотеча
B. Рак шлунку, гостра шлунково-кишкова кровотеча
C. Синдром Мелорі-Вейса
D. Геморагічний гастрит
E. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, гостра шлунково-кишкова кровотеча

16. Хворий скаржиться на загальну слабість, запаморочення, біль в епігастрію, нудоту, кал чорного кольору. Захворів два тижні тому, коли з'явився біль у животі. Три дні як виникла загальна слабість, нездужання і дьогтеподібне випорожнення. Після цього біль дещо зменшився. Раніше відчував біль у животі натще і вночі. Живіт не роздутий, симетричний, приймає участь в акті дихання. При пальпації м'який, дещо болючий в епігастрію. Печінка біля краю реберної дуги, селезінка не пальпується. Ваш попередній діагноз?
A. Пухлина шлунка, кровотеча
B. Кровотеча виразкової етіології
C. Синдром Mallory-Weiss
D. Геморагічний гастрит
E. Кровотеча з варикозних вен стравоходу

17. Хворому П., 40 років, з групою крові А (ІІ) проводилось за показаннями переливання крові та нативної плазми групи А (ІІ). Через 20 хвилин після переливання хворий відмітив сильну пропасницю – озноб, підвищення температури тіла до 40°С, головний біль та біль у м’язах, кістках, задишку. При огляді – ціаноз губ. Пульс 106 в 1 хвилину, АТ – 130/90 мм рт.ст. До якого виду трансфузійних ускладнень відноситься цей стан?
A. Анафілактична реакція
B. Цитратний шок
C. Алергічна реакція
D. Гемотрансфузійний шок
E. Пірогенна реакція

18. Хворий Н., 58 років, поступив зі скаргами на чорний стул на протязі 4–5 діб, слабкість, запаморочення. В анамнезі – виразкова хвороба 12-палої кишки на протязі 20 років з нечастими загостреннями. Останнє загострення було за тиждень до вступу до лікарні. Нв – 48 г/л. При терміновому ендоскопічному дослідженні виявлена хронічна виразка цибулини 12-палої кишки в діаметрі 0,8 см, яка спричинила кровотечу. Оберіть вірну тактику.
A. Консервативна, противиразкова, гемостатична терапія з наступною операцією через 5-8 діб - ваготомія, прошивання судини у виразки, пілоропластика
B. Через тривалий анамнез, важкий ступень крововтрати ваготомія з пілоропластикою та вшивання виразки
C. Через виражену анемію, короткочасна, протягом 24 годин, підготовка та термінова операція
D. Через тривалість кровотечі, виражену анемію показана противиразкова гемостатична терапія з наступною плановою операцією
E. Консервативна терапія в умовах терапевтичного відділення

19. Зазначте найчастішу причину гострої шлунково-кишкової кровотечі:
A. Патологія товстої кишки
B. Цироз печінки
C. Захворювання стравоходу
D. Портальна гіпертензія
E. Гастродуоденальні виразки

20. Хворий 40 років страдає багато років виразкової хворобою 12-палої кишки. Два дні назад болі в животі стихли, але появилась слабкість, крутіння голови. В цей день після підняття з ліжка було запаморочення. Блідий. В епігастральної дільниці пальпація болюча. Яке ускладнення відмічається у хворого?
A. Стеноз воротаря шлунку
B. Малігнізація виразки
C. Кровотеча з виразки
D. Пенетрація виразки
E. Прободіння виразки у заочеревинний простір

21. Хворий С.,63 років, поступив у приймальний покій із масивним блюванням кров’ю. Блювання виникло раптово; в анамнезі вірусний гепатит. При огляді виявлено телеангіектазії на обличчі та грудях, на черевній стінці венозна сітка у вигляді “голови медузи”, пальпується збільшена селезінка. Яка причина кровотечі на Вашу думку?
A. Ерозивний гастродуоденіт
B. Розрив варикозних вен стравоходу
C. Кровоточива виразка шлунку
D. Карцинома стравоходу
E. Синдром Мелорі-Вейса

22. Хворий 50 років скаржиться на виражену загальну слабість, запаморочення, рідкі випорожнення чорного кольору. Хворіє протягом доби після вживання гострої їжі та алкоголю. Об’єктивно: стан важкий, шкіра бліда, волога. Пульс 120 уд. за хвилину. АТ 90/60 мм рт.ст. Язик обкладений, сухий. Живіт м’який, помірно болючий в епігастрію. Перистальтика посилена.

Який діагноз є найбільш вірогідним?
A. Шлунково-кишкова кровотеча
B. Отруєння сурогатами алкоголю
C. Гострий панкреатит
D. Харчова токсикоінфекція
E. Неспецифічний виразковий коліт

23. У жінки, що страждає на гіпертонічну хворобу, під час гіпертонічного кризу з'явилося блювання кров'ю. При ургентній ендоскопії в ділянці стравохідно-шлункового переходу й у кардіальному відділі шлунка виявлені два лінійних розриви слизової довжиною по 10 мм, з яких кровило. Сформулюйте попередній діагноз:
A. Хвороба Рандю-Ослера
B. Синдром Zollinger-Ellison
C. Синдром Mallory-Weiss
D. Ерозивний езофагіт
E. Гострі виразки шлунка

24. Хворий скаржиться на блювання кров'ю. Протягом 10 років страждає на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. За три доби до блювання кров'ю з'явився біль в епігастрію. Шкірні покриви бліді, пульс слабого наповнення, ЧСС - 110 уд. за хвилину. Після блювання кров'ю біль не зменшився. Через дві доби після виникнення він підсилився, з'явилося напруження м'язів черевної стінки. Живіт бере участь в акті дихання, симетричний. При пальпації м'який, дещо роздутий, симптом Щоткіна-Блюмберга сумнівний. Поставте попередній діагноз:
A. Кровотеча на тлі перфорації
B. Кровотеча на тлі стенозу воротаря
C. Пенетрація виразки і стеноз воротаря
D. Пенетрація виразки в підшлункову залозу
E. Перфорація на тлі кровотечі

25. Доставлено хворого 45 років з гострою шлунковою кровотечею ІІ-ІІІ ступеня, що проявилася гематомезісом. Із анамнезу відомо, що хворий 10 років тому переніс гострий деструктивний панкреатит, після якого з часом з’явилась спленомегалія. При огляді хворого шкіра бліда, пульс 110 уд./хв, АТ-100/60 мм рт.ст., гемоглобін 90 г/л. Живіт дещо збільшений в розмірах, м’який, помірно болючий в лівому підребер’ї, де визначається великих розмірів селезінка. Печінка, підшлункова залоза не пальпуються. Перистальтика прискорена. Яка патологія спричинила кровотечу?
A. Рак шлунка, ускладнений кровотечею
B. Кровотеча із кісти підшлункової залози
C. Синдром Мелорі-Вейса
D. Гострі виразки шлунка
E. Підпечінкова портальна гіпертензія

26. Хворий, 53 роки, поступив зі скаргами на загальну слабкість, блювання кров’ю, нудоту, запаморочення при спробі підвестись. Захворювання пов’язує із значним фізичним навантаженням (після обіду з необмеженим прийомом алкоголю почав рубати дрова). Спершу відмітив нудоту, невдовзі – блювання, а потім блювання зі значними домішками червоної крові. В анамнезі патології шлунка й стравоходу немає. Загальний стан середньої важкості. Свідомість збережена. Шкіра бліда, обличчя вкрите холодним потом. Слизові оболонки бліді. АТ – 100/60 мм рт. ст. ЧСС – 92 за 1 хв. Живіт не здутий, симетричний, бере участь в акті дихання, м’який, не болючий. Печінка й селезінка не збільшені. Ректально – без патології. Найбільш імовірний попередній діагноз?
A. Виразкова хвороба шлунка
B. Гостра стресова виразка шлунка
C. Геморагічна езофагогастропатія
D. Защемлення ковзної грижи стравохідного отвору діафрагми
E. Синдром Мелорі-Вейса

27. У дитини, яка перенесла гнійний омфаліт, у 4-літньому віці відзначені загальна слабість, збільшення живота, біль у лівому підребер'ї, часті носові кровотечі. При пальпації живота ліворуч визначається великих розмірів щільне пухлинне утворення, поверхня його нерівна, рухливість обмежена, не балотує. У крові - помірна анемія, лейкопенія і тромбоцитопенія. Ваш попередній діагноз:
A. Синдром портальної гіпертензії
B. Кіста брижі товстої кишки
C. Кіста селезінки
D. Пухлина селезінки
E. Пухлина Вільмса

28. У пацієнта К., 56 років, через 2 години після операції з приводу цирозу печінки черговий хірург виявив накопичення крові у дренажному флаконі. Об’єктивно: хворий блідий, АТ – 100/70 мм рт. ст., пульс – 100 уд/хв. Аналіз крові: гемоглобін – 95 г/л, кількість еритроцитів – 3,92х10^12, кількість фібриногену – 0,8 г/л, час кровотечі подовжений в 2 рази. Що слід призначити хворому?
A. Ввести внутрішньом’язово розчин вікасолу
B. Призначити переливання одногрупної плазми крові
C. Перелити одногрупну сумісну еритроцитарну масу
D. Внутрішньовенне введення 40% розчину глюкози
E. Внутрішньовенне введення контрикалу та етамзилат в/м

29. Хворому виконано панкреатодуоденальну резекцію з приводу раку головки підшлункової залози. Турбують слабість, нездужання. Через дві доби після операції слабість дещо посилилася. З'явилася нудота і блювання з домішкою червоної крові, мелена. Живіт помірно болючий по ходу післяопераційної рани. Симптомів подразнення очеревини немає. Ваш попередній діагноз:
A. Гострі виразки шлунка, кровотеча
B. Неспроможність панкреатоєюноанастомозу
C. Виразка дванадцятипалої кишки, кровотеча
D. Гостра виразка дванадцятипалої кишки, кровотеча
E. Неспроможність гастроентероанастомозу

30. Вкажіть оптимальний метод лікування кровотечі з гострих виразок шлунка:
A. Застосування зонда Блекмора
B. Ендоскопічний гемостаз
C. Гастротомія та прошивання виразки шлунка
D. Резекція шлунка
E. Комплексна гемостатична та противиразкова терапія

31. Хворий С., 63 років страждає цирозом печінки 10 років. Після фізичного навантаження з’явилась загальна слабкість, запаморочення, нудота, мелена. Об-но: АТ - 100/60 мм рт.ст., ЧCC - 100 в хв., пульс ниткоподібний. Яке ускладнення розвинулось?
A. Печінкова кома
B. Гемороїдальні кровотечі
C. Ортостатичний колапс
D. Кровотеча з розширених вен стравоходу
E. Виразкова хвороба

32. Хворого госпіталізовано з кровотечею з виразки шлунка. Виразка до 3 см у діаметрі на задній стінці тіла шлунка. Атипових клітин при біопсії не виявлено. Анемію ліквідовано. Виберіть спосіб лікування хворого:
A. Екстрена операція
B. Планова операція
C. Противиразкове стаціонарне лікування
D. Противиразкове амбулаторне лікування
E. Операція у разі неефективності консервативної терапії

33. При повторній виразковій кровотечі та малому ступені операційного ризику рекомендовано:
A. Клиноподібне видалення виразки з пілоропластикою та стовбурова ваготомія
B. Резекція шлунка з виразкою
C. Ушивання виразки з пілоропластикою та ставбуровою ваготомією
D. Клиноподібне видалення виразки що кровоточить і СПВ
E. Видалення виразки

34. У хворого на виразкову хворобу під час чергового загострення зник біль у надчеревній ділянці. У той же час хворий відмітив появу рідкого чорного стулу. Як Ви вважаєте, зниження болю у хворого характерно для:
A. Перфорації виразки
B. Пілородуоденального стенозу
C. Пенетрації в підшлункову залозу
D. Малігнізації виразки
E. Кровотечі

35. Пацієнтка 56 років страждає на ревматоїдний поліартрит. Тривалий час приймає нестероїдні протизапальні препарати. Госпіталізована з кровотечею, що проявилася меленою, колапсом. При ендоскопії в антральному відділі виявлено три виразкових дефекти діаметром 1,0 см; 1,5 см і 2,0 см. Всі округлої форми, плоскі, покриті фібрином сірого кольору, без запального валу навколо. У більшій виразці артеріальна судина з триваючою кровотечею тонким пульсуючим струменем. Виберіть оптимальний вид зупинення кровотечі:
A. Ендоскопічний гемостаз, противиразкове лікування
B. Лапаротомія, висічення виразок
C. Лапаротомія, резекція шлунка
D. Гемостатична терапія, противиразкове лікування
E. Ендоскопічний гемостаз, відмінення стероїдів

36. Будівельник 35 років протягом останніх 6 місяців скаржиться на важкість в епігастральній ділянці. Не обстежувався. Напередодні ввечері зловживав горілкою. Вранці було блювання їжею, а після фізичного навантаження через 30 хвилин – кров’ю.

Про яку патологію слід думати насамперед?
A. Синдром Маллорі-Вейса
B. Хвороба Менетріє
C. Виразкова хвороба шлунка
D. Ерозивний гастрит
E. Синдром Золлінгера-Еллісона

37. Хворий Л., 36 років, надійшов зі скаргами на слабість, запаморочення, нудоту, блювоту кров'ю. Занедужав раптово, після підняття ваги, раніше шлунок не турбував. Пульс 100 за хв, АТ 100/60 мм рт. ст, Нв 100 г/л, еритр. 3,0х10^12/л. Ваш попередній діагноз?
A. Рак шлунка, гостра шлункова кровотеча
B. Геморагічний гастрит
C. Синдром Малорі-Вейса, гостра шлункова кровотеча
D. Виразка ДПК, гостра шлункова кровотеча
E. Виразка шлунка, гостра шлункова кровотеча

38. Основним антидотом гепарину є:
A. Манітол
B. Мерказоліл
C. Протамінсульфат
D. Метіонін
E. Трентал

39. Виберіть пару носіїв біологічних властивостей, що використовують для визначення групи крові:
A. Сировотка крові + тромбоцити
B. Еритроцити + моноцити
C. Сировотка крові + лейкоцити
D. Еритроцити + макрофаги
E. Сировотка крові + лейкоцити

40. Вкажіть оптимальний метод зупинки кровотечі з варикозно-розширених вен стравоходу:
A. Застосування зонда Sengstaken-Blakemore
B. Ендоскопічне лігування гумовими кільцями
C. Ендоскопічна склеротерапія
D. Комплексна гемостатична терапія
E. Гастротомія та прошивання вен

41. Безпосередньо перед переливанням крові (еритроцитарної маси) в усіх випадках необхідно виконати наступні проби, за винятком
A. Пробу на біологічну сумісність
B. Пробу на індивідуальну сумісність
C. Контрольне визначення групи крові реципієнта і донора
D. Непряму пробу Кумбса
E. Пробу на сумісність за резус-фактором

42. У молодої жінки протягом останніх 6 місяців з'явилися болі по всьому животу, періодично буває переміжне випорожнення з домішками крові і гною. Захворювання пов'язує з перенесеними пологами. При огляді: бліда, зниженого харчування. Живіт м'який, болючий по ходу товстої кишки. Шкіра періанальної ділянки мацерована. В аналізі крові - анемія середнього ступеня тяжкості. Ваш попередній діагноз?
A. Дизентерія
B. Пухлина товстої кишки
C. Неспецифічний виразковий коліт
D. Загострення хронічного ентероколіту
E. Дисбактеріоз

43. Хворого госпіталізовано в клініку з виразковою кровотечею за останні три роки вп'яте. Кровотечу зупинено ендоскопічно. Анемія середнього ступеня тяжкості. Виразка в цибулині 12-палої кишки до 2,0 см у діаметрі. Визначте тактику лікування:
A. Оперативне лікування
B. Противиразкове амбулаторне лікування
C. Коагуляція виразки аргоновою плазмою
D. Противиразкове стаціонарне лікування
E. Противиразкове і фізіотерапевтичне лікування

44. Хворого госпіталізовано із кровотечею у травний тракт. Страждає на загальний атеросклероз, цукровий діабет, дистрофічний поліартрит. Тривалий час приймає нестероїдні протизапальні препарати. При ендоскопії в антральному відділі шлунка виявлено плоский виразковий дефект округлої форми, до 4 см у діаметрі з дрібними тромбованими судинами по його краю, дно виразки виконане фібрином грязно-сірого кольору. Сформулюйте попередній діагноз:
A. Гостра виразка шлунка, кровотеча
B. Синдром Mallory-Weiss
C. Хронічна виразка шлунка, кровотеча
D. Виразковий гастрит, кровотеча
E. Рак шлунка, кровотеча

45. За класифікацією виразкових кровотеч Forrest, виразка з тромбованою судиною, коли згусток флотує (нефіксований) це:
A. Forrest Ib
B. Forrest IIc
C. Forrest IIa
D. Forrest Ia
E. Forrest IIb

46. Вкажіть середню ступінь крововтрати по верхній межі дефіциту ОЦК:
A. До 30 %
B. До 25 %
C. До 20 %
D. До 5 %
E. До 15 %

47. Хворого госпіталізовано у вкрай важкому стані через 12 годин від виникнення кровотечі. Остання проявилася блюванням кров'ю і меленою. Свідомість затьмарена. AT 60/40 мм рт. ст. ЧСС - 128 уд. за хв. Ер. - 2,7 Т/л.

Визначте раціональну тактику ведення хворого:
A. Комплексна противиразкова терапія
B. Протишокова терапія, кріотерапія
C. Екстрена лапаротомія
D. Протишокова терапія, ендоскопія через 2-3 години
E. Ендоскопічний гемостаз, противиразкове лікування

48. З чим пов’язано зменшення (зникнення) болю у хворих на виразку при виникненні шлунково-кишкової кровотечі?
A. Виділенням ендорфінів при кровотечі
B. Перерастягненням шлунка кров’ю
C. Буферними властивостями крові
D. Зниженням артеріального тиску
E. Швидкою евакуацією і посиленням перистальтики

49. Пацієнт, 22 років, підчас ДТП отримав множинні травми, у тому числі внутрішньочерепна гематома, перелом кісток тазу. Не дивлячись на профілактичні заходи в нього розвинулася шлунково-кишкова кровотеча. Який з перелічених засобів буде найбільш ефективним, проте не так часто використовується у зв’язку з побічним ефектом (diarrhea)?
A. Внутрішній фактор Кастла
B. Простагландин E (мізопростол)
C. Кортизон
D. H2 блокатори
E. Адреналін

50. Яке основне ускладнення шлунково-кишкової кровотечі?
A. Гіповолемічний шок
B. Централізація кровообігу
C. Гіпоксія мозку
D. Печінкова недостатність
E. Ниркова недостатність

51. Синдром Zollinger-Ellison – це утворення виразки внаслідок:
A. Гіперпродукції паратгормону аденомою прищитоподібної залози
B. Гіперпродукції кортикостероїдів аденомою гіпофізу
C. Підвищення тонусу симпатоадреналової системи при стресі
D. Гіперпродукції гастрину гастриномою підшлункової залози
E. Гіперпродукції секретину карциноїдом підшлункової залози

52. Хворого доставлено у клініку з гострою шлунково-кишковою кровотечею. Ніколи не скаржився на біль в животі. Виникнення захворювання пов'язує з вживанням їжі та алкоголю, оскільки після цього з'явилося багаторазове блювання, спочатку з'їденою їжею, потім жовчю, а згодом - незміненою кров'ю. Який попередній діагноз?
A. Цироз печінки
B. Виразкова хвороба шлунка
C. Синдром Mallory-Weiss
D. Виразкова хвороба 12-п. кишки
E. Рак шлунка

53. У хворого при ендоскопічному обстеженні діагностовано лінійний розрив слизової кардіального відділу шлунка довжиною 4 см. Дефект слизової під плівкою фібрину сірого кольору. Наявна грижа стравохідного отвору діафрагми VI ступеня, ерозивний езофагіт. Кровотеча повторна. Вкажіть ефективний спосіб профілактики рецидиву кровотечі:
A. Антацидна терапія, режим харчування
B. Антисекреторна терапія
C. Стовбурна ваготомія, кардіопластика
D. Диспансерний нагляд і лікування
E. Операція фундоплікациї за Nissen

54. Хворого турбують слабість, запаморочення, блювання темною кров'ю і згортками, мелена. Живіт не роздутий, бере участь в акті дихання, волосистості живота немає. Язик гіперемований, сосочки стерті. Наявні судинні зірочки на шкірі обличчя. Печінка і селезінка пальпаторно не збільшені. AT 100/60 мм рт ст. Яким захворюванням ймовірно обумовлена кровотеча?
A. Цироз печінки
B. Лейоміома шлунка
C. Рак шлунка
D. Поліп шлунка
E. Виразкова хвороба шлунка

55. Пацієнт 36 років, який вважав себе раніше практично здоровим, мав два рази гематемезис. Яка найбільш ймовірна причина шлунково-кишкової кровотечі в хворого?
A. Синдром Mallory-Weiss
B. Езофагіт
C. Рак шлунка
D. Діафрагмальна грижа
E. Виразкова хвороба (шлунка або 12-п.кишки)

56. Хворому з важкою механічною жовтяницею проведено черезшкірну черезпечінкову холангіографію і біліарне дренування. Невдовзі, в хворого виникла шлунковокишкова кровотеча. Яка для цього найбільш ймовірна причина?
A. Після втручання хворий приймав НПЗП
B. У хворого виникла кровотеча з варикозних вен стравоходу
C. У хворого розвинувся стресовий гастрит
D. У хворого виникла гемобілія
E. Дренаж мігрував з біліарного дерева до шлунка

57. Хлопчика протягом останнього року часто турбують болі в епігастральній ділянці, печія, іноді блювота з'їденою їжею. У 5-ти літньому віці переніс вірусний гепатит. Напередодні стан різко погіршився: з'явилася слабість, блідість, а ввечері дігтеподібне випорожнення чорного кольору. Ваш попередній діагноз:
A. Синдром Mallory-Weiss
B. Синдром портальної гіпертензії, внутрішньопечінковий блок
C. Пептична виразка дивертикулу Меккеля, що кровоточить
D. Синдром портальної гіпертензії, позапечінковий блок
E. Виразкова хвороба 12-палої кишки, кровотеча

58. Для оцінки стану хворого і об’єму крововтрати використовують шоковий індекс Альговера. Вкажіть його визначення:
A. Відношення величини систолічного тиску до частоти серцевих скорочень
B. Відношення частоти серцевих скорочень до величини систолічного тиску
C. Відношення величини пульсового тиску до тиску центрального венозного
D. Відношення величини артеріального тиску до тиску центрального венозного
E. Відношення величини центрального венозного тиску до тиску артеріального

59. У випадку виникнення гострої кровотечі з варикозно-розширених вен стравоходу ефективним засобом зупинки кровотечі може виявитися введення:
A. Нітрогліцерину
B. Пітуітрину
C. Омепразолу
D. Еуфіліну
E. Квамателу

60. Дитина надійшла з блюванням згортками криві. Погіршення стану сталося 4 години тому, минуло 2 години, як було блювання. У ранньому віці переніс пупковий сепсис. Блідий. Пульс 132 уд. за хв. Виражений венозний малюнок в навколопупковій ділянці. Печінка біля краю реберної дуги. Селезінка +4 см, щільна. Випорожнення напередодні, без патологічних домішок. Ваш попередній діагноз:
A. Синдром портальної гіпертензії, внутріпечінковий блок
B. Синдром портальної гіпертензії, кровотеча з вен стравоходу
C. Халазія стравоходу, стравохідна кровотеча
D. Виразкова хвороба шлунка; шлункова кровотеча
E. Синдром Mallory-Weiss

61. У дитини 12 років протягом двох років спостерігався біль в епігастральній ділянці, печія, періодично блювання з'їденою їжею, після якої наставало полегшення. Вчора в хлопця з'явилася слабість, запаморочення, блідість шкірних покривів, дьогтеподібне випорожнення. При пальпації живота спостерігається болючість в епігастральній ділянці. Рентгенологічне виявлено спазм пілородуоденальної ділянки. Ваш попередній діагноз:
A. Пептична виразка дивертикулу Меккеля, що кровоточить
B. Синдром портальної гіпертензії, кровотеча
C. Виразкова хвороба 12-палої кишки, кровотеча
D. Геморагічний васкуліт
E. Синдром Mallory-Weiss

62. Пацієнт 80 років поступив до лікарні з шлунковокишковою кровотечею. При ендоскопії знайдено кровотечу з виразки. Електрокоагуляція і обколювання адреналіном виявилися неефективними. Не дало ефекту й артеріографія з емболізацією. Який наступний крок в лікуванні?
A. Планова операція
B. Невідкладна операція
C. Проведення масивної трансфузії
D. Високі дози антибіотиків
E. Повтор ендоскопічного гемостазу шляхом діатермокоагуляції

63. Пацієнтка 71 року поступила до лікарні у зв`язку з помірною шлунковокишковою кровотечею, що самостійно зупинилася. Останні 4 місяці з метою зменшення болю від ревматоїдного артриту вона приймала аспірин. Ендоскопія підтвердила наявність виразки 12-п. кишки. Який наступний крок в лікуванні пацієнта з виразкою 12-п. кишки при позитивному тесті біопсії на H. pylori?
A. Біполярна електрокоагуляція країв виразки
B. Планова операція
C. Потрійна терапія
D. H2 блокатори
E. Фотокоагуляція виразки

64. Вкажіть антикоагулянти непрямої дії:
A. Пелентан + синкумар + стрептодеказа
B. Стрептодеаза + урокіназа
C. Пелентан + синкумар + фенілін
D. Синкумар + трентал
E. Пелентан + курантил

65. Який метод гемостазу буде ефективним при виразковій кровотечі Forrest Іа?
A. Ендоскопічний гемостаз ендокліпсами
B. Ендоскопічний гемостаз гумовими кільцями
C. Ендоскопічний гемостаз обколюванням вазопресорами
D. Гемостатики (етамзилат) і трансфузійна терапія
E. Термозонд

66. Хвора скаржиться на загальну слабість, запаморочення, чорний кал. Хворіє три дні, коли після стресу повився біль в епігастрію, а потім кал чорного кольору. 5 років тому хвора лікувалася з приводу гострого ерозивного гастриту. Дотепер почувала себе здоровою. При огляді - шкірні покриви бліді. На верхівці серця систолічний шум. При пальпації визначається болючість в епігастрію. Ваш попередній діагноз:
A. Гостра виразка шлунка
B. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки
C. Виразкова хвороба шлунка
D. Синдром Mallory-Weiss
E. Рак шлунка

67. У пацієнта після вживання алкоголю уперше виникла кровотеча, блювання кров'ю і згортками. При ургентній ендоскопії діагностовано лінійний розрив слизової кардіального відділу шлунка довжиною 15 мм. Кровотеча продовжується. AT 100/60 мм рт. ст. ЧСС - 90 уд. за хвилину.

Визначте раціональний метод зупинки кровотечі:
A. Лапаротомія, гастротомія
B. Гемостатична терапія
C. Постановка зонда Блекмора
D. Кріовплив на джерело кровотечі
E. Ендоскопічний гемостаз

68. Пацієнт, 50 років, підчас ДТП отримав множинні травми. Через дві доби після госпіталізації в нього почалася масивна шлунково-кишкова кровотеча. Раніше на шлунок не скаржився. Яка найбільш ймовірна причина цієї кровотечі?
A. Діафрагмальна грижа
B. Ерозивний гастрит
C. Синдром Mallory-Weiss
D. Виразкова хвороба шлунка
E. Виразкова хвороба 12-п. кишки
Каталог: Doc -> 4kurs
Doc -> Практика застосування Духовних Знань
Doc -> Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського дербеньова лідія Вікторівна архетипна парадигма в російській реалістичній літературі другої половини ХІХ століття
Doc -> Урок До 140-річчя від дня народження Лесі Українки. Слово бібліотекаря
4kurs -> 1. Хворий 48 років поступив в клініку через 6 годин після початку захворювання. Стан важкий. Ціаноз, підшкірна емфізема на шиї, затруднене дихання, сильні болі за грудиною та епігастрію, А/Т – 90/60 мм рт ст
4kurs -> A. Урографія B. Рентгеноскопія черевної порожнини C
4kurs -> 1. Що не характерно для печінкової кольки? A. френікус-симптом B
4kurs -> Ускладнення виразки. Постгастррезекційні с-ми
4kurs -> Хронічний панкреатит. Хвороби селезінки
4kurs -> 1. При якому з наведених захворювань існують абсолютні протипоказання до хірургічного лікування геморою? A
4kurs -> 1. Причиною печінкової коми у хворого на цироз печінки може бути: A


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка