Висновок на відповідність оформлення та реєстрації проекту Постанови Верховної Ради України «Про звільнення Лутковської В. В. з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», внесеного народним депутатом України Ляшком ОСкачати 38.38 Kb.
Дата конвертації13.12.2016
Розмір38.38 Kb.
До реєстр. № 2075а

від 15.06.2015
ВИСНОВОК
на відповідність оформлення та реєстрації проекту Постанови Верховної Ради України «Про звільнення Лутковської В.В. з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», внесеного народним депутатом України Ляшком О.В. та іншими народними депутатами України (реєстр. № 2075а від 15.06.2015), вимогам закону, Регламенту Верховної Ради України та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів
На виконання доручення першого заступника Голови Комітету Пинзеника П.В. Комітет на засіданні 17 лютого ц.р. (протокол № 45), відповідно до частини четвертої статті 93 Регламенту Верховної Ради України, розглянув проект Постанови Верховної Ради України «Про звільнення Лутковської В.В. з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», внесений народним депутатом України Ляшком О.В. та іншими народними депутатами України (реєстр. № 2075а), на відповідність його оформлення та реєстрації вимогам закону, Регламенту Верховної Ради України та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

Комітет зазначив, що проект Постанови (реєстр. № 2075а) внесено на реєстрацію згідно з положеннями частин першої та другої статті 91 Регламенту Верховної Ради України разом з пропозицією щодо кандидатури доповідача на пленарному засіданні, пояснювальною запискою та електронним файлом.

Водночас стосовно оформлення проекту Постанови Комітет зауважив таке.

Відповідно до положень пункту 17 частини першої статті 85 Конституції України, до повноважень Верховної Ради України належить призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, заслуховування його щорічних доповідей про стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні.

Призначення на посаду, припинення повноважень та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та відповідний порядок визначається Законом України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та Регламентом Верховної Ради України. Так, відповідно до статті 9 Закону та статті 208 Регламенту Верховної Ради України, Верховна Рада України приймає рішення про звільнення з посади Уповноваженого до закінчення строку, на який його було обрано, у разі: порушення присяги; порушення вимог щодо несумісності діяльності; припинення громадянства України; неспроможності протягом більше чотирьох місяців підряд виконувати обов'язки через незадовільний стан здоров'я чи втрату працездатності.

Висновок щодо наявності підстави для звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повинна дати тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України.

Верховна Рада України за наявності вищезазначених підстав розглядає питання і приймає відповідну постанову про звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за письмовим поданням Голови Верховної Ради України або не менш як однієї четвертої народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вважається звільненим з посади, якщо за це проголосувала більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України. Припинення повноважень та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини оформляються відповідною постановою Верховної Ради України

У поданому проекті Постанови Верховної Ради України «Про звільнення Лутковської В.В. з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» (реєстр. № 2075а) автори проекту не зазначають жодної з вищезазначених підстав для звільнення Лутковської В.В. з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, натомість у преамбулі проекту дають оцінку діяльності її роботи на зазначеній посаді.

Крім того, як вже зазначалось вище, згідно з положеннями частини шостої статті 208 Регламенту Верховної Ради України, звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснюється за письмовим поданням Голови Верховної Ради України за наявності рішення відповідного комітету.

Проте, суб’єктами внесення зазначеного проекту Постанови є народні депутати України Ляшко О.В., Лозовой А.С., Скуратовський С.І. та Кириченко О.М.

Отже, проект Постанови Верховної Ради України «Про звільнення Лутковської В.В. з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» (реєстр. № 2075а) оформлений в порушення вимог частини першої статті 90, статті 208 Регламенту Верховної Ради України.

Враховуючи вищевикладене, керуючись частиною четвертою статті 93 Регламенту Верховної Ради України, Комітет прийняв рішення ухвалити висновок на відповідність оформлення та реєстрації проекту Постанови Верховної Ради України «Про звільнення Лутковської В.В. з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», внесеного народним депутатом України Ляшком О.В. та іншими народними депутатами України (реєстр. №2075а), вимогам закону, Регламенту Верховної Ради України та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, та направити його Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, який визначено головним з підготовки і попереднього розгляду зазначеного проекту Постанови, та Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б. для повернення проекту Постанови суб’єктам права законодавчої ініціативи без його включення до порядку денного сесії та розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.Перший заступник

Голови Комітету П.В.ПИНЗЕНИК


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка