* Виразкова хворобаСторінка1/28
Дата конвертації29.09.2020
Розмір0.84 Mb.
#10710
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   28
хирургия тесты
тести на пару, 3.2, все(1)(1)
Варіант 1


 1. В стаціонар поступив 14-річний хлопчик зі скаргами на голодні “нічні” болі в животі, з переважною локалізацією в епігастральній ділянці. З анамнезу відомо, що з 11-річного віку хворіє на хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією. Ваш діагноз при госпиталізації?

  1. * Виразкова хвороба

  2. Хронічний холецистит

  3. Дискінезія жовчовивідних шляхів

  4. Хронічний панкреатит

  5. Лямбліоз
 1. Дитина протягом 5 років перебуває на диспансерному обліку у нефролога з діагнозом хронічний гломерулонефрит, гематурична форма в стадії клінічної ремісії. Які зміни в сечі найбільш характерні в даному випадку ?

  1. *Гематурія

  2. Лейкоцитурія

  3. Протеїнурія

  4. Глюкозурія

  5. Циліндрурія
 1. Дитина з масивними набряками на обличчі, тулубі, кінцівках, асцитом. АТ – 90/50 мм рт.ст. В загальному. аналізі сечі – білок – 3,1г/л, лейкоцити – 2-3 в п/зору, еритроцити – 1-2 в п/зору. Яке дослідження дозволить Вам оцінити азотовивідну функцію нирок?

  1. Проба за Зимницьким

  2. Аналіз сечі за Нечипоренком

  3. *Проба Реберга

  4. Добова протеїнурія

  5. Загальний аналіз сечі
 1. Дитині 6,5 місяців. Вигодовується тільки грудним молоком. Під час огляду лікар виявив у дитини дефіцит маси 11%. Який перший прикорм найбільш бажаний для цієї дитини?

  1. Кефір

  2. Овочеве пюре

  3. *Рисова каша

  4. Гречана каша

  5. Незбиране молоко
 1. Хлопчик 12 років скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, млявість, втомлюваність, висип на шкірі. 3 тижні тому переніс ангіну. Через 10 днів з'явився різкий біль в правому, а потім і в лівому колінному суглобах, їх набряк, обмеження рухів, підвищення температури тіла до 39 0С. Об'єктивно: шкіра бліда, одиничні елементи кільцеподібного сипу на кінцівках, над легенями - жорстке дихання. Межі серця поширені у лівий бік. Тони серця приглушені. Ps 96 уд/хв. Дуючий тривалий систолічний шум на верхівці серця, який проводиться до аксилярної області. Печінка +2 см. Встановіть попередній діагноз:

  1. *Гостра ревматична лихоманка

  2. Інфекційний ендокардит

  3. Неревматичний кардит

  4. Ревматоїдний артрит

  5. Системний червоний вовчак
 1. У 5-річної дитини мають місце рецидивуючий обструктивний бронхіт з загостреннями до 8-10 разів на рік. Дитина була на ранньому штучному вигодовуванні, мали місце періодичні прояви атопічного дерматиту, алергічна реакція на пеніцилін. Кашель сухий, експіраторна задишка, ЧД 32 за одну хвилину. При аускультації дихання жорстке, сухі свистячі хрипи з обох сторін. Тони серця помірно приглушені, ритмічні, Ps 110 уд/хв. В інших системах відхилень не виявлено.У фізичному розвитку дитина не відстає. Рівень IgE сироватки крові підвищений. Який Ваш діагноз ?

  1. *Бронхіальна астма

  2. Рецидивуючий обструктивний бронхіт

  3. Синдром Хамена-Річа

  4. Муковісцидоз

  5. Гострий бронхіоліт
 1. У дитини віком 4 роки з'явились кашель та нежить, температура 38,70С. У сім'ї двоє інших членів мали такі ж симптоми. На третю добу від початку захворювання кашель посилився, став сухим, нав'язливим, з’явилася задишка. Об'єктивно: дихання з участю допоміжних м'язів, при перкусії з обох боків легеневий звук з коробковим відтінком, дихання жорстке, видих подовжений, розсіяні середньо- і крупно-пухирчасті вологі и подекуди сухі свистячі хрипи. Який дiагноз найбiльш вiрогiдний у хворого?

  1. *Гострий обструктивний бронхіт

  2. Гострий бронхіоліт

  3. Стенозуючий ларинготрахеїт

  4. Гострий простий бронхіт

  5. Пневмонія
 1. Дільничий педіатр оглядає здорову доношену дитину місячного віку, що знаходиться на природному вигодовуванні. Профілактику якого захворювання порекомендує лікар в першу чергу?

  1. Гіпотрофія

  2. Анемія

  3. *Рахіт

  4. Спазмофілія

  5. Паратрофія
 1. .У хлопчика 8 років скарги на виражені болі навколо пупка натще та після прийому їжі, нудоту, поганий апетит, в’ялість. У батька виразкова хвороба шлунку. Яке обстеження найдоцільніше провести дитині для уточнення діагнозу?

  1. *ФГДС

  2. УЗД

  3. Рентгенографію органів черевної порожнини

  4. Фракційне дослідження шлункового вмісту

  5. Дуоденальне зондування
 1. .У дитини 12 років з гострим гломерулонефритом в перші дні захворювання був виявлений гіпертензивний синдром. В аналізах сечі спостерігається гематурія, лейкоцитурія, добова протеїнурія до 1,5 г/добу. Який синдром має місце у дитини?

  1. Нефротичний

  2. * Нефритичний

  3. Ізольований сечовий

  4. Нефротичний з гіпертензією, гематурією.

  5. Нефротичний з гематурією.
 1. Дитині 6 місяців, на штучному вигодовуванні (коров’яче молоко, манна каша). Поступила в стаціонар з короткочасними приступами тоніко-клонічних судом, ознаками рахіту 2 ступеня. Позитивні симптоми Ерба, Труссо, Маслова. Який патологічний стан є у дитини?

  1. Епілепсія

  2. Гипопаратиреоз.

  3. *Спазмофілія

  4. Ниркова еклампсія

  5. Менінгоенцефаліт
 1. У 12- річної дівчинки, яка хворіє протягом 6 років на бронхіальну астму, розвинувся приступ ядухи. Які медикаменти першочергово слід призначити дитині

  1. *Інгаляційні бета-2-агоністи

  2. Кромони

  3. Муколітики

  4. Антигістамінні

  5. Кортикостероїди
 1. Дитині 8 місяців. Захворіла гостро із підвищення температури до 37,8C, покашлювання. На 3 день кашель посилився, приєдналася задишка, перкуторно над легенями тимпанічний звук, аускультативно з обох сторін велика кількість дрібноміхурчатих вологих та свистячих хрипів на видосі. Ваш попередній діагноз?

  1. *Гострий обструктивний бронхіт

  2. Гострий ларинготрахеїт

  3. Гострий (простий) бронхіт

  4. Гострий бронхіоліт

  5. Пневмонія, гострий перебіг
 1. За наявності яких найтиповіших клінічних проявів можна безумовно виставити діагноз пневмонії у дитини?

  1. *Послаблене дихання, крепітація

  2. Жорстке дихання, розсіяні дрібнопухирчасті вологі хрипи

  3. Бронхіальне дихання, хрипи не вислуховуються

  4. Жорстке дихання, сухі свистячі хрипи

  5. Жорстке дихання
 1. Дитині 9 років встановлено діагноз двобічна пневмонія мікоплазмової етіології. Який антибіотик Ви призначите для лікування?

  1. *Азітроміцин

  2. Цефазолін

  3. Амікацин

  4. Амоксіцилін

  5. Діфлюкан
 1. У хворого 3-х років діагностований рецидивуючий бронхіт. З народження відмічаються диспептичні явища. Дитина відстає у фізичному розвитку. У копрограмі визначена велика кількість нейтрального жиру. Яких змін нижче наведених лабораторних показників слід очікувати?

  1. Зменшення хлоридів поту

  2. Збільшення гемосідеріну у харкотінні

  3. Наявність інгібуючої здатності сироватки

  4. Дефіцит альфа-фракції гама-глобулінів

  5. *Збільшення хлоридів поту
 1. Дитина 9 міс. захворіла гостро: підвищилась температура тіла до 38,8°С, з'явився кашель, нежить. На 3 день хвороби вночі стан різко погіршився: дитина стала неспокійною, перевертається у ліжку, з'явився гавкаючий кашель, осиплість голосу, інспіраторна задишка. Який діагноз можна виставити дитині?

  1. *Стенозуючий ларінготрахеїт

  2. Гострий бронхіт

  3. Гострий обструктивний бронхіт

  4. Пневмонія

  5. Фарингіт
 1. Дівчинка 12 років в стаціонарі з хронічною недостатністю кровообігу отримує дигоксин. На п'ятий день лікування з'явились нудота, анорексія, головний біль,на ЕКГ ознаки блокади 1 ступеню. Яка найбільш імовірна причина виникнення даного ускладнення?

  1. *Дигіталісна інтоксикація

  2. Загострення основного захворювання

  3. Гостра ниркова недостатність

  4. Гіперкаліємія

  5. Гіпокаліємія
 1. Хлопчик 12 років протягом 2 років хворіє на ревматичну лихоманку. При обстеженні виявлений дуючий систолічний шум, що проводиться за межі серця, з найбільшою інтенсивністю на верхівці, що дало підставу діагностувати недостатність мітрального клапана. Вкажіть тривалість безперервної біцилінопрофілактики даному хворому.

  1. 1 рік

  2. 5 років

  3. *Все життя

  4. 10 років

  5. 20 років
 1. У хлопчика 9 місяців під час крику з’явились ціаноз шкіри, холодний піт, настав короткочасний ларінгоспазм, тонічні судоми в руках і ногах. Через декілька хвилин хлопчик знову став активним. При огляді виявлені лише ознаки рахіту, температура тіла – 36,60С Вигодовується материнським молоком. Який препарат необхідно призначити в першу чергу після нападу?

  1. Вітамін D

  2. *Глюконат кальцію

  3. Седуксен

  4. Фенобарбітал

  5. Фінлепсин
 1. У дитини 3 років на фоні вродженої вади серця спостерігається одночасна затримка маси та росту. Як це назвати?

  1. *Гіпостатура

  2. Гіпотрофія

  3. Гіпоплазія

  4. Субнанізм

  5. Нанізм
 1. При огляді дитини віком 6 місяців на обличчі виявлено гіперемію, жовті лусочки, мокнуття у складочках за вухами. Дитина роздратована, сон порушений. Ураження шкіри виникли після введення каші на коров’ячому молоці. З чим має справу педіатр?

  1. Стрептодермія

  2. Короста

  3. Псевдофурункульоз

  4. *Атопічний дерматит

  5. Мікоз шкіри
 1. Дитина 3 міс. знаходиться на природному вигодовуванні. Йому призназначено вітамін Д з профілактичною метою Яка добова доза препарату?

  1. 2000 МЕ

  2. 5000 МЕ

  3. 400 МЕ

  4. 1500 МЕ

  5. *500 МЕ
 1. У хлопчика 9 рокiв на тлі гострого гломерулонефриту раптово погіршав стан: головний біль, блювання, втрата зору, повторні судоми. Яке ускладнення найбільш вірогідне в даному випадку?

  1. *Ангіоспастична енцефалопатія

  2. Уремія

  3. Внутричерепний крововилив

  4. Набряк легень

  5. Гостра ниркова недостатнiсть
 1. Дитина 7 місяців хворіє на ГРВI, на фоні підвищення температури до 39ОС раптово з'явились судоми, загальний цiаноз, втрата свiдомостi. Об'єктивно: клонiко-тонiчнi конвульсiї, шкiра цiанотична, ознаки рахiту. Кальцій крові -2,4 ммоль/л, фосфор 1,5 ммоль/л. Зi сторони внутрiшнiх органiв патологiчних змiн не виявлено. Який препарат необхiдно ввести дитині для купірування судом?

  1. Вітамін Д

  2. Кальцію глюконат

  3. Преднізолон

  4. *Реланіум

  5. Хлорид кальцію
 1. У дитини 3 рокiв, яка хворiє на ГРВI, вночi несподiвано з'явилася інспіраторна задишка, гавкаючий кашель. Об'єктивно: шкiра блiда, периоральний цiаноз, дихання гучне, ЧД - 32/хв. При диханнi вiдмiчається втягування яремної, над- та пiдключичних ямок. При аускультацiї дихання жорстке. Тони серця яснi, звучнi, ЧСС-120/хв. Розвиток якого стану ускладнення у дитини?

  1. Стенозуючий ларiнготрахеїт ІІ ст.

  2. Стороннє тiло дихальних шляхiв

  3. Обструктивний бронхiт

  4. Бронхiолiт

  5. *Стенозуючий лагінготрахеїт, стеноз I.
 1. Дитина 10 років хворіє на атопічний дерматит з грудного віку. Яка група препаратів не прийнята для лікування даної хвороби?

  1. Седативні

  2. Антигістамінні

  3. *Нестероїдні протизапальні

  4. Ферменти.

  5. Сорбенти
 1. В клініку поступив хлопчик 10 років з симптомами артриту, якому на підставі клінічного огляду поставлено попередній діагноз: ювенільний ревматоїдний артрит. Який симптом найбільш значний для діагностики цього захворювання?

  1. Ураження більше, ніж 3 суглобів

  2. Зональна гіперемія суглоба

  3. Ураження великих суглобів

  4. *Ранкова скутість рухів в суглобах

  5. Симетричне ураження суглобів
 1. У хлопчика 11 років, який 2 тижні тому переніс ангіну, виявлено артрит ліктьового и гомілковостопного суглобів, мимовільні рухи мімічної мускулатури, кільцевидний висип на животі і стегнах, глухість серцевих тонів, субфебрилітет. Які лабораторні дані можуть підтвердити діагноз?

  1. *АСЛО”, лейкоцитоз, прискорене ШОЕ

  2. Підвищений рівень КФК, АЛТ

  3. РФ, рентгенографія уражених суглобів

  4. Лейкопенія, антінуклеарний фактор,прискорене ШОЕ

  5. Лейкоцитоз, РФ, зниженне ШОЕ
 1. Дівчинка 8 років скаржиться на біль в суглобах, підвищення температури тіла до 38°С, задишку. Об’єктивно: ліва межа серця зсунута на +2,5 см вліво, тахікардія, систолічний шум на верхівці і в V точці. В крові: лейкоцитів - 20,0x1012/л, ШОЕ - 18 мм/час. Який діагноз у дитини?

  1. *Ревматична лихоманка

  2. Неревматичний кардит

  3. Бактеріальний ендокардит

  4. Пневмонія

  5. Системний первинний вовчак
 1. Хлопчик 12 років скаржиться на сухий кашель, задишку. Хворіє протягом одного року. Напади задухи короткочасні, 1-2 рази за місяць.Об'єктивно: дитина неспокійна, шкіра бліда, ціаноз носогубного трикутника, задишка експіраторного типу, ЧД 48 за хвилину. Над легенями перкуторний звук з коробочним відтінком, аускультативно дихання послаблене, сухі свистячі хрипи з обох боків. Об'єм форсованого видиху (ОФВ) 80 % від належного. Який з препаратів доцільніше призначити хворому?

  1. *Сальбутамол

  2. Преднізолон

  3. Еуфілін

  4. Супрастин

  5. Кромолін натрію
 1. У дитини 8 років рецидивуючий перебіг бронхіту, синусіту. На бронхограмі виявлено деформуючий дифузний ендобронхіт. Рентгенологічно виявлена декстракардія та синдром viscerus inversus. Про яке захворювання можна думати у дитини?

  1. Хронічний бронхіт

  2. * Синдром Картагенера

  3. Синдром Хаммена-Річа

  4. Бронхiальна астма

  5. Муковісцидоз
 1. У дитини віком 13 років підвищилась температура тіла до 39,70С, виражений головний біль, почервоніння правої щоки, задишка- до 32 дихань у хвилину, зрідка кашель, що викликає біль у грудях справа та у животі. Вкорочення перкуторного звуку над нижньою долею правої легені, при аускультації - дихання послаблене. Ваш діагноз ?

  1. *Крупозна пневмонія

  2. Полісегментарна пневмонія

  3. Очагова пневмонія

  4. Правосторонній плеврит

  5. Гострий апендицит
 1. Дитина 12 років, скаржиться на погіршення апетиту, печію, біль у навколопупковій ділянці, який носить тупий характер і виникає частіше через 2-3 години після їжі, вранці - натще. Біль зменшується після їжі. Хворіє три роки. Об`єктивно: шкіра бліда. Живіт м`який, болючий при глибокій пальпації в епігастральній та пілородуоденальній ділянках. Позитивний симптом Менделя. Який найбільш вірогідний діагноз?

  1. * Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки

  2. Хвороба Крона

  3. Хронічний холецистохолангіт

  4. Хронічний гастрит

  5. Мезаденіт
 1. У хлопчика 4-х рокiв вперше в житті спостерігаються генералiзовані набряки, при обстеженнi виявленi: гiпопротеiнемiя, диспротеiнемiя за рахунок пiдвищення альфа- 2- глобулiнiв, гiперхолестеринемiя, протеїнурiя 5г на добу при вiдсутностi пiдвищеної кiлькості еритроцитiв i лейкоцитiв в аналiзi сечi. Вiдмiченi: нормальнi показники артерiального тиску, креатиніну кровi. Який діагноз можна виставити дитині?

  1. Хронічний гломерулонефрит, змішана форма

  2. Гострий гломерулонефрит, нефритичний синдром

  3. * Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром

  4. Гострий гломерулонефрит, ізольований сечовий синдром

  5. Хронічний гломерулонефрит з нефротичним синдромом
 1. Хлопчик 5 років скаржиться на різкий біль за грудиною, задишку, підвищення температури тіла до 38О С. В анамнезі 3 місяці тому оперований з приводу природженого дефекту міжшлункової перетинки. Дитина займає примусове положення напівсидячи в ліжку, від болю за грудиною стогне, метушиться. Лице одутле. Задишка до 50 дихань на хвилину. Над легенями перкуторно легеневий звук, дихання послаблене у нижньо-медіальних зонах зліва. Межі серця поширені в обидва боки, тони глухі, пульс парадоксальний. Печінка +5 см. Проводиться диференціальний діазгноз між ексудативним перікардитом, міокардитом, інфекційним ендокардитом. Який з додаткових методів дослідження є найбільш інформативним для проведення диференціального діагнозу ?

  1. *ЕхоКГ

  2. ЕКГ

  3. Бактеріологічне дослідження крові

  4. ФКГ

  5. Кардіоінтервалографія
 1. Хлопчик 11 років скаржиться на напади болю після їжі у верхній половині живота, часто з ірадіацією в спину та опоясуючого характеру, зниження апетиту, періодичні нудоту і блювання. Об'єктивно: t° 37,3°С, шкіра бліда, періорбитальні тіні, будова тіла астенічна, млявий. Живіт при пальпації м'який, болючий в епігастрії, зоні Шоффара, точках Де-Жардена, Мейо-Робсона, Кача. Кал помірно розжижений світло-коричневого кольору. Які обстеження треба призначити дитині?

  1. Аналіз крові клінічний, АЛТ, копрограма

  2. *Клінічний ан. крові,α-амілаза, копрограма

  3. ФГДС, pH-метрія, CLO-тест

  4. Глюкоза крові, білірубін, тимолова проба

  5. Іригоскопія, бактеріологічне дослідження калу, клінічний ан. крові
 1. Хлопчик 5 місяців захворів гостро: підвищилась температура тіла до 37,9°С, з'явився риніт, покашлювання. Через дві доби стан погіршився, посилився сухий кашель, з'явився свистячий видих, чутний на відстані. ЧД 64 за хв., в акті дихання беруть участь допоміжні м'язи. При перкусії над легенями коробковий відтінок легеневого звуку. При аускультації видих значно подовжений, розсіяні симетричні сухі свистячі та середньопухирчасті вологі хрипи. Вкажіть першочерговий терапевтичний захід при лікуванні хворого:

  1. Антибіотикотерапія

  2. Антигістамінні

  3. Діуретики

  4. Еуфілін

  5. *Глюкокортикоїди
 1. Для контрольного огляду і отримання рекомендацій в поліклініку звернулася дитина 7 років. Хворіє на бронхіальну астму протягом 4 років, приступи ядухи виникають здебільшого у весняно-літній період. За результатами алергопроб - підвищена чутливість до пуху тополі, польових трав. Яка найбільш вірогідна рекомендація лікаря?

  1. *Проведення специфічної імунотерапії

  2. Проведення фізіотерапії

  3. Проведення санаторно-курортного лікування

  4. Проведення фітотерапії

  5. Проведення голкорефлексотерапії
 1. Хлопчик 11 років скаржиться на постійний кашель з виділенням зеленуватого харкотиння, задишку при фізичному навантаженні. Вперше захворів у віці 5 років двобічною пневмонією, яка мала затяжний перебіг. В подальшому спостерігались рецидиви хвороби 5-6 разів на рік, в періоди ремісії стійко утримувався вологий кашель. Результати якого обстеження будуть найбільш вагомими у встановленні клінічного діагнозу?

  1. Бронхоскопія

  2. Рентгенографія органів грудної клітки

  3. Томографія

  4. *Бронхографія

  5. Спірографія
 1. Хлопчик 7 років знаходиться на стаціонарному лікуванні протягом 1,5 міс. Поступив із скаргами на виражені набряки по всьому тілу, зменшення кількості сечі, головний біль. В загальному аналізі сечі білок був 7,1 г/л, питома вага 1012, лейкоцити 1-2 в п/з. За час лікування зменшились набряки, головний біль, нормалізувався діурез. Білок в добовій сечі 3 г/л. В біохімічному аналізі крові загальний білок 43,2 г/л, сечовина 5,2 ммоль/л, холестерин - 9,2 ммоль/л. Який із перечислених синдромів гломерулонефриту найвірогідніше має місце у хворого?

  1. *Нефротичний

  2. Нефритичний

  3. Ізольований сечовий

  4. Гематуричний

  5. Змішаний
 1. Мати звернулася в дитячу поліклініку. Дитині 6 місяців. З місячного віку знаходився на штучному вигодовуванні адаптованими сумішами. З 1- місячного віку отримував вітамін Д (5000 МО 1 раз на день на протязі 1,5 місяців). В 4 місяці в зв’язку з появою пітливості і неспокою було призначено курс загального УФО-15 процедур через день. В останні 2 тижні мати помітила зниження апетиту, зригування, підвищення температури тіла до субфебрильних цифр. При огляді дитини велике тім’ячко закрите. Шкірні покриви бліді, периорбітальний ціаноз. Проба Сулковича+++. Кальцій сироватки крові 3,5 ммоль/л. Який найбільш ймовірний діагноз поставить лікар?

  1. *Гіпервітаміноз Д

  2. ГРВІ

  3. Спазмофілія

  4. Індивідуальна непереносимість вітаміну Д

  5. Гіповітаміноз Д
 1. До дільничного педіатра звернулась мати 7- місячної дитини зі скаргами на приступоподібний кашель, задишку, відставання дитини у фізичному розвитку, маса дитини 4.700. З анамнезу: дитина від другої доношеної вагітності, яка перебігала із загрозою переривання. Маса при народженні 2900 г. З 1 міс. спостерігалась поліфекалія, калові маси жирні на вигляд. Двічі лікувалася з приводу бронхіту. Який найбільш вірогідний діагноз?

  1. *Муковісцидоз

  2. Гострий обструктивний бронхіт

  3. Рецидивуючий бронхіт

  4. Симптом Картагенера

  5. Пневмонія
 1. В стаціонар поступив 12-річний хлопчик зі скаргами на голодні “нічні” болі в животі., печію..Який діагноз найбільш вирогідний при поступленні?

  1. *Виразкова хвороба

  2. Хронічний холецистит

  3. Дискінезія жовчовивідних шляхів

  4. Хронічний панкреатит

  5. Хронічний гастрит
 1. У дитини 5 років підозрюють гострий пієлонефрит. Які зміни в сечі найбільш характерні в даному випадку?

  1. *Бактеріурія, лейкоцитурія

  2. Протеїнурія, гематурія


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   28
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка