1. Основні принципи хіміотерапії туберкульозуДата конвертації25.09.2021
Розмір8.57 Kb.

Варіант № 2
1. Основні принципи хіміотерапії туберкульозу.
2. Хлопчик 6-ти років. У батька виявили інфільтративний туберкульоз верхньої частки

правої легені у фазі розпаду, МБТ(+). Проба Манту з 2 ТО- інфільтрат діаметром 12 мм. В минулому році проба Манту була негативною. Скарг немає. При об'єктивному обстеженні на оглядовій рентгенограмі органів грудної клітки патологічних змін не виявлено. Який препарат слід призначити дитині, його доза на кілограм маси тіла, тривалість?


3. Призначити комбінацію антимікобактеріальних препаратів дитині вагою 25

кг, хворій на ВДТБ (02.04.2019) правої легені (первинний туберкульозний

комплекс), Дестр+, МБТ+М-К+, Резист-, Гіст0, Кат1 Ког2(2019).

1)1. Раннє і своєчасне лікування, яке потрібно починати на ранніх стадіях розвитку туберкульозу і безпосередньо після його виявлення. При ранній діагностиці туберкульозу видужання настає у 100 %, при своєчасній – у 95- 100 %, при несвоєчасній – у 89 % і при пізній – у 10-15 % хворих.

2. Тривалість лікування. Ефективність лікування хворих на туберкульоз залежить від його тривалості. Оптимальна тривалість основного курсу – від 6 до 20 місяців. Дія антимікобактеріальних препаратів, в основному, бактеріостатична і тому передчасне припинення лікування призводить до реверсії персистуючих МБТ в їх початкові форми і виникнення загострень і рецидивів специфічного процесу.

3. Безперервність лікування. Перерви в прийомі антимікобактеріальних препаратів призводять до розвитку медикаментозної стійкості МБТ.

4. Багатоетапне лікування включає: стаціонарне + санаторне + амбулаторне лікування. Звичайно, в стаціонарі (тублікарні) спочатку (2-3 місяці) проводиться інтенсивне, щоденне лікування 4 протитуберкульозними препаратами. На другому етапі (4 місяці), коли популяція МБТ різко зменшилася, можливе продовження лікування двома препаратами, зокрема, інтермітуючим методом.

5. Комбінована хіміотерапія. Обгрунтована безперспективність монотерапії будь-яким препаратом, яка призводить до швидкого розвитку стійкості до нього МБТ. Лише застосування 4 протитуберкульозних препаратів здатне запобігати розвиткові медикаментозної стійкості МБТ. В комбінацію повинні входити ізоніазид, рифампіцин, піразинамід етамбутол. Ці препарати ефективні у 95 % випадків.

6. Контрольована хіміотерапія. Лікування хворих на туберкульоз повинно бути контрольованим, оскільки хворі нерідко нерегулярно або самовільно припиняють лікування. В стаціонарі хворі повинні приймати 18 антимікобактеріальні препарати під контролем медичного персоналу, а під час амбулаторного інтермітуючого лікування це здійснюється в диспансері. Все це дозволяє підвищити ефективність лікування на 10-15 %.

7. Комплексне лікування. Це комбінована хіміотерапія антимікобактеріальними препаратами, патогенетичні засоби, а також хірургічне втручання. До патогенетичних засобів належать антигістамінні й гормональні препарати, вітаміни В1 і В6, антиоксиданти, інгібітори протеїназ, туберкулін, імуномоду-лятори, біогенні стимулятори. Крім того, застосовують фіто-, апііфітонцидотерапію.

2) Дитині має бути проведена хіміопрофілактика.

Для хіміопрофілактики ми використовуємо ізоніазид д в дозі 0,3- 5мг/кг маси тіла щоденно, протягом не менше 6 міс., особам, які не хворіли на туберкульоз і знаходяться в контакті з хворим, який виділяє МБТ у вогнищах туберкульозної інфекції.


3)

Rp.: Tab. Isoniazidi 0,3 № 90

D.S. По пів таблетки на день після прийому їжі
Rp.: Rifampicini 0,15

D.t.d. № 30 in caps.gelat.

S. По 1 капсулі одноразово за півгодини до прийому їжі.
Rp.: Tab. Ethambutoli 0,1 № 100

D.S. По 2 таблетки на день одноразово, після прийому їжі.Rp.: Tab. Pyrazinamidi 0,5 № 100

D.S. По 1 таблетці на день одноразово, після прийому їжі.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка