Уроку. Тема навчальної програми:" Приготування та подавання безалкогольних та алкогольних напоїв " Тема уроку



Скачати 93.21 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір93.21 Kb.
Розвернутий план уроку.

Тема навчальної програми:"Приготування та подавання безалкогольних та алкогольних напоїв "

Тема уроку: Підбір посуду, приготування та подавання безалкогольних змішаних напоїв.

Мета уроку: навчити учнів підбирати посуд для подавання напоїв заданої групи, правильним прийомам приготування та подавання безалкогольних змішаних напоїв.

- розвивати самостійність в роботі, навички приготування та подавання безалкогольних змішаних напоїв;

- виховувати артистизм та культуру спілкування , естетичний смак, доброзичливість.

Тип уроку: урок формування складних умінь та навичок.

Форма організації уроку: фронтальне опитування.

Місце проведення: навчальна лабораторія з професії "Офіціант", "Бармен".

Дидактичне забезпечення уроку: технологічні картки, малюнки способів оформлення напоїв.

Хід уроку:

I. Організаційна частина:

1.Розподілення групи на бригади.

Перевірка бригадирами наявності стану та стану санітарного одягу членів своєї бригади, дотримання правил особистої гігієни.

II.Вступний інструктаж:

1) Актуалізація опорних знань.

Повідомленя теми та мети уроку.

Слово майстра.

-Тема сьогоднішнього нашого уроку: "Підбір посуду, приготування та подавання безалкогольних змішаних напоїв". Метою нашого уроку є: навчитися готувати безалкогольні змішані напої,та визначити особливості приготування даної групи напоїв.

Далі майстер каже мотивацію.

Мотивація:Поряд з алкогольними змішаними напоями, існує група безалкогольних коктейлів, які не поступаються їм у розмаїтті за смаком, кольором, складом інгредієнтів. Ця група коктейлів не має обмежених вимог по приготуванню і способу сервірування, а тому надають можливість для втілення фантазії як в поєднанні інгредієнтів, так і в оздобленні келиха. (звернути увагу на плакат). Цікаві поєднання компонентів, яскраві прикраси, загадкові назви безалкогольних коктейлів є безумовно привабливими і користуються великим попитом. Поряд з цим безалкогольні коктейлі є відмінною альтернативою алкоголю для тих, хто за кермом, а також прикрасять та зроблять більш незабутнє дитяче свято.(показати фото коктейлів)

Так як тема нашого уроку: Підбір посуду, приготування та подавання безалкогольних змішаних напоїв ми повинні з вами повторити теоретичні знання.

Актуалізація опорних знань (фронтальне опитування)

Питання

1. Скажіть будь ласка, Що таке безалкогольні змішані напої?

Еталон відповіді:

- це напої, в які не входить етиловий спирт. Вони готуються на основі соків, морсів, молока.....

2.Назвіть основні групи безалкогольних змішаних напоїв, які ви вивчали?

Еталон відповіді:

- молочні напої, молочні креми, айс-кріми, щербети, кисло-молочні коктейлі, смузі, які готують на основі чаю та кави.

3. До якої групи їх відносять за об'ємом порцій?

Еталон відповіді:

-довгі

Питання:

4. Які вони бувають за температурою подавання?

Еталон відповіді:- холодні та гарячі

5. Назвіть основні способи приготування коктейлів? Та розшифрувати їх.

Еталон відповіді:- білд, шейк, стір,бленд.

6. Чим гарнірують і сервірують коктейлі?

-

7. Розкажіть будь ласка правила особистої гігієни бармена.

8.Назвіть вимоги безпеки праці для професії Бармен.

Для приготування коктейлів ми з вами будемо використовувати міксер та блендер. Нагадайте будь ласка техніку безпеки роботи з міксером та бленлером.

Підведення підсумків: аналіз відповідей учнів..

2. Викладання нового матеріалу

- повідомлення нової навчальної інформації;

- показ нових прийомів трудової діяльності.

Майстер приступає до показу…...

Слово майстра.

Мотивація.

- Сьогодні ми будемо більш детально розглядати приготування безалкогольних змішаних напоїв, оскільки ці напої широко використовуються серед відвідувачів барів та дитячих кафе, особливо у літній період.

Ми з вами вже з'ясували, які групи коктейлів відносяться до змішаних безалкогольних напоїв.

Питання: -Давайте ще раз згадаємо,які самі групи коктейлів відносяться до безалкогольних змішаних напоїв.

Безалкогольні змішані напої не мають чітко сформованої формули, тому їх готують тільки за спеціально розробленою рецептурою.

Безалкогольні змішані напої готують на основі фруктових, ягідних, овочивих соках, морсів, молока, кефіру, кислого молока, чаю, кави з додаванням яєць, різних сиропів, фруктів, ягід. Вони можуть бути холодними і гарячими. Деякі зних призначені для вгамування спраги в спекотні літні дні, інші - на десерт. Багато з них можна рекомендувати дітям. (показати плакат)

Дії майстра:

Майстер підіймає учнів і разом з ними йде до барної стійки, щоб приступити до приготування коктейлів. Давайте згадаємо організацію робочого місця бармена. Діти організовують робоче місце для приготування коктейлів.Після організації робочого місця майстер приступає до показу.

2)Показ молочного коктейлю. Слово майстра:

- Спочатку, я покажу вам, як готується молочні коктейлі.

Питання: Які компоненти входять до складу молочного коктейлю?

Еталон відповіді:До складу молочних коктейлів входить: молоко, сиропи та свіжі фрукти.

Слово майстра.

- Ці коктейлі готуються в електроміксері або в шейкері. Однак їх краще готувати в електроміксері. Для приготування молочного коктейлю використовують пастеризоване молоко або кип'ячене. Для приготування коктейлів краще використовувати знежирене молоко, оскільки під час збивання може виділитися масло і це погіршить смак напою. Щоб молоко добре збивалось його охолоджують до температури 10-12 градусів. Молочні коктейлі відзначаються добрим смаком, мають однорідну пінисту консистенцію та подають відразу після приготування у хайболах. (Можно показати плакат.)

Дії майстра:

Майстер починає готувати коктейль при цьому у учнів ще раз запитує техніку безпеки з блендером.

Питання: Як називається метод, яким ми будемо готувати коктейль?

Під час показу усі свої дії він коментує и при цьому зауважує дітей на технологічні картки.

2.1) Приготування самостійно учнями молочного коктейлю на основі морозива.

-Отже приступимо до приготування молочного коктейлю з додаванням морозива. (Цей коктейль готують діти).

Слово майстра:

-також для поліпшення смаку до молочного коктейлю додають ще й морозиво. Так як приготування молочного коктейлю з додаванням морозива таке ж саме як і молочного коктейлю, будь ласка, хтось з бажаючих приготуйте цей коктейль. А ви зверніть увагу на тех.картки і скажіть, скільки треба покласти продуктів.

Учень на закріплення самостійно готує коктейль.

2.3) Вершкові коктейлі. Готує майстер.

Слово майстра:

- Наступна група безалкогольних змішаних напоїв за технологією приготування і подачі готується так само як і молочні коктейлі. Це вершкові коктейлі. До їх складу замість молока входять вершки та пюре зі свіжих та консервованих фруктів або ягід. Оскільки вони мають густу консистенцію Їх ще називають молочні креми. Вони більш поживні та більш калорійні. Тому, їх частіше готують у барах та кафе. Усі компоненти попередньо охолоджують, оскільки вони подаються без льоду. Молочні креми подають з чайною ложечкою. (показати асортимент напоїв) Зверніть,будь ласка увагу, на технологічні картки і скажіть скільки і чого мені потрібно покласти?

Дії майстра. Майстер готує коктейль і при цьому наголошує, скільки хвилин будемо збивати. Після приготування коктейлю майстер пропонує дітям порівняти ці групи коктейлів.

-Які вони за консистенцією?

-За способом подавання?

-За смаком?
2.4) Приготування айс-крімів.

Слово майстра:приступаємо до приготування айс-крімів. Також до безалкогольних змішаних напоїв відноситься група айс-крімів. Учню було надано знайти інформацію про айс-крім. Учень Лєбєдєв Валентин розповідає про айс-крім.

Після того майстер акцентує увагу на те, як подаються напої, та приступає до показу.

Приготування айс-крімів: -зверніть увагу на технологічні картки і скажіть, скільки і чого мені треба покласти.

Слово майстра:- Так як ця група коктейлів готується у посуді подачі, назвить, будь ласка, як називається цей метод? та який посуд ми будемо використовувати?

Майстер бере посуд подачі та зробивши коктейль показу, як його прикрашати.

2.5) Показ і розповідь про щербети.

Слово майстра:

Також, до безалкогольних змішаних напоїв відносяться щербети. Учню було надано опереджувальне домашнє завдання - приготувати коктейль та розповісти про історію виникнення коктейлів - щербетів та технологію їх приготування. Зараз він покаже, як подають цій коктейль.( Інші учні звертають увагу на технологічні картки).

2.6) Приготування Смузі. Готує та розповідає майстер.

Слово майстра: До безалкогольних змішаних напоїв відносяться ще сокові змішані напої. Так як в наш час вони є не дуже популярними серед споживачів на заміну їм прийшло Смузі. У наш час дуже популярними стали приготування смузі. Їх широко використовують у барах, кафе та ресторанах. Вони є дуже смачними, поживними та калорійними.Смузі (smoothie або smoothy) - прохолодний десерт з подрібнених блендером шматочків фруктів і ягід з додаванням льоду, молока, йогурту, соку, меду, яєць, цукру та інших компонентів.Смузі можна пити та їсти десертною ложечкою. Консистенцію смузі можна контролювати рідиною. Подаються смузі у хайболах, колінзах, тумблерах , бокалі херікейн та пивному бокалі на ніжці об'ємом 300 мл.

Дії майстра: Показ смузі. Діти звертають увагу на технологічні картки. Показую, як можна гарнірувати та подавати смузі (плакати та зробити дельфінчика). Звертаю увагу учнів на те, як подається смузі, у чьому подається. Закріплення смузі відео. а тепер давайте закріпимо переглядом відео. переглянемо выдео після якого закріпимо набуті знання сінквейном.



3) Закріплення матеріалу:

Слово майстра:- А тепер давайте закріпимо знання з якими ми ознайомились на вступному інструктажу.

Учні поступово закріпили наданий матеріал, після кожного показу майстра. Та було дано опереджувальне домашнє завдання.

ІІІ. Поточний інструктаж і самостійні вправи учнів: (5 год.)

Майстер контролює роботу та допомагає якщо в когось не виходить.

ІV. Заключний інструктаж:(10-15хв.)

4.1. Підбиття підсумків уроку:

  • досягнення мети завдань уроку;

  • ознайомлення з устаткуванням м’ясного цеху;

  • організацією робочого місця спеціалізованого й універсального при обробці м’яса й приготуванні напівфабрикатів;

  • ознайомлення з охороною праці й безпекою життєдіяльності при роботі в м’ясному цеху.

4.2. Аналіз типових помилок, попередження та шляхи їх усунення.

4.3. Якість виконаних робіт та виконання учнівських норм.

4.4. Виставлення оцінок, повідомлення теми наступного уроку.


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка