1. Порівняйте вплив лютеїнізуючого гормону на чоловічий і жіночий організм. Синтез яких гормонів він стимулює?Скачати 16.69 Kb.
Дата конвертації08.04.2020
Розмір16.69 Kb.
ТипПитання
Білет № 6.
1. Порівняйте вплив лютеїнізуючого гормону на чоловічий і жіночий організм. Синтез яких гормонів він стимулює?

Відповідь: І у чоловіків, і у жінок ЛГ необхідний для нормального функціонування репродуктивної системи. Лютеїнізуючий гормон у чоловіків впливає на клітини Лейдіга яєчок та відповідає за синтез тестостерну, який необхідний для сперматогенезу. У жінок зв’язується зі специфічними рецепторами плазматичних мембран клітин яєчників і впливає на вироблення прогестерону та розвиток фолікула, жовтого тіла, також стимулює овуляцію.


2. Пептиди шлунково-кишкового тракту.

Відповідь: Секретин – секретується з S-клітин дванадцятипалої кишки та проксимального віддул прямої кишки, складається з 27 амінокислотних залишків. Стимулює панкреотичну секрецію бікарбонату та води при надхожденні до кишечнику кислих продуктів шлунка.

Гастрин – секретується G-клітинами антральної частини шлунка, а також клітинами слизової оболонки дванадцятипалої кишки, стимулює активність клітин слизистої оболонки шлунка, є головним стимулятором секреції пепсину і соляної кислоти.

Холецистокінін – секретується I-клітинами слизової оболонки дванадцятипалої кишки та проксимальним відділом порожньої кишки, стимуляє скорочення жовчного міхура та секрецію панкреатичних ферментів.


Задачі.

  1. АКТГ стимулює ліполіз у жировій тканині, активує поглинання глюкози та амінокислот м’язами. Поясніть, яке відношення мають ці позанадниркові ефекти для здійснення основної функції АКТГ – активації синтезу стероїдних гормонів.

Відповідь: Для синтезу АКТГ необхідний холестерин, що перетвориться на прегненолон - попередник кортикостероїдів, позанаднирникові ефекти АКТГ допомогають у цій реакції.


  1. Якщо фракцію мембран, осаджених при центрифугуванні гомогенату печінки, відокремлювали і обробляли адреналіном, спостерігалося утворення нової речовини. Ця речовина була виділена. На відміну від адреналіну при додаванні до надосадової рідини гомогенату вона активувала глікогенфосфорилазу. Поясніть отримані дані.

Відповідь: Глікогенфосфорилаза активувалася внаслідок взаємодії з глюкагоном, механізм дії – активація мембранної аденілатциклази з подальшим включенням цАМФ-залежного фосфоролітичного каскаду.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка