Законопроекту Проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо гуманітарної допомоги в кризових ситуаціях»Скачати 29.99 Kb.
Дата конвертації10.05.2016
Розмір29.99 Kb.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України щодо гуманітарної допомоги в кризових ситуаціях
1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо гуманітарної допомоги в кризових ситуаціях» підготовлений в комплексі з проектом Закону України «Про гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях».

Проектом Закону «Про гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях» передбачається створення режиму найбільшого сприяння діяльності гуманітарних організацій при наданні гуманітарної допомоги під час кризових ситуацій в Україні. Це стосується у тому числі порядку переміщення гуманітарної допомоги через митний кордон України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту, шляхом встановлення окремого порядку переміщення товарів гуманітарної допомоги через митний кордон України, є забезпечення максимального сприяння діяльності гуманітарних організацій при наданні гуманітарної допомоги під час кризових ситуацій в Україні.

Норми законопроекту поширюватимуться лише за наявності кризової ситуації у випадку недостатності внутрішніх ресурсів України для подолання наслідків завданої шкоди. В інший час, достатнім є рівень сприяння, передбачений чинним законодавством.
3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом передбачається, що:

- декларування товарів, які ввозяться як гуманітарна допомога відповідно до Закону України “Про гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях”, здійснюється на підставі погодженої центральним органом виконавчої влади з питань гуманітарної допомоги в кризових ситуаціях та доведеної до відома органів доходів і зборів заяви гуманітарної організації, яка внесена до Реєстру тимчасово акредитованих гуманітарних організацій, про зобов’язання надати гуманітарну допомогу, та товаросупровідних документів;

- товари, які надаються як гуманітарна допомога в кризовий період відповідно до Закону України “Про гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях”, при ввезенні (пересиланні) на митну територію України, звільняються від оподаткування ввізним митом;


- у випадку ввезення гуманітарного вантажу на територію України під час кризової ситуації відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях», подання митної декларації не вимагається;

- у разі переміщення через митний кордон України товарів, необхідних для подолання кризової ситуації, митний контроль таких товарів здійснюється першочергово.4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

У відповідній сфері правового регулювання діють: Конституція України, Митний кодекс України, закони України «Про гуманітарну допомогу», «Про Товариство Червоного Хреста України» та інші законодавчі акти України.


5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.


6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного законопроекту дозволить створити умови найбільшого сприяння діяльності гуманітарним організаціям в період кризової ситуації і, як наслідок, оперативно та в мінімально можливі терміни подолати її наслідки.Народні депутати Третьяков О.Ю.

Бурбак М.Ю.

Шухевич Ю-Б.Р.

Загорій Г.В.

Рибчинський Є.Ю.

Гаврилюк М.В.


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка