1 у хлопчика 7 років раптово з’явився біль та набряк правого коліна. Напередодні в школі брав участь у кросі по пересіченій місцевості. У сімейному анамнезі даних за гемофілію та підвищену кровоточивість немаєСкачати 75.58 Kb.
Дата конвертації11.04.2020
Розмір75.58 Kb.

Варіант №9

1)У хлопчика 7 років раптово з’явився біль та набряк правого коліна. Напередодні в школі брав участь у кросі по пересіченій місцевості. У сімейному анамнезі даних за гемофілію та підвищену кровоточивість немає. Об’єктивно: температура тіла – 37,5оС. Коліно болісне при доторканні, гаряче на дотик, набрякле з локальним напруженням тканин над ним. У крові Hb – 123 г/л, лейк.-5,6*109/л, тромб.-354*109/л, протробіновий час – 12 сек (норма – 10-15 сек), частково активований тромбопластиновий час – 72 сек (норма-35-45 сек). Час кровотечі нормальний, фактор VIII:C – 5% від норми. Який найбільш вірогідний діагноз?


А. Гемофілія В

В. ТромбоцитопеніяС. Гемофілія А

D. Нестача вітаміну К

Е. Хвороба Шенлейна-Геноха
2) У дівчинки 8 років вранці виникли скарги на загальну слабкість та біль під час ковтання Вдень батьки викликали лікаря тому, що у дівчинки прогресувала слабкість та розвинулася двобічна припухлість дещо нижче та попереду вух. Який найбільш вірогідний діагноз?
А. Пухлина каротидного тіла

В. Дермоїдні кісти

С. Лімфоаденопатія

D. Паротит

Е. Пухлина слинних залоз


3) До хірургічного відділення надійшов хлопчик у першу добу після народження з пінистими виділеннями з носа та рота, нападами ціанозу. Рентгенологічно: сліпий кінець стравоходу на рівні II грудного хребця, газовий міхур шлунка під лівим куполом діафрагми. Який найбільш вірогідний діагноз?
А. Атрезія стравоходу без нориці

В.Атрезія стравоходу, трахеостравохідна нориця

С. Атрезія стравоходу тотальна

D. Параезофагеальна грижа стравохідного отвору діафрагми

Е. Бронхо-стравохідна нориця
4) Дитина народилася з оцінкою за шкалою Апгар 8-9 балів. Коли її слід прикласти до грудей?
А. Через 2 години після народження

В. Через 30 хвилин після народження

С. Після обробки пуповини

D. Відразу після народження

Е. Після обробки пуповини та проведення профілактики гонобленореї
5) Хворий 16 років. Протягом останнього року поступово змінилася поведінка: став усамітнюватися, втратив інтерес до друзів, навчання. Став байдужим до рідних, був безпричинно грубим, сам до себе говорив або сміявся. На питання відповідає формально правильно, малослівно. Вважає себе цілком здоровим, але дещо втомленим, каже що, обмірковує написання книги «Проекція людства на площину Всесвіту», носить при собі зошит, сторінки якого заповненні безліччю однакових хрестиків. Який найбільш вірогідний діагноз?
А. Аутичний розлад особистості

В. Депресивний розлад

С. Хвороба Піка

D. Шизофренія

Е. Шизоїдний розлад особистості
6) Доношена дитина перенесла анте- та інтранатальну гіпоксію, народилася в асфіксії (оцінка за шкалою Апгар 2-5 балів). Після народження у дитини прогресує збудження, відзначаються блювання, ністагм, судоми, косоокість, спонтанні рефлекси Моро та Бабинського. Яка локалізація внутрішньочерепного крововиливу найбільш вірогідна?

А. Субарахноїдальний крововилив

В. Крововиливи в шлуночки мозку

С. Дрібні крововиливи в тканину мозку

D. Субдуральний крововилив

Е. Перивентрикулятні крововиливи


7) Хлопчик 15 років двічі переніс напад бджіл, наслідком чого – був важкий у доношеної анафілактичний шок. Що з перерахованого є найбільш ефективним методом профілактики?
А. Призначення кортикостероїдів протягом літа

В. Захисний одяг

С. Обмеження знаходження поза приміщенням протягом літніх місяців

D. Десенсибілізація екстрактом бджолиної отрути

Е. Тривале профілактичне лікування антигістамінними препаратами
8) Хворий 6 років скаржиться на значну слабкість. Захворів гостро з підвіщенням температури тіла, нездужанням, болем у суглобах та за ходом м’язів ніг. Об’єктивно: фіолетовосинюшна еритема навколо очей та над колінними суглобами. У крові: лейк.-12*109/л, ШЗЕ – 40мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?
А. Атопічний дерматит

В. Дерматоміозит

С. Системний червоний вовчак

D. Ревматоїдний артрит

Е. Реактивний поліартрит
9) Хлопчик 7 років захворів 2 тижні тому, коли з’явився нежить. Приймав краплі в ніс. Звернувся до ЛОР-лікаря з приводу гнійно-кров’янистих виділень з носа, мацерації крил носа та верхньої губи. При риноскопії: на носовій перетинці білувато-сірі острівці. Слизова ротоглотки не змінена. Яке захворювання найбільш вірогідне?
А. Гайморит

В. Аденовірусна інфекція

С. Алергічний риніт

D. Дифтерія носу

Е. Риновірусна інфекція
10) У доношенної новонародженної дитини діагностовано гемолітичну хворобу новонародженних за резус-фактором. Показники вмісту білірубіну критичні. Группа крові дитини – В(ІІІ), матері – А(ІІ). Показано замінне переливання крові. Який добір донорської крові необхідний для цього?
А. Группа крові В(ІІІ), Rh (-)

В. Группа крові А(ІІ), Rh (-)

С. Группа крові В(ІІІ), Rh (+)

D. Группа крові А(І), Rh (+)

Е. Группа крові О(І), Rh (-)
11) Хлопчик 7 років перебуває на лікуванні протягом місяця. При госпіталізації спостерігалися виражені набряки, протеїнурія - 7,1 г/л, білок у добовій сечі - 4,2 г. У біохімічному аналізі крові утримується гіпопротеїнемія (43,2 г/л), гіперхолестеринемія (9,2 ммоль/л). Який з вказаних варіантів гломерулонефриту, найвірогідніше, має місце в хворого?
A. Ізольований сечовий

B. Гематуричний

C. Змішаний

D. Нефритичний

E. Нефротичний
12) У дівчинки 3-х років протягом 2-х діб спостерігається підвищення температури тіла до 380С, нежить, сухий поверхневий кашель, кволість, зниження апетиту. Пальпаторних змін над легенями не виявлено. Перкуторний звук з коробковим відтінком, аускультатив-но - пуерильне дихання, хрипів немає. У крові - лейкопенія, лімфоцитоз, прискорена ШЗЕ. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гострий обструктивний бронхіт

B. Гострий простий бронхіт

C. Гострий простий трахеїт

D. Двобічна дрібновогнищева пневмонія

E. Рецидивний бронхіт, фаза загострення
13) У 12-річної дівчинки після прийому двох таблеток аспірину через 4 години температура тіла підвищилася до 39 — 400С. Скаржиться на загальне нездужання, запаморочення, несподівану появу червоних плям та пухирів на шкірі. Об’єктивно: ураження на шкірі нагадують опіки другого ступеня, місцями з ерозуванням поверхні або відшаровуванням епідермісу. Симптом Ніколь-ського - позитивний. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Бульозний дерматит

B. Герпетиформний дерматит Дюринга

C. Гострий епідермальний некроліз

D. Поліморфна ексудативна еритема

E. Пухирчатка вульгарна
14) Новонародженому з підозрою на внутрішньочерепну пологову травму проведено люмбальну пункцію. Було отримано кров’янистий ліквор. Який крововилив має місце в цьому випадку?
A. Епідуральний

B. Кефалогематома

C. Субарахноїдальний

D. Субтенторїальний

E. Супратенторїальний
15) У дитини 14 років, що страждає на вегето-судинну дистонію пубертатного періоду, розвинулася симпато-адреналова криза. Який з препаратів показаний для купірування кризи?
A. Амізил

B. Еуфілін

C. Корглікон

D. Но-шпа

E. Обзидан
16) Підліток 16 років скаржиться на слабкість, запаморочення, відчуття важкості в лівому підребер’ї. Об’єктивно: шкіра та видимі слизові жовтяничні. Вежовий череп. Печінка +2 см, нижній полюс селезінки на рівні пупка. У крові: ер.- 2, 7 * 1012/л, Hb- 88 г/л, лейк.-5,6 * 109/л, ШЗЕ- 15 мм/год. Вкажіть найбільш вірогідну зміну рівня білірубіну в цього хворого:
A. Зниження вільного білірубіну

B. Зниження зв’язаного білірубіну

C. Підвищення вільного білірубіну

D. Підвищення вільного та зв’язаного білірубінів

E. Підвищення зв’язаного білірубіну
17) Хворий 18 років скаржиться на біль у колінних та гомілковоступневих суглобах, підвищення температури тіла до 39,50C. За півтора тижні до того переніс респіраторне захворювання. Об’єктивно: температура тіла 38,50C, припухлість колінних та гомілкових суглобів. Ps- 106/хв, ритмічний. АТ- 90/60 мм рт.ст. Межі серця не змінені, тони послаблені, м’який систолічний шум на верхівці. Який показник найбільш пов’язаний з можливою етіологією процесу?
A. 1-антитрипсин

B. Антистрептолізин-0

C. Креатинкіназа

D. Ревматоїдний фактор

E. Серумокоїд
18) У дитини дошкільного віку встановлено гармонійний фізичний розвиток та відповідність біологічного віку календарному. Хронічних захворювань немає. Протягом року 5 разів хворів на гострі захворювання. До якої групи здоров’я слід віднести цю дитину?
A. II

B. III


C. IV

D. V


E. І
19) Дівчинка 2 місяців переводиться на штучне вигодовування. Народилася з масою тіла 3500 г. У теперішній час маса тіла - 3900 г. Який добовий об’єм харчування для цієї дитини?
A. 600 мл

B. 650 мл

C. 690 мл

D. 730 мл

E. 750 мл
20) До шкільного лікаря звернулася дівчина 13 років. Вперше з’явилися помірні кров’янисті виділення із статевих шляхів 2 доби тому. Вторинні статеві ознаки розвинеш. Яка найбільш вірогідна причина кров’янистих виділень?
A. Гемофілія

B. Менархе

C. Рак ендометрію

D. Хвороба Верльгофа

E. Ювенільна кровотеча
21) У дитини 3 років з’явилися кашель та нежить. Двоє інших членів сім’ї мали такі ж симптоми. На третю добу від початку захворювання кашель посилився, став сухим, нав’язливим; підвищилася температура до 37,80С. Об’єктивно: дихання за участю допоміжних м’язів; при перкусії - з обох боків легеневий звук з коробковим відтінком. Дихання жорстке, видих подовжений, розсіяні середньо- та великопухирчасті вологі і місцями сухі свистячі хрипи. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Бронхіальна астма

B. Гострий бронхіоліт

C. Гострий обструктивний бронхіт

D. Двобічна бронхопневмонія

E. Стенозуючий ларинготрахеїт
22) Хлопчик 13 років скаржиться на сухий кашель, задишку. Хворіє протягом року. Напади ядухи короткочасні -1-2 рази на місяць. Об’єктивно: дитина неспокійна, шкіра бліда, ціаноз носогубного трикутника, задишка експіраторного типу. ЧДР- 48/хв. Перкуторно: над легенями звук з коробковим відтінком; аускультативно - дихання послаблене, сухі свистячі хрипи з обох боків. Об’єм форсованого видиху - 80% від належного. Який з препаратів найбільш доцільно призначити хворому?
A. Індометацин

B. Еуфілін

C. Преднізолон

D. Сальбутамол

E. Супрастин
23) У дитини 2-х місяців, народженої з вагою 5100 г, визначаються жовтяниця, хриплий крик, пупкова грижа, відставання у фізичному розвитку. Печінка +2 см, селезінка не збільшена. В анамнезі - затримка відпадання пупо-винного залишку. У крові: Hb- 120 г/л, ер.- 4, 5 * 1012/л, ШЗЕ- 3 мм/год. Білірубін сироватки загальний - 28 мкмоль/л, непрямий - 20 мкмоль/л, прямий - 8 мкмоль/л. Про яке захворювання слід думати в першу чергу?
A. Гемолітична анемія

B. Кон’югаційна жовтяниця

C. Природжений гіпотиреоз

D. Природжений гепатит

E. Цитомегаловірусна інфекція
24) Дівчинка 13 років скаржиться на підвищення температури тіла до фе-брильних цифр протягом місяця, біль у суглобах, періодичний висип на шкірі. При обстеженні в крові встановлено стійке підвищення ШЗЕ, LE-клітини Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гострий лімфобластний лейкоз

B. Ревматизм

C. Системна склеродермія

D. Системний червоний вовчак

E. Ювенільний ревматоїдний артрит
25) Хлопчику в пологовому будинку встановлено діагноз природженої вади серця (дефект міжшлуночкової перетинки). У 2-х місячному віці з’явилися скарги на задишку. Об’єктивно: ЧДР до 60/хв, тахікардія до 170/хв, печінка на 3 см нижче краю реберної дуги. Які препарати необхідно призначити дитині першочергово?
A. Ілюкокортикоїди

B. в-адреноблокатори

C. Нестероїдні протизапальні

D. Препарати калію

E. Серцеві глікозиди
26) Хворий 18 років надійшов до гематологічного відділення зі скаргами на головний біль, загальну слабкість, відсутність апетиту, підвищення температури тіла до 390С, появу припухлості на шиї. Об’єктивно: t0- 380С, шкіра та слизові оболонки різко бліді, пакети лімфовузлів на шиї по обидва боки розміром до 1 см, неболючі. Печінка +1 см, неболюча, селезінка +0,5 см. У крові: НЬ- 98 г/л, ер.- 2,9 * 1012/л, лейк.- 32 * 109/л, п- 0%, с- 28%, м- 2%, л- 39%, бласт- 31%, рет,- 31%, тромб.-120 * 109/л, ШЗЕ- 36мм/год. Яка форма лейкозу в хворого?
A. Гострий лімфобластний лейкоз

B. Гострий мієлобластний лейкоз

C. Недиференційований лейкоз

D. Хронічний лімфолейкоз

E. Хронічний мієлолейкоз
27) Мати дівчинки 5 років звернулася зі скаргами на нічне нетримання сечі у дитини, нічні страхи, порушений сон, відставання у прирості маси тіла. Об’єктивно: дівчинка зниженого харчування, інтелектуально добре розвинена, вміє читати, по-дорослому пояснює життєві ситуації. Шкіра бліда, печінка збільшена. Мати хворіє на жовчокам’яну хворобу. Який тип діатезу, найбільш вірогідний, у дитини?
A. Алергічний

B. Ексудативно-катаральний

C. Лімфатико-гіпопластичний

D. Нервово-артритичний

E. Сечокислий
28) Дитина 1,5 років захворіла гостро: озноб, підвищення температури тіла до 40,10С, згодом швидке зниження до 36,20С, на шкірі рясний геморагічний висип, багряно-ціанотичні плями. Кінцівки холодні, риси обличчя загострені. Діагноз: менінгококова інфекція, блискавична форма, інфекційно-токсичний шок. Який антибактеріальний препарат слід використати на догоспітальному етапі?
A. Гентаміцин

B. Лінкоміцин

C. Левоміцетину сукцинат розчинний

D. Пеніцилін

E. Сульфамонометоксин
29) У дитини 10 років, що знаходиться в олігоануричній стадії гострої ниркової недостатності, з’явилися відчуття поколювання в слизовій оболонці порожнини рота, язика, оніміння кінцівок, зниження рефлексів, розлад дихання, аритмія. Чим зумовлена вказана симптоматика?
A. Алкалоз

B. Ацидоз

C. Гіперазотемія

D. Гіперкаліємія

E. Гіпонатріємія
30) Мати новонародженої дитини страждає на хронічний пієлонефрит, перед пологами перенесла ГРВІ. Пологи у строк, тривалий безводний період. На 2-й день у дитини з’явилася еритема-тозна висипка, у подальшому - пухирі розміром близько 1 см, наповнені серозно-гнійним вмістом; при розтині їх утворюються ерозії. Симптом Ніколь-ського позитивний. Дитина млява, температура тіла субфебрильна. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Везикулопустульоз

B. Дерматит Ріттера

C. Псевдофурункульоз

D. Пухирчатка новонародженого

E. Сепсис
31) Дитина народилася з масою 3250 г та довжиною тіла 52 см. У віці 1,5 місяців фактична маса достатня (4350 г), психофізичний розвиток відповідає вікові. Дитина знаходиться на природному вигодовуванні, періодично відзначаються зригування. Чим зумовлені зригування у дитини?
A. Аерофагія

B. Атрезія стравоходу

C. Гострий гастроентерит

D. Пілороспазм

E. Пілоростеноз
32) В технікумі, де навчаються переважно дівчата та юнаки у віці 14 років, необхідно зробити плановий профілактичний огляд на туберкульоз. Який з нижченаведених методів повинен бути використаний?
A. Дослідження харкотиння на МБТ

B. Загальний аналіз крові

C. Проба Манту з 2 ТО

D. Фізикальне обстеження

E. Флюорографія
33) Хлопчика 2 років госпіталізовано зі скаргами на зменшення маси тіла, нестійкі випорожнення, анорексію, які з’явилися після введення в раціон манної каші (з 5 місяців). Дитина адинамічна, млява, шкіра бліда, суха, підшкірно-жировий шар значно стоншений. Живіт здутий, напружений, під час перкусії у верхній частині живота тимпаніт, шум плеску; випорожнення пінисті, світлого кольору, смердючі. Копроцитограма: нейтральний жир - багато. Яка найбільш вірогідна причина захворювання?
A. Дисахаридазна недостатність

B. Дисбактеріоз кишечнику

C. Муковісцидоз

D. Хронічний ентерит

E. Целіакія
34) Під час грижосічення у пацієнта 12 років виявили знаходження яєчка в грижовому мішку. Яка грижа в хворого?
A. Вроджена коса пахвинна грижа

B. Затульна грижа

C. Набута коса пахвинна грижа

D. Пряма пахвинна грижа

E. Стегнова грижа
35) Хворий 18 років надійшов до стаціонару на 7-й день хвороби зі скаргами на головний біль, загальну слабкість, підвищення температури тіла, біль у горлі. Об’єктивно: збільшення всіх груп лімфовузлів до 1-3 см в діаметрі. Під час пальпації: лімфовузли щільнуваті, еластичні, малоболісні, не спаяні між собою. На збільшених мигдаликах - гнійні нашарування. Печінка +3 см. У крові: лейкоцитоз, відносний лімфомоноцитоз, віроцити -15%. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Інфекційний мононуклеоз

B. Аденовірусна інфекція

C. Ангіна

D. Гострий лімфолейкоз

E. Дифтерія
36) Дівчинка 5 років випадково була замкнена на кілька хвилин в темній кімнаті. Коли двері було відчинено, дитина стояла нерухомо посеред кімнати, погляд був фіксований в одній точці, на обличчі застигла гримаса жаху, на подразники не реагувала. Через 40 хвилин стан дівчинки змінився на плач. Наступного дня нічого не пам’ятала про вчорашній випадок. Який найбільш вірогідний механізм даної реакції?
A. Екзогенно-органічний

B. Ендогенний

C. Ендогенно-органічний

D. Психогенний

E. Умовно-рефлекторний
37) Хлопчик 8 років, рік тому перехворів на гепатит В. Останні два місяці скаржиться на підвищену втомлюваність, порушення сну, погіршення апетиту, нудоту, особливо зранку. Шкірні покриви не жовтяничні, печінка та селезінка пальпуються на 1 см нижче реберних країв, безболісні. Активність АлАТ- 2,2 мкмоль/л. Як можна розцінити даний стан?
A. Дискінезія жовчних ходів

B. Залишкові явища перенесеного гепатиту В

C. Рецидив вірусного гепатиту В

D. Розвиток хронічного гепатиту

E. Розвиток цирозу печінки
38) У дитини 2,5 місяців з’явилися гіпотонія м’язів, пітливість, облисіння потилиці. Поряд з масажем та лікувальною гімнастикою призначений вітамін Вкажіть його дозування та кратність прийому:
A. 1000 МО через день

B. 1000 МО щоденно

C. 3000 МО щоденно

D. 500 МО через день

E. 500 МО щоденно
39) Хвора 18 років скаржиться на болючість та нагрубання молочних залоз, головний біль, дратівливість, набряклість нижніх кінцівок. Вказані симптоми турбують з початку менархе, з’являються за 3-4 дні до початку чергової менструації. Під час гінекологічного огляду патології не виявлено. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Захворювання нирок

B. Захворювання серцево-судинної системи

C. Мастопатія

D. Неврастенія

E. Передменструальний синдром
40) Хворий 15 років відстає у фізичному розвитку, періодично відзначається пожовтіння шкіри. Об’єктивно: селезінка 16х12х10 см, холецистолітіаз, виразка шкіри нижньої третини лівої гомілки. У крові: ер.- 3,0 * 1012/л, Hb-90 г/л, КП- 1,0, мікросфероцитоз, ре-тикулоцитоз. Білірубін сироватки загальний - 56 мкмоль/л, непрямий - 38 мкмоль/л. Який метод лікування найбільш доцільний?
A. Оментогепатопексія

B. Оментоспленопексія

C. Пересадження селезінки

D. Портокавальний анастомоз

E. Спленектомія
41) Хвора 17 років надійшла до гінекологічного відділення зі скаргами на рясні кров’янисті виділення зі статевих шляхів, переймоподібний біль внизу живота. Остання менструація 10 тижнів тому. Об’єктивно: АТ- 100/60 мм рт.ст, Ps- 90/хв. При піхвовому дослідженні: зовнішнє вічко шийки матки пропускає палець. Матка збільшена до 6 тижнів вагітності, безболісна. Придатки не визначаються, склепіння вільні. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Аборт, що почався

B. Відмерла вагітність

C. Загроза аборту

D. Неповний аборт

E. Повний аборт
42) У дитини 3-х років спостерігається утруднене дихання, відмова від їжі, t0-400С, гугнявість голосу. Впродовж 10 днів були явища риніту. Об’єктивно: м’яке піднебіння симетричне, гіперемія та вибухання сферичної форми задньої стінки глотки, більше праворуч. По передньому краю грудниноключичносо-скоподібного м’яза, за кутом нижньої щелепи, припухлість, болісна під час пальпації. Дихання утруднене, помірний стридор. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Дифтерія ротоглотки

B. Заглотковий абсцес

C. Правосторонній паратонзиліт

D. Правосторонній паратонзилярний абсцес

E. Правостороння аденофлегмона шиї


43) У дитини 8-ми років з’явилися суб-фебрильна температура, артрит, минущий колікоподібний біль у животі, пур-пуроподібна висипка на нижніх кінцівках. У сечі: еритроцитурія та протеї-нурія. У крові: кількість тромбоцитів у нормі. Найбільш вірогідним діагнозом є:
A. Лихоманка Скелястих гір

B. Післястрептококовий гломерулонефрит

C. СЧВ

D. Хвороба ВерльгофаE. Хвороба Шенляйн-Геноха
44) У юнака у навколососкових ділянках обох молочних залоз відзначаються болісні ущільнення. Ці ущільнення слід:

A. Взяти аспірат для бакпосіву та цитології

B. Видалити

C. Залишити у спокої

D. Призначити місцево стероїди

E. Розкрити та дренувати

45) Дитина 8-ми років скаржиться на головний біль, блювання. Хворіє 1 день. Об’єктивно: t0- 39, 30С, шкіра чиста, зів гіперемований, язик обкладений, кон’юнктивіт, склерит. Слабко виражена ригідність м’язів потилиці. Позитивний симптом Керніга з правого боку. Лі-квор: цитоз - 340, лімф.- 87%,нейтроф.-13%, білок -140 мг/л. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Арахноїдит

B. Гнійний менінгіт

C. Нейротоксикоз

D. Пухлина мозку

E. Серозний менінгіт
46) У хлопчика 16-ти років, без клінічної симптоматики, при аускультації серця виявили акцент II тону та систолічний шум над легеневою артерією. Тони серця звучні, ритмічні. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Дефект міжпередсердної перегородки

B. Недостатність клапана легеневої артерії

C. Незарощення Боталової протоки

D. Стеноз клапана легеневої артерії

E. Функціональний шум
47) У 10-ти річного хлопчика, хворого на гемофілію, спостерігаються явища гострої респіраторної вірусної інфекції з лихоманкою. Який з наведених препаратів, що вводиться із жарознижувальною метою, є ПРОТИПОКАЗАНИМ цьому хворому?
A. Анальгін

B. Ацетилсаліцилова кислота

C. Піпольфен

D. Панадол extra

E. Парацетамол
48) У дівчинки 3-х років спостерігаються підвищення температури тіла до 380С, що триває другу добу, нежить, сухий поверхневий кашель, кволість, зниження апетиту. Пальпаторних змін над легенями не виявлено. Перкуторний звук з коробковим відтінком, аускуль-тативно - пуерильне дихання, хрипів немає. В крові: лейкопенія, лімфоцитоз, прискорена ШЗЕ. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гострий обструктивний бронхіт

B. Гострий простий бронхіт

C. Гострий простий трахеїт

D. Двобічна дрібновогнищева пневмонія

E. Рецидивний бронхіт, фаза загострення
49) У дитини 14-ти років, що страждає на вегето-судинну дистонію пубертатного періоду, розвинулася симпатоа-дреналова криза. Який з препаратів показаний для купірування кризи?
A. Амізил

B. Еуфілін

C. Корглікон

D. Но-шпа

E. Обзидан
50) У дитини 3-х місяців після декількох днів занепокоєння, анорексії, субфебрилітету з’явилися жовтяниця, гепатоспленомегалія; сеча темно-жовтого кольору, знебарвлення калу. У віці 1 місяць були гемотрансфузії. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Атрезія біліарних шляхів

B. Вірусний гепатит А

C. Вірусний гепатит В

D. Гемолітична анемія

E. Кон’югаційна жовтяниця
51) Хлопчик 4-х років госпіталізований до стаціонару зі скаргами на задишку, швидку втомлюваність. В анамнезі часті респіраторні захворювання. Пер-куторно: межі серця розширені вліво та вгору. Аускультативно: посилення II тону над легеневою артерією, в II- III міжребер’ї ліворуч від груднини вислуховується грубий систолодіастолі-чний "машинний"шум, що проводиться в усі інші точки та на спину. АТ- 100/20 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Відкрита артеріальна протока

B. Дефект міжпередсердної перегородки

C. Дефект міжшлуночкової перегородки

D. Клапанний стеноз аорти

E. Нольований стеноз отвору легеневої артерії
52) У дитини 9-ти місяців, яка хворіла на ГРВ!, раптово з’явилися судоми, загальний ціаноз, втрата свідомості. Об’єктивно: клоніко-тонічні конвульсії, шкіра ціанотична, піна на губах, ознаки рахіту. З боку внутрішніх органів патологічних змін не виявлено. Які препарати необхідно ввести дитині першочергово?
A. Антирахітичні

B. Глюкокортикоїди

C. Препарати кальцію

D. Протисудомні

E. Седативні
53) Дитині 2 дні. Народилася доношеною з ознаками внутрішньоутробного інфікування, у зв’язку з чим дитині призначено антибіотики. Вкажіть, чому інтервал між введенням антибіотиків у новонароджених дітей більший у порівнянні зі старшими дітьми та дорослими, а дози - нижчі?
A. У новонароджених більш високий гематокрит

B. У новонароджених більш низька кон-центрацiя білку та альбумiнiв у крові

C. У новонароджених більш низький рівень клубочкової фільтрації

D. У новонароджених знижена активність глюкуронілтрансферази

E. У новонароджених знижений рН крові
54) Дитина 2-х місяців, що народилася у строк з масою тіла 3500 г, знаходилася на змішаному вигодовуванні. Фактична маса тіла - 4900 г. Дайте оцінку маси тіла дитини:
A. Відповідає вікові

B. Гіпотрофія 1 ступеня

C. Гіпотрофія 11 ступеня

D. На 150 г менше належного

E. Паратрофія 1 ступеня
55) Дитина 1,5 років захворіла гостро, температура тіла - 38,50С, біль голови, слабкість. На п’ятий день хвороби температура знизилася. Вранці у правій нозі виникли біль у м’язах, відсутність рухів та сухожилкових рефлексів; чутливість збережена. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Артрит кульшового суглоба

B. Вірусний енцефаліт

C. Остеомієліт

D. Поліатропатія

E. Поліомієліт
56) У дитини 3-х років, яку доставлено до лікарні, реєструється сопорозний стан, різке зниження тонусу м’язів, пригнічення сухожилкових та періосталь-них рефлексів; виявлено міоз, зниження реакції зіниць на світло. Корнеальні рефлекси збережені. Пульс частий, послаблений. АТ- 80/50 мм рт.ст. Батьки підозрюють, що дитина проковтнула таблетовані ліки. Отруєнню якими та-блетованими ліками відповідає така клінічна картина?
A. в-адреноміметики

B. Атропіноподібні препарати

C. Барбітурати

D. Гіпотензивні препарати

E. Транквілізатори
57) Дівчинка 13-ти років скаржиться на підвищення температури тіла до фе-брильних цифр протягом місяця, біль у суглобах, періодичний висип на ттткі-рі. При обстеженні в крові встановлено стійке підвищення ШЗЕ, LE-клітини. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гострий лімфобластний лейкоз

B. Ревматизм

C. Системна склеродермія

D. Системний червоний вовчак

E. Ювенільний ревматоїдний артрит
58) Дитині 1 рік. Після введення прикорму, протягом останніх місяців, відзначаються втрата апетиту, проноси с виділенням великої кількості калу, іноді блювання. Об’єктивно: температура тіла в нормі, маса тіла 7 кг., виражена блідість шкіри, набряки на ногах, живіт збільшений в об’ємі. У копрогра-мі багато жирних кислот та мил. Встановлено діагноз: целіакія. Призначена аглютенова дієта. Що виключається із раціону харчування при цій дієті?
A. Білок тваринний

B. Злакові - пшениця, овес

C. Легкозасвоювані вуглеводи

D. Молоко та молочні продукти

E. Фрукти
59) Хлопчик 8-ми років скаржиться на постійний кашель з виділенням зеленуватого харкотиння, задишку при фізичному навантаженні. Вперше захворів у віці 1 рік 8 місяців двобічною пневмонією, яка мала затяжний перебіг. В подальшому спостерігалися рецидиви хвороби 5-6 разів на рік, в періоди ремісії стійко утримувався вологий кашель. Результати якого обстеження будуть найбільш вагомими для встановлення остаточного діагнозу?
A. Бакпосів харкотиння

B. Бронхографія

C. Бронхоскопія

D. Рентгенографія органів грудної клітки

E. Спірографія
60) Хвора 5-ти років надійшла до клініки зі скаргами на набряки, олігурію, гіпертензію. Загальний стан дитини важ- кий. Після клініко-лабораторного обстеження встановлено діагноз: гострий гломерулонефрит. Який з клініко-лаболаторних показників при цьому захворюванні є безумовним показанням для включення в терапію глюкокорти-коїдних гормонів?
A. Анемія

B. Добова протеїнурія більше 3 г

C. Добова протеїнурія до 3 г

D. Макрогематурія

E. Підвищення креатиніну
61) У новонародженого після патологічних пологів з першого дня життя відсутні активні рухи у правій руці. Стан порушений. Рефлекс Моро праворуч не викликається. Різко знижені сухожилково-періостальні рефлекси на ураженій руці. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Внутрішньочерепна пологова травма

B. Остеомієліт правої плечової кістки

C. Травматичний перелом правої плечової кістки

D. Травматичний плексит, дистальний тип

E. Травматичний плексит, тотальний тип
62) У дитини 10-ти років, що знаходиться в олігоануричній стадії гострої ниркової недостатності, з’явилися відчуття поколювання в слизовій оболонці порожнини рота, язика, оніміння кінцівок, зниження рефлексів, розлад дихання, аритмія. Чим зумовлена вказана симптоматика?
A. Алкалоз

B. Ацидоз

C. Гіперазотемія

D. Гіперкаліємія

E. Гіпонатріємія
63) Підліток 13-ти років, який страждає на гемофілію А, після бійки у школі потрапив до лікарні. Діагностовано правобічний гемартроз колінного суглоба, позаочеревинна гематома. Що слід призначити хворому в першу чергу?
A. Альбумін плацентарний

B. Амінокапронова кислота

C. Відмиті тромбоцити

D. Свіжозаморожена плазма

E. Суха плазма
64) Дитина 3-х місяців захворіла гостро з підвищення температури до 37,80C, покашлювання. На 3-й день кашель посилився, приєдналася задишка. Перкуторно: над легенями тимпанічний звук, аускультативно - з обох боків велика кількість дрібнопухирча-стих вологих та свистячих хрипів під час видиху. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. ГРВІ, бронхіоліт

B. ГРВІ, бронхіт

C. ГРВІ, бронхіт з астматичним компонентом

D. ГРВІ, бронхопневмонія

E. ГРВІ, вогнищева пневмонія
65) У хворого 15-ти років під час проходження медичної комісії зафіксовано АТ- 170/85 мм рт.ст. Скарг немає. Об’єктивно: м’язи нижніх кінцівок погано розвинені, пульсація на артеріях ступень послаблена. Межі серця розширені вліво, при аускультації - акцент другого тону над аортою, систолічний шум. У крові - без змін. У сечі: питома вага - 1020, лейк.- 2-4 у п/з, ер.- 0-1 у п/з, кристали сечової кислоти. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Вазоренальна гіпертензія

B. Вегетосудинна дистонія

C. Есенційна гіпертензія

D. Коарктація аорти

E. Ренопаренхіматозна гіпертензія
66) У дитини спостерігається раптове припинення дихання, посиніння шкірних покривів, зникнення пульсу на магістральних судинах та звуження зіниць. Які оптимальні першочергові заходи?
A. Внутрішньовенне введення еуфіліну

B. Внутрішньосерцеве введення адреналіну

C. Оксигенотерапія

D. Промивання шлунка

E. Штучна вентиляція легень, закритий масаж серця
67) У хлопчика 1 року виникло защемлення пахвинної грижі. Об’єктивно: гіперемія та пастозність тканин грижового випину. Який метод лікування оптимальний?
A. Комплекс консервативних заходів, розрахованих на самовправлення грижі

B. Негайне вправлення грижі під короткочасним наркозом

C. Негайне оперативне втручання

D. Призначення барбітуратів

E. Ручне вправлення грижі
68) Дівчинка 10-ти років має середні показники довжини тіла та окружність грудної клітки вище середніх величин, показник ваги тіла збільшений за рахунок жировідкладення. Функціональні ознаки фізичного розвитку нижче середнього. Фізичний розвиток цієї дитини можна комплексно оцінити як:
A. Гармонічний

B. Дисгармонічний

C. Нижче середнього

D. Різко дисгармонічний

E. Середній
69) У хлопчика 10-ти років встановлений діагноз цукровий діабет. Під час огляду відмічається запах ацетону з рота. В крові: цукор - 20,5 ммоль/л. В сечі: цукор - 20 г/л, ацетон - (+++). Чим можна пояснити появу ацетону у видихаємому повітрі та сечі?
A. Порушення водно-електролітного балансу

B. Порушення кислотно-лужного балансу

C. Порушення процесів фосфорилювання глюкози

D. Посилений розпад кетогенних амінокислот та ліпідів

E. Послаблення процесів гліколізу
70) У новонародженого з пупкової ранки гнійні виділення, шкіра навколо пупка припухла. Об’єктивно: шкіра бліда, з жовто-сірим відтінком, генералізована геморагічна висипка. Температура тіла носить гектичний характер. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. Гемолітична хвороба новонароджених

B. Геморагічна хвороба новонароджених

C. Омфаліт

D. Сепсис

E. Тромбоцитопатія
71) До лїкарнї швидкої допомогою доставлено хлопчика 7-ми рокїв. Скарги на неприємнї вїдчуття в ділянці серця, бїль в епігастрії, запаморочення, блювання. Об’єктивно: виражена 6лідість шкірних покривів, задишка, пульсація яремних вен. Межі серця в межах норми. Тони серця ясні, ЧСС- 170/хв, пульс малого наповнення. АТ-90/50 мм рт.ст. На ЕКГ: пароксизм шлуночкової тахікардії. Для зняття пароксизму педіатр призначила:
A. Еналаприл

B. Лідокаїн

C. Морфін

D. Ніфедіпін

E. Строфантин
72) Дитині 2 місяці. У пахвинно-стегнових складках виявлені гостроза-пальні вогнища з чіткими межами у вигляді плям, які злегка виступають над оточуючими ділянками за рахунок набряку шкіри. Висипання з’явилися протягом тижня. Везикуляція та мокнуття не спостерігаються. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Дитяча екзема

B. Мікоз гладенької шкіри

C. Пелюшковий дерматит

D. Псоріаз

E. Ускладнений перебіг корости
73) Дитина хворіє 5-й день. Турбує підвищена до 39 — 40оС температура тіла, нападоподібний, частий, глибокий малопродуктивний кашель, світлобоязнь, закладеність носа. Об’єктивно: одутлість обличчя; слизова оболонка рота пухка, геморагічна енантема на м’якому піднебінні, рештки плям Філатова-Копліка. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Аденовірусна інфекція

B. Грип


C. Кір

D. Краснуха

E. Скарлатина
74) Хворий 15-ти років відстає в фізичному розвитку, відмічає періодичне пожовтіння шкіри. Об’єктивно: селе- зінка 16х12х10 см, холецистолітіаз, виразка шкіри на нижній третині лівої гомілки. У крові: ер.- 3,0 • 1012/л, Hb- 90 г/л, КП- 1,0, мікросфероцитоз, ретику-лоцитоз. Білірубін крові - 56 мкмоль/л, непрямий - 38 мкмоль/л. Оберіть метод лікування:
A. Оментогепатопексія

B. Оментоспленопексія

C. Пересадка селезінки

D. Портокавальний анастомоз

E. Спленектомія
75) На огляді у педіатра дівчинка 9-ти років з інтермітуючими свистячими хрипами в анамнезі. Останнім часом препаратів не приймала. Об’єктивно: неспокій і періоральний ціаноз. Відзначається розширення міжреберних проміжків. При аускультації: дихання послаблене, сухі розсіяні хрипи, які чути на відстані. Дитина госпіталізована. Що з перерахованого НЕ ПОКАЗАНЕ для надання невідкладної допомоги дитині?
A. Інгаляції кромоліну

B. Інгаляції сальбутамола

C. Еуфілін в/в

D. Кортикостероїди в/в

E. Оксигенотерапія
76) Під час профілактичного огляду дитини, що страждає на бронхіальну астму, виявлене підвищення артеріального тиску до 140/90 мм рт.ст. Яка можлива причина артеріальної гіпертензії у дитини?
A. Захворювання нирок

B. Коарктацїя аорти

C. Ожирїння

D. Передозування теофіліну

E. Хронїчне захворювання легень
77) Дитина 6-ти тижнів була доставлена до лікарні з приводу задишки. Пологи пройшли без ускладнень, хоча на 3-й день у дитини розвинувся кон’юнктивіт, який тривав 2 тижні. Під час огляду виявлені задишка, двобічні крепітуючі хрипи у легенях і поодинокі сухі хрипи. Рентгенологічно підтверджена двобічна пневмонія. Температура тіла нормальна і раніше її підвищення не відзначалося. У крові: лейк.- 15•109/л, е.-28%. Чим зумовлений симптомоком-плекс, що виник?
A. Clamydia trachomatis

B. Mycoplasma pneumoniae

C. Pneumocystis carinii

D. Втряна вкпа

E. Паразитарна mea3in
78) У дитини з тетрадою Фалло має місце:
A. Нормальне насичення киснем (РаO2) у лівому шлуночку

B. Нормальний градієнт тиску на легеневому клапані

C. Підвищення пульсового тиску

D. Підвищення тиску у правому шлуночку

E. Посилення кровообігу у малому колі кровообігу
79) До лікаря-гінеколога звернулася мати з дівчинкою 6-ти років зі скаргами на появу у дівчинки білей гнійного характеру, що подразнюють шкіру статевих органів і стегон. Під час огляду: зовнішні статеві органи гіперемовані, набряклі. Виражена гіперемія присінку піхви і дівочої пліви. Виділення зі статевої щілини рясні, слизово-гнійні. Про яке захворювання можна думати?
A. Вульвовагініт

B. Дифтерія піхви

C. Трихомонадний кольпіт

D. Цистит

E. Цукровий діабет
80) У доношеної дитини 3-ї доби життя на різних ділянках шкіри виявляються еритема, ерозивні поверхні, тріщини, лущення епідермісу. Немовля виглядає ніби ошпарене окропом. Виявлено позитивний симптом Нікольського. Загальний стан дитини важкий. Виражений неспокій, гіперестезія, фебрильна температура. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Ексфоліативний дерматит

B. Мікотична еритема

C. Псевдофурункульоз Фігнера

D. Пухирчатка новонародженого

E. Флегмона новонародженого
81) При огляді дитини віком 4-х місяців на волосистій частині голови виявлені лусочки лимонно-жовтого кольору з масними кірочками. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гнейс

B. Дитяча екзема

C. Молочний струп

D. Псевдофурункульоз

E. Строфулюс
82) Дівчина 12-ти років скаржиться на різку слабкість, нудоту, запаморочення, порушення зору. Напередодні їла в’ялену рибу, яловичину домашнього виготовлення. При огляді: блідість шкіри, подряпина лівого коліна, сухість слизових оболонок ротоглотки, двобічний птоз, зіниці розширені, не в змозі читати простий текст ("сітка", "туман" перед очима). Яка терапія буде найбільш адекватною в даному випадку?
A. Парентеральна дезинтоксикація

B. Парентеральне введення антибіотиків

C. Парентеральне введення полівалентної протиботулінічної сироватки

D. Парентеральне введення протиправцевої сироватки

E. Промивання шлунка
83) У дівчинки 2-х років в анамнезі повторні пневмонії, що протікають з явищами обструкції. У легенях вислуховуються різнокаліберні вологі та сухі хрипи, дихання ослаблене. З утрудненням відхаркується в’язкий секрет. Відзначено наявність "барабанних паличок", відставання у фізичному розвитку. Який найбільш вірогідний діагноз у цієї дитини?
A. Бронхіальна астма

B. Вроджений полікістоз легень

C. Муковісцедоз, легенева форма

D. Рецидивний бронхіт

E. Туберкульоз легень
84) Дитині 16-ти днів, через гіпогалактію матері, необхідно призначення до-корму. Яку суміш слід призначити дитині?
A. "Малюк"

B. "Малятко"

C. Ацидофільне молоко

D. Кефір


E. Цільне коров’яче молоко
85) У 6-ти місячної дитини з народження наростає жовтяниця з зеленуватим відтінком. Спостерігаються явища геморагічного діатезу та сверблячки. Яка найбільш вірогідна патологія у дитини?
A. Атрезія жовчовивідних шляхів

B. Еритробластоз

C. Синдром Дабіна-Джонсона

D. Синдром Жільбера

E. Синдром Криглера-Найяра
86) Хлопчик 5-ти місяців народився недоношеним, в періоді новонароджено-сті та в подальшому не хворів. При огляді в поліклініці відзначається блідість шкірних покровів, сонливість. В крові: Hb- 95 г/л, ер.- 3,5•1012/л, ретик.-90/00, КП- 0,7, осмотична стійкість еритроцитів - 0,44-0,33%, сироваткове залізо - 4,9 мкмоль/л. Яка причина анемії найбільш вірогідна?

A. Інфекційний процес

B. Гемоліз еритроцитів

C. Дефіцит вітаміну B12

D. Дефіцит заліза

E. Незрілість кровотворення


87) Дівчинка 8-ми років скаржиться на біль у суглобах, підвищення температури тіла до 380C, задишку. Об’єктивно: ліва межа серця зміщена вліво на 2,5 см, тахікардія, систолічний шум на верхівці і в V точці. У крові: лейк.- 20,0•109/л, ШЗЕ- 18 мм/год. Яка ознака в найбільшій мірі обгрунтовує діагноз ревматизму?
A. Артралгії

B. Гарячка

C. Кардит

D. Лейкоцитоз

E. Прискорена ШЗЕ
88) У дворічної дівчинки підвищена температура тіла до 37,2°С та висип на шкірі. Загальний стан дитини задовільний. На шкірі спини, розгинальних поверхнях кінцівок - макульозний висип рожевого кольору. Слизова піднебінних дужок дрібноплямиста, помірно гіперемована. Незначне слизове виділення з носу. Збільшені потиличні та задньошийні лімфовузли. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Вітряна віспа

B. Ентеровірусна екзантема

C. Кір

D. КраснухаE. Скарлатина
89) Дитина 3-х років захворіла гостро, підвищилася температура тіла до 39,5°C, стала млявою, повторне блювання, головний біль. При огляді виявлені позитивні менінгеальні симптоми, проведена люмбальна пункція. Спинномозкова рідина каламутна, витікає під тиском, вміст білка -1,8 г/л; реакція Панді +++, цукор - 2,2 ммоль/л, хлориди -123 ммоль/л, цитоз - 2350*106 (80% нейтрофілів, 20% лімфоцитів). Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гнійний менінгіт

B. Пухлина мозку

C. Серозний менінгіт вірусний

D. Серозний менінгіт туберкульозний

E. Субарахноїдальний крововилив
90) Дівчинка 10-ти років надійшла до стаціонару для чергового обстеження і лікування. Хворіє протягом двох років. Тиждень тому після ГРВІ з’явилась слабкість, головний біль, набряки на ногах і в ділянці попереку, на обличчі, t°- 37,6°C, АТ- 105/65 мм рт.ст., ЧСС-86/хв. Втрата білка за добу - 6 г, ШЗЕ-44 мм/год, загальний білок - 45 г/л, а2-глобуліни - 27%. Який основний патогенетичний механізм захворювання?
A. Антибіотики

B. Антикоагулянти

C. Глюкокортикоїди

D. Діурєтики

E. Нестероїдні протизапальні препарати
91) Дівчинка 10-ти років скаржиться на біль у животі, який виникає і посилюються після вживання грубої або гострої їжі, відрижку кислим, печію, часті закрепи, головний біль, дратівливість. Хворіє 12 місяців. Харчування нерегулярне, "в сухом’ятку". Об’єктивно: дівчинка задовільного живлення. Язик вологий з білим нальотом біля кореня. Живіт м’який, болісний в епігастрії. Який з методів дослідження найбільш вірогідно допоможе діагностувати захворювання?
A. Інтрагастральна рН-метрія

B. Біохімічний аналіз крові

C. Езофагогастродуоденофіброскопія

D. Контрастна рентгеноскопія

E. Фракційне дослідження шлункового соку
92) До стаціонару госпіталізовано дитину з масивними набряками на обличчі, тулубі, кінцівках, асцитом. АТ- 90/50 мм рт.ст. В сечі: білок - 3,1 г/л, лейк.- 2-3 в п/з, ер.- 5-7 в п/з. Що дозволить найбільш вірогідно оцінити функцію нирок?
A. Аналіз сечі за Нечипоренко

B. Добова протєїнурія

C. Загальний аналіз сечі

D. Кліренс ендогенного креатиніну

E. Протеїнограма
93) Хлопчик 9-ти років хворіє на цукровий діабет перший рік. Одержує інсулін (хумулін R, NPH) з розрахунку 0,4 од/кг ваги на добу. Інсулін вводиться під шкіру плеча шприц-ручкою. Які міри слід вжити для профілактики ліподистрофії?
A. Зменшити дозу інсуліну

B. Міняти місце введення інсуліну

C. Обмежити жири в дієті дитини

D. Періодично переходити на інший вид інсуліну

E. Призначити антиоксиданти
94) Дитина народилася добу тому. У пологах утруднене виведення плечиків. Маса тіла 4300,0. Об’єктивно: права рука звисає вздовж тулуба, кисть пронована, рухи у руці відсутні. Позитивний симптом шарфа. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
A. Геміпарез

B. Дистальний тип правобічного акушерського паралічу

C. Проксимальний тип правобічного акушерського паралічу

D. Тетрапарез

E. Тотальний правобічний акушерський параліч
95) Для підвищення загартованості організму учнів школи-інтернату лікар розробив програму. В основу вказаної програми покладено наступні принципи: поступовість, послідовність, індивідуальність, комплексність. Який з основних принципів загартовування не врахований?
A. Нарощування інтенсивності дії

B. Нарощування сили дії

C. Підвищення резистентності

D. Підвищення стійкості

E. Систематичність

96) У хлопчика 4-х місяців через 15 хвилин після другого щеплення вакциною АКДП були зафіксовані ознаки набряку Квінке. Який препарат слід використати для надання дитині невідкладної допомоги?


A. Адреналін

B. Гепарин

C. Преднізолон

D. Седуксен

E. Фуросемід
97) Дитині 8 місяців. Фізичний і нервово-психічний розвиток відповідає віку. До цього часу не хворіла. Яка вірогідна кількість молочних зубів може бути у дитини?
A. 1

B. 2


C. 3

D. 4

E. 5
98) У дитини віком 3 місяці з’явилося облисіння потилиці, неспокійний сон, підвищена пітливість. Про яку хворобу можна думати?
A. Анемія

B. Рахіт

C. Спазмофілія

D. Фосфат-діабет

E. Хондродистрофія
99) У 7-ми річного хлопчика протягом дня відмічаються "відключення" на 10-15 секунд, під час яких він застигає в одній позі, не реагує на запитання, не відгукається на своє ім’я. Про напади потім нічого не пам’ятає. Неврологічне дослідження не виявило ніяких змін. Який метод дослідження найдоцільніше використати для уточнення діагнозу?
A. Дослідження викликаних потенціалів

B. Електроенцефалографія

C. Ехоенцефалоскопія

D. Комп’ютерна томограма

E. Рентгенограма черепа
100) Холодний період року характеризувався низькою температурою повітря, постійною хмарністю, снігопадами. У зв’язку з цим перебування дітєй дошкільної установи на відкритому повітрі було обмежено. При медичному огляді діти скаржились на сонливість, кволість, поганий апетит, спостерігалась низька активність на заняттях з фізичного виховання. При лабораторному дослідженні крові виявлено порушення фосфорно-кальцієвого обміну. Причиною такого стану дітей може бути:
A. Дискомфортний мікроклімат в приміщені

B. Нагріваючий мікроклімат в приміщені

C. Надмірне фізичне навантаження

D. Охолоджуючий мікроклімат в приміщені

E. Ультрафіолетова недостатність
101) Хворого 15-ти років турбує головний біль, носові кровотечі, відчуття похолодання нижніх кінцівок. Об’єктивно: м’язи плечового поясу добре розвинуті, нижні кінцівки гіпотрофовані. Пульсація на артеріях ступні та стегновій артерії різко ослаблена. АТ- 150/90 мм рт.ст. - на руках, 90/60 мм рт.ст. - на ногах. Над сонними артеріями - систолічний шум. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Аневризма аорти

B. Аортальна недостатність

C. Аортальний стеноз

D. Коарктація аорти

E. Коарктація легеневої артерії
102) Хвора 15-ти років звернулася зі скаргами на періодичний біль в низу живота, більше праворуч. Менструальна функція не порушена. Статевим життям не живе. Ректоабдомінальне дослідження: матка не змінена, з лівого боку додатки не визначаються, з правого боку пальпується утворення овоїдної форми, розміром 10х11см з гладенькою поверхнею, тугоеластичної консистенції, рухоме, безболісне. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Апендицит

B. Піовар зліва

C. Пухлина лівого яєчника

D. Рак яєчників

E. Хронічний сальпінгоофорит
103) У хлопчика 11-ти років під час профілактичного медичного огляду визначався вид постави. Встановлено, що у дитини плечі похилені і зведені вперед, голова нахилена вперед, грудна клітина сплощена, живіт випуклий. В хребті спостерігається збільшення глибини шийного та поперекового викривлень. Який вид постави виявлений у дитини?
A. Виправлена

B. Кіфоз

C. Лордоз

D. Нормальна

E. Сутулувата
104) Дитина 2-х років протягом року хворіла на ГРВІ верхніх дихальних шляхів у лютому, квітні та в жовтні. Минулого року такий самий діагноз виставлявся їй у вересні та в грудні. Як зареєструвати вказані випадки захворювань в даному році?
A. Заповнити один статталон із знаком (+)

B. Заповнити один статталон із знаком (-)

C. Заповнити один статталон зі знаком (+) і два зі знаком (-)

D. Заповнити три статталони зі знаком (+)

E. Заповнити три статталони зі знаком (-)
105) При профогляді пацієнт 16-ти років скарг не висловлює. Об’єктивно: зниженого харчування, астенік, АТ- 110/70 мм рт.ст., Ps- 80/хв, межі серця в нормі, при аускультації над верхівкою серця вислуховується три тони, шуми відсутні. ЕКГ- патологічних змін не виявлено. ФКГ- над верхівкою визначається третій тон через 0,15 сек. після ІІ-го тону. Як можна трактувати вказані зміни?
A. III-й фізіологічний тон

B. IV-й фізіологічний тон

C. Пресистолічний ритм "галопу"

D. Протодіастолічний ритм "галопу"

E. Ритм "перепілки"
106) У жінки 40 років, на 40-му тижні 6-ї патологічної вагітності (загроза зриву, гестоз І типу, ІІ половини), від 3-х пологів народився хлопчик в асфіксії. Стан дитини важкий, вага 2кг, ознаки недозрілості, синдром гідроцефалії. Шкіра бліда, з жовтяничним відтінком, акроціаноз. Тони серця глухі, грубий систолічний шум в усіх точках аускультації. Живіт збільшений, печінка +3см. Сеча насичена, кал світлий. Окулістом виявлено хоріоретиніт. Який найбільш вірогідний діагноз?
А. Сепсис

В. Гемолітична хвороба новонароджених

С. Вроджений токсоплазмоз

D. Вроджена вада серця

Е. Вроджений гепатит
107) У дитини спостерігається раптове припинення дихання, посиніння шкірних покривів, зниження пульсу на магістральних судинах, звуження зіниць. Які першочергові заходи?
А. Внутрішньосерцеве введення адреналіну

В. Оксигенотерапія

С. ШВЛ, закритий масаж серця

D. Внутрішньовенне введення еуфіліну

Е. Промивання шлунка
108) У дитини з хронічним кардитом, НК ІІА, яка знаходиться на лікуванні дигоксином, з’явилися наростання брадикардії, нудота, блювання, запаморочення, порушення сну. На ЄКГ – екстрасистолія, PQ-0,18. Яка найбільш вірогідна причина даного стану?

А. Передозування або непереносимість серцевих глікозидів

В. Набряк легень

С Атріовентрикулярна блокада І ступеня

D. Гостра кишкова інфекція

Е. Гіпокаліємія


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка