1. Хворий 48 років поступив в клініку через 6 годин після початку захворювання. Стан важкий. Ціаноз, підшкірна емфізема на шиї, затруднене дихання, сильні болі за грудиною та епігастрію, А/Т – 90/60 мм рт стСкачати 186.28 Kb.
Дата конвертації10.05.2016
Розмір186.28 Kb.
Перфорація виразки


1. Хворий 48 років поступив в клініку через 6 годин після початку захворювання. Стан важкий. Ціаноз, підшкірна емфізема на шиї, затруднене дихання, сильні болі за грудиною та епігастрію, А/Т – 90/60 мм.рт.ст. Пульс 120 на хв. На рентгенограмі: лівобічний гідропневмоторакс. Болі з’явились після блювання в стані алкогольного сп’яніння. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. Перфорація кардіальної виразки шлунку
B. Спонтанний розрив стравоходу
C. Спонтанний пневмоторакс
D. Защемлення діафрагмальної грижі
E. Прорив абсцесу легені в плевральну порожнину

2. При якому захворюванні може спостерігатися найбільш виражене напруження м’язів живота?
A. Перфорація виразки 12-п.кишки
B. Гострий холецистит
C. Гострий апендицит
D. Правець
E. Перфорація виразки шлунка

3. І-й розмір печінки за Курловим:
A. 5-6 см
B. 6-7 см
C. 7-8 см
D. 4-5 см
E. 8-9 см

4. У хворої 67 років після прийому жирної їжі з’явився сильний біль в епігастрії, правому і лівому підребер’ї, була блювання з домішками жовчі. З анамнезу відомо, що хвора страждає виразкової хворобою і хронічним калькульозним холециститом. Клінічно: стан хворої середньої важкості. Неспокійна, стогне від болі в животі. РS=100 уд. за хв. Язик сухий. Живіт здутий, болючий при пальпації в епігастрію. Симптом Щоткіна-Блюмберга, Спіжарного від’ємні. Симптом Воскресенського – позитивний. Температура 37,5 С, лейкоцитоз – 10,1 Г/л. Найбільш вірогідний діагноз?
A. Перфорація виразки 12-палої кишки
B. Гострий апендицит
C. Гостра кишкова непрохідність
D. Гострий панкреатит
E. Загострення калькульозного холециститу

5. Під час операції з приводу перфоративної виразки дванадцятипалої кишки та загального перитоніту, після її вшивання, з’ясувалося, що її просвіт звужено. Який оперативний прийом необхідно виконати?
A. Резекція шлунку з ваготомією
B. Гастроентеростомія
C. Вшивання виразки по Опель-Полікарпову
D. Економна резекція шлунку
E. Ваготомія

6. У хворого 40 років раптово з'явився різкий “кинджальний” біль в епігастрію. Шкіра обличчя бліда, покрита холодним потом. Т° - 37,4 °С, ЧСС – 80 за хв., АТ 100/70 мм рт. ст. Хворий в положенні на спині з приведеними до живота колінами, дихання грудне, поверхневе, часте. Живіт втягнутий, пальпаторно - „як дошка”. Рентгенологічно визначається вільний газ у черевній порожнині. Найбільше ймовірний діагноз:
A. Гострий апендицит
B. Гострий панкреатит
C. Гострий холецистит
D. Перитоніт
E. Перфорація виразки шлунка

7. Хворий скаржиться на інтенсивний біль в епігастрію, що ірадіює в спину, відчуття "увігнаного клину", короткочасне знепритомніння, нудоту, багаторазове блювання. Хворий перебуває у напівзігнутому положенні. Напередодні вживав алкоголь. Шкіра бліда, з ціанотичним відтінком. Живіт здутий, болючий в епігастрію та у навколопупковій ділянці. Сформулюйте попередній діагноз:
A. Гострий апендицит
B. Гострий флегманозний гастрит
C. Отруєння алкоголем
D. Перфоративна виразка шлунка
E. Гострий панкреатит

8. При перфорації у вільну черевну порожнину рентгенологічно повітря слід шукати у вертикальному положенні пацієнта в першу чергу:
A. Під печінкою
B. Біля селезінки
C. Під лівим куполом діафрагми
D. Під правим куполом діафрагми
E. Біля стравохідного отвору діафрагми

9. Хворий скаржиться на інтенсивний біль в епігастрію, що ірадіює в спину, відчуття "увігнаного клину", короткочасне знепритомніння, нудоту, багаторазове блювання. Хворий перебуває у напівзігнутому положенні. Напередодні вживав алкоголь. Шкіра бліда, з ціанотичним відтінком. Живіт здутий, болючий в епігастрію та у навколопупковій ділянці. Сформулюйте попередній діагноз:
A. Гострий флегмонозний гастрит
B. Отруєння алкоголем
C. Гострий панкреатит
D. Гострий апендицит
E. Перфоративна виразка шлунка

10. Жінка 65 років з фібриляцією передсердь поступає в приймальний покій зі скаргами на раптову появу сильного болю в животі. Були одноразові блювота та рідкий стілець. З того часу гази не відходили. При об‘єктивному огляді живіт помірно здутий, дифузно болючий, проте перитонеальні симптоми не виражені. Десять років тому хвора перенесла абдомінальну гістеректомію. Ваш попередній діагноз?
A. Гострий холецистит
B. Перфорація виразки дванадцятипалої кишки
C. Гостра ішемія мезентеріальних артерій за рахунок емболії
D. Перфорація дивертикулу товстої кишки
E. Спайкова тонкокишкова непрохідність

11. У хворого 41 років з тривалим “шлунковим” анамнезом на роботі раптово з’явився різкий біль у верхній половині живота. Хворий вимушений був прилягти. «Швидку» не викликали, а через півгодини біль зменшився і хворий самостійно пішов додому. Наступного дня його турбував незначний біль в правому підребер’ї, температура до 37,7 С. При огляді живіт м’який, неболючий, за винятком правого підребер’я, де визначається помірна болючість, напруження м’язів, позитивний симптоми Ортнера, слабо-позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. На оглядовій рентгеноскопії органів живота і грудної клітки виявлено незначне скупчення повітря під правим куполом діафрагми. Встановлено діагноз прикритої перфоративної виразки. Яка лікувальна тактика?
A. Трансназальний зонд для постійної аспірації шлункового вмісту, антибіотики, противиразкова терапія, планова операція
B. Трансназальний зонд для постійної аспірації шлункового вмісту, антибіотики, противиразкова терапія
C. Невідкладна операція
D. Антибіотикотерапія, «0» дієта
E. Антибіотики, противиразкова терапія, дієта «0»

12. Хворий доставлений до лікарні через 8 годин від початку захворювання. Скаржиться на сильний гострий біль в епігастрію, який потім перемістився в праву здухвинну ділянку. Живіт болючий в епігастрію, менш - у правій здухвинній ділянці; виражене захисне напруження м'язів черевної стінки.

Ваш попередній діагноз:
A. Перфорація Меккелевого дивертикулу
B. Перфоративна виразка
C. Гострий панкреатит
D. Тромбоз мезентеріальних судин
E. Гострий перфоративний апендицит

13. У хворого різкі болі у верхній половині живота, що з'явилися на тлі благополуччя. Язик вологий. ЧСС - 87 уд./хв. Живіт різко напружений, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга у всіх відділах. Симптом Спіжарського позитивний. При рентген-дослідженні: вільний газ під куполом діафрагми. Ваш попередній діагноз:
A. Перфорація порожнього органа стороннім тілом, перитоніт
B. Гострий холецистит з перфорацією жовчного міхура, перитоніт
C. Гострий перфоративний апендицит, перитоніт
D. Перфоративна гастродуоденальна виразка, перитоніт
E. Гострий панкреатит, паралітична кишкова непрохідність

14. В клініку невідкладної хірургії доставлений молодий чоловік з клінікою перфоративної виразки шлунку через 12 годин від початку. Під час лапаротомії діагностовано розлитий гнійний перитоніт. Яка Ваша тактика? Операцією вибору при продірявленій виразки шлунка в умовах гнійного перитоніту є:
A. Висічення виразки зі стволовою ваготомією і пилоропластикою
B. Ушивання перфорації, промивання і дренування черевної порожнини
C. Резекція шлунку
D. Справжня антрумектомія
E. СПВ з ушиванням перфорації

15. Хворий доставлений до лікарні через 8 годин від початку захворювання. Скаржиться на сильний гострий біль в епігастрію, який потім перемістився в праву здухвинну ділянку. Живіт болючий в епігастрію, менш - у правій здухвинній ділянці; виражене захисне напруження м'язів черевної стінки.

З якого апаратно-інструментального методу Ви почнете обстеження хворого:
A. УЗД
B. Оглядова рентгеноскопія органів живота
C. КТ
D. Допплерографія
E. ФГДС

16. Найчастіше перфорують виразки
A. Задньої стінки ампули дванадцятипалої кишки
B. Задньої стінки тіла шлунку
C. Пенетруючі в підшлункову залозу
D. Передньої стінки ампули дванадцятипалої кишки
E. Кардіального відділу шлунку

17. При наявності показань резекцію шлунка при перфорації виразки шлунка можна виконувати:
A. У перші 4 години від перфорації
B. До появи хімічного перитоніту
C. До появи бактерійного перитоніту
D. При наявності показань резекцію шлунка слід виконувати будь-коли
E. У перші 2 години від перфорації

18. За локалізацією перфорації виразки поділяють на:

1. Перфорацію у вільну черевну порожнину. 2. Перфорацію у підпечінковий простір. 3. Перфорацію у порожнину малого сальника. 4. Перфорацію у шлунково-ободову зв’язку. 5. Перфорацію у заочеревинний простір.

Виберіть правильне поєднання відповідей:
A. 2, 3, 4
B. Все правильно
C. 1, 4, 5
D. 1, 3, 5
E. 1, 3, 4

19. У хворого з тривалим “шлунковим” анамнезом на роботі раптово з’явилися різкі болі в верхній половині живота. Була однократне блювання. Хворий змушений був лягти, через пів години болі набагато зменшились і хворий самостійно пішов додому. Наступного дня залишались малоінтенсивні болі в правому підребер’ї, температура до 37,6 С. При огляді живіт м’який, не болючий, за винятком правого підребер’я, де відмічається помірна болючість, напруження м’язів, позитивні симптоми Грекова-Ортнера, Ратнера-Вікера, слабо-позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Який ваш діагноз?
A. У хворого прикрита перфоративна виразка
B. У хворого загострення виразкової хвороби шлунка
C. У хворого хронічний рецидивуючий холецистит
D. У хворого гострий холецистит
E. У хворого напад печінкової коліки

20. У хворого, оперованого з приводу розлитого гнійного перитоніту на ґрунті перфоративної виразки шлунка у післяопераційному періоді з'явились: гектична температура до 39(С, частота дихань 35/хв., АТ 70/40 мм рт. ст., діурез 20 мл/год., лейкоцитоз. Переливання протягом 12 годин 1,8 л 0,9% розчину хлористого натрію та 0,8 л розчину поліглюкіну не призвело до покращення стану. Для стабілізації гемодинаміки оптимальним буде призначення інфузії:
A. Адреналіну
B. Мезатону
C. Ефедрину
D. Норадреналіну
E. Допаміну

21. Який апаратний метод обстеження буде неінформативним при обстеженні пацієнта з підозрою на перфорацію виразки задньої стінки 12-п. кишки?
A. Целіакографія
B. Комп’ютерна томографія
C. Гастродуоденоскопія
D. Ультрасонографія
E. Оглядова рентгеноскопію органів живота

22. Хворий 38 років, доставлений у приймальне відділення хірургічного стаціонару з клінічними ознаками перфоративної виразки 12-палоі кишки. З анамнезу відомо, що він хворів і неодноразово лікувався з приводу виразкової хвороби 12-палоі кишки. 6 годин тому з’явились різкий інтенсивний біль у надчеревній ділянці, холодний піт. Доставлений каретою швидкої допомоги. При вступі було зроблено оглядовий рентгенологічний знімок черевної порожнини. Як ви вважаєте, що є достовірною рентгенологічною ознакою перфорації гастродуоденальної виразки у даного хворого?
A. Чаші Клойбера
B. Збільшений газовий міхур шлунка
C. Наявність вільного газу в черевній порожнині
D. Пневматизація кишок
E. Високе стояння діафрагми

23. Хворий, 28 років, оперується з приводу перфоративної виразки дванадцятипалої кишки через 3 години з моменту захворювання. Який обсяг оперативного втручання найбільш оптимальний у даному випадку?
A. Висічення виразки, селективна проксимальна ваготомія
B. Висічення виразки, стовбурова ваготомія
C. Антрумектомія
D. Висічення виразки, селективна ваготомія
E. Резекція шлунка

24. В хворого 76 років на операції знайдено перфорацію кальозної виразки препілоричного відділу шлунка діаметром 20мм. В животі значна кількість серезного ексудату. Яку операцію слід виконати пацієнту?
A. Тампонада виразки сальником за Опель-Полікарповим, лаваж черевної порожнини
B. Резекція шлунка
C. Лаваж черевної порожнини і дренування
D. Лаваж, селективна проксимальна ваготомія, вшивання виразки
E. Лазерне висічення виразки

25. У хворого 48 років діагностовано проривну виразку 12-палої кишки. З часу перфорації пройшло більше 2 годин. Ознак перитоніту немає. Який об’єм хірургічного втручання?
A. Вшивання проривної виразки
B. Висічення проривної виразки, пілоропластика
C. Висічення проривної виразки, пілоропластика, СПВ, дренування черевної порожнини
D. Вшивання проривної виразки, селективна ваготомія
E. Висічення проривної виразки, стовбурова ваготомія

26. Поясніть причину виникнення напруження м'язів у правій клубовій ділянці, що виникає при перфорації виразки 12-п.кишки:
A. Накопичення повітря у черевній порожнині
B. Затікання кислого шлункового вмісту по правому боковому каналу
C. Рефлекторні зв'язки через спинномозкові нерви
D. Розвиток реактивного апендициту
E. Вісцеро-вісцеральні зв'язки з червоподібним відростком

27. Який апаратний метод обстеження слід застосувати першим при обстеженні пацієнта з підозрою на перфоративну виразку?
A. Ультрасонографію з подвійним контрастуванням
B. Магнітно-резонансну томографію
C. Ультрасонографію
D. Компютерну томографію
E. Оглядову рентгеноскопію органів живота

28. У хворого 45 років увечері раптово з’явився різкий біль у верхній половині живота. Хворий вимушений був прилягти. «Швидку» не викликали, а через півгодини біль набагато зменшився. На ранок залишався незначний біль в правій половині живота, більше у здухвинній ділянці, температура тіла - 37,3 С. При огляді живіт помірно болючий в правій половині, де визначається незначне напруження м’язів, позитивний симптоми Ортнера, слабо-позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. На оглядовій рентгеноскопії органів живота і грудної клітки патології не виявлено. При УЗД в правій клубовій ділянці та в порожнині таза виявлена невелика кількість рідини, яку спунктовано і при дослідженні знайдено активність амілази 48 г/г/л, рН – 3,8. Який Ваш діагноз?
A. Гострий апендицит
B. Гострий холецистит
C. Тромбоз мезентерійних судин
D. Перфоративна виразка (прикрита)
E. Гострий панкреатит

29. При перфорації виразки шлунка, у випадку категоричної відмови пацієнта від операції показано: 1. Промивання шлунка холодною водою. 2. Тривала назогастральна аспірація. 3. Стимуляція кишечнику. 4. Антибактерійна терапія. 5. Надати пацієнту положення Тренделенбурга.

Виберіть правильне поєднання відповідей:
A. 2, 4
B. 1, 2, 5
C. 2, 3, 5
D. 2, 3, 4, 5
E. 1, 4

30. Хворий скаржиться на слабість, блювання, гострий біль в епігастральній ділянці. 10 років страждає на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки; подібні напади болю були неодноразово. Шкіра бліда, покрита потом. Язик сухий, черевна стінка не бере участі в акті дихання, напружена. Симптоми подразнення очеревини різко позитивні в епігастрію, правій половині живота. Печінкова тупість 6-5-3 см. Нарікає на утруднене сечовипускання (довелося якийсь час тужитися).

Поставте попередній діагноз:
A. Гострий перфоративний холецистит
B. Правобічна ниркова колька
C. Гострий перфоративний апендицит
D. Пенетруюча виразка в голівку підшлункової залози
E. Перфоративна виразка дванадцятипалої кишки

31. Хворий відмічає наявність блювання з домішкою крові, що виникла через 7 годин після вживання алкогольних напоїв. За мед.допомогою не звертався. Через 2 доби відчув різкий біль у животі. Звернувся до хірурга через 6 годин від моменту появи болю. Пульс 100 уд./хв., AT 100/60 мм рт.ст. Шкірні покриви бліді. Симптом Спіжарського. При пальцевому дослідженні - передня стінка прямої кишки різко болюча. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга.

Ваш попередній діагноз:
A. Кровотеча в просвіт шлунково-кишкового тракту з перфорацією тонкої кишки
B. Гастродуоденальна кровотеча з перфорацією виразки
C. Перфорація виразки шлунка з кровотечею
D. Синдром Маллорі-Вейсса з розривом серозних покривів стравосхідно-шлункового переходу
E. Перфоративна виразка шлунка

32. При обстеженні пацієнта з перфорацією виразки у вільну черевну порожнину характерно:
A. Положення хворого на правому боці з приведеними до живота ногами + виражене напруження м'язів живота
B. Положення хворого на правому боці з приведеними до живота ногами + збільшення притупленості перкуторного звуку над печінкою
C. Сидяче положення – симптом "неваляшки"
D. Положення хворого на лівому боці з приведеними до живота ногами + виражене напруження м'язів живота
E. Положення пацієнта на спині + виражене напруження м'язів живота

33. Один з наведених симптомів не є характерним для перфоративної виразки:
A. Блювання, яке не дає полегшення
B. Кинджальний біль в животі
C. Дошкоподібне напруження м'язів передньої черевної стінки
D. Позитивний симптом Щеткина-Блюмберга
E. Позитивний симптом «зникнення печінкової тупості»

34. При виразковій хворобі 12-п.кишки характерно рН шлункового соку:
A. 5,0-7,0
B. 0,5-1,8
C. 7,0-12,0
D. 1,8-2,5
E. 2,5-5,0

35. Пацієнт хворіє 9 днів. Скарги на здуття живота, відсутність калу й відходження газів протягом 3 днів. Дев'ять днів тому турбували болі в правому підребер'ї. Які самостійно припинилися. ЧСС - 68 уд. за хв., ритмічний, задовільних властивостей. Живіт роздутий. Перистальтика аускультативно задовільна. При рентгендослідженні: вільні гази під правим куполом діафрагми і рівень рідини. В результаті ендоскопічного дослідження: дві виразки 12 п/кишки без ознак перфорації. Ваш попередній діагноз:
A. Гостра кишкова непрохідність, виразкова хвороба 12 п/кишки, піддіафрагмальний абсцес праворуч
B. Виразкова хвороба 12 п/кишки, перфорація тонкої кишки риб'ячою кіскою
C. Прикрита перфорація виразки 12 п/кишки з формуванням піддіафрагмального абсцесу праворуч
D. Виразкова хвороба 12 п/кишки, ускладнена перфорацією
E. Піддіафрагмальний абсцес справа, виразкова хвороба 12 п/кишки

36. Зникнення при перкусії живота печінкової тупості в хворих з перфорацією виразки це симптом:
A. Воскресенського
B. Грекова
C. Кохера
D. Мондора
E. Спіжарного

37. Після операції вшивання перфоративної виразки шлунка хворому не призначають:
A. Антибіотики
B. Нестероїдні протизапальні препарати
C. Анальгетики
D. Інфузійну терапію
E. Н2-блокатори

38. Назвіть три основні симптоми перфоративної виразки?
A. Біль в животі, блідість шкіри та слизових оболонок, зниження артеріального тиску
B. "Виразковий" анамнез, раптовий біль в епігастрію, дошкоподібний живіт
C. "Виразковий" анамнез, біль в епігастрію, що поступово наростає, симптоми подразнення очеревини
D. Біль в животі, який поступово наростає, затримка стільця, перитоніт
E. Біль в животі, багаторазове блювання, здуття живота

39. Пацієнтка 63 років поступила до хірургічного відділення з скаргами на сильний гострий біль в епігастрію, який появився три години тому. При пальпації визначається виражене напруження м’язів передньої черевної стінки, симптоми подразнення очеревини. Печінкова тупість збережена. АТ - 90/50 мм рт.ст., ЧСС - 110 уд/хв., частота дихань - 30 за хв. Яке обстеження пацієнтці слід провести в першу чергу?
A. КТ живота
B. Рентгенографія органів грудної клітки
C. УЗД органів живота
D. Оглядова рентгенографія органів живота
E. Рентгеноскопія шлунка з барієм

40. Зникнення при перкусії живота печінкової тупості в хворих з перфорацією виразки втрачає свою діагностичну значимість:
A. При виникненні перитоніту
B. Через 6 годин від перфорації
C. Через 2-3 години від перфорації
D. При виникненні вираженого метеоризму
E. При зникненні виражених симптомів подразнення очеревини

41. Хвора Р., 43 років скаржиться на сильний гострий біль в правій половині живота, який іррадіює в праву надключичну ділянку; підвищення температури тіла, сухість та гіркоту в роті. Було неодноразове блювання, яке не приносило полегшення. Появу болю пов’язує з вживанням жирної та смаженої їжі. Хвора лежить на правому боці. Бліда. Тахікардія. Язик сухий. Живіт при пальпації болючий в правій половині живота та дещо напружений в правому підребер’ї. Ймовірний діагноз?
A. Гостра кишкова непрохідність
B. Перфоративна виразка
C. Гострий холецистит
D. Гострий апендицит
E. Правобічна ниркова коліка

42. Хворого К., 48 років, доставлено в ургентному порядку через 5 годин від початку захворювання з клінікою перфоративної виразки. Під час лапаротомії виявлено, що виразка розміром 2х2,5 см, розташована на задньо-латеральній стінці верхньої горизонтальної частини дванадцятипалої кишки, має місце рубцева деформація кишки. В черевній порожнині дифузний серозний перитоніт. В якому обсязі слід виконати операцію?
A. Висічення виразки, ваготомія
B. Резекція шлунка
C. Висічення виразки
D. Ушивання перфоративного отвору
E. Гастродуоденостомія за Джабуле

43. Первинно рентгенологічно повітря у черевній порожнині визначається при перфорації виразки у вільну черевну порожнину у:
A. У 80-90% пацієнтів
B. У 70-80% пацієнтів
C. У 60-70% пацієнтів
D. Всіх 100% пацієнтів з перфорацією
E. У 90-95% пацієнтів

44. У хворого з виразковою хворобою 12 п/кишки змінилася клінічна картина: болі з'являються після вживання їжі, ірадіюють у спину, погано знімаються атропіном. Втрата у вазі за півроку до 6 кг. Ендоскопічно - виразка цибулини зі щільними краями, деформація цибулини.

Чим можна пояснити змінення кишки?
A. Перфорацією
B. Дуоденостазом на тлі супутнього дуоденіту
C. Пенетрацією
D. Малігнізацією
E. Стенозом воротаря

45. Хворий 51 року, оперований рік тому з приводу перфоративної виразки 12-палої кишки. Зроблена стовбурова ваготомія з висіченням виразки. Скаржиться на періодичну появу рідкого калу, котрий виникає раптово (по два три рази на добу протягом тижня), після чого самостійно нормалізується. Визначте діагноз.
A. Хронічний коліт
B. Післяваготомна діарея
C. Поліпоз товстої кишки
D. Хронічний панкреатит
E. Демпінг - синдром
Каталог: Doc -> 4kurs
Doc -> Практика застосування Духовних Знань
Doc -> Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського дербеньова лідія Вікторівна архетипна парадигма в російській реалістичній літературі другої половини ХІХ століття
Doc -> Урок До 140-річчя від дня народження Лесі Українки. Слово бібліотекаря
4kurs -> A. Урографія B. Рентгеноскопія черевної порожнини C
4kurs -> 1. Що не характерно для печінкової кольки? A. френікус-симптом B
4kurs -> Ускладнення виразки. Постгастррезекційні с-ми
4kurs -> 1. У пацієнта 54 років масивна шлунковокишкова кровотеча. Після інтенсивної терапії йому виконали ендоскопію. Не знайдено варикозних вен, геморагічного гастриту або виразок
4kurs -> Хронічний панкреатит. Хвороби селезінки
4kurs -> 1. При якому з наведених захворювань існують абсолютні протипоказання до хірургічного лікування геморою? A
4kurs -> 1. Причиною печінкової коми у хворого на цироз печінки може бути: A


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка