1. Принципи діагностики ехінококозуСкачати 10.61 Kb.
Дата конвертації29.12.2020
Розмір10.61 Kb.


Виконав: Деньга М. В; тема 3
Дати відповіді на питання:
1. Принципи діагностики ехінококозу.


  • Відповідь: через особливості життєвого циклу (паразитування личинок гельмінту в органах і тканинах) прямі методи паразитологічного аналізу не можуть бути застосовані, тому можуть бути застосовані серологічні тести, включаючи ІФА та імуноблот, які пропонують чутливість та специфічність понад 80% для інфекції печінки, викликаної E granulosus, але треба враховувати їх нижчу чутливість для інших органів. Діагностика зазвичай грунтується на візуальних дослідженнях, включаючи ультрасонографію, КТ та МРТ: при інфекції E granulosus при УЗД виявляється велика кіста, що заповнена дочірніми меншими кістми, дуже вказує на діагноз; а при інфекції E multilocularis - маса з неправильним контуром та неоднорідною ехогенністю, часто з областями кальцифікації.


2. Клінічні прояви, які характерні для гострого перебігу опісторхозу


  • Відповідь: більшість пацієнтів мають безсимптомний перебіг, проте гостра хвороба може виникнути через 2-3 тижні після первинного зараження, та проявлятися лихоманкою, болем у животі, гепатомегалією, кропив’янкою та еозинофілією. В цей час хворобу важко діагностувати, оскільки яйця можуть не з’являтися в калі до 3–4 тижнів після появи симптомів. При ускладненому перебігу можуть виникати рецидивирующий бактеріальний холангіт, сепсис, холецистит, абсцес печінки та панкреатит.


3. Сучасні підходи до діагностики стронгілоїдозу


  • Відповідь: діагноз стронгілоїдозу може бути важким для встановлення, оскільки яйця рідко виявляються в калі. Діагностика, як правило, заснована на виявленні личинок рабдітформ у випорожненнях або дванадцятипалій кишці (проте вони повинні бути віддефиринційовані від личинок анкілостоми). Для діагностики може знадобитися повторне дослідження випорожнень або вмісту дванадцятипалої кишки, оскільки чутливість окремих тестів становить лише близько 30%. При синдромі гіперінфекції виявляється велика кількість личинок у калі, мокроті чи інших рідинах організму. Можливе застосування серологічних методів - ІФА (приблизно 90% чутливості та специфічності), але можуть виникати перехресні реакції з іншими гельмінтами.


4. Для яких гельмінтів типовим є механізм аутоінвазії (перерахуйте не менше 3-х)5. Найбільш типові зміни у загальному аналізі крові при трихінельозі?


  • Відповідь: лейкоцитоз, еозинофілія (до 60%); проте, як правило, нормальне значення ШОЕ (допомагає диференціювати трихінельоз від аутоімунних міопатій)Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка