1. Хворий 21 року впав з велосипеда на відведену праву руку. Скаржиться на біль в області надпліччя. При огляді: лівою рукою підтримує праву, праве надпліччя опущене. Голова нахилена вправоСкачати 14.66 Kb.
Дата конвертації08.02.2021
Розмір14.66 Kb.

1. Хворий 21 року впав з велосипеда на відведену праву руку. Скаржиться на біль в області надпліччя. При огляді: лівою рукою підтримує праву, праве надпліччя опущене. Голова нахилена вправо. В області надпліччя є деформація, крововилив. Пасивні рухи й плечовому суглобі можливі, але болісні, активні рухи різко обмежені із-за болю. Обгрунтуйте клінічний діагноз і складіть план лікування хворого.

2. Хворому 25 років. Має перелом ключиці в середній третині. Проведена одномоментна репозиція уламків, імобілізація за допомогою ватно-марлевих кілець дельбе. Через 2 дні хворий відзна чив деформацію в області надпліччя, посилення болю. Назвіть причину вказаного ускладнення, поставте діагноз і складіть план подальшого лікування.3. Хвора 62 років посковзнувшись, впала на приведену ліву руку. Відчула різкий біль у плечовому суглобі і неможливість активних рухів. При огляді: контури плечового суглоба згладжені, руку тримає притиснутою до грудної клітини, деформована верхня третина плеча, крововилив по медіальній поверхні плеча, боковії поверхні грудної клітини. Активні рухи в суглобі неможливі, пасивні посилюють біль. Осьове навантаження на плече також посилює біль у плечовому суглобі. Пальпація: локальний біль нижче великого виростка плечової кістки. Обгрунтуйте клінічний діагноз. Опишіть рентгенологічні особливості цього пошкодження і складіть план консервативного лікування хворої.

4. Хвора 28 років доставлена в лікарню зі скаргами на болі у правому плечовому суглобі. Атлетичної тілобудови. При огляді виявлена дефігурація плечового суглоба за типом «еполет» з різким виступом акроміального відростка лопатки. Руку підтримує здоросою рукою в положенні відведення. Вісь плеча перетинає латеральну третину ключиці. Рухи (активні і пасивні) у плечовому суглобі відсутні, наявний симптом «пружинячої» рухомості. Які додаткові методи обстеження варто здійснити для уточнення діагнозу? Обгрунтуйте клінічний діагноз і визначте метод лікування.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка