Закону України «Про соціальну адаптацію осіб,які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк»Скачати 42.01 Kb.
Дата конвертації13.12.2016
Розмір42.01 Kb.
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
від 29 листопада 2011 року м. Теребовля № 712
Про забезпечення виконання Закону України

«Про соціальну адаптацію осіб,які відбули

покарання у виді обмеження волі або позбавлення

волі на певний строк» щодо організації

трудового та побутового влаштування

осіб, умовно – достроково звільнених від

відбуття покарання, їх соціальної

адаптації та проведення з ними

індивідуально – профілактичної роботи
Надання допомоги особам, звільненим з місць позбавлення волі, які втратили соціальні зв’язки є важливим суспільним завданням.

На вирішення цього завдання прийнятий Закон України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».

За даними державної пенітенціарної служби із загальної кількості осіб, що звільняються з місць позбавлення волі 2,4% не забезпечені житлом, 2, 5% втратили соціально – корисні зв’язки, 2,7% непрацездатні, 13% не мають спеціальності.

Нерідко звільнені з місць позбавлення волі, втративши родинні зв’язки, поповнюють ряди осіб без певного місця проживання і продовжують займатися злочинною діяльністю.

Істотних зрушень у протидії такому небезпечному соціальному явищу, як рецидивна злочинність, неможливо досягти без своєчасного вирішення питань соціальної адаптації раніше судимих, надання їм необхідної допомоги у розв’язанні соціальних проблем та працевлаштуванні.

У зв’язку з цим виникла потреба у вжитті додаткових заходів щодо посилення боротьби з рецидивною злочинністю, активізації запобіжних заходів, надання раніше судимим гарантій щодо їх адаптації до сучасних умов життєдіяльності в суспільстві, залучення їх до суспільно - корисної праці.

Враховуючи вищенаведене та на виконання Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк»:

1. Інформацію зав.сектором взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно – секретної роботи апарату райдержадміністрації Марциніва І.С. «Про забезпечення виконання Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» щодо організації

трудового та побутового влаштування осіб, умовно – достроково звільнених від відбуття покарання, їх соціальної адаптації та проведення з ними

індивідуально – профілактичної роботи» взяти до відома.

2. Районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

2.1.Забезпечити надання спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, юридичних та інформаційних послуг неповнолітнім та молоді, які відбули покарання у виді позбавлення волі на певний строк

2.2. Здійснювати соціальний патронаж неповнолітніх, які відбули покарання та звільнені з місць позбавлення волі із залученням до цієї роботи фахівців-психологів з метою відновлення соціальних функцій та адаптації до умов життя після звільнення з установ виконання покарань.

3. Відділу охорони здоров’я райдержадміністрації, головному лікарю центральної комунальної районної лікарні:

3.1. Забезпечити надання медичної допомоги звільненим з місць позбавлення волі особам, зокрема хворим на туберкульоз, СНІД та ВІЛ-інфікованим за їх заявою або за направленням органів та установ виконання покарань (пенітенціарної служби), органів внутрішніх справ та спостережної комісії.

4. Рекомендувати міському, селищним, сільським головам, РВ УМВС України в Тернопільській області, районному центру зайнятості населення, управлінню Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі:

3.1. Здійснювати заходи щодо сприяння особам, звільненим з місць позбавлення волі в реєстрації за місцем проживання, отримання паспорту (в разі відсутності або втрати), працевлаштування, призначення пенсій тощо.

4. Управлінням та відділам райдержадміністрації, РВ УМВС України в Тернопільській області, районному центру зайнятості населення, районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

4.1. Проводити двічі на рік міжвідомчі наради з метою координації спільних дій районних служб щодо надання особам, які звільнені з місць покарань, допомоги у трудовому і побутовому влаштуванні, соціальної адаптації.

5. Заступнику голови – голові спостережної комісії при райдержадміністрації Шафранському В.Б. активізувати роботу спостережної комісії з метою надання особам звільненим з місць позбавлення волі, допомоги в соціальній адаптації, організації громадського контролю за їх поведінкою та проведенням виховних заходів за місцем їх роботи (навчання) і проживання.

6. Контроль за виконанням даного розпорядження здійснюю особисто.

Голова районної державної

адміністрації С.П.БІГУЛЯК

База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка