1. у хворого М., тривалий час хворіючого на цироз печінки, останнім часом з’явились скарги на помірні болі в епігастральній області, постійне здуття живота, яке посилюється після прийому їжіСкачати 34.93 Kb.
Дата конвертації16.02.2021
Розмір34.93 Kb.

Варіант 4

1. У хворого М., тривалий час хворіючого на цироз печінки, останнім часом з’явились скарги на помірні болі в епігастральній області, постійне здуття живота, яке посилюється після прийому їжі. Об’єктивно: розширені підшкірні вени живота, ознаки вільної рідини в черевній порожнині, збільшені печінка та селезінка. При УЗД: розширення портальної вени, збільшення печінки та селезінки. Про яке переважаюче ускладнення цирозу печінки можна подумати?

A Перитоніт .

B. Печінково-клітинна недостатність

C. Тромбоз воротної вени

D. Портальна гіпертензія

E. Дисбактеріоз кишечника

2. У хворого на фоні цирозу печінки після вживання алкоголю з’явились: головний біль, блювота, відраза до їжі, безсоння, жовтяниця, “печінковий” запах з рота, здуття живота. Про яке ускладнення цирозу печінки можна подумати?

A. Гостра виразка шлунка

B. Кровотеча з варикозно розширених вен стравоходу

C Печінково-клітинна недостатність

D.. Портальна гіпертензія

E. Тромбоз мезентеріальних судин

3. Жінка 28 років скаржиться на слабкість, постійну жовтушність шкіри і склер, В останній час з'явились приступообразні болі в правому підребер'ї та епігастрії. Об'єктивно: виявлена гепато- і спленомегалія. В крові анемія нормохромна гіперрегенераторна (ретикулоцитів 52%), мікросфероцитоз еритроцитів. Білірубін загальний - 82 мкмоль/л, прямий - 26, непрямий - 56 мкмоль/л. . Про яке ускладнення можна думатиі?

A. Утворення каменів у жовчному міхуру

B. Приєднання вірусного гепатиту

C. Тромбоз воротної вени

D. Гострий гемоліз ерітроцитів

E. Загострення псевдотуморозного панкреатиту

4. У хворого 33 років спостерігалась блювота "кавовою гущиною" та мелена. "Шлунковий" анамне відсутній, пацієнт відмічає дрібні крововиливи на шкірі. При екстреній ЕФГДС на задній стінці шлунку на фоні незміненої слизової оболонки судина, що кровоточить. Пілорус та дванадцятипала кишка без змін. Кровотеча зупинена ендоскопічно. Нв - 84г/л, лейк. - 26*109/л, тромбоцити 300х109,л. Найбільш ймовірна причина кровотечі

A. . Портальна гіпертензія

B. Синдром Меллорі - Вейсса

C Хвороба Шенляйн-Геноха

D. Рак шлунку

E. Синдром Рандю-Ослера

5..Хворий 42 років з поєднанною мітральною вадою скаржиться на задишку при мінімальному фізичному навантаженні. Під час огляду положення ортопное, акроціаноз, на ногах – набряки, гепатомегалія, асцит, позитивний гепатоюгулярний симптом. Про наявність у хворого лівошлункової недостатності свідчать:

A. Акроціаноз

B. Набряки на ногах

C. Гепатоюгулярний симптом

D. Гепатомегалія

E. Ортопное

6. У больной 50 лет отмечается установлен первичный билиарный цирроз печени. Общ.билирубин 160 мкмоль/л, пр. – 110 мкмоль/л, АСТ – 2,1 ммоль/л·ч, АЛТ – 1,8 ммоль/л·ч, ЩФ – 4,6 ммоль/ч.л., холестерин – 9,2 ммоль/л, антимитохондриальные антитела М2 в высоком титре. Выявлено расширение воротной и селезёночной вен при УЗИ исследовании. В качестве базисного средства при этом заболевании целесообразно

A.. Карсил.

B. Липоевую кислоту.

C. Рифампицин.

D. Эссенцеале – Н.

E. Урсодезоксихолевую кислоту

7. Больная 36 лет жалуется на отеки лица, конечностей, передней брюшной стенки, слабость, повышенную утомляемость. Пульс 90 в 1 минуту, АД 140/95 мм рт. ст. Живот мягкий, в брюшной полости определяется свободная жидкость. В анализе мочи протеинурия 3,5 г /л. Лечение больной должно включать:

A. 5-НОК. .

B. Верошпирон.

C. Преднизолон

D. Купренил.

E. Аспирин.

8. Больной 66 лет жалуется на одышку в покое и отеки ног. На протяжении 20 лет – артериальная гипертензия. Курит 30 сигарет в день. Объективно: притупление перкуторного звука и ослабление везикулярного дыхания в нижних отделах правого легкого. Слева – сухие хрипы.. АД 170/110 мм рт. ст., пульс 105 в мин, аритмичный. Живіт збільшений, вільна рідина в черевній порожнині.Рентгенологически: однородное понижение прозрачности с косым уровнем справа. Укажите наиболее вероятную причину легочной патологии у данного

A.. Туберкулез легких.

B. Пневмония, экссудативный плеврит.

C. Рак легкого с ателектазом.

D. Сердечная недостаточность с гидротораксом

E. Почечная недостаточность с анасаркой.

9. Хворий 48 років, звернувся зі скаргами на важкість в правому підребер'ї, гіркоту в роті, сверблячку. Хворів вірусним гепатитом. Об'єктивно: живіт збільшений за рахунок асциту, розширені вени на передній стінці живота, пупок випнутий, селезінка збільшена. Ваш діагноз?

A. Цироз печінки

B. Рак печінки

C. Рак головки підшлункової залози

D. ЖКХ


E. Вірусний гепатит

10..Хвора перенесла ангіну. Після цього через 2 тижні появились набряки обличчя, попереку, гідроторакс, асцит. АТ 125/80 мм рт.ст.Аналіз сечі: питома вага 1021, білок 9г/л, ерітроцити 15-20 в полі зору, гіалінові циліндри 2-4 в препараті. Ваш ймовірний діагноз?

A.. Хронічний гломерулонефрит з нефротичним синдромом

B. Міокардит, серцева недостатність

C. Швидкопрогресуючий гломерулонефрит

D. Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромомE. Системний червоний вовчак

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка