За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у травні 2010 р. Культура. Загальні питанняСкачати 95.06 Kb.
Дата конвертації03.11.2016
Розмір95.06 Kb.
Управління культури

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна наукова бібліотека
Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
у травні 2010 р.

Культура. Загальні питання.
Дніпропетровськ віддав данину пам’яті подвигам героїв Великої Вітчизняної війни в день 65-річчя великої Перемоги. В місті пройшли різноманітні заходи, зустрічі, концерти. Святкові урочистості відбулися в театрі опери та балету. До цього заходу в театрі відділом читальних залів обласної наукової бібліотеки була організована ілюстративно-документальна виставка «Перемога: спогади крізь сльози». Дніпропетровська філармонія в ювілейний тиждень проводила концерти, присвячені Великій Перемозі.

В Будинку вчених відкрита виставка, на якій представлена художня фотографія, графіка, документальні знімки. Цей проект має назву «Спогади про Велику Вітчизняну війну» та створений людьми, чиє дитинство випало на воєнні та післявоєнні роки: нашим земляком фотохудожником Марленом Матусом та московським художником Михайлом Ритяєвим.

Дніпропетровський художній музей до ювілею Перемоги організував велику виставку в чотирьох залах. Представлені роботи українських, російських, білоруських, литовських художників, більшість яких були учасниками бойових дій. Відвідувачі побачать роботи двох художників-ветеранів, що залишилися в живих, – Андрія Потапенка та Петра Магра. В цьому музеї також відкрита фотовиставка «Кавалери», присвячена кавалерам ордена Слави. Її організатор – член Національної спілки фотохудожників України Олександр Сігідін. Цей фотопроект відзначений стипендією міського голови І. Куліченка.

35 років тому 7 травня в нашому місті була відкрита діорама «Битва за Дніпро», яка відтворює події ранку 30 вересня 1943 року, коли проходили найтяжчі та найдраматичніші бої четвертого дня бойових дій десантних військ.


22 травня у Дніпропетровську відкрився перший міжнародний літературно-музичний фестиваль «От андеграунда к звездам», ініціатором якого виступили дніпропетровські поети за підтримки Управління в справах сім’ї та молоді. У ньому беруть участь представники всіх видів мистецтва: від кіно, театру, музики до перформансу та флешмоба. Захід буде сприяти відкриттю нових яскравих імен.
23 травня у Дніпропетровську , уже в 21 раз, пройшов фестиваль «Чисті джерела». Його організатори – Дніпропетровський національний історичний музей ім.. Д. Яворницького та творче об’єднання реконструкторів підготували незвичайний сюрприз: в рамках вже улюбленого фестивалю пройшов ще один – історичний, під назвою «MorgenStern – Fruhling». Головна його родзинка – демонстрація бойових мистецтв.
У Дніпропетровську з успіхом відбулося піротехнічне шоу феєрверків світового рівня «Приборкання вогню-2». Програма була присвячена історії виникнення феєрверків у Китаї, Європі, Росії та Україні. Учасниками були також колективи вогняних театрів з Харкова та Дніпропетровська.
Театрально-концертне життя.

У Дніпропетровську названі зірки театральної сцени Придніпров’я. Гран-прі в номінації «Надія Січеславни» одержав молодий актор і хореограф театру опери та балету Дмитро Омельченко за спектакль «Zакулисье». В. Петренко, режисер молодіжного театру «Верим!», став володарем двох нагород: за кращий драматичний спектакль «Последний срок» (за п’єсою В. Распутіна) та як кращий режисер у цьому ж спектаклі.

У новій номінації «Рыцарь театра» нагороди одержали чотири театральних метри: Л. Вершиніна (театр ім.. М. Горького), М. Чернявський (театр ім.. Т.Г. Шевченка), Л. Кушкова (театр ім.. Т. Г. Шевченка) та Ж. Мельников (театр ім.. М. Горького).

Головну нагороду, Гран-прі фестивалю, вручили художнику «Театру актора і ляльки» Віктору Нікітіну.


Учениці Дніпропетровської школи класичного танцю (діє в театрі опери та балету) завоювали в конкурсному змаганні 6 іменних сертифікатів міжнародного зразка, які документально підтверджують, що їх власниці – лауреати ІІІ Міжнародного юнацького конкурсу класичної хореографії «Галицька Терпсихора – Львів-2010».

* * *
В театрі опери та балету пройшов фестиваль «Молодежь расправляет крылья». Цього року він проводиться уже вп’яте за сприяння управління культури та мистецтв міської ради. Музичні таланти мали унікальну можливість виступити на почесній сцені Дніпропетровська в супроводженні симфонічного оркестру. В рамках фестивалю виступили кращі юні музиканти та інструменталісти.
У Дніпропетровському театрі опери та балету відбулась значна подія: прем’єра балету «Княгиня Ольга» відомого українського композитора, живого класика, Героя України, народного артиста України, академіка Євгена Станковича. Постановка балету – заслуженого артиста України, головного балетмейстера театру Олега Новикова, художник – Дарина Бєлая (вона створила велику кількість декорацій та костюмів – біля 300), хормейстер – заслужений діяч мистецтв Валентин Пучков-Сорочинський, головний диригент – Юрій Пороховник.

30 травня в Дніпропетровському академічному театрі російської драми ім.. М. Горького з благословення митрополита Дніпропетровського та Павлоградського Іринея Центр Православної культури «Лєствица» представив свій дванадцятий концерт музично-культурологічного проекту «Место встречи – остров классики». Це був концерт «Наш Чайковський», присвячений 170-літньому ювілею великого композитора, в якому прозвучала Симфонія №5 мі мінор. Цією прем’єрою закрився черговий концертний сезон «Место встречи – «Остров классики». Також в цей творчий вечір відбувся прем’єрний показ документального фільму «Наш Чайковський», знятий кінокомпанією «Лєствиця».

В театрі ім.. М. Горького пройшов концерт камерного оркестру ім.. Г. Логвина «Времена года», у якому виступив як соліст швейцарський віолончеліст Денис Северин. Маестро дав також майстер-клас для студентів консерваторії.
В Будинку органної та камерної музики вперше виступив доцент кафедри літургічної органної музики та імпровізації берлінського університету мистецтв Дірк Ельземан – визнаний майстер інструментальної імпровізації. Українські та російські народні мелодії у виконанні органіста стали хоральними обробками в барочному стилі, заяскравіли гранями фантазії та фуги в стилі німецького романтизму.
12 травня 2010 р. у Великому залі Дніпропетровської консерваторії ім.. М. І. Глінки відбувся авторський концерт композитора і поета Володимира Скуратівського. Це вже сьомий авторський концерт маестро. У ньому прозвучала хорова, камерна і оркестрова музика композитора. В рамках концерту пройшла також презентація першого поетичного збірника В. Скуратівського «Распахнутое небо над собою».
«Дзвенять голоси Січеславни» – під такою назвою у Дніпропетровську пройшов фестиваль дитячих хорових колективів області, в якому взяли участь музичні, педагогічні училища, а також музичні школи. Гран-прі завоював хор Дніпропетровської консерваторії.
6-9 травня у м. Дрогобич проходив третій міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Perpetuum Mobile». Перше місце в конкурсі здобув колектив «Веселі музиченьки» із дніпропетровської музичної школи № 15.

Образотворче мистецтво. Музейна справа.
В музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилась персональна виставка талановитої дніпропетровської художниці, архітектора Людмили Алексєєвої. Основна тема представлених на виставці робіт художниці – квіти. У жанрі декоративно-прикладного мистецтва вона працює вже більше 10 років.

В цьому ж музеї нещодавно відкрилась також ІІ виставка виробів ручної роботи, де представлені вироби 40 майстрів як у традиційних так і в сучасних видах декоративно-ужиткового мистецтва: розпис на склі та тканині, батик, скрапбукінг, в’язання та вишивка, авторська біжутерія із муранського скла, каміння та пластики, авторські ляльки та м’які іграшки, вироби з кераміки та багато іншого.

Також тут експонується виставка «М в квадраті». Її автори – дніпропетровські фотохудожники М. Мілов та М. Назаров. Творчий тандем двох «М» представив своєрідний концептуальний художній проект – любов до квадратного формату фотокадра.

У Дніпропетровську з 15 квітня по 15 травня в торговельному комплексі «Бієннале» проходить виставка-продаж художньої вишивки «Світ твоєї гармонії». Тут представлено 48 вишитих хрестиком робіт талановитих майстринь Придніпров’я, які жодного разу не виставлялись. Автори робіт – нинішні та майбутні мами.


18 травня в приміщенні арт-центру «Квартира» відкрилась виставка ілюстрацій ILLUSTRATION:2010 в рамках Міжнародного фестивалю дизайну COW. Цей фестиваль щорічно проходить у Дніпропетровську, у ньому беруть участь представники країн Європи, Азії, Австралії та Америки. Представлені роботи дизайнерів в області ілюстрації та книжкової графіки.
Букети з бісеру, картини із солі та борошна – такі рукотворні чудеса представили дніпропетровські умільці на дитячому фестивалі, присвяченому Дню сім’ї, у Палаці дітей та юнацтва. Все це виконано юними умільцями від п’яти до п’ятнадцяти років. Такий фестиваль дитячої творчості проходить щорічно, у ньому беруть участь 6 центрів позашкільної роботи, які об’єднують 44 шкільних клуби.

***
18 травня уже в 33-й раз світова громадськість відзначила Міжнародний день музеїв. На честь свята в Дніпропетровській міській раді відбувся прийом, на якому були відзначені кращі музейні працівники та переможці конкурсу на кращу експозицію, присвячену 65-річчю Перемоги.


«Розвиток музейної справи в Придніпров’ї: проблеми і перспективи» – під такою назвою пройшов І регіональний музейний фестиваль на базі Нікопольського краєзнавчого музею. Фестиваль приурочений до Міжнародного дня музеїв та 91-річчя від дня створення Нікопольського краєзнавчого музею. У заході взяли участь більше 13 музеїв (всього в Нікопольському регіоні їх більше 30).
Жовтоводському історичному музею виповнилось 25 років. Вся науково-творча і культурно-просвітницька робота спрямована тут на відродження української національної культури, духовних цінностей нашого народу, виявлення нових талановитих майстрів і художнє виховання молоді на славних справах далекого і близького минулого.


Бібліотечна справа.


Значна кількість заходів, що пройшли в обласній науковій бібліотеці, була присвячена 65-річчю великої Перемоги. У всіх відділах організовані виставки документів, пройшли святкові заходи: літературно-музичний вечір «Відвойована весна» (в розрізі засідання клубу «Захопленість» – відділ абонементу, 29 травня), засідання клубу «Літературна вітальня» на тему «Поезія Великої Вітчизняної війни» з виставкою творів та документів про нашого земляка, поета-фронтовика М. С. Селезньова «Я жив віршами навіть на війні» (відділ документів з питань мистецтв, 19 травня).


18 травня у відділі читальних залів пройшло засідання кіноклубу.

У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії 20 травня пройшло засідання клубу «Ріднокрай» на тему «Виставка 1910 року як відбиток економічного та культурного життя краю».

20 травня у відділі патентно-технічних документів «Академія досліджень та винахідництва» розглядала тему «Особливості судового захисту прав інтелектуальної власності в українському процесуальному праві». В засіданні взяли участь спеціалісти в даній області, науковці та студенти.
15 травня Центр європейської інформації спільно з управлінням зовнішньоекономічних зв’язків та управлінням у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації з метою привернення уваги жителів міста до організацій, які завдяки своїй діяльності доносять до широкого загалу основні ідеї Європейського Союзу та знайомлять з європейськими цінностями, провели інформаційний ярмарок «Крокуємо разом в Європу!» з нагоди святкування Дня Європи. Ярмарок проводився у міському парку ім. Л. Глоби.
У Дніпропетровську відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Библиотека вуза на новом этапе развития социальных коммуникаций». Її організатором виступили Міністерство транспорту і зв’язку України, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка Лазаряна та Східний науковий центр транспортної академії наук України. Конференція пройшла на базі науково-технічної бібліотеки ДНУЗТ.
До Дня слов’янської писемності та культури 19 травня в Маломихайлівській сільській бібліотеці Покровського району пройшов тематичний бібліотечний урок на тему: «Писемність та книжкова справа в Київській Русі». Такі заходи в цій бібліотеці проводяться до всіх державних свят.
Кіномистецтво.
На відкритому всеросійському кінофестивалі «Світ очима дітей», присвяченому 65-й річниці Великої Перемоги, який проходив у Старому Осколі, вихованці Дніпропетровського обласного дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка» (директор О. І. Кучма, художній керівник М. Я. Матус) підтвердили високий художній рівень своїх робіт. Колектив представив 5 анімаційних стрічок. Найкращою на фестивалі було названо програму «Веснянки».

Підготувала Т.Я.Зайцева.

База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка