1. Опишіть взаєморозташування судин і нервів в міждрабинчастому просторі? Які пучки формує підключична частина плечового сплетення і по відношенню до чого їх розрізняють? Які нерви відходять від кожного пучка?Скачати 15.82 Kb.
Дата конвертації20.05.2020
Розмір15.82 Kb.
ТипПитання
Тишко Дмитро Миколайович СС-218

Питання:

1. Опишіть взаєморозташування судин і нервів в міждрабинчастому просторі?

2.Які пучки формує підключична частина плечового сплетення і по відношенню до чого їх розрізняють? Які нерви відходять від кожного пучка?

3. Де проходить задній нерв лопатки?

Виберіть одну відповідь:

a. По реберній поверхні лопатки.

b. Уздовж латерального краю лопатки.

c. Уздовж верхнього краю лопатки.

d. Уздовж медіального краю лопатки.

e. По нижньому куту лопатки1. У міждрабинчастому просторі від підключичної артерії відходить реброво-шийний стовбур (truncus costocervicalis), який розгалужується на глибоку шийну артерію (a. cervicalis profunda), яка кровопостачає півостисті м’язи голови та шиї і найвищу міжреброву артерію (a. intercostalis suprema), яка розгалужується в І і ІІ міжребрових проміжках, кровопостачаючи міжреброві м’язи. При виході з міждрабинчастого простору від підключичної артерії відходить поперечна артерія шиї (a. transversa colli), яка кровопостачає м’язи і шкіру верхньої частини спини. При компресії судинно-нервового пучка в міждрабинчастому просторі виникає синдром переднього драбинчастого м’яза, "скаленус-синдром" чи синдром Наффцигера – біль в ділянці шиї, надпліччя та руці, парестезія, оніміння, слабість у руці, ослаблення пульсу на променевій артерії. Оніміння і поколювання в руці спостерігається по ульнарному краю (зона іннервації нижнього стовбура плечового сплетення, що, проходячи між сухожилковими краями переднього і середнього драбинчастих м’язів, найбільше травмується.

2. Анатомічно плечове сплетення розділене на 5 відділів. Виходячи зі спинного мозку нерви С5-Т1 сегментів утворюють 5 корінців:

  • С5 корінець – м’язи надпліччя, деякі м’язи плеча.

  • С6 корінець – переважно м’язи плеча.

  • С7 корінець – м’язи проксимальної третини передпліччя.

  • С8 корінець – м’язи передпліччя та деякі м’язи кисті.

  • Т1 корінець – власні м’язи кисті.

Виходячи зі спинно-мозкового каналу – корінці об’єднуються та утворюють стовбури. Так корінці С5 та С6 зливаючись утворюють верхній стовбурСередній стовбур є безпосереднім продовженням С7 корінця. Об’єднуючись корінці С8 та Т1 – утворюють нижній стовбур. В подальшому стовбури прямують до заключичного (ретроклавікулярного) простору, де знову діляться. Кожен зі стовбурів поділяється на два відділи – верхній та нижній. Відділи пройшовши заключичний простір, обплітають підключичну артерію, та знову об’єднуються утворюючи 3 пучки. Пучки поділяють на латеральний (розташовується латеральніше підключичної артерії, та утворюється шляхом об’єднання верхніх відділів верхнього та середнього стовбурів), задній (розташовується за підключичною артерією, та утворюється від злиття всіх нижніх відділів), та медіальний (що лежить медіальніше підключичної артерії, та є прямим продовженням верхнього відділу нижнього стовбура). Прямуючи разом з підключичною артерією в напрямку вільної верхньої кінцівки – в аксіллярній ділянці пучки плечового сплетення знову діляться на двоє – утворюючи 5 основних нервів (котрі іннервують м’язи вільної верхньої кінцівки). Так латеральний пучок утворює м’язово-шкірний нерв, та віддає частину своїх волокон до серединного нерва. Іншу частину волокон серединний нерв отримує від медіального пучка, що також утворює ліктьовий нерв. Задній пучок поділяється на аксіллярний нерв, та променевий.

3.D

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка