1 у дитини 5 років, яка відпочивала з батьками біля ставка захворювання почалося з проносу, який розвинувся раптово серед ночі, потім приєдналася блювота. Виражена слабкість, адинамія, головокружіння. Стілець частий, водянистийСторінка1/6
Дата конвертації15.05.2020
Розмір311 Kb.
#9679
  1   2   3   4   5   6
крок Інфекція
02. Титриметричний аналіз., ilovepdf merged 4
№  У дитини 5 років, яка відпочивала з батьками біля ставка захворювання почалося з проносу, який розвинувся раптово серед ночі, потім приєдналася блювота. Виражена слабкість, адинамія, головокружіння. Стілець частий, водянистий, мутновато-білуватий. Яке захворювання найбільш імовірно можна запідозрити у дитини:
A) * Холера
B) Харчова токсикоінфекція
C) Сальмонельоз
D) Шигельоз
E) Черевний тиф

   № 2  Хвора М., 44 р., поступила в інфекційне відділення з діагнозом лептоспіроз. На 7 день лікування її стан різко погіршився, з'явились болі в попереку, сонливість, кволість, судоми, головний біль, зменшився діурез до 100 мл/добу. У крові: еритроцити –2,6х1012/л, креатинін – 438 мкмоль/л, сечовина – 13,0 ммоль/л. Яке ускладнення розвинулось у хворої?
A) * Гостра ниркова недостатність
B) Гостра печінкова недостатність
C) Хронічний пієлонефрит
D) Ішемічний інсульт
E) Інфаркт нирок

   № 3  У хворого П. 32 р. лікар запідозрив холеру. Свідомість затьмарена, t-350С, шкіра суха, холодна, збирається в складку, риси обличчя загострені, живіт запалий, загальний ціаноз, судоми, гикавка, АТ-40/0 мм рт.ст., пульс відсутній, анурія. Вкажіть ступінь зневоднення?
A) * 4 ступінь (втрата рідини 10\% від маси тіла)
B) 2 ступінь (втрата рідини до 4-6\% від маси тіла)
C) 3 ступінь (втрата рідини до 7-9\% від маси тіла)
D) 1 ступінь (втрата рідини до 1-3\% від маси тіла)
E) 5 ступінь (втрата рідини 20\% від маси тіла)

   № 4  У хворого Н. 40 р. випорожнення до 10 разів на добу, рясні, повторна блювота, спрага, знижений тургор шкіри, t-370С, тахікардія, олігоурія, короткочасні судоми литкових м’язів. Визначте ступінь дегідратації у хворого?
A) * 2 ступінь (втрата рідини до 4-6\% від маси тіла)
B) 4 ступінь (втрата рідини 10\% від маси тіла)
C) 3 ступінь (втрата рідини до 7-9\% від маси тіла)
D) 1 ступінь (втрата рідини до 1-3\% від маси тіла)
E) 5 ступінь (втрата рідини 20\% від маси тіла)

   № 5  Бригада “швидкої допомоги” прибула до хворого, у якого виник пронос, а потім – часта рясна блювота без попередньої нудоти та болю в животі. В блювотних масах спочатку були залишки їжі, потім вона набула водянистого характеру. Для якого захворювання це характерно?
A) * Холера
B) Сальмонельоз
C) Харчова токсикоінфекція
D) Шигельоз
E) Ентеровірусна інфекція

   № 6  Хворий П. 30 р., захворів гостро: виникла гарячка, виражений головний біль, безсоння. Об’єктивно: набряклість і гіперемія обличчя, почервоніння очей, висип на перехідній складці кон’юнктиви нижньої повіки, енантема на слизовій оболонці м’якого піднебіння та язичка, статичний тремор. Ваш діагноз?
A) * Висипний тиф
B) Черевний тиф
C) Кримська геморагічна гарячка
D) Грип
E) Ку-гарячка

   № 7  Хвора П. 23 р., повія. Хворіє протягом 3-х місяців, скаржиться на загальну слабкість, підвищення температури до 37,5-38о С, збільшення лімфатичних вузлів (на шиї, під пахвами, пахвинні), значну втрату маси тіла, тривалий пронос.Який метод обстеження є обов’язковим при обстеженні даної хворої?
A) * Аналіз крові на антитіла до ВІЛ.
B) Біопсія лімфатичних вузлів.
C) Загальний аналіз крові.
D) Посів калу на групу шигел і стафілокок.
E) Посів крові на гемокультуру і стерильність.

   № 8  Хворий П. 30 р., захворів гостро. Скаржиться на розлитий головний біль, безсоння. Об’єктивно: гіперемія обличчя і кон’юнктив, статичний тремор, симптоми Розенберга, Кіарі-Авцина, Говорова-Годельє, t-400С, на шкірі тулуба, згинальних поверхнях кінцівок розеольозно-петехіальний висип, що нагадує “зоряне небо”. Ваш діагноз?
A) * висипний тиф
B) Черевний тиф
C) Лептоспіроз
D) Менінгококова інфекція
E) Кір

   № 9  У хворого В. 32 р. 1-й день хвороби, t-400С, марення, пульс 140 за хв, АТ-80/40 мм рт ст, блювота, петехіальний висип на шкірі, різко болючий конгломерат пахвинних лімфатичних вузлів. З анамнезу відомо, що 3 дні тому пацієнт повернувся з В’єтнаму. Ваш попередній діагноз?
A) * чума
B) Туляремія
C) Сибірка
D) Пахвинний фурункул
E) Псевдотуберкульоз

   № 10  У хворого П. 43 р, ветеринара, 2-й день хвороби. Виражений поширений набряк шкіри лівої половини обличчя, бульозні елементи з геморагічною рідиною, біль у зоні ураження відсутній, t-39,90С. Ваш попередній діагноз?
A) * сибірка
B) Бешиха
C) Флегмона обличчя
D) Натуральна віспа
E) Еризипелоїд

   № 11  Хворий П. 27 р, 3-й день хвороби, захворів гостро. Скаржиться на озноб, інтенсивний головний біль, біль у м’язах та попереку, нудоту, блювоту. Об’єктивно: гіперемія та одутлість обличчя, шиї, грудної клітки, петехії, “кролячі очі”, іктеричність склер, фотофобія, сльозотеча. PS 110 за хв. Гепатомегалія. Хворий приїхав із Заїру. Ваш діагноз?
A) * жовта гарячка
B) Грип
C) Лептоспіроз
D) Вірусний гепатит
E) Малярія

   № 12  Хворий П. 15 р, 3-й день хвороби. На фоні катаральних явищ з’явилась слабість у руках, двоїння, косоокість. Голос слабкий. Параліч м’якого піднебіння і верхніх кінцівок. Пульс 90 за хв. АТ-130/90 мм рт ст. Ваш попередній діагноз?
A) * Поліомієліт
B) Дифтерія
C) Ботулізм
D) Вірусний енцефаліт
E) Ентеровірусна інфекція

   № 13  В клініку доставлена сім’я [батько, мати та син 12 років] зі скаргами на зниження зору, двоїння в очах, сухість в роті, порушення ковтання, слабкість та затримку стільця. За добу до захворювання їли мариновані гриби домашнього консервування. Стан усіх важкий. Виражений птоз верхніх повік, страбізм, мідріаз. Язик сухий, обкладений. Брадикардія, АТ знижений. Тони серця послаблені. В усіх виражена осиплість голосу. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.
A) * Ботулізм
B) Харчова токсикоінфекція
C) Стовбурний енцефаліт
D) Поліомієліт
E) Отруєння беладонною

   № 14  Хвора 52 років скаржиться на слабкість, високу температуру до 39? С, відчуття розпирання і тупий біль в правій гомілці. Захворіла гостро день тому, коли появився озноб, висока температура, почервоніння на набряк шкіри правої гомілки. Хворіє епідермофітією правої ступні. Шкіра правої гомілки різко гіпермована, набрякла, є пухирі наповнені прозорою рідиною. Зона гіперемії різко окреслена у вигляді „язиків полум’я”, болюча. Збільшені пахвинні лімфовузли справа, болючі. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.
A) * Бешиха правої гомілки
B) Еризипелоїд
C) Сибірка
D) Флегмона
E) Тромбофлебіт

   № 15  Хворий 28 років, ін’єкційний наркоман. Скаржиться на переміжну гарячку, пітливість, слабкість, тривалий пронос, герпетичне враження порожнини роту. Кашіль. Втрата маси тіла перевищує 10\%. Блідий, зниженого харчування. Збільшені периферійні лімфовузли, рухомі, неболючі. Слизова оболонка порожнини роту вкрита білим нальотом, герпетичний висип. Збільшені печінка та селезінка. В легенях вислуховуються сухі та вологі хрипи. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.
A) * Пре- СНІД
B) Пневмонія
C) Дизентерія
D) Лімфогрануломатоз
E) Дифтерія

   № 16  Хворий 32 років скаржиться на періодичні підвищення температури з ознобом, жаром та потом, біль в м’язах. Захворів 6 днів тому, коли підвищилась температура до 39? С , озноб, який продовжувався до двох годин з послідуючим жаром та потом, була блювота. Через 48 годин аналогічний стан повторився. На губах герпес, слизові дещо жовтушні. Збільшені печінка та селезінка. Був у відрядженні в Індії. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.
A) * Малярія
B) Лептоспіроз
C) Сепсис
D) Вісцеральний лейшманіоз
E) Епідемічний поворотний тиф

   № 17  Хворий 24 років скаржиться на слабкість, температуру, головний біль, враження шкіри рук в вигляді виразок, які вкриті кірками чорного кольору з набряком м’яких тканин. Захворів 3 дні тому, коли з’явилось по 2-3 червоних плями з ціанотичним відтінком, потім – пухирці, наповнені кров’янистою рідиною. На їх місці утворились виразки, які вкрились чорними струпами. Повисилась температура з’явився масивний набряк м’яких тканин, регіонарний лімфаденіт. За 3 дні до захворювання мав контакт з хворою коровою, яку зарізали. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.
A) * Сибірка
B) Бешиха
C) Некробацильоз
D) Фурункул
E) Дерматит

   № 18  Хворий 30 років скаржився на слабкість, підвищення температури до 39,2? С, біль в м’язах, пітливість, набряк повік та обличчя. За 2 тижня вживав свинину з прожилками м’яса. Стан середньої важкості. Набряк обличчя і особливо повік. Пальпується збільшена печінка. АТ-90/60 мм рт.ст. В гемограмі л-12,4-109/л, є-19\%, п-2\%, с-59\%, л-16\%, м-4\%. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.
A) * Трихінельоз
B) Грип
C) Лептоспіроз
D) Черевний тиф
E) Висипний тиф

   № 19  Хворий 40 років скаржиться на різку слабкість, головний біль, болі в литковик м’язах, попереку, безсоння, блювоту. Захворів гостро 4 дні тому, коли появився озноб, підвищення температури до 40? С, болі в м’язах, носові кровотечі, жовтяниця. Купався в річці, де є багато гризунів. Стан важкий, на губах герпес, склери інєковані, іктеричні. Геморагічний висип на шкірі. Пульс 120 на хвилину, АТ – 90/50 мм рт.ст. Збільшені печінка та селезінка. Симптом Пастернацького позитивний. За добу виділив 100 мл сечі. Вкажіть найбільш ймовірний невідкладний стан.
A) * Гостра ниркова недостатність
B) Інфекційно-токсичний шок
C) Дегідратаційний шок
D) Набряк головного мозку
E) Гостра дихальна недостатність

   № 20  Хворий 40 років скаржиться на сильний головний біль, озноб, біль в м’язах та правій пахвинній області, де є набряк та збільшення лімфатичного вузла. Захворів 3 дні тому, коли раптово появився озноб, підвищення температури до 39,8? С, з’явився біль в правій пахвинній області. Був в відрядженні в Індії, на кораблі були хворі з високою гарячкою. Стан важкий, збуджений, температура 40? С. Язик вкритий білим нальотом. Пульс 140 в хвилину, АТ-60/30 мм рт.ст. Збільшені печінка та селезінка. В правій пахвинній області збільшений лімфовузол, шкіра над ним напружена, гіпермована. Вкажіть найбільш ймовірний невідкладний стан.
A) * Інфекційно-токсичний шок
B) Гостра ниркова недостатність
C) Дегідратаційний шок
D) Гостра дихальна недостатність
E) Гостра печінкова недостатність

   № 21  В одном из районов Донецкой области возникла вспышка сибирской язвы. Заболело 34 человека. Определите кем осуществляется организация противоэпидемических мероприятий в данном очаге?
A) * Чрезвычайной противоэпидемической комиссией.
B) Местными медико-профилактическими силами.
C) Горздравом.
D) Соответствующим исполкомом.
E) Областной СЭС.

   № 22  Проведенной санэпидразведкой местности установлено, что среди населения регистрируются единичные случаи ВИЧ–инфекции, туляремии, малярии, холеры Эль-Тор, сибирской язвы. Определите из них инфекцию, подлежащую правилам (ИПП).
A) * Холера Эль-Тор.
B) Малярия.
C) ВИЧ-инфекция.
D) Сибирская язва.
E) Туляремия.

   № 23  При прибытии в порт в группе туристов, после возвращения из Индии, выявлен больной с подозрением на холеру. Определите перечень контингентов, подлежащих обследованию на носительство холерных вибрионов.
A) * Все члены экипажа, пассажиры.
B) Члены экипажа.
C) Все, кто был с больным в одной каюте.
D) Все пассажиры-туристы.
E) Работники пищеблока.

   № 24  У больного М., прибывшего из Средней Азии, заподозрена легочная форма чумы. Накануне заболевания он вылавливал тарабаганов, производил их разделку и вычинку шкур. Определите сроки прекращения изоляции данного больного.
A) * После клинического выздоровления и 3-х отрицательных результатов бакисследования мокроты.
B) Не ранее 10 дней после клинического выздоровления и отрицательных результатов бакисследования мокроты.
C) Не ранее 2 недель после клинического выздоровления и отрицательных результатов бакисследования мокроты.
D) Не ранее 3 недель после клинического выздоровления и отрицательных результатов бакисследования мокроты.
E) Не ранее 7 дней после клинического выздоровления и отрицательных результатов бакисследования мокроты.

   № 25  В Уганде зарегистрирована вспышка лихорадки Эбола. Выявлено 57 больных из них 31 человек умер. Определите длительность карантина для общавшихся с заболевшими после госпитализации последнего больного.
A) * До 3-х недель.
B) До 1 месяца.
C) До 1-й недели.
D) До 10 дней.
E) До 2-х недель.

   № 26  Наш врач – соотечественник, работающий в одной из африканских стран, при приеме больных заподозрил у одного из них лихорадку Ласса. Определите длительность карантина для общавшихся с заболевшим.
A) * До 3-х недель.
B) До месяца.
C) До 1-й недели.
D) До 12 –и дней.
E) До 2-х недель

   № 27  В Заире возникла вспышка лихорадки Марбург, заболело 47 человек, 27 из них погибли. Определите сроки выписки из стационара заболевших.
A) * Не ранее 3-х недель пребывания в больнице.
B) Не ранее 2-х недель пребывания в больнице.
C) Не ранее 5-и недель пребывания в больнице.
D) Не ранее 17 дней пребывания в больнице.
E) Не ранее 4-х недель пребывания в больнице.

   № 28  В поселке М. выявлено три носителя холеры Эль-Тор. Все они госпитализированы. Определите сроки наблюдения за общавшимися в данных очагах.
A) * 5 дней.
B) 10 дней.
C) 2 недели.
D) 7 дней.
E) 12 дней.

   № 29  Из командировки в г.Н вернулся гражданин С., который через 3 дня заболел сыпным тифом. Госпитализирован на 2- ой день заболевания, при осмотре обнаружены вши. Определите возможные сроки ликвидации очага.
A) * Через 25 дней после госпитализации больного и проведения дезинсекции в очаге.
B) Через 14 дней после госпитализации больного.
C) После госпитализации больного.
D) После госпитализации больного и проведения дезинсекции в очаге.
E) Через 21 день после госпитализации больного.

   № 30  Хворий 35 р., захворів гостро з гарячки до 39,40С, головного болю, відчуття стиснення за грудиною, сухого кашлю з геморагічним харкотинням. При огляді: шкірні покриви бліді, слизові ціанотичні, пульс аритмічний, в нижніх відділах легень – вологі хрипи. При бактеріоскопії харкотиння - велика кількість грампозитивних паличок. Яке захворювання необхідно запідозрити?
A) * Сибірка, легенева форма.
B) Туляремія, легенева форма.
C) Чума, первинно-легенева форма.
D) Легіонельоз.
E) Крупозна пневмонія.

   № 31  Хворий, 39 років, захворів гостро 3 дні тому після повернення з Ямайки. Скаржиться на високу температуру, сильний головний біль, нудоту, блювоту “кавовою гущею”, біль у м’язах та попереку. Об’єктивно: температура 39,90С, обличчя набрякле, червоне, кон’юнктивіт, світлобоязнь. Марить. Склери і шкіра жовті, петехіальний висип, акроціаноз. Печінка збільшена до 3-х см, болюча. Тахікардія, гіпотонія. В гемограмі лейкопенія, тромбоцитопенія. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.
A) * Жовта гарячка
B) Вірусний гепатит В
C) Малярія
D) Лептоспіроз
E) Геморагічна гарячка з нирковим синдромом

   № 32  Хвора 43 р., звернулась за допомогою на 10-й день від початку захворювання зі скаргами на гарячку, головний біль, кволість, сухий кашель. Загальний стан середньої тяжкості, t-38,80С. Квола. Шкіра бліда, на передній стінці живота поодинокі розеольозні висипання. Язик сухий, з відбитками зубів, обкладений білим налетом. В легенях жорстке дихання, ослаблене справа в нижній долі, ЧД 30/. Серце: тони ослаблені, ритмічні, ЧСС 68/, АТ 100/60. Живіт здутий, гепато-лієнальний синдром. Яке захворювання можна запідозрити?
A) * Черевний тиф.
B) Висипний тиф.
C) Правобічний плеврит.
D) Крупозну пневмонію.
E) Аденовірусне захворювання.

   № 33  Хворий 35 р., скаржиться на пронос, який виник раптово через 5 днів після вживання свіжопосоленої риби. Стілець рясний, рідкий, білуватого кольору з пластівцями до 5 разів. Об’єктивно: t0 – 36,00С. Шкіра бліда, тургор знижений, язик сухий, очі запалі, кола під очима. Живіт не болючий, відмічається бурчання у кишківнику. Печінка і селезінка не збільшені. Вкажіть попередній діагноз?
A) * Холера
B) Сальмонельоз
C) Ешеріхіоз
D) Галофільоз
E) Кампілобактеріоз.

   № 34  Хворий 30 р., приїхав з Індії, через 2 дні почався рідкий, водянистий стілець з запахом сирої риби, блювота фонтаном до 7 разів, сухість в роті, загальна слабкість. Об’єктивно: хворий блідий, акроціаноз. Під очима темні кола, живіт запалий, температура 35,80 С, АТ-80/40 мм рт. ст. Р-105 за хв., слабого наповнення. Судоми литкових м’язів. Яку невідкладну терапію треба провести хворому?
A) * Кристалоїдні сольові розчини.
B) Реополіглюкін
C) Кортикостероїди
D) Аміназін
E) Глюкоза з інсуліном

   № 35  Хворий 42 р., під час полювання на зайців часто пив воду із дрібних джерел. Через 2 дні захворів гостро: озноб, висока температура, біль в горлі при ковтанні. Об’єктивно: слизова ротоглотки нерізко гіперемійована, на правому мигдалику щільний сірувато-жовтий наліт. Справа збільшені шийні лімфатичні вузли до розміру яйця, неболючі, рухомі, температура 38-39,10 С. Вкажіть попередній діагноз?
A) * Туляремія
B) Чума
C) Дифтерія
D) Ангіна
E) Лімфогрануломатоз

   № 36  У двох медичних сестер, які доглядали гарячкуючих хворих у стаціонарі на півдні Судану, з’явились гарячка, головний біль, біль в м’язах, суглобах, животі, загальна слабкість і пронос. На 4-ий день хвороби на тілі макуло-папульозний висип, на 5-ий день – кривава блювота, мелена, гіпотонія, глухість серцевих тонів. Стан крайньо тяжкий. Поставте попередній діагноз.
A) * Гарячка Ебола
B) Висипний тиф
C) Ку-гарячка
D) Лептоспіроз
E) Малярія

   № 37  Хворий 40 р., геолог, впродовж 2 місяців до хвороби був у степах Астраханського краю. Захворів гостро, на 8-ий день після повернення додому: t-400С, головний біль, блювота, озноб. Температура наростала, появилась слабкість, задишка. Серцеві тони приглушені, Р=110/хв., язик “крейдяний”. На шкірі правої гомілки різко болюча виразка розміром 2-3 см, покрита темним струпом. В правій паховій ділянці різко болючий лімфатичний вузол, нерухомий. Яке захворювання необхідно запідозрити?
A) * Чума
B) Сибірська виразка
C) Флегмона правої гомілки
D) Туляремія
E) Висипний тиф

   № 38  Хворий 42 р., мисливець, захворів гостро: t=400С, озноб, різкий головний біль, блювота. Госпіталізований в 1-ий день хвороби в крайньо тяжкому стані: збуджений, t-400, обличчя гіперемійоване, очі блискучі, мова нечітка. Шкірні покриви вологі, чисті. Дихання везикулярне, поодинокі дрібнопухирцеві вологі хрипи. При глибокому вдиху різка болючість в правій половині грудної клітки. АТ=90/60 мм. рт. ст., Р=120/хв слабкого наповнення. Язик сухий, “крейдяний”. Кашель помірний, харкотиння рідке, світло-рожеве, кров’янисте. Поставте попередній діагноз?
A) * Чума
B) Туляремія
C) Висипний тиф
D) Q-гарячка
E) Туберкульоз легень

   № 39  Хворий 42 роки, зоотехнік, захворів гостро: лихоманка, температура до 400 С, головний біль, інтенсивні болі в м’язах, особливо литкових. Об’єктивно: виражена жовтяниця, геморагічний висип на тілі, збільшена печінка і селезінка, позитивний симптом Пастернацького. Поставте попередній діагноз.
A) * Лептоспіроз
B) Ку-гарячка
C) Малярія
D) Висипний тиф
E) Гарячка Ебола

   № 40  Хворий 26 років, знаходиться на лікуванні в терапевтичному відділенні з діагнозом: “Гострий бронхіт”, приймає пеніцилін, але продовжує гарячкувати. Проживає в місцевості, де реєструються поодинокі випадки черевного тифу. Яке дослідження доцільно провести для уточнення діагнозу?
A) * Гемокультура.
B) Копрокультура.
C) Уринокультура.
D) Посів харкотиння.
E) Білікультура.

   № 41  Хвора 37 р., циганка, без постійного місця проживання, звернулась до лікаря на 6-ий день від початку захворювання, зі скаргами на головний біль, слабкість, гарячку, наявність висипань на шкірі. При огляді t0 – 390С, збуджена, виявлені воші. Обличчя гіперемійоване, набрякле. Виражені гепатоспленомегалія, крововиливи в кон’юнктиви. На шкірі грудної клітки та внутрішній поверхні плечей розеольозно-петехіальний висип. Язик сухий, посіпується при висуванні, обкладений білим налетом. Задишка, тахікардія, гіпотонія. Про яке захворювання можна подумати в цьому випадку?
A) * Висипний тиф.
B) Черевний тиф.
C) Менінгококцемія.
D) Лептоспіроз.
E) Грип.

   № 42  Хворий 70 р., захворів гостро, 5 днів тому. Захворювання розпочалось з головного болю, гарячки. В дитинстві переніс вітряну віспу, висипний тиф, кір. Об’єктивно: t 38,20 С, хворий балакучий, метушливий. Обличчя гіперемійоване, склери ін’єковані, на шкірі грудної клітки невелика кількість розеольозних висипань, поодинокі петехії під ключицями. В легенях розсіяні сухі хрипи. Виражена гепатоспленомегалія. Яке захворювання необхідно виключити у даного пацієнта?
A) * Хворобу Брілла (висипний тиф).
B) Черевний тиф.
C) Токсикодермія.
D) Лептоспіроз.
E) Грип.

   № 43  Пацієнт 26 років поступив в стаціонар через 3 тижні після закінчення жнив. Стан тяжкий, дезорієнтація у часі і просторі, висока гарячка до 400 С, на шкірі петехії та екхімози, на спині лінійні крововиливи, кровоточивість із носа та ясен, була блювота “кавовою гущею”. Симптом Пастернацького різко позитивний. При лабораторному обстеженні: нейтрофільний лейкоцитоз, тромбоцити – 100 тис в 1 мл., гематокрит – 0,55, добова кількість сечі 70 мл, протеїнурія, еритроцитурія. Яке захворювання слід запідозрити?
A) * Геморагічна гарячка з нирковим синдромом.
B) Лептоспіроз, безжовтянична форма.
C) Єрсиніоз, септична форма.
D) Омська геморагічна гарячка.
E) Кримська геморагічна гарячка

   № 44  У хворого 30 років на рентгенограмі правої легені виявлена тінь 3х4 см з просвітленням у центрі та вогнищами біля неї. Захворів після переохолодження 1,5 місяця тому, t( – 37,3(, кашель, слабкість. В аналізі харкотиння – епітелій 3-4 в п/з, лейкоцити – 5-6 в п/з, МБТ – 1-2 в п/з. Який діагноз найбільш вірогідний?
A) * Інфільтративний туберкульоз
B) Вогнищевий туберкульоз
C) Абсцедуюча пневмонія
D) Рак з метастазами
E) Еозинофільний інфільтрат

   № 45  Чоловік 32 років, курець, має контакт з хворими на туберкульоз. На протязі 2 місяців відмічає кашель, t( – 37,2(. В легенях – везікулярне дихання. Яке дослідження треба зробити для уточнення діагнозу?
A) * Рентгенограма легень
B) Аналіз харкотиння на МБТ
C) Проба Манту
D) Бронхоскопія
E) Загальний аналіз крові

   № 46  Чоловік 34 років, курець, має контакт з хворим на туберкульоз. На рентгенограмі знайдено багато вогнищ по всіх частках легень. Яке дослідження треба зробити для уточнення діагнозу?
A) * Аналіз харкотиння на МБТ
B) Проба Манту
C) Аналіз крові
D) Томограма легень
E) Бронхоскопія

   № 47  Чоловік 30 років, захворів 3 тижні тому після переохолодження. Скаржиться на сухий кашель, слабкість, нічну пітливість, t( тіла – до 38,0( увечері. В правій легені у верхній ділянці притуплення та пооодинокі вологі хрипи. Після проведення неспецифічної протизапальної терапії рентгенологічна динаміка відсутня. Який діагноз найбільш вірогідний?
A) * Інфільтративний туберкульоз
B) Еозинофільна пневмонія
C) Периферичний рак
D) Стафілококкова пневмонія
E) Аспергільоз


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка