1. у дитини 11-ти років виявлено гіперергічну пробу Манту з 2 то -інфільтрат діаметром 17 мм. Дитина скаржиться на кашель з харкотинням. Аналіз крові: л 6х10 /л, шое 20 мм/годСкачати 18.55 Kb.
Дата конвертації18.04.2021
Розмір18.55 Kb.

1.У дитини 11-ти років виявлено гіперергічну пробу Манту з 2 ТО -інфільтрат діаметром 17 мм. Дитина скаржиться на кашель з харкотинням. Аналіз крові: Л-8.6х10 /л, ШОЕ - 20 мм/год. У III сегменті лівої легені визначається ділянка затемнення 4x5см малої інтенсивності з нечіткими контурами та наявністю ділянки прояснення у центрі. Тінь зв'язана запальною доріжкою з розширеним, за рахунок збільшених внутрішньогрудних лімфатичних вузлів, коренем легень. У харкотинні методом бактеріоскопії виявлено МБТ.

2.Хворий 56-ти років спрямований до фтизіатра зі скаргами на підвищення температури до 39° С, задишку, сухий кашель. Перкуторно над легенями визначається легеневий звук з коробковим відтінком. Хрипи не вислуховуються. Аналіз крові: Л - 10,0х г/л, ШОЕ - 36 мм/год. Рентгенологічно: впродовж обох легень, більше у верхніх відділах,визначаються симетричні, множинні, дрібні малоінтенсивні вогнищеві тіні з нечіткими контурами.
3.Хворий 39-ти років впродовж 6-ти років хворіє на фіброзно-кавернозннй туберкульоз легень. Лікування етіотропннми препаратами було неефективним. Хірургічні методи лікування протипоказані. Звернувся зі скаргами на високу температуру, слабість, кашель з харкотинням, кровохаркання. У харкотинні виявлені МБТ стійкі до стрептоміцину.

4.Хворому 27 років. Протягом 2-х місяців відзначає підвищення температури до субфебрильних цифр, слабкість, втрату маси тіла, невеликий кашель. Стан задовільний, зниженого харчування. Аускультативно у легенях жорстке дихання. На оглядовій рентгенограмі на рівні 2 сегменту правої легені визначається інфільтративна тінь 3х4 см.

5.Хворий 32-х років. Занедужав гостро. Температура тіла підвищилася до 390С, з’явився кашель зі слизуватим харкотинням до 50 мл на добу. Контакту з хворим на туберкульоз не встановлено. Хворіє на цукровий діабет. Над всією верхньою часткою легені визначається вкорочення перкуторного звуку, ослаблене везикулярне дихання з одиничними вологими хрипами. Рентгенологічно: верхня частка правої легені негомогенно затемнена, відмічаються ділянки прояснення.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка