З 1-го січня 2011 року справляється збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з безготівкових операцій із купівлі-продажу іноземної валюти за гривню у розмірі 0,5%Скачати 11.64 Kb.
Дата конвертації04.11.2016
Розмір11.64 Kb.
З 1-го січня 2011 року справляється збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з безготівкових операцій із купівлі-продажу іноземної валюти за гривню у розмірі 0,5%

Відповідно до пункту 6 статті 4 Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” юридичні та фізичні особи, що здійснюють операції з купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за гривню, мають сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 0,5 відсотка від суми операції.

Нагадую, що Законом України «Про Державний бюджет на 2010 рік» було встановлено, що «… з 01 липня 2010 року збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з безготівкових операцій із купівлі-продажу іноземної валюти за гривню не стягується».

Однак, в Законі України «Про Державний бюджет на 2011 рік», що вступив в дію з 01.01.2011 року, така норма відсутня.

Тому, до ПФУ підлягає відрахуванню збір з безготівкових операцій із купівлі-продажу іноземної валюти за гривню у розмірі 0,5%.

Національний банк України запропонував Верховній Раді скасувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з безготівкових операцій із купівлі-продажу іноземної валюти за гривню. Відповідний законопроект №7534 "Про внесення змін до Закону "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" зареєстрований в парламенті 4 січня.Така позиція Нацбанку обґрунтована зобов'язаннями України перед Міжнародним валютним фондом.

Однак, до прийняття ВРУ відповідного нормативного акту, збір до ПФУ буде справлятися у розмірі 0,5%.


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка