Звіт представника Національної ради України з питань телебачення І радіомовлення у Полтавській області Миронович Лілії Миколаївни за 2010 рікДата конвертації04.11.2016
Розмір0.49 Mb.
ЗВІТ

представника Національної ради України

з питань телебачення і радіомовлення

у Полтавській області

Миронович Лілії Миколаївни

за 2010 рік 1. Вступ

На території Полтавської області діють 64 місцеві телерадіоорганізації, що мають ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (деякі компанії мають більше як одну ліцензію Національної ради): • редакцій проводового радіомовлення – 26;

 • ефірних мовників – 15;

 • провайдерів програмної послуги – 22;

 • компанії, що здійснюють мовлення у кабельних мережах – 4.

Має державну реєстрацію 1 суб’єкт інформаційної діяльності, або студія-виробник.

В області освоєно понад 200 ефірних телерадіочастот, дві третини з яких – це телебачення, решта – радіо. Полтавські телеглядачі та радіослухачі мають змогу бачити та чути програми загальнонаціональних, регіональних та мережевих мовників. Іноземні телеканали присутні в телерадіопросторі Полтавщини завдяки кабельному та супутниковому телебаченню. Окремі провайдери програмної послуги області надають абонентам цифрові пакети програм, впроваджуючи таким чином новітні технології.

Область готується до переходу на цифрове мовлення.
Якісні зміни, які відбулися у телерадіоінформаційному просторі Полтавської області у 2010 році

У 2010 році телерадіопростір Полтавської області продовжував розвиватися стабільно, хоча все ще відчувався вплив економічної кризи. Місцеві ТРО взяли участь у двох виборчих кампаніях: з виборів Президента України та виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Телерадіоорганізації продовжували нарощувати свій фаховий потенціал, підвищували конкурентоспроможність, зміцнювали матеріально-технічну базу, приводили свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства та умов ліцензій.

Проводове радіо. У 2010 році продовжувався процес скорочення кількості радіоточок. Наразі їх близько 140 тисяч, що на 10 тисяч менше, ніж у 2009 році. Загалом за п’ять останніх років кількість радіоточок на Полтавщині скоротилась у 2,3 рази. Даний вид мовлення все ще відіграє важливу роль у тих населених пунктах, де йому немає альтернативи, особливо в сільській місцевості. Актуальними залишаються також потреби цивільної оборони. Подальша доля проводових мереж, стратегія їхнього збереження повинна вирішуватися на центральному рівні, оскільки скоро буде досягнуто критичної межі щодо їх скорочення.
Динаміка зменшення кількості радіоточок у Полтавській області

за 2006-2010 роки


Переоформлено ліцензію на мовлення з використанням першого каналу проводового мовлення (УР-1) Полтавської ОДТРК «Лтава» у зв’язку зі зменшенням обсягу мовлення, кількості домогосподарств (радіоточок), зміною програмної концепції та сітки мовлення.

Через нерентабельність та кадрову проблематику у 2010 році виникли труднощі з проводовим радіо у Гадяцькому, Диканському, Карлівському (с. Ланна) районах. Анульовано ліцензію на проводове радіо ПП „ТРК „Пирятин”.

Остаточно питання діяльності деяких районних радіоредакцій, які мовлять з перебоями або перебувають у стані ліквідації, буде вирішено у наступному, 2011 році. Проблеми стану мережі проводового радіо систематично обговорюються на нарадах різних рівнів, наприклад, в облдержадміністрації із залученням фахівців «Укртелекому» тощо. В області цій темі приділяється постійна увага.

Ефірне мовлення. Уявлення про структуру ефірного мовлення Полтавщини, співвідношення між місцевим та центральним (загально­національним, мережевим) мовленням можна скласти при допомозі наведених графічних зображень.
Співвідношення місцевого та центрального ефірного радіомовлення у Полтавській області за обсягом покриття ефірним сигналом


Співвідношення місцевого та центрального ефірного телемовлення у Полтавській області за обсягом покриття ефірним сигналом


Як бачимо, питома частка місцевого радіо за ефірним покриттям складає в області майже 26 відсотків (приблизно 1/4), а телебачення – 20 відсотків (1/5).

У 2010 році переоформили ліцензії ТОВ ТРК «Квадрат» (м. Полтава), ТОВ «Псьол ЛТД», ПП ТРК «Аллюр» (м. Кременчук). Переоформили та продовжили ліцензії ПП ПТК «Візит» (м. Кременчук), ТОВ МТК «Лубни». Продовжили ліцензії Районна телестудія «Гребінка», ТОВ «ТРК «ТЕТ-Полтава».

Рішенням №1375 від 29.09.2010 р. Національна рада не продовжила ліцензію ПП «ТРК «Аллюр», керуючись статтями 33, 35 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”. Таке рішення пояснюється новими підходами Національної ради до питання ретрансляції місцевими компаніями програм мережевих мовників. Компанії запропоновано взяти участь у відповідному конкурсі на частоту 106,0 у м. Кременчуці та отримати нову ліцензію з визначенням обсягів власного мовлення. Дозволено також мовити до визначення переможців вказаного конкурсу.

Низку частотних присвоєнь на телемовлення оскаржували в судовому порядку. Мова йшла про переможців конкурсу від 27 січня 2010 року: ТОВ «ТРК «ТелеРадіоСвіт» (ТВі) та ПП у формі ТОВ "ТРК "НБМ" (5 канал), м. Київ. 5 Канал отримав 62 ТВК у м. Кременчуці, а канал ТВі – 56 ТВК у м. Комсомольську та 22 ТВК у Кременчуці. В останньому випадку вже розпочато мовлення. Дана ситуація повинна знайти своє вирішення найближчим часом.Кабельне мовлення (діяльність провайдерів програмної послуги). Діяльність провайдерів характеризувалась активними змаганнями за абонента та впорядкуванням правових аспектів роботи.

У 2010 році внесла зміни до чинної ліцензії компанія ТОВ «ВЕЛТОН. ТЕЛЕКОМ» (м. Харків). Переоформила ліцензію ТОВ «Фірма «Екран» (м. Київ). Відмовлено у переоформленні ліцензій ТОВ «Полтавські телекомунікаційні ситеми», ТОВ «ПТК-Системи» (м. Полтава), ПП «Оптік-Лайн» (м. Миргород).

Отримали ліцензії нового зразка ТОВ Телекомпанія «Чумгак» (м. Кременчук), ТОВ «Орбіта» та ПП «Телекомпанія СВС-ТВ» (м. Миргород).

Відмовлено у видачі ліцензії ПП «НВП «ЛІНК» та ТОВ «МЕГА-ІНЕТ» (м. Кременчук) у зв’язку з необхідністю доопрацювання пакетів ліцензійної документації.


Мовлення у кабельних мережах. У зв’язку з припиненням прорахунку ефірних телечастот зростає інтерес до цього виду мовлення.

У кабельних мережах мовлять на підставі чинних ліцензій 4 компанії: ТОВ ТРК „Інформаційно-рекламне телебачення (ІРТ) – Полтава”, Міська телестудія „Миргород”, ТОВ „ТРК „ГОК” (м. Комсомольськ) та ТОВ телекомпанія „Візит” (м. Гадяч).Цифрове мовлення. Найактивніше в цьому питанні на даний момент працюють окремі провайдери програмної послуги, які розбудовують оптоволоконні мережі, таким чином даючи змогу передати цифровий сигнал із супутників безпосередньо до абонента. Потребують вирішення проблеми забезпечення приймальним обладнанням цифрового сигналу безпосередньо абонентами. Тематика впровадження цифрового мовлення, і, зокрема, забезпечення населення сет-топ боксами, обговорювалась на обласних та міжрегіональних нарадах за участі представника Національної ради.

Полтавська область не належить до прикордонних. Це дає можливість використання досвіду та впровадження напрацювань у галузі цифрового мовлення в уже апробованому в інших регіонах вигляді.

 1. Оцінка стану дотримання телерадіоорганізаціями умов ліцензії та норм чинного законодавства

Протягом року представник співпрацювала з фахівцями Слобожанського секретаріату Національної ради. З 1 листопада 2010 р. було створено управління координації роботи представників та секретаріатів представників. Відповідно до чинного законодавства, секретаріати перейшли в підпорядкування до представників Національної ради для забезпечення їхньої роботи. На даний час у Полтавській області працюють провідний спеціаліст та спеціаліст 1 категорії секретаріату представника.

Спільні напрацювання в роботі стосуються, насамперед, моніторингів діяльності ТРО. Моніторинги здійснювались у рамках перевірок діяльності ТРО, на підставі доручень керівництва, індивідуальних планів. За результатами моніторингів представником направлялись повідомлення про ознаки порушень. Відповідно до наказів голови Національної ради проводилися планові й позапланові перевірки. Представник також проводила поточний моніторинг телеканалів та радіочастот, а також відстежувала діяльність провайдерів програмної послуги.

На підставі даних моніторингів на кожне засідання Національної ради надавалась інформація про сучасний стан мовлення компаній, питання яких розглядалися відповідно до порядку денного.

За даними працівників секретаріату, протягом 2010 року здійснено 56 моніторингів 23 ліцензіатів Національної ради. Із загальної кількості здійснено 23 моніторингів радіомовників, 19 телемовників, 14 моніторингів провайдерів програмної послуги.

Найтиповішими ознаками порушень у діяльності ТРО, зафіксованих під час здійснення моніторингів, залишається недотримання умов ліцензії щодо виконання програмної концепції мовлення (п.8 ст. 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Узагальнені дані про результати здійснених у 2010 році моніторингів містяться у таблицях 1 та 2.

У телерадіопрограмах зросла частка вітчизняного продукту. У березні 2010 року на виконання п. 5.1. Плану основних заходів Національної ради було проведено цільові моніторинги ТРО щодо виконання ч. 1 ст. 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Програми та передачі місцевими компаніями виготовляються українською мовою, при формуванні програм використовуються вітчизняні аудіовізуальні твори, у тому числі й місцевих авторів та виконавців. Особливо слід відзначити роботу Полтавської ОДТРК в цьому напрямку, яка власними проектами залучає молодь до виробництва вітчизняного аудіовізуального продукту та допомагає його оприлюднювати. Для проводового радіо та місцевих телепрограм частка вітчизняного продукту традиційно складає 100%. Для ефірного радіомовлення цей відсоток зріс порівняно з минулим роком і складає на даний час 93-97%, переважно за рахунок розширення компаніями жанрово-структурованого ефіру.

Щодо відсотка національних аудіовізуальних творів, то він також має позитивну динаміку і для проводового радіо становить майже 100%, а для ефірного – на рівні 89%. Найвищий відсоток національних аудіовізуальних творів зафіксовано у програмах Полтавської ОДТРК „Лтава”.

Телерадіоорганізаціями області виконується ст. 10 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”. Моніторинги свідчать, що мова ведення програм, реклами, елементів оформлення ефіру – українська.

Проводився аналіз виконання місцевими ТРО рішень Національної ради, спрямованих на захист суспільної моралі, а також використання позначок кваліфікації відеопродукції, яка поширюється на місцевих каналах. Слід зазначити, що даний вид порушень на Полтавщині взагалі відсутній, про що свідчать дані моніторингів.

Виконуються також вимоги чинного законодавства у галузі реклами та спонсорства. Немає порушень щодо обсягів та правил подачі реклами. Останнім часом спостерігається загальне зменшення кількості реклами у програмах місцевих ТРО. Розвивається соціальна реклама.

Не виявлено порушень Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затверджених Національною радою.

В області успішно розвивається дитяче мовлення. Це стосується як функціонування дитячих та юнацьких студій, так і створення передач для дітей. У 2010 р. було здійснено тематичні моніторинги діяльності компаній на предмет виконання умов ліцензії щодо частки дитячих програм і передач. Встановлено, що цей показник зріс порівняно з минулим роком на 1%.

У 2010 році відстежувалося також виконання рішень Національної ради щодо адаптації іноземних телепрограм у багатоканальних мережах провайдерів. Низка заходів була спрямована на всебічне впорядкування діяльності провайдерів: робочі наради, зустрічі, направлення листів, методичних матеріалів та ін. Провайдери Полтавської області загалом виконують вимоги чинного законодавства, зокрема, рішення Національної ради №1339 від 22.09.2010 р. стосовно Переліку адаптованих іноземних телеканалів.

Загалом на підставі результатів моніторингів можна стверджувати, що у 2010 році телерадіоорганізації області дотримувалися вимог чинного законодавства України та виконували умови ліцензій Національної ради. Цьому сприяє набутий теолерадіоорганізаціями досвід попередніх років та послідовна політика Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в цьому напрямку. Порівняльний аналіз результатів моніторингів за 2009 та 2010 роки дає підстави зробити висновок про суттєве поліпшення показників у роботі місцевих мовників (табл. 1,2).

Таблиця 1Статистика моніторингів, здійснених

працівниками секретаріату в Полтавській області у 2010 році


Кількість моніторингів


Кількість моніторингів ліцензіатів

Кількість ліцензіатів, у яких виявлено ознаки порушень

Направлено службову записку представнику НР для повідомлення компанії про усунення ознак порушень

Ініційовано працівником призначення позапланових перевірок

Підстава моніторингу

Кількість моніторингів ліцензіатів, здійснених з виїздом за межі постійного місця дислокації

Усього

К-ть моніторингів обсягом 24 год./добу

К-ть моніторингів, обсяг яких менше ніж 24 год../добу

К-ть моніторингів ППП

Кіл-ть вибіркових моніторингів

Усього

Телерадіомовники

ПППДо плану проведення перевірок

Наказ № 5/620 від 13.12.2007

Відповідно до окремих доручень, рішень НР тощо
Всього за 2010 рік

56

22

10

14

15

23

18

5

13

-

15

18

23

19

Таблиця 2Порівняльний аналіз результатів моніторингів щодо виконання показників

програмної концепції мовлення та норм чинного законодавства

Полтавська областьМова ведення програм

(%)


Власний продукт

(%)


Вітчизняний продукт

(%)


Дитячі передачі

(%)Твори вітчизняних авторів та виконавців (для радіо)

(%)

2008

2009

2010

2008

2009

2010

2008

2009

2010

2008

2009

2010

2008

2009

2010

100

100

100

86

92

93,24

93

97

97,33

96,1

96,3

97,21

84

87

89,33


Дотримання ліцензіатами визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчих кампаній та референдумів

У 2010 році відбулися вибори Президента України (1 та 2 тури, відповідно 17 січня та 7 лютого). Засоби масової інформації Полтавщини, зокрема, ТРО виконали свою суспільну роль під час виборів. Представником, працівниками Слобожанського секретаріату здійснювався системний нагляд за діяльністю ТРО. Щотижня до Національної ради надсилалась інформація за встановленою формою. За окремими фактами діяльності ТРО направлялись листи-повідомлення про ознаки порушень. Загалом виборча кампанія на Полтавщині відбулась у правовому полі, що було підтверджено, зокрема, висновками спостерігачів.

У вересні 2010 року в Україні розпочалась виборча кампанія з виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, у якій телерадіокомпанії області взяли активну участь. Засоби масової інформації області, незалежно від форми власності, справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювали хід підготовки і проведення місцевих виборів.

На доручення керівництва Національної ради проводилися постійні моніторинги діяльності ТРО під час виборів. Представником здійснювалася відповідна робота та надсилалася щотижня інформація про перебіг виборчої кампанії й дотримання ТРО законодавства про вибори. Телерадіокомпаніям представником направлялися листи з важливих питань та додаткові матеріали.

ТРО області, які вирішили брати участь у виборчій кампанії, своєчасно виконали пункт 25 Календарного плану ЦВК щодо встановлення розцінок одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації.

Було виконано Указ Президента України від 16 вересня 2010 року №910/2010 «Про недопущення порушень закону під час передвиборної агітації». Окремим листом представник звернула увагу ТРО на необхідність виконання чинного законодавства в частині забезпечення прозорого і демократичного виборчого процесу та дотримання норм етики і моралі, а також недопущення порушення особистих немайнових прав громадян, зокрема посадових і службових осіб, на використання їх імені, зображень.

Принагідно звертали увагу ТРО на порядок збереження аудіо- та відеоматеріалів, що містили передвиборну агітацію, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів.

Полтавські місцеві канали мовлення в установленому порядку розміщували агітаційні матеріали та блоки політичної реклами. Щодня у прайм-тайм висвітлювались програми кандидатів у депутати місцевих рад та на посади сільських, селищних, міських голів. Телеглядачі та радіослухачі мали змогу скласти повне уявлення про висуванців від різних політичних сил.

На ОДТРК „Лтава” виходи суб’єктів виборчого процесу розміщувалися згідно жеребкування. Якщо якась партія не надавала матеріалів та не з’являлась у студію, про це спеціально оголошувалося. Між окремими кандидатами, наприклад, на посади міських голів, точилась політична боротьба, проте вона не виходила за рамки морально-етичних норм.

Загалом виборча кампанія пройшла у правовому полі та з дотриманням чинного законодавства, і це, за інформацією ТВК, було відзначено спостерігачами.

Скарг на діяльність місцевих ЗМІ під час виборчої кампанії до представника не надходило. Немає також інформації про подання до суду на ТРО з боку суб’єктів виборчого процесу.

Суттєвих порушень у ході робочих моніторингів не виявлено. 1. Статистика щодо профілактики недоліків у галузі телерадіомовлення та надісланих повідомлень ліцензіатам про порушення ними законодавства, ліцензійних умов та умов ліцензій; заходи реагування


Виконання рішень Національної ради, розпоряджень, наказів, доручень. У 2010 році виконувались усі накази, розпорядження, доручення керівництва. В області неухильно виконувалися вимоги законодавства та рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Станом на 10 грудня 2010 року представником надіслано 75 службових записок із різних питань та на доручення Національної ради. Відправлено 57 вихідних листів – до ТРО з актуальних питань роботи та у різні інстанції – ініціативні та відповіді на запити.

Згідно з рішеннями та наказами Національної ради проведено 13 перевірок відповідно до плану на перше та друге півріччя 2010 року. Заплановано ще 1 перевірку на кінець грудня (Районне ТРО «Контакт»).

Позапланових перевірок не було.

2 перевірки (ПП „Телерадіомовна компанія „Аллюр”, м. Кременчук та Районної телевізійної студії „Гребінка”, м. Гребінка) здійснено працівниками Слобожанського секретаріату Національної ради.

Інформація про перевірки міститься у таблиці.


Дані про планові перевірки, здійснені у Полтавській області у 2010 році

п/п

Назва ТРО

, дата акту перевірки

Результати розгляду на засіданні

Національної ради

1.

2.


3.

4.

5.6.

7.

8.9.

10.


11.
12.

13.


ТОВ „ПТК-Системи”,

м. Полтава, провайдер програмної послугиТОВ „Лубно КТБ”,

м. Лубни, провайдер програмної послугиТОВ „Полтавські

телекомунікаційні

системи”, м. Полтава,

провайдер програмної послугиПП „Приватна

телекомпанія “Візит”,

м. Кременчук, ефірне телебачення


Полтавська ОДТРК

Лтава”,

м. Полтава, ефірне радіо


ПП „Телерадіомовна компанія „АЛЛЮР”, м. Кременчук , ефірне радіо


Районна телевізійна студія «Гребінка»,

м. Гребінка, ефірне телебачення


ПП „Приватна телекомпанія „Візит”, м. Кременчук , ефірне телебачення
ТОВ „ТРК „Квадрат”,

м. Полтава, ефірне радіо
ТРК „АстрА”, . Червонозаводське,

ефірне телебаченняДП „Скіпетр” приват­ного багатопрофільного підприємства „Альянс”, м. Карлівка , провайдер програмної послуги
ПП «Оптік-лайн»,

м. Миргород, провайдер програмної послуги


ТОВ «ТРК «Пріоритет»,

м. Кременчук, ефірне радіоАкт№П/Пл/ПС/№1

/21.01.2010(№51(1))


Акт№П//Пл/П/№2

/27.01. 2010(№50(1))

Акт№П/Пл/ПС/№3

/28.01.2010(№48(1))

Акт№П/Пл/П/№4

/26.01.2010(№49(1))

Акт№П/Пл/ПС/№5

/29.04.2010(№102(1))

Акт№П/Пл/С/№6

/12.05.2010(№162(1))

Акт№П/Пл/С/№7

/18.05.2010(№163(1))

Акт№П/Пл/П/№8

/24.06.2010(№207(1))

Акт№П/Пл/П/№9

/29.07.2010(№16(2))

Акт№П/Пл/ПС/№10

/12.08.2010(№17(2))

Акт№П/Пл/ПС/№11

/17.08.2010(№15(2))

Акт№П/Пл/П/№12

/03.11.2010(№97(2))

Акт№П/Пл/ПС/№14

/30.11.2010(№130(2))


Рішення № 467 від 07. 04. 2010.

Інформацію взято до відома.


Рішення № 464 від 07.04. 2010. Інформацію взято до відома. Вказати керівнику на необхідність дотримання рішення НР №280 від 18.02. 2009 р. (Недоліки усунуто).
Рішення № 493 від 07.04. 2010. Інформацію взято до відома. Вказати керівництву на непри­пустимість невиконання рішення НР №694 від 14.04.2009 р. (Недоліки усунуто).
Рішення № 478 від 07. 04. 2010. Інформацію взято до відома.

Рішення №1109 від 28.07.2010

Взяти до відома наявність порушення умов ліцензії в частині загального обсягу мовлення та обсягу власн­их, національних, розва­жальних і дитячих передач. Протягом місяця привести діяльність цієї компанії у відповідність до умов діючої ліцензії та чинного законодавства. За два тижні по тому надіслати звіт до На­ціональної ради (Недоліки усунуто. Звіт надано).
Рішення №1104 від 28.07.2010

Інформацію взято до відома. Протягом місяця привести діяльність компанії у відповідність до умов ліцензії та чинного законодавства. За два тижні по тому надіслати звіт до Національної ради (Недоліки усунуто. Звіт надано).


Рішення №877 від 07.07.2010 р.

Інформацію взято до відома.


Рішення №1098 від 28.07.2010

Інформацію взято до відома.


Рішення № 1258 від 08.09.2010

Інформацію взято до відома.


Рішення № 1298 від 15.09.2010

Інформацію взято до відома.


Рішення № 1299 від 15.09.2010

Інформацію взято до відома.

Матеріали перевірки знаходяться на розгляді у Національній раді.
Матеріали перевірки знаходяться на розгляді у Національній раді.

За результатами моніторингів представник надсилала компаніям повідомлення про ознаки порушень. На всі повідомлення було належне реагування. Дані містяться у таблиці.


Статистика надісланих у 2010 році листів-повідомлень до телерадіоорганізацій Полтавщини з метою профілактики порушень законодавства

п/п

Назва ТРО

Дата, №

повідомлення

Короткий зміст.

Реагування компанії


1.

2.

3.4.

5.
6.


7.
8.

9.
10.


11.

12.


13.

14.


15.

16.


17.
18.
19.

ТРО-виробники програм

(за списком)
ТРО-виробники програм

(за списком)
ТРО м. Кременчука

(за списком)


ТРО м. Кременчука

(за списком)
КП „Кременчуцька міська телерадіокомпанія”


ТОВ ТРК „Квадрат”,

м. ПолтаваПровайдери програмної послуги (за списком)

Провайдери програмної послуги (за списком)


ПП «ПТК «Візит»,

м. КременчукПолтавська ОДТРК «Лтава», м. Полтава

ТРО-виробники програм

(за списком)

ТРО-виробники програм

(за списком)


ТРО-виробники програм

(за списком)


Провайдери програмної послуги (за списком)


ТРО-виробники програм

(за списком)


ТРО-виробники програм

(за списком)


ТОВ Студія «Місто»,

м. ПолтаваДП «Скіпетр» ПБП «Альянс», м. Карлівка

ТОВ «ПТК-Системи»,

м. Полтава
№1 від 04.01.2010

№2 від 04.01.2010

№5 від 14.01.2010

№9 від 15.01.2010

№10 від 16.01.2010
№18 від 25.03.2010
№19 від 31.03.2010
№26 від 18.05.2010

№31 від 15.06.2010


№40 від 03.08.2010
№43 від 09.09.2010

№44 від 17.09.2010

№45 від 20.09.2010

№46 від 04.10.2010

№48 від 06.10.2010

№50 від 13.10.2010

№51 від 14.10.2010
№55 від 10.11.2010
№56 від 10.11.2010


Про звітність ТРО під час виборів за встановленою формою (інформація про укладені угоди з роз поряд­никами коштів кандидатів тощо).(Виконано).
На підставі експертного висновку рекомендація не розміщувати відеоролик „Не обирай ганьбу! Обирай Україну!”. (Враховано в роботі ТРО).
Про розгляд звернення Коміте­ту виборців м. Кременчука. (Звернення розглянуто, інформацію надано).
Рекомендації за результатами розгляду звернення стосовно використання каналів мовлення та розміщення матеріалів інших суб’єктів.

(Враховано в роботі ТРО).


Лист-повідомлення про ознаки порушення ст.27, п.7 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”. (Недоліки усунуто).
Лист-повідомлення про ознаки порушення ст.28, п.8 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”. (Недоліки усунуто).
Про надання інформації про канали у мережах та про необхідність повідомлення про зміни у діяльності. (Враховано в роботі ТРО).
Про виконання рішень НР щодо адаптації іноземних телеканалів. (Враховано в роботі ТРО).
Лист-повідомлення про ознаки порушення ст.28, п.8 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”. (Недоліки усунуто).
Лист-повідомлення про ознаки порушення ст.28, п.8 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”. (Недоліки усунуто).
Стосовно дотримання чинного законодавства про вибори.

(Враховано в роботі ТРО).


Виконання п.25 Календарного плану виборів щодо встановлення розцінок.

(Виконано ТРО).


Про виконання Указу Президента України №970/2010 від 16.09.2010 р. про вибори. (Виконано).
Про виконання рішення НР №1339 від 22.09.2010 та впорядкування діяльності.

(Враховано в роботі ТРО).


Про виконання чинного законодавства в галузі авторського права. (Враховано в роботі ТРО).
Про етику ведення виборчої кампанії та порядок зберігання матеріалів. (Враховано в роботі ТРО).
Лист-повідомлення про ознаки порушення ст.28, п.8 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”. (Недоліки усунуто).
Лист-повідомлення про необхідність впорядкування діяльності та внесення змін до чинної ліцензії. (Враховано в роботі ТРО).
Лист-повідомлення про ознаки порушення ст.42, п.5 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” та рішення НР №1339 від 22.09.2010 р. (Недоліки усунуто).
Висновки
2010 рік був важливим та плідним у роботі представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області. Л.М. Миронович у повному обсязі, якісно та своєчасно виконувала свої посадові обов’язки. Реалізовано всі завдання та доручення, які надходили протягом року від керівництва. Оперативно надавалась інформація до Національної ради.

Постійно здійснювався контроль за дотриманням телерадіокомпаніями області чинного законодавства, вирішенням проблем програмного наповнення, розвитку вітчизняного контенту. За виявленими ознаками порушень вживались відповідні заходи. В окремих випадках керівниками ТРО надавались письмові пояснення. Представник постійно консультувала ТРО з різноманітних питань діяльності, виборчого законодавства та ін. Це давало можливість ефективно та своєчасно усувати недоліки в роботі ліцензіатів.

Тривала робота з оновлення телерадіоінформаційної характеристики регіону та поповнювався банк даних про ТРО Полтавщини.

Розглядалися звернення громадян, громадських організацій та різних установ до представника. Надано консультативну допомогу правоохоронним органам, які займалися діяльністю провайдерів області.

Системною є співпраця представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області з органами державної влади, місцевого самоврядування. Представник є членом Координаційної групи з питань розвитку інформаційної сфери Полтавщини, створеної за розпоряд­женням голови Полтавської облдержадміністрації.

Тривалою і плідною є співпраця з головним управлінням інформаційної та внутрішньої політики ОДА. Так, у 2010 році спільно опрацьовувалися питання охорони авторських та суміжних прав, поширення у кабельних мережах області вітчизняного телеканалу «Культура». 15 вересня 2010 року в Полтавській обласній державній адміністрації відбулося засідання Ради гуманітарного розвитку при голові ОДА, де було обговорено проект Концепції створення Національного суспільного телебачення і радіомовлення. Висловлені пропозиції було узагальнено в ОДА та надіслано до робочої групи Громадської гуманітар­ної ради при Президенті України.

Представник Національної ради Л. Миронович була членом журі конкурсу „Книжкове видання року – 2010”.

Постійною є співпраця з Державною інспекцією електрозв’язку НКРЗ та Полтавськими філіями УДЦР, Концерну РРТ, ВАТ „Укртелеком”.

Представник підтримує зв’язки з місцевими ЗМІ, періодично виступаючи з актуальних питань політики Національної ради.

У 2010 році систематично надавалися матеріали для сайту Національної ради про розвиток телерадіопростору Полтавщини та життя полтавських телерадіокомпаній.

Досягнуто злагодженої співпраці з працівниками секретаріату.

28-29 травня 2010 року представник Національної ради від Полтавської області взяла участь у виїзному засіданні секретаріату представників Слобожанського регіону та круглому столі з керівництвом Сумської області та телерадіоорганізацій регіону на тему „Сучасні тенденції розвитку та функціонування регіонального телерадіоінформаційного простору”. Темою круглого столу були такі питання: 1. Територіальні і технологічні особливості розповсюдження сигналу.

 2. Стан технічного забезпечення діяльності ТРО.

 3. Дотримання ТРО нормативної та законодавчої бази.

 4. Розвиток творчого та професійного рівня.

 5. Запровадження цифрового мовлення.

Представник взяла участь в обговоренні, разом із колегами виступила на обласному Сумському телебаченні.

Великий позитивний вплив на роботу мала нарада-семінар представників у м. Дніпропетровську, що відбулася 25-26 листопада 2010 року та була присвячена першочерговим завданням Національної ради на нинішньому етапі розвитку вітчизняного телерадіопростору. Виступи голови, членів та керівників структурних підрозділів Національної ради відкрили великий масив нової інформації, необхідної для подальшої успішної роботи та розвитку телерадіомовлення у регіонах.
Представник Національної ради

у Полтавській області Л. М. МироновичПоділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка