* Піднебінна пластинкаСкачати 110.74 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації09.07.2021
Розмір110.74 Kb.
  1   2

 1. У хворого 40 років серединний дефект твердого піднебіння розміром 2х3 см. Зубні ряди інтактні. Яку конструкцію обтуратора краще застосувати у даному випадку?

  1. * Піднебінна пластинка

  2. Пластинковий протез з обтуруючою частиною

  3. Обтуратор за Померанцевою-Урбанською

  4. Плаваючий обтуратор

  5. Обтуратор за Ільїною-Маркосян

 2. Хворий 45 років, направлений в клініку з діагнозом: закритий серединний перелом нижньої щелепи в ділянці 41,31 зубів, без зміщення. Объективно: в порожнині рота є всі зуби на верхній та нижній щелепах, атрофія кісткової тканини нижньої щелепи, на 1/3 довжини коренів, рухомість зубів 1,2 ступеня (пародонтит). Выберіть із запропонованих шину для лікування перелому даному хворому?

  1. * Зубо-наясенну шину Вебера

  2. Гладку шину-скобу.

  3. Шину Ванкевич.

  4. Шину Тігерштедта с зачіпними петлями.

  5. Шину Васильєва.

 3. Жінка, 55 років скаржиться на виливання рідини через ніс при вживанні рідкої їжі. Об’єктивно: у бічному відділі верхньої щелепи на рівні видаленого 16 перфораційний дефект альвеолярного відростка розміром 3х2,8 см. Від хірургічного втручання хворий категорично відмовився. Яку конструкцію слід запропонувати хворому?

  1. *Малий сідлоподібний протез з кламерною фіксацією.

  2. Бюгельний протез з обтуруючою частиною із еластичної пластмаси

  3. Звичайний частковий знімний пластинковий протез

  4. Звичайний незнімний мостоподібний протез.

  5. Захисна піднебінна пластинка із целулоїду

 4. Хворий 25 років звернувся в клініку щелепно – лицевої хірургії в зв’язку з переломом нижньої щелепи (в зоні відсутніх молярів з обох сторін – зі зміщенням відламків, в ділянці кута праворуч). На обох щелепах залишилися по обидва боки перелому по 3 зуба. Який метод іммобілізації нижньої щелепи слід

  1. *Зубо-ясеневу шину Ванкевич з двома похилими площинами

  2. Остеосинтез з використанням кісткових рамок чи гвіздків.

  3. Двощелепне витягання за допомогою шин Тигерштедта

  4. Зубо-ясневу шину типу Вебера

  5. Лігатурне ув'язування зубів

 5. Жінка, 55 років скаржиться на виливання рідини через ніс при вживанні рідкої їжі. Об’єктивно: у бічному відділі верхньої щелепи на рівні видаленого 16 перфораційний дефект альвеолярного відростка розміром 3х2,8 см. Від хірургічного втручання хворий категорично відмовився. Яку конструкцію слід запропонувати хворому?

  1. *Малий сідлоподібний протез з кламерною фіксацією.

  2. Бюгельний протез з обтуруючою частиною із еластичної пластмаси

  3. Звичайний частковий знімний пластинковий протез

  4. Звичайний незнімний мостоподібний протез.

  5. Захисна піднебінна пластинка із целулоїду

 6. У чоловіка 68 років, 4 місяця назад проведена одностороння резекція в/щ. Об’єктивно: відсутні 28-21, 18. Наявні зуби інтактні, стійкі, з добре выраженими фісурами . Планується виготовлення резекційного протезу на в/щ с кламерною фіксацією. Який вид кламерів необхідно застосувати в даному випадку?

  1. *Опорно-утримуючі

  2. Ясенні

  3. Утримуючі одноплечі

  4. Утримуючі двоплечі

  5. Опорні

 7. У чоловіка 27 років вроджений дефект твердого піднебіння. Всі зуби наявні, інтактніе, стійкі, коронки високі. Планується виготовити піднебінну пластинку з кламерами. Який вид кламера краще використати в даному випадку?

  1. *Перекидні

  2. Утримуючі стрічкові

  3. Утримуючі круглі

  4. Опорні

  5. Опорно- утримуючі

 8. Хворий 38 років, скаржиться на біль в ділянці правої половини н/щ. Біль з’явився після падіння і удару. Об’єктивно: відкривання рота болюче, оклюзійне співвідношення порушене. При пальпації на ділянках відсутніх 44, 45 зубов незначна рухомість уламків. Всі інші зуби наявні. Стійкі. На рентгенограмі – лінія перелому в ділянці відсутніх 44, 45 зубів. Яку шину для лікування необхідно застосувати в даному випадку?

  1. Шина Тігерштедта з разпіркою

  2. Шина Збаржа

  3. Шина Ванкевич

  4. Пращеподібна пов’язка

  5. Гладка шина-скоба

 9. Хворий 20 років звернувся до лікаря зі скаргами на біль при жуванні та відкриванні рота. 2 доби потому йому було завдано удару в обличчя. Після обстеження та встановлення діагнозу лікар вирішив застосувати шину Ванкевич, яка виготовляється з пластмаси на верхню щелепу та застосовується при переломах:

  1. *нижньої щелепи

  2. верхньої щелепи

  3. верхньої та нижньої щелеп

  4. множинних переламах верхньої щелепи

  5. вогнепальних переламах

 10. У хворого 62 років серединний перелом нижньої щелепи з утворенням суглоба. Об’єктивно: зубна формула 33 34 35 36 27 47 46 45 44 43 Зуби інтактні, стійкі, коронки високі. Рухомість відламків незначна, зміщення немає. Застосування якого протеза більш показане?

  1. * Мостоподібний протез з шарніром

  2. Пластинковий протез без шарніра

  3. Пластинковий протез з шарніром Гаврилова

  4. Пластинковий протез з шарніром Оксмана

  5. Пластинковий протез з шарніром Вайнштена

 11. У пацієнта 40 років, після двостороннього перелома верхньої щелепи і уламків, які неправильно зрослись, утворився відкритий прикус. Висота прикуса утримується тільки молярами. Між іншими зубами є щілина біля 1-1,5 мм. Зубні ряди неперервні. Який із методів лікування доцільніше застосувати в даному випадку?

  1. * Зішліфувати моляри, покрити коронками.

  2. Ортодонтичне лікування.

  3. Апаратно-хірургічний метод.

  4. Криваву репозицію.

  5. Протезировання комбінованими коронками.

 12. Хворий С, 62 років звернувся в стоматологічну клініку із скаргами на припухлість обличчя і біль на нижній щелепі зліва, оніміння нижньої губи. Після клінічного обстеження був поставлений діагноз: перелом тіла нижньої щелепи зліва, повна відсутність зубів на обох щелепах, мікростомія. Виберіть метод ортопедичного лікування

  1. * Шина Лімберга

  2. Шина Вебера

  3. Шина Гунінга-Порта

  4. Шина Эльбрехта

  5. Шина Ванкевич

 13. Хвора, 38 років скаржиться на біль по переду проекції зовнішнього слухового проходу, клацання при відкриванні рота, “закладання” у вухах. Об’єктивно: обличчя симетричне, відкривання рота за рівною траєкторією. Дефект зубного ряду І кл. за Кенеді, відсутні 18, 17, 16, 26, 27, 28. Яке з анатомічних утворень сприймає найбільше навантаження ?

  1. * Суглобовий диск (меніск)

  2. Суглобова голівка

  3. Дистальний скат медіального суглобового горбика

  4. Дно суглобової ямки скроневої кістки

  5. Капсула суглобу

 14. Хворий 67, років скаржиться на біль, кровотечу, порушення жування. В анамнезі: побутова травма нижньої щелепи. Об’єктивно: Зубний ряд на верхній щелепі збережений. Нижня щелепа беззуба, серединний перелом нижньої щелепи з дефектом кістки, припухлість на місці перелому. Яка конструкція найбільш доцільна у даному випадку ?

  1. * Назубоясенна шина Ванкевич

  2. Над’ ясенна шина Порта

  3. Над’ясенна шина Гунінга

  4. Назубоясенна шина типа Вебера

  5. Комплекс Збаржа

 15. Хворий, 52 років звернувся в щелепно-лицевий стаціонар зі скаргами на болі, кровотечу, порушення жування. В анамнезі травма нижньої щелепи на рівні центральних різців. Припухлість на місці перелому. Відкривання рота не обмежене. Обидві щелепі беззубі. Яку конструкцію слід запропонувати хворій ?

  1. * Наясенна шина Порта

  2. Наясенна шина Лімберга

  3. Апарат Рудько

  4. Наясенна шина Гунінга

  5. Зубо-ясенна шина Ванкевич

 16. У хворого А., 59 р., двосторонній перелом н/щ в ділянці 44 34 зубів, решта жувальних зуби відсутні, беззубі фрагменти незміщені, але рухомі. Який ортопедичний апарат доцільно застосувати для іммобілізації відломків?

  1. *Шину Ванкевич з пєлотами.

  2. Апарат Рудько.

  3. Шину Лімберга.

  4. Апарат Петросова.

  5. Апарат Збаржа.

 17. У хворого Р., 58 років, внаслідок травми обличчя та опіку утворилося значне звуження ротового отвору. Хворому показане виготовлення часткового знімного протеза. Яку конструкцію протеза бажано використати у даному випадку?

  1. *Протез, що складається

  2. Бюгельний протез з фіксацією на кламерах

  3. Бюгельний протез з фіксацією на атачменах

  4. Шарнірний знімний протез

  5. Звичайний частковий знімний пластинковий протез

 18. Хворий Ф., 30 років отримав травму в ділянці середньої третини обличчя. Звернувся зі скаргами на біль, припухлість м’яких тканин в ділянці верхньої щелепи, біль при закриванні рота. При обстеженні діагностовано перелом верхньої щелепи Лефор-ІІІ. Яку шину необхідно використовувати при лікуванні?

  1. *Апарат Збаржа

  2. Шина Лімберга

  3. Шина Гунінга-Порта

  4. Шина Ванкевич

  5. Шина Степанова

 19. Хворий Д., 40 років, скаржиться на біль в ділянці нижньої щелепи, порушення прикусу. Травму отримав 6 годин тому. При обстеженні встановлено поодинокий перелом нижньої щелепи між другим різцем і іклом зліва. Зміщення уламків незначне. Всі зуби в наявності, стійкі. Який оптимальний метод

  1. *Однощелепна назубна шина-скоба

  2. Остеосинтез з використанням міні-пластини

  3. Двощелепні назубні шини

  4. Шина Гарцатнікова

  5. Шина Васильєва

 20. Хворий О., 60 років, із повною втратою зубів скаржиться на біль у куті нижньої щелепи. Рентгенографічно: лівосторонній перелом тіла нижньої щелепи в ділянці 34 та 35 зубів без дефекту кісткової тканини. Яку шину необхідно використати для

  1. *Шина Тігірштедта з зачіпними гачками

  2. Шина Вебера

  3. Апарат Рудько

  4. Апарат Катца

  5. Апарат Тура

 21. Хворий С.45 років, звернувся в клініку зі скаргами на біль в нижній щелепі. Три тижні тому пацієнт дістав травму, наслідком якої стався правосторонній перелом нижньої щелепи. Пацієнту була зафіксована алюмінієва дротяна шина з зачіпними гачками.Об"єктивно: обличчя симетричне, відкривання роту супроводжується незначною біллю, спостерігається незначна рухомість відломків. Оклюзійні співвідношення незначно порушені. Зуби на нижній щелепі стійкі, мають низькі ккоронки. Дані рентгенограми свідчать, що між 45 та 46 зубами визначається перелом тіла нижньої щелепи без дефекта кістки. Яку шину необхідно використати для завершення лікування?

  1. *Шина Вебера

  2. Шина Ванкевич

  3. Шина Лімберга

  4. Шина Збаржа

  5. Підборідочна праща

 22. Хворий Ш., 53 років, скаржиться на відсутність зубів на нижній щелепі. Із анамнезу зясовано, що у хворого мікростомія. 31, 32, 35, 36, 37, 38, 41, 42, 45, 46, 47, 48 зуби відсутні. Решта зубів стійкі, нерухомі. Яку конструкцію протеза необхідно виготовити хворому?

  1. *Разбірний частковий знімний пластинковий протез

  2. Частковий знімний пластинковий протез на н/щ

  3. Мостоподібний протез з опорою на 43, 33 та знімний протез

  4. Бюгельний протез

  5. Шину протез

 23. 886 У хворого 50 років серединний перелом нижньої щелепи з утворенням несправжнього суглоба. Відсутні 38, 32, 31, 41, 42, 48 зуби. Решта зуби інтактні, стійкі. Видимого зміщення уламків нижньої щелепи не спостерігається. На Rh-грамі дефекти косткової тканини до 1 см. Застосування якого зубного протеза найбільш показане в даному випадку?

  1. * Мостоподібний протез з шарніром по Оксману

  2. Бюгельний протез

  3. Пластинковий з шарніром Гаврилова

  4. Пластинковий з шарніром Оксмана

  5. Мостоподібний протез без шарніра

 24. Хворому 56 років через 6 місяців посля резекції правої половини в/щ планується виготовлення постійного резекційного протеза. Який пристрій може бути використаний для визначення меж резекційного протеза на моделі?

  1. *Паралелометр

  2. Апарат Ларіна

  3. Гнатодинамометр

  4. Мікрометр

  5. Міотонометр

 25. У хворого 60 років в результаті поранення утворився дефект носа. Від хірургічного лікування хворий тимчасово відмовився, і йому було запропоновано виготовлення ектопротезу носа, який утримується за допомогою оправи окулярів. Якою відбитковою масою необхідно отримати відбиток у даного хворого?

  1. *Гіпсовий відбиток з усього обличчя

  2. Відбиток термопластичною масою з усього обличчя

  3. Відбиток еластичною масою з дефекту

  4. Відбиток термопластичною масою з дефекту

  5. Гіпсовий відбиток

 26. У хворого К., вогнепальний перелом нижньої щелепи. До поранення користувався знімними протезами (частковими пластинковими для верхньої щелепи і повними для нижньої щелепи). Які засоби транспортної іммобілізації можно використовувати в даному випадку?

  1. *Зубні протези пациієнта

  2. Апарат Збаржа

  3. Шину Энтіна

  4. Шину Васильєва

  5. Шину Тігерштедта

 27. Хворий А., 47 років, скаржиться на гнусавість, неможливість повноцінного прийому їжі, виливання рідини через ніс. Об’єктивно: неперервність зубного ряду збережена. Прикус ортогнатичний, слизова оболонка без змін. На твердому і м’якому піднебінні виявлено посттравматичний дефект тканин. Яку конструкцію протеза необхідно виготовити?

  1. *Обтуратор Кеза

  2. Обтуратор Шильдського

  3. Обтуратор Сюерсена

  4. Захисна піднебінна пластинка

  5. Обтуратор Ільїної-Маркосян

 28. Хворий 22 років, звернувся до стоматолога із скаргами на біль під час прийому їжі і відкриванні рота. 2 доби назад отримав травму в ділянці обличчя. Після обстеження і встановлення діагнозу лікар вирішив застосувати шину Ванкевич, яку виготовляють з пластмаси на в/щ і застосовують при переломах:

  1. *Нижньої щелепи

  2. Верхньої щелепи

  3. Верхньої і нижньої щелепах

  4. Множинних переломах верхньої щелепи

  5. Вогнепальних переломах

 29. У хворого 30 років свіжий серединний перелом нижньої щелепи без видимого зміщення відломків. Який ортопедичний аппарат за призначенням показаний у даному випадку?

  1. * Фіксуючий

  2. Направляючий

  3. Заміщаючий

  4. Вправляючий

  5. Формуючий

 30. У хворого 28 років, свіжий серединний перелом нижньої щелепи без видимого зміщення відломків. Неперервність зубного ряду збережена. Яку з дротяних шин доцільніше застосувати в даному випадку?

  1. *Гладка шина скоба

  2. Гладка шина с распіркою

  3. Шина з похилою площиною

  4. Шина Померанцевої-Урбанської

  5. Шина с гачками

 31. У хворого 45 років серединний дефект твердого піднебіння розміром 2х3 см. Зубні ряди інтактні. Яку конструкцію обтуратора краще застосувати в даному випадку?

  1. *Піднебінна пластинка

  2. Обтуратор Померанцевої-Урбанської

  3. Плаваючий обтуратор

  4. Обтуратор Ільїної-Маркосян

  5. Пластинковий протез з обтуруючою частиною

 32. Хворий М., 65 років, скаржиться на часткову відсутність зубів на в/щ, затруднене жування, гнусавість. Об’єктивно: відсутні 18, 16, 15, 11, 23, 28, 35, 38, 48, 47 зуби, посляопераційний серединний дефект твердого піднебіння. Прийнято рішення виготовити бюгельний протез с обтуруючою частиною. На якій частині бюгельного протеза найдоцільнішей розташувати обтуруючу частину?

  1. *На дузі бюгельного протеза

  2. На сітці бюгельного протеза

  3. На штучних зубах на опорно-утримуючих кламерах

  4. На базисі бюгельного протеза

  5. На базисі бюгельного протеза

 33. Хвора М., 62 років, звернулась зметою протезування. При обстеженні виявлено несправжній суглоб в ділянці ментального отвору н/щ справа. Відсутні 18, 27, 28, 38, 37, 35, 34, 31, 41, 44, 45, 46, 48 зуби. Від операції остеосинтезу пацієнтка відмовилась. Яка конструкція забезпечить найбільшу (індивідуальну) рухомість частин знімного протеза?

  1. *Кулеподібне (двосуглобове) зєднання по Оксману

  2. Дротяний шарнір Гаврилова

  3. Шарнір Ванштейна

  4. Шарнір Коппа I типа

  5. Кулеамортизаційний кламер Курляндського

 34. Хворий К., 35 років, звернувся із скаргами на порушення змикання зубів. В анамнезі: травма верхньої щелепи. При об’єктивному обстеженні виявлено вколочений перелом альвеолярного відростка верхньої щелепи в передньому відділі. Всі зуби збережені. Яке шинування показане в цьому?

  1. *За допомогою стальної назубної дуги з лігатурним витяганням

  2. Дротяною шиною Збаржа

  3. Лігатурним звязуванням

  4. Шиною Тігерштедта

  5. Стандартною пластмасовою шиною Гардашнікова

 35. Хворий З., 46 років, звернувся в клініку з посттравматичними скаргами на порушення змикання зубів. При обстеженні виявлено двосторонній перелом в/щ, з обмеженою рухомістю уламків. Зуби збережені. Який апарат показаний при лікуванні:

  1. Апарат З.Я Шура із зустрічними позаротовими стержнями

  2. Стандартна шина Збаржа в модифікації М.З. Міргазізова

  3. Шина Тігерштедта с міжщелепним вытяганням

  4. Фіксуючий накістковий апарат А.Ф.Рудько

  5. Штампована пластмасова каппа по Е..Я. Варесу

 36. Чоловік, 45 років скаржиться на виливання рідини через ніс, неможливість висякатися, надмути щоки. Об'єктивно: у бічному відділі верхньої щелепи на рівні видаленого 26 перфораційний дефект альвеолярного відростку розміром 1х1,5 см. При видиханні повітря через ніс при зажатих ніздрях виділення бульок в ділянці перфорації. Яку конструкцію слід запропонувати хворому?

  1. Малий сідлоподібний протез з кламерною фіксацією.

  2. Бюгельний протез з обтуруючою частиною.

  3. Звичайний частковий знімний протез

  4. Звичайний мостоподібний протез.

  5. Захисна піднебінна пластинка

 37. Чоловік, 48 років звернувся зі скаргами на утруднене вживання їжі, деформацію прикуса. В анамнезі: перелом нижньої щелепи 2,5 місяці тому. Об'єктивно: дефект нижньої щелепи у фронтальній ділянці 1см 9 мм (несправжні суглоб). По обидва фрагмента нижньої щелепи є 3 стійких зуба, перкусія безболісна. Яку конструкцію протеза слід використовувати у даному випадку?

  1. Шарнірний протез незнімної конструкції за Оксманом

  2. Протез з шарніром за Оксманом з двосуглобним зчленуванням.

  3. Протез з шарніром за Оксманом з односуглобним зчленуванням.

  4. Протез з шароамортизаційним кламером за Курляндським

  5. Безшарнірний знімний протез.

 38. У потерпілого 60 років після обстеження виявлено перелом беззубих щелеп. Об-но: ротова щілина вузька внаслідок перенесеного опіку. На верхній щелепі ЛеФор- ІІІ, на нижній – ангулярний перелом. Незначне зміщення відламків. Яку шину потрібно застосувати під час ортопедичного лікування?

  1. *Лімберга

  2. Вебера

  3. Ванкевича

  4. Збаржа

  5. Тігерштедта

 39. Після автокатастрофи постраждалий був доставлений в найближчу лікарню. Після клінічного обстеження лікар встановив, що у нього перелом верхньої щелепи і перелом стегна зі зміщенням уламків. Який метод тимчасової іммобілізації верхньої щелепи буде найбільш надійним при наступному транспортуванні хворого?

  1. Стандартна жорстка пращеподібна пов’язка

  2. Кругова бинтова пов’язка

  3. М’яка еластична підборіддьова пращеподібна пов’язка .

  4. Металева шина-ложка з позаротовими стержнями .

  5. Кругова повязка із підручних засобів (косинка, шарф).

 40. У чоловіка 68 років 4 місяці тому проведена обностороння резекція верхньої щелепи. Об'єктивно: зубна формул - /212223242526 - - / - Зуби інтактні. стійкі, коронкі високі. Планується виготовлення резекційного протеза верхньої щелепи з кламерною фіксацією. Застосування яких кламерів дозволяє покращити фіксацію протеза у даному випадку?

  1. Опорно-утримуючі

  2. Утримуючі одноплечі

  3. Утримуючі двоплечі

  4. Ясеневі

  5. Опорні

 41. У хворого 50 років серединний перелом нижньої щелепи з утворенням несправжнього суглоба. Об'єктивно: зубна формул - / - 4746454443 - / - 3334353637 Зуби інтактні, стійкі, коронки високі. Видимого зміщення відламків нижньої щелепи не спостерігається. На рентгенограмі дефект кісткової тканини до 1 см. Застосування якого зубного протеза більш показане у даному випадку?

  1. Пластинковий з шарніром Гаврилова

  2. Мостоподібний без шарніра

  3. Мостоподібний з шарніром за Оксманом

  4. Пластинковий з шарніром Оксмана

 42. У чоловіка 62 років серединний перелом нижньої щелепи з тугорухомими відламками. Об'єктивно: зубна формул 17161514131211/21222324252627 - 4241/3132 - 4241/3132 зуби мають рухомість І і ІІ ступенів. Відламки нижньої щелепи повернуті в бік порожнини рота. Застосування якого репонуючого апарата більш показане у даному випадку?

  1. Ванкевич-Степанова

  2. Бруна

  3. Катца

  4. Курляндського

  5. Шура

 43. Хворий С. 36 років після вогнепального поранення в підборіддьову ділянку і невдалої операції кісткової пластики має незрощений перелом нижньої щелепи в ділянці 43 зуба. На лівому уламку щелепи є 34, 35 36 зуби, на правом - 45, 46. Від повторної операції хворий категорично відмовився. Який вид протеза на нижню щелепу найбільш прийнятний у даному випадку?

  1. Знімний протез з шарніром

  2. Незнімний мостоподібний протез

  3. Знімний мостоподібний протез

  4. Бюгельний протез

  5. Знімний пластинковий протез

 44. Хворому С. 54 року, буде проведена операція видалення лівої половини верхньої щелепи з приводу злоякісної пухлини, пророзшої з гайморової порожнини. Видалення буде проведене по срединному кістковому шву із збереженням правої половини верхньої щелепи і зубного ряду. Який вид безпосереднього протезуровання найбільш прийнятний у даному випадку?

  1. По Оксману

  2. Ренонуючий апарат Шура

  3. По Курляндському

  4. Захистна пластинка по Збаржу

  5. Захистна пластинка по Рофе

 45. Хворий А. 68 років має дефект нижньої третини носа в результаті видалення злоякісної пухлини, у нього збережена спинка носа до средньої третини і зовнішні обриси ніздрів. Шкіра біля основи носа стоншена ерозована. Від пластичної операції хворий категорично відмовився. Який спосіб фіксації ектопротеза носа найбільш прийнятний у даному випадку

  1. На оправі окулярів

  2. За допомогою тасьми

  3. Прозорої липкої стрічки

  4. Використання анатомічної ретенції

  5. Головної шапочки

 46. Хворий Д. 40 років поступив у клініку із скаргами на болючість в ділянці нижньої щелепи зправа, обмежене відкривання рота. Обєктивно: обличчя асиметричне за рахунок набряку м’яких тканин обличчя. При пальпації спостерігається болючість в ділянці тіла нижньої щелепи, рухомість уламків. Було проведене рентгенологічне обстеження і поставлений діагноз: двосторонній ментальний перелом нижньої щелепи. Вкажіть м’язи, функції яких можуть призвести до асфіксії у даного хворого.

  1. Щелепно-під’язиковий, підборідно-язиковий, двочеревцевий, підборідно-під’язиковий

  2. Круговий мяз рота, щелепно-під’язиковий, язиковий, щічний, двочеревцевий

  3. Власне жувальний, двочеревцевий, щелепно-під’язиковий, скроневий

  4. Щелепно-під’язиковий, скроневий, підборідно-язиковий, двочеревцевий, зовнішній крилоподібний

  5. Підборідно-язиковий, скроневий, щелепно-під’язиковий, двочеревцевий

 47. Жінка. 65 років звернулась в клініку щелепно – лицевої хірургії в зв'язку з переломом беззубої нижньої щелепи (в зоні відсутніх премолярів з обох сторін - зі зміщенням відламків, в ділянці кута праворуч і вінцевого відростк ліворуч – без зміщення). В анамнезі: травма нижньої щелепи. Хвора користується повним знімним протезом нижньої щелепи. Який метод імобілізації слід зостосувати?

  1. Протез хворої з міжщелепною фіксацією.

  2. Остеосинтез з використанням кісткових рамок чи гвіздків.

  3. Зубо-ясеневу шину Ванкевич з однією похилою площиною.

  4. Ясневі шини типа Лімберга, Шеремета.

  5. Ясневі шини типа Порта – Гунінга.

 48. У хворого М., 26 років несправжній суглоб нижньої щелепи справа у ділянці 44,45 зубів з дефектом кістки 10 см. Зубна формула: 18 17 16 15 14 13 12 11 21 22 23 24 25 26 27 2848 47 46 45 44 43 42 41 31 32 33 34 35 36 37 3 0 0 0 0 0. Яка найбільш оптимальна конструкція зубного протезу показана хворому?

  1. Незнімний мостоподібний протез з шарніром за Оксманом

  2. Пластинчатий односуглобовий шарнірний протез за Оксманом

  3. Суцільнолитий мостоподібний незнімний протез

  4. Пластинчатий шарнірний протез за Гавриловим

  5. Бюгельний протез

 49. У хворого С., 35 р., перелом тіла н/щ в ділянці 65щ.Відломки не зміщені, зуби на відломках стійкі. Яку невідкладну допомогу необхідно надати хворому ?

  1. Іммобілізацію відломків пращевидною пов'язкою

  2. Накласти шину Васильєва

  3. Накласти шину Порта

  4. Накласти шину Ентеліса

  5. Накласти шину Тігерштедта

 50. Хворий К., 40 р., перелом н/щ в ділянці ментального отвору зліва. Проведено репозицію відломків н/щ. Зуби на відломках стійкі. Для лікування використано шину Вебера. До якої груп ортопедичних апаратів вона відноситься?

  1. Фіксуючих

  2. Формуючих


  3. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка