1. Пухлина панкреас. Обтураційна жовтяницяДата конвертації18.08.2021
Розмір7.97 Kb.

1.Пухлина панкреас. Обтураційна жовтяниця

2. Тактика лікування

При розташування дуктальної карциноми в голівці підшлункової залози виконується панкреато-дуоденальна резекція (операція Віппла . При операції Віппла виконується видалення головки підшлункової залози ураженої разом з 12-палою кишкою, резекція шлунку, видалення жовчного міхура. Формується анастомоз між шлунком та тонкою кишкою, холедохо-єюноанастомоз, При локалізації аденокарциноми в хвості підшлункової залози показано проведення дистальної панкреатектомії.Після операції пацієнтам показано проведення ад'ювантної хіміотерпії гемцитабіном, застосування якого показало покращення 5-річного виживання в рандомізованих дослідженнях.

Хіміотерапія


Ад'ювантна хіміотерапія проводиться окремими препаратами або їх комбінаціями. Хіміопрепарати, що найчастіше застосовуються: гемцитабін та таксани, гемцитабін та іринотекан, гемцитабін та препарати платини, гемцитабін та капецитабін, гемцитабін та 5-ФУ.

Променева терапія


Застосування ад'ювантної радіотерапії для лікування обмежено, а її роль остаточно не підтверджена. Даний вид лікування застосовується переважно з метою профілактики регіонарного метастазування.

при больовому синдромі пацієнтам призначають застосування знеболювальні препарати, променеву терапію і

хіміотерапію;
при жовтяниці, викликаній блокуванням проток, або обструкції дванадцятипалої кишки може бути виконане ендоскопічне стентування або накладення обхідного анастомозу.
Використовуються знеболюючі:

нестероїдні засоби - індометацин, кетопрофен, диклофенак, ібупрофен, аспірин, вони знижують функцію нирок, викликають виразку, блокують фермент ЦОГ-2


селективні нестероїд - німесулід, целекоксиб, знеболюючі мають протизапальний ефект
на основі парацетамолу - добова норма до чотирьох грамів, Панадол, Солпадеїн, в тому числі, шипучі, використовуються аж до третьої стадії
опіоїди - небезпечні залежністю, знімають біль при раку, схожі з морфіном, традол і тримаю перевершують кодеїн, не є наркотиками (є у вільному продажу), проседол в таблетках і розчині діє до п`яти годин, толерантність ліки висока
бупренорфін - розчин або таблетки вводяться кожні вісім годин, можуть замінюватися налорфін, пантазоціном, налмефеном
Широко використовується знеболюючий пластир з депо фентанілу при онкології підшлункової залози, який отримав назву Дюрогезик. Його вистачає на три доби, єдиний недолік полягає у вартості.
Rp.: Tab. Panadol 500 mg

D.t.d. N 12


D.S. Внутрь по 1 таблетке три раза в сутки
Rp.: Tab. Celecoxibi 0,2

D.t.d. № 20


D.S. Внутрь по 1 таб. 2 раза в день
Rp.: Tramadoli 0,05
D.t.d № 20 in tabl.
S. По 1 табл. 2 раза в день
Rp.: Tab. Buprenorphini 0,0002

D.t.d. №20


D. S. По 200 мкг с интервалом 6-8 ч.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка