Уніан-кіровоградщина №009 29 листопада КіровоградщинаСкачати 311.14 Kb.
Дата конвертації06.05.2016
Розмір311.14 Kb.

УНІАН-Кіровоградщина № 009 29 листопада

Кіровоградщина
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року. Генеральний директор Олег НАЛИВАЙКО. Головний редактор Олександр ХАРЧЕНКО.Редактор випуску Анна Осадченко.

Видається українською мовою. При передруку посилання на УНІАН обов’язкове.

Адреса редакції: 01001, Київ-1, вул. Хрещатик, 4, к. 30. Телефон 278-7148

http://www.unian.net, E-mail: info@unian.net

Відділ маркетингу: тел. 279-3690,279-3158, факс 461-9111,279-3320. E-mail :zvv@unian.net

Технічна підтримка: тел. 278-0007, E-mail: postmaster@unian.net
29 листопада 2005 року, вівторок, №009

НОВИНИ З КІРОВОГРАДА

Вибори-2006

КІРОВОГРАДСЬКА МІСЬКРАДА ЗБІЛЬШИЛА КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД ДЕПУТАТІВ НАСТУПНОЇ КАДЕНЦІЇ НА 10 ОСІБ

Кіровоград. 25 листопада. УНІАН. Кіровоградська міська рада вирішила збільшити кількісний склад депутатів наступної каденції з 50 до 60 осіб.

Як повідомив УНІАН керівник відділу по роботі зі ЗМІ Кіровоградського міськвиконкому Сергій ЯКУНІН, згідно з чинним законодавством, Кіровоград, як місто з населенням до 300 тисяч жителів, може мати депутатський корпус в кількості від 40 до 60 осіб.

С.ЯКУНІН зазначив, що прийняте рішення дозволить розширити представництво політичних партій в місцевій раді та врахувати думку широких верств населення обласного центру.

„Рішення про збільшення депутатського складу Кіровоградської міської ради після виборів 2006 року прийнято на сесії одноголосно”, - зауважив С.ЯКУНІН.

(C) УНІАН, 2005

#

ІнфраструктураСАНЕПІДЕМІОЛОГИ ПОПЕРЕДЖУЮТЬ, ЩО СМІТТЄЗВАЛИЩЕ В КІРОВОГРАДІ МОЖЕ СПРИЧИНИТИ ПОШИРЕННЯ ІНФЕКЦІЙ

Кіровоград. 25 листопада. УНІАН. Одне з найбільших сміттєзвалищ Кіровограда може стати джерелом поширення інфекцій і захворювань в місті.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на засіданні постійної колегії з питань техногенно-екологічної безпеки в облдержадміністрації повідомив головний санітарний лікар області Федір ЧОРНИЙ.

За його словами, в Кіровограді необхідно побудувати полігон для твердих побутових відходів, оскільки кордони звалища вже впритул наблизились до житлового масиву, санітарно-захисна зона зруйнована, а складування твердих побутових відходів відбувається безсистемно. Жодних прибиральних робіт на території сміттєзвалища не проводиться.

„Така ситуація провокує численні скарги від жителів мікрорайону, де розташоване звалище, крім того, загрожує навколишньому середовищу”, - підкреслив Ф.ЧОРНИЙ.

Головний санітарний лікар області попередив про загрозу виникнення інфекційних захворювань серед населення Кіровограда у випадку ігнорування проблеми сміттєзвалища.

Комісія винесла рішення облаштувати територію звалища вентиляційними шахтами, а також розробити документацію щодо санації звалища і побудови нового полігону для твердих побутових відходів.

(C) УНІАН, 2005

#
ШКОЛАМ КІРОВОГРАДА З 1 ГРУДНЯ ЗАГРОЖУЄ ВІДКЛЮЧЕННЯ ВІД ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

Кіровоград. 29 листопада. УНІАН. Шкільним закладам освіти Кіровограда з 1 грудня загрожує відключення від теплопостачання, оскільки вони не мають підтверджених лімітів на плату.

Як передає кореспондент УНІАН, таке попередження розповсюдила адміністрація ДП „Кіровоградтепло” ТОВ „ЦНТІ УНГА”, яке забезпечує теплом дві третини жителів та установ обласного центру.

Як підкреслює адміністрація ДП „Кіровоградтепло”, теплопостачальне підприємство неодноразово попереджало бюджетні установи про обов'язкове підтвердження лімітів, проте на сьогодні зробила це всього одна школа.

Якщо ситуація не зміниться, припиниться подача тепла в всі дитячі садки і загальноосвітні заклади Кіровограда, йдеться у повідомленні.

З цієї ж причини без теплопостачання можуть залишитись і чотири установи, які фінансуються з державного бюджету, - міська санепідемстанція, підрозділ „Беркут”, республіканські курси підвищення кваліфікації фізкультурних кадрів та активу „Колос” та міський центр зайнятості.

(C) УНІАН, 2005

#

Правоохоронні органиУ КІРОВОГРАДІ ВИКРИТО КОНВЕРТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР, ЯКИМ ЗАВДАНО ЗБИТКІВ ДЕРЖАВІ НА 5,2 МЛН. ГРН.

Кіровоград. 25 листопада. УНІАН. У Кіровограді співробітники податкової міліції викрили конвертаційний центр, яким в період з березня 2004 по липень 2005 року завдано збитків державі на 5,2 млн. грн.

Як повідомили УНІАН у відділі взаємодії зі ЗМІ ДПА в Кіровоградській області, до складу конвертаційного центру входило місцеве транзитно-конвертаційне приватне підприємство, через банківські рахунки якого і проходили розрахунки.

В ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що директором вказаного підприємства була мешканка Кіровограда, вона ж і керувала роботою конвертаційного центру. З метою отримання неконтрольованого державою прибутку та ненадання звітності до податкових органів за результатами фінансово-господарської діяльності очолюваної фірми з реалізації сільгосппродукції жінка умисно ухилилась від сплати до бюджету ПДВ та податку на прибуток підприємства в сумі 1,5 млн. грн.

Як зазначили в ДПА в області, вирішується питання про порушення кримінальної справи. Управлінням податкової міліції триває пошук суб'єктів господарської діяльності, які користувались послугами конвертаційного центру та осіб, причетних до діяльності згаданого підприємства.

(C) УНІАН, 2005

#

ДатаВ КІРОВОГРАДІ БЛИЗЬКО 4 ТИС. ОСІБ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У МІТИНГУ-РЕКВІЄМІ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Кіровоград. 26 листопада. УНІАН. В Кіровограді близько 4 тисяч осіб взяли участь у мітингу-реквіємі пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та політрепресій.

Як передає кореспондент УНІАН, колона людей зі свічками в руках пройшла жалобною ходою від центру міста до пам'ятного знака жертвам Голодомору, розташованого на Меморіальному комплексі „Фортечні вали”. Там перед присутніми виступили перший заступник губернатора області Анатолій РЕВЕНКО, керівники обласних громадських організацій та свідки Голодомору.

Обласне телебачення забезпечило пряму трансляцію виступу Президента України Віктора ЮЩЕНКА до нації.

Учасники мітингу-реквієму поклали до пам'ятного знака жертвам Голодомору квіти, а районні делегації – пшеничні вінки та полумиски з зерном і свічками.

Співорганізаторами акції виступили Кіровоградська обласна державна адміністрація та обласний і міський осередки партії „Народний Союз „Наша Україна”.

(C) УНІАН, 2005

#
НОВИНИ З ОБЛАСТІ

Списки виборців

ІНФОРМАЦІЯ ДАВИДОВИЧА ЩОДО СТАНУ ГОТОВНОСТІ ВИБОРЧИХ СПИСКІВ КІРОВОГРАДЩИНИ НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ – КІРОВОГРАДСЬКА ОДА

Кіровоград. 29 листопада. УНІАН. Інформація щодо стану готовності списків виборців Кіровоградської області, яку 28 листопада 2005 року в ефірі телеканалу „1+1”, оприлюднив голова Центральної виборчої комісії України Ярослав ДАВИДОВИЧ не відповідає дійсності.

Про це в розмові кореспонденту УНІАН повідомив заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Вадим ЧЕРНИШ.

Його слова підтвердила прес-секретар губернатора області Олена КВАША, яка зазначила, що регіональна група обліку виборців при обласній адміністрації 28 листопада направила Я. ДАВИДОВИЧУ список виборців Кіровоградщини із супровідним листом, в якому детально роз”яснювалась ситуація щодо стану формування списків.

„ДАВИДОВИЧ звинуватив губернатора в тому, що область не подала до ЦВК списків виборців із 75 населених пунктів. Водночас, у супровідному листі було зазначено, що у 71 населених пунктах області, які досі не виключені зі списку адміністративно-територіальних одиниць України, виборці відсутні, тобто населення там немає”, зауважила О. КВАША.

За її словами, ще 4 населених пункти, які голова ЦВК згадав у виступі, територіально об”єднані в обласний центр.

„Це власне Кіровоград, Кіровський та Ленінський райони міста і селище Нове. Укладанням цих списків займалась регіональна група обліку виборців при Кіровоградському міськвиконкомі, і вони дійсно складені з порушеннями”, підкреслила О.КВАША.

Як повідомляв УНІАН, обласна адміністрація відзвітувала про готовність загальних виборчих списків регіону ще до встановленого строку — першого листопада, тоді як робоча група Кіровограда по складанню списків надала лише „чорновий” варіант документа.
Бюджети

КІРОВОГРАДЩИНА ЛІДИРУЄ В УКРАЇНІ ЗА РІВНЕМ ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ - ЗЕЙНАЛОВ

Кіровоград. 24 листопада. УНІАН. На сьогодні Кіровоградська область посідає перше місце в державі за рівнем виконання місцевих бюджетів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час спілкування з журналістами повідомив голова Кіровоградської облдержадміністрації Едуард ЗЕЙНАЛОВ.

Серед інших досягнень обласної влади Е.ЗЕЙНАЛОВ назвав дієвість програми детінізації економіки.

„Її реалізація нам далась нелегко. Одна справа зустрітись з керівниками підприємств і переконати не приховувати мільйонні прибутки, інша – домогтись, щоб тисячі працівників отримували заробітну плату не в „конвертах”, а офіційно”, - підкреслив голова облдержадміністрації.

За словами Е.ЗЕЙНАЛОВА, результат такої роботи теж відчутний: показник податків на доходи фізичних осіб порівняно з минулим роком зріс удвічі.

Як повідомили УНІАН в ДПА області, за підсумками 10 місяців сума надходжень до місцевих бюджетів Кіровоградщини становить 304,3 млн. грн. (104,5% від завдання, поставленого місцевими радами). Приріст податку доходів фізичних осіб становить 29,4%.

(C) УНІАН, 2005

#
НА КІРОВОГРАДЩИНІ НА 11,4 МЛН. ГРН. ЗРОСЛИ НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТІВ ВІД СПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

Кіровоград. 24 листопада. УНІАН. З початку року надходження до бюджетів від сплати за землю в Кіровоградській області становили 44,1 млн. грн. і, порівняно з аналогічним періодом 2004 року, збільшились на 11,4 млн. грн.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на колегії Кіровоградської обласної державної адміністрації повідомив начальник Головного управління земельних ресурсів Іван ВЛАДОВ.

За його словами, на сьогодні майже 60% земель регіону перебувають у приватній власності. В області зафіксовано зростання надходжень від орендної плати за землю за рахунок збільшення орендної ставки. Станом на 1 жовтня до бюджетів сплачено 23,5 млн. грн. орендної плати (88% до річного плану), що на 10,9 млн. грн. більше від суми, отриманої за 9 місяців минулого року.

Водночас, за словами І.ВЛАДОВА, в області погіршилась ситуація з надходженням коштів від сплати земельного податку. Станом на 1 жовтня сплачено 17,4 млн. грн. (61% до річного плану), що на 311 тис. грн. менше, ніж за відповідний період минулого року.

Як підкреслив начальник управління, одним з основних напрямків зростання надходжень від плати за землю є збільшення ставки орендної плати за землі державної власності до розміру 1,5% грошової оцінки ріллі, що дасть можливість щорічно залучати до бюджету понад 1 млн. грн. додаткових коштів.

За словами І.ВЛАДОВА, створення конкурентних умов під час надання в оренду земельних ділянок дозволило б збільшувати розмір орендної плати, однак цей принцип в області реалізується недостатньо.

(C) УНІАН, 2005

#
НА КІРОВОГРАДЩИНІ ПІСЛЯ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ ЗЕМЕЛЬ ВДАЛОСЬ ЗАЛУЧИТИ ДО БЮДЖЕТУ ПОНАД МІЛЬЙОН ГРН.

Кіровоград. 26 листопада. УНІАН. На Кіровоградщині завдяки проведеній з початку року інвентаризації земель площею 94,3 тис. га встановлено, що їх фактично використовується на 10 тис. га більше, ніж свідчать облікові дані. Виявлені порушення дозволили залучити до бюджету понад мільйон грн.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на колегії обласної державної адміністрації повідомив начальник головного обласного управління земельних ресурсів Іван ВЛАДОВ.

За його словами, перевірки проводились разом з представниками КРУ, ДПА в області, державного управління екології та природних ресурсів та Кіровоградської міжрайонної природоохоронної прокуратури.

Як зазначив І. ВЛАДОВ, протягом року інспекторською службою в області виявлено майже 2 тис. порушень вимог земельного законодавства, серед них найпоширенішим є самовільне захоплення земельних ділянок.

„Для усунення виявлених порушень станом на 1 жовтня до органів прокуратури направлено 71 матеріал, зокрема, 45 – щодо самовільного зайняття земель, 1 – по порушенню, що містить ознаки злочину, 25 – стосовно несвоєчасної сплати орендної вартості за використання земель. Загальна сума збитків становить 587,7 тис. грн.”, повідомив начальник управління.

І. ВЛАДОВ підкреслив, що на Кіровоградщині в результаті впровадження заходів земельної реформи можливі додаткові надходження коштів до бюджетів від плати за землю на суму 25,8 млн. грн.

(C) УНІАН, 2005

#

ЄвроінтеграціяАСАМБЛЕЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ РЕГІОНІВ РАТИФІКУВАЛА ЗГОДУ НА ПРИЙНЯТТЯ КІРОВОГРАДЩИНИ ДО СВОГО СКЛАДУ

Кіровоград. 25 листопада. УНІАН. Асамблея Європейських регіонів 24 листопада у Страсбурзі ратифікувала згоду на прийняття Кіровоградської області до своєї організації.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Анатолій РЕВЕНКО.

За його словами, Кіровоградщина стала четвертим регіоном України, якого прийняли до складу Асамблеї.

„Членство в цій організації дозволить області без посередників співпрацювати з європейськими державами в різних галузях”, підкреслив А.РЕВЕНКО.

В прес-службі Кіровоградської ОДА зазначили, що 24 листопада на засіданні Генеральної Асамблеї у Страсбурзі були присутні губернатор області Едуард ЗЕЙНАЛОВ та його заступник Олексій ЛЮБЧЕНКО.

Довідка УНІАН. Асамблея європейських регіонів (АЄР) створена у 1985 році. Це політична організація регіонів Європи, яка представляє їх інтереси на європейському та міжнародному рівнях, сприяє участі регіонів у розробці національної та європейської політики, а також розвитку міжрегіонального економічного та інвестиційного співробітництва. На даний час АЄР нараховує 250 регіонів-членів з 30 європейських країн та 12 міжрегіональних організацій. Повноправними членами АЄР від України є Донецька, Львівська, Одеська та Кіровоградська області.

Членство у Асамблеї дає Кіровоградщині можливість брати участь у діяльності 4 комітетів та 4 програм: стажування молоді за кордоном, обмін досвідом, фінансова підтримка в контексті процесу розширення Європи та участь у міжнародних форумах.

(C) УНІАН, 2005

#

Передові технологіїКІРОВОГРАДЩИНА СТАЛА ПЕРШИМ УКРАЇНСЬКИМ РЕГІОНОМ, ЯКИЙ ВПРОВАДЖУЄ У ВИРОБНИЦТВО ЕМ-ТЕХНОЛОГІЇ

Кіровоград. 25 листопада. УНІАН. Кіровоградщина першою в Україні планує застосовувати у виробництві ЕМ-технології (використання ефективних мікроорганізмів).

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час зустрічі з європейським експертом з ЕМ-технологій Ернстом ХАММЕСОМ (Німеччина) та генеральним директором Кіровоградського ТОВ „ЕМ Україна” Дмитром БІРЮКОВИМ повідомив перший заступник голови Кіровоградської ОДА Анатолій РЕВЕНКО.

За його словами, мікробіологічні технології планується використати у тваринницькій галузі.

„Якщо питання про впровадження ЕМ-технологій буде вирішено позитивно, для Кіровоградщини це буде якісно новий крок виробничих, промислових, сільськогосподарських процесів”, підкреслив А. РЕВЕНКО.

За його словами, Кіровоградська облдержадміністрація сьогодні зацікавлена у якнайширшому залученні досвіду передових країн світу в розвиток національного та регіонального виробництва.

Заступник губернатора зазначив, що впровадження інноваційних методик може зустріти перепони.

„Є об”єктивні чинники: все нове сприймається з насторогою. Складний і процес приведення продукції, яка виготовляється за допомогою ЕМ-технологій, у відповідність до загальноукраїнських стандартів. Свої вимоги висувають ветеринарна, санітарна, екологічна служби”, повідомив

А. РЕВЕНКО.

Водночас, він висловив переконання, що процедура сертифікації ЕМ-технологій пройде успішно.

За словами Д. БІРЮКОВА, сьогодні ЕМ-технології використовують більше ніж 160 країнах світу, зокрема, Японія, Корея, США, Китай, Індія, Таїланд, Бразилія, Єгипет, Німеччина, Велика Британія.

(C) УНІАН, 2005

#

Партійне життяКІРОВОГРАДСЬКУ МІСЬКУ ОРГАНіЗАЦІЮ НСНУ ОЧОЛИВ ЗАСТУПНИК ГУБЕРНАТОРА ОБЛАСТІ

Кіровоград. 26 листопада. УНІАН. Кіровоградську міську організацію політичної партії „Народний Союз „Наша Україна” очолив перший заступник губернатора області Анатолій РЕВЕНКО.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення було прийнято на другому етапі другої міської конференції партії.

Кандидатуру А.РЕВЕНКА запропонував колишній голова організації Валерій ОНІШКО, який до цього попросив присутніх проголосувати за його відставку з посади.

За словами В.ОНІШКА, він був хорошим керівником, однак сьогодні перед організацією стоять інші завдання.

“Сьогодні, коли ми йдемо до виборів, на чолі організації повинна стояти більш популярна, авторитетна, харизматична людина”, - підкреслив В.ОНІШКО.

Виступаючи перед однопартійцями, А.РЕВЕНКО пообіцяв, що піде з органів виконавчої влади, якщо робочі інтереси перетинатимуться з партійними.

„Використовувати адмінресурс ми не дозволимо. На період виборчої кампанії я піду у відпустку”, - підкреслив А.РЕВЕНКО.

(C) УНІАН, 2005

#
КІРОВОГРАДСЬКА БАТЬКІВЩИНА ПІДЕ НА ВИБОРИ ІЗ ВЛАСНОЮ ПРОГРАМОЮ РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

Кіровоград. 29 листопада. УНІАН. Кіровоградська обласна організація ВО „Батьківщина піде на вибори 2006 року з власною програмою розвитку регіону.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомив керівник обласного партійного осередку Валерій КАЛЬЧЕНКО.

За його словами, виборча структура БЮТ в жодному разі не вдаватиметься до брудних технологій під час виборчих кампаній, натомість озвучуватиме програму розвитку області та України.

„Кіровоградська „Батьківщина” зараз працює над формуванням програми. Коли вона буде готова, ми підпишемо з Юлією ТИМОШЕНКО пакт про розподіл обов”язків обласної та державної влади після приходу політичної сили до виконавчої влади та органів місцевого самоврядування”, зауважив В. КАЛЬЧЕНКО.

Він також не погодився з тим, що виборчі програми політичних об’єднань не викликають значної уваги серед виборців, оскільки соціологічні дані свідчать про те, що близько 40% населення цікавляться цими документами.

(C) УНІАН, 2005

#

Соціальна сфераНА КІРОВОГРАДЩИНІ БОРГ ІЗ ЗАРПЛАТИ ПЕРЕД ПРАЦІВНИКАМИ ПІДПРИЄМСТВ СТАНОВИТЬ 34,9 МЛН. ГРН.

Кіровоград. 25 листопада. УНІАН. За попередніми даними Головного управління статистики в Кіровоградській області загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати станом на 1 листопада становить 34,9 млн. грн.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Кіровоградської облдержадміністрації.

За даними управління, у структурі боргу заборгованість на економічно активних підприємствах становить 21,1 млн. грн., на підприємствах-банкрутах – 10,7 млн. грн., на економічно неактивних підприємствах – 3 млн. грн.

Водночас, заборгованість, утворена протягом 2005 року, становить 16,7 млн. грн., або майже 80% до суми заборгованості на економічно активних підприємствах, повідомляє управління статистики. У

жовтні найбільше зростання боргів перед працівниками зафіксовано в промисловій галузі – 1,1 млн. грн. (на 8,1%). У той же час зменшилась заборгованість у транспортній галузі – на 49,7% та торгівлі – на 15,5%.

За попередніми даними управління статистики, сума боргу на державних підприємствах на 1 листопада становить 4,4 млн. грн. і з початку року збільшилась втричі. Як зазначає прес-служба Кіровоградської ОДА, це відбулось в основному за рахунок невиплати заробітної плати на ДХК „Олександріявугілля”, ДП „Маловисківський спиртовий завод” та Криворізькому гірничо-збагачувальному комбінаті окислених руд (Долинський район).

(C) УНІАН, 2005

#
НА КІРОВОГРАДЩИНІ ГРАФІК ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ІЗ ЗАРПЛАТИ ВИКОНАЛИ ЛИШЕ ТРИ РАЙОНИ

Кіровоград. 25 листопада. УНІАН. Графік погашення заборгованості із заробітної плати в Кіровоградській області за березень-жовтень 2005 року виконали лише три райони – Добровеличківський, Знам’янський та Кіровоградський.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на колегії облдержадміністрації повідомила заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення Ганна СОЛОМКО.

Вона зауважила, що графік був доведений до регіонів у березні 2005 року. Частково його виконали у Петрівському (на 47,3%), Онуфріївському (39,9%), Світловодський (35,8%) районах.

На колегії також було зазначено, що матеріали по боржниках щомісяця надаються територіальній державній інспекції праці, обласній прокуратурі, КРУ. Моніторинг показників стану заборгованості направляється у регіони для відповідного реагування на місцях. З початку 2005 року спеціалістами державної інспекції праці за результатами проведених перевірок передано 285 матеріалів до суду, 218 – до правоохоронних органів. Винесено 103 подання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності власників (керівників) підприємств, котрі заборгували працівникам заробітну плату.

Всього, за даними органів прокуратури, з початку року в області порушено 50 кримінальних справ за фактами безпідставної невиплати заробітної плати.

(C) УНІАН, 2005

#
ЗА 5 МІСЯЦІВ КІРОВОГРАДСЬКА ФІЛІЯ ВАТ „УКРТЕЛЕКОМ” ВСТАНОВИЛА 103 ПІЛЬГОВИХ ТЕЛЕФОНИ ІНВАЛІДАМ ВВВ

Кіровоград. 28 листопада. УНІАН. З кінця червня 2005 року Кіровоградська філія ВАТ „Укртелеком” встановила 103 пільгових телефони інвалідам Великої Вітчизняної війни відповідно до „Обласної програми пільгового встановлення телефонів інвалідам ВВв у 2005 році”.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив начальник відділу філії з роботи зі споживачами Олександр ГАВРИЛЕНКО.

За його словами, робота по пільговому встановленню телефонів цій категорії ведеться як за програмою, так і відповідно до законодавства, яке вимагає від операторів електрозв’язку 10 % встановлюваних номерів виділяти зазначеній категорії.

О. ГАВРИЛЕНКО також зауважив, що із 20 операторів зв’язку в області телефонізацією інвалідів протягом тривалого часу займається лише „Укртелеком”.

Загалом, із близько 200 тис. абонентів області третину становить пільгова категорія населення. „На сьогодні близько 65 тис. пільговиків телефони проведено”, підсумував О. ГАВРИЛЕНКО.

(C) УНІАН, 2005

#

МедицинаАМЕРИКАНЦІ ГОТОВІ ПОДАРУВАТИ КІРОВОГРАДСЬКОМУ ОНКОДИСПАНСЕРУ ПЕРЕСУВНИЙ МАМОГРАФ

Кіровоград. 29 листопада. УНІАН. Керівництво американської фірми „АVON” висловило готовність безкоштовно надати Кіровоградському онкодиспансеру пересувний мамограф для проведення діагностичних досліджень і попередження раку молочної залози.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час круглого столу в обласній державній адміністрації повідомив головний лікар Кіровоградського онкодиспансеру Володимир ЯРИНИЧ.

За його словами, вартість такого мамографу складає 600 тис. грн., однак кошти для обслуговування апарату потрібно передбачити в обласному бюджеті.

В. ЯРИНИЧ підкреслив, що пересувний мамограф використовуватимуть для профілактичних досліджень жінок, насамперед, сільської місцевості.

„За 9 місяців нинішнього року за допомогою стаціонарного мамографу, який знаходиться в обласному онкодиспансері, було обстежено 9 тис. жінок”, зауважив В. ЯРИНИЧ.

(C) УНІАН, 2005

#

Надзвичайна ситуаціяНА КІРОВОГРАДЩИНІ СЕЛО ЗАЛИШИЛОСЬ БЕЗ СВІТЛА ЧЕРЕЗ КРАДІЖКУ ТРАНСФОРМАТОРНОГО МАСТИЛА

Кіровоград. 23 листопада. УНІАН. У Світловодському районі на Кіровоградщині село Семигір'я залишилось без електропостачання внаслідок крадіжки мастила з трансформаторної будки.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Головного управління МНС України в області, знеструмлено 45 будинків.

В прес-службі ВАТ „Кіровоградобленерго” уточнили, що крадіїв, які викачали з трансформатора 180 кг мастила, не знайдено.

„Ситуація з відновленням електропостачання залишається невизначеною. Районна адміністрація відсторонилась від вирішення проблеми. Мастило, яке дорого коштує, має забезпечити обленерго, питання лише в часі”, підкреслили у прес-службі.

(C) УНІАН, 2005

#
ДОСВІД РЕГІОНІВ
АСАМБЛЕЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ РЕГІОНІВ ПРИЙНЯЛА ДО СВОГО СКЛАДУ КИЇВСЬКУ ОБЛАСТЬ

Київ. 28 листопада. УНІАН. Асамблея європейських регіонів (АЄР) на засіданні Генеральної асамблеї, яке відбувалося з 23 по 25 листопада у Страсбурзі (Франція), одностайно вирішила прийняти до свого складу Київську область.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Асамблеї Європейських регіонів.

Згідно з повідомленням, таким чином, зараз від України до АЄР входять 5 регіонів: Донецька, Київська, Львівська, Одеська та Кіровоградська область, рішення про прийняття якої також було ухвалено на останньому засіданні Генеральної асамблеї.

Довідка УНІАН. Асамблея європейських регіонів (АЄР) створена у 1985 році. Це політична організація регіонів Європи, яка представляє їх інтереси на європейському та міжнародному рівнях, сприяє участі регіонів у розробці національної та європейської політики, а також розвитку міжрегіонального економічного та інвестиційного співробітництва. На даний час АЄР нараховує 250 регіонів-членів з 30 європейських країн та 12 міжрегіональних організацій. Повноправними членами АЄР від України є Донецька, Львівська, Одеська та Кіровоградська області.

(С) УНІАН, 2005

#
З ПОЧАТКУ РОКУ НА КИЇВЩИНІ СПОСТЕРІГАЛИСЯ НАЙВИЩІ ТЕМПИ В УКРАЇНІ З БУДІВНИЦТВА ЖИТЛА

Київ. 28 листопада. УНІАН. Протягом січня-вересня поточного року найвищі темпи в Україні з вводу нового житла спостерігалися в Київській та Чернігівській областях. Про це повідомляє Державний комітет статистики України.

За даними комітету, ріст обсягів нововведеного житла в цих регіонах склав понад 20%. У той же час в Одеській, Рівненській, Харківській областях та Севастополі будівництво житла скоротилося на 20,9-34,2%.

Крім того, за даними Держкомстату, 48,6% загального обсягу житла побудовано в шести регіонах України: у Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Київській та Львівській областях.

Загалом у січні-вересні 2005 р. введено в дію 42 тис. нових квартир, або 4,525 млн. кв. м загальної житлової площі, що на 5,7% більш ніж за аналогічний період минулого року. При цьому, 63,7% житла зведено індивідуальними забудовниками. Введення житла в міських населених пунктах виросло на 6,9%, в сільській місцевості - на 2,1%.

(С) УНІАН, 2005

#
НА ХАРКІВЩИНІ ПОРУШЕНО МАЙЖЕ 20 КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ ЗА НЕЗАКОННЕ ВИРУБУВАННЯ ЛІСОВИХ І ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ

Харків. 29 листопада. УНІАН. З початку року органами прокуратури в Харківській області порушено майже 20 кримінальних справ за фактами незаконної вирубки лісових та зелених насаджень.

Як повідомила кореспонденту УНІАН керівник відділу нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства прокуратури Харківської області Тамара КОШЕЛЬ, збитки від діяльності “таких лісорубів” у регіоні становлять 1,6 мільйона гривень. Вона зазначила, що одну з останніх кримінальних справ порушено у зв'язку з вирубкою 32 тополь на території Тавільжанської сільської ради і заподіянням збитків у сумі понад 35 тис. грн. Т.КОШЕЛЬ також повідомила, що порушено кримінальну справу стосовно посадових осіб “Харківобленерго”, які видали дозвіл на вирубку дерев у Дворічанському районі без оформлення документів.

(С) УНІАН, 2005

#
 НА МИКОЛАЇВЩИНІ ЗАПОЧАТКОВАНО БЛАГОДІЙНУ АКЦІЮ “РЯТІВНИКИ - НАЗУСТРІЧ ЛЮДЯМ”

Миколаївська обл. 28 листопада. УНІАН. Головне управління МНС в Миколаївській області започаткувало акцію “Рятівники – назустріч людям”.

Як повідомили УНІАН у відділі пропаганди ГУ МНС в Миколаївській області, акція спрямована на надання фахової допомоги рятівників соціально незахищеним верствам населення. Розпочали проведення цієї акції Миколаївський та Березанський районні відділи МНС. Місцевим пенсіонерам, чорнобильцям, багатодітним сім'ям надавалася практична допомога в приведенні оселі в пожежобезпечний стан. В рамках цієї акції також відбулися благодійні заходи в школі-інтернаті с.

Мішково-Погорілове Миколаївської області. З метою навчання школярів правилам поведінки в разі виникнення надзвичайної ситуації. Миколаївським районним відділом МНС в рамках акції проведено пожежно-технічне обстеження інтернату та надана практична та консультативна допомога з питань пожежної безпеки.

Аналогічні заходи планується провести в усіх районах області.

(C) УНІАН, 2005

#
УПРАВЛІННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА СУМСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ СПРОСТОВУЄ ЧУТКИ ПРО ПОЯВУ ПТАШИНОГО ГРИПУ В ОБЛАСТІ

Сумська область. 28 листопада. УНІАН. Начальник управління сільського господарства і продовольства Сумської облдержадміністрації Микола КУЗЬМІН сьогодні на прес-конференції у Сумах спростував чутки про появу "пташиного грипу на Сумщині".

Як передає кореспондент УНІАН, при цьому М.КУЗЬМІН підтвердив факт загибелі птиці в одному з господарств у селищі Терни Недригайлівського району Сумської області. "У Тернах загинула вся птиця, у деяких інших господарствах – частково", - сказав М.КУЗЬМІН. При цьому він наголосив, що, як правило, це однорічна птиця. "Говорити про пташиний грип не доводиться, оскільки проведені дослідження не підтверджують версію "пташиного грипу". Можливо це хвороба Ньюкасла, або якась інша", - сказав М.КУЗЬМІН.

При цьому він додав, що дослідження у постраждалих населених пунктах тривають. "Не дослідивши причину, не можна визначити і застосовувати методи лікування. Поки що на місцях здійснюються профілактичні заходи", - повідомив М.КУЗЬМІН.

(С) УНІАН, 2005

#
В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ ВІДБУЛОСЯ СВЯТО ФОЛЬКЛОРУ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН „ВСІ МИ ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО”

Івано-Франківськ. 28 листопада. УНІАН. “Всі ми діти твої, Україно!” - таким був лейтмотив першого свята фольклору національних меншин Прикарпаття, яке відбулося у Народному домі Івано-Франківська.

Як передає кореспондент УНІАН, учасниками обласного фольклорного свята були 38 дитячих і молодіжних колективів, які представляють громади та товариства національних меншин, що проживають на теренах області. На пісенно-танцювальному святі юні вірмени, азербайджанці, німці, поляки, молдавани, цигани, грузини, росіяни продемонстрували розмаїття культури своїх корінних національностей, а відтак - мистецтв української землі. Кращі виконавці відзначені грамотами Івано-Франківської облдержадміністрації та цінними подарунками.

Довідка УНІАН: В управлінні юстиції Івано-Франківської області зареєстровано 9 товариств національних меншин. Зокрема найчисельнішою (понад тисячу осіб) є російська община, а також єврейська філія “”Сохнут-Україна”, вірменська громада “Гарун”, угорське товариство “Балатон”, відділення міжнародної організації німців “Відергебурт”, польське товариство імені Ф.Карпінського, діаспора Конгресу азербайджанців, регіональне товариство білорусів “Белая Русь”, товариство територіальної общини Всеукраїнської асоціації караїмів.

(С) УНІАН, 2005

#
У ШАХТАРСЬКУ ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ НЕ ПІДНІМАЮТЬСЯ З ШАХТИ, ВИМАГАЮЧИ ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ, ПОНАД 20 ГІРНИКІВ

Донецьк. 28 листопада. УНІАН. У Донецькій області на шахті №20 "Карбон" (м. Шахтарськ) другий тиждень не підіймаються з шахти 23 гірники. Вони вимагають виплати зарплати за серпень-жовтень 2005 року.

Як повідомили УНІАН у Центральному штабі державної воєнізованої рятувальної служби в Донецьку, один з гірників за наполяганням лікарів був змушений перервати акцію протесту і піднятися на поверхню. У шахті постійно знаходяться 18 шахтарів, ще п'ятеро періодично підіймаються на поверхню для переговорів з керівництвом шахти і доставки харчування страйкуючим.

Стан здоров'я гірників лікарі оцінюють як задовільний.

(С) УНІАН, 2005

#
НА 1 ЖОВТНЯ В ЕКОНОМІКУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗАЛУЧЕНО 95,5 МЛН. ДОЛАРІВ США ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

Чернігів. 28 листопада. УНІАН. Станом на 1 жовтня 2005 року в економіку Чернігівської області залучено 95,5 млн. доларів США іноземних інвестицій (у порівнянні з 1996 роком їх обсяг збільшився в понад 4 рази).

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив на засіданні прес-клубу реформ начальник відділу зовнішніх відносин та зовнішньоекономічної діяльності Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій КОКОТЬ.

Він розповів, що в області працюють 54 підприємства з іноземними інвестиціями. Частка Чернігівщини в інвестуванні країни становить всього 1%.

Найбільшими серед підприємств з іноземними інвестиціями є АТ "Тютюнова компанія "В.А.Т. "Прилуки", ЗАТ “Чернігівський пивкомбінат “Десна”, ТОВ “Форнетті-Україна” (м.Козелець), ЗАТ “Планета-Інкс” (м.Ріпки), ТОВ “Пласт-бокс Україна” (м.Чернігів), ВАТ “Прилуцький завод “Білкозин”, ТОВ СП “Чексіл-Аріадна” (м.Чернігів) тощо.

"Найвагоміші обсяги іноземних інвестицій вкладено в підприємства Чернігова і Прилук", - зауважив В.КОКОТЬ.

За його словами, 69% іноземних коштів вкладено в харчову промисловість і переробку сільськогосподарських продуктів, 21% - у будівельну індустрію, 5% - в оптову торгівлю і посередництво, 2% - у сільське господарство. Якщо розділити обсяги інвестування на кількість населення, то вийде в середньому всього 80 доларів на жителя області.

Найбільш охоче в Чернігівщину інвестують країни Європи (87% загального обсягу інвестицій). На країни Америки припадає 6,9% інвестицій, на азіатські країни – 5,7%. Найбільшими інвесторами є Німеччина (44,8% загального обсягу), Великобританія (25,1%) та Бельгія (14,7%), повідомив В.КОКОТЬ.

Серед основних перешкод, які заважають залученню інвестицій в область зокрема і в Україну взагалі, В.КОКОТЬ назвав часті зміни у законодавстві та політичну нестабільність в країні. Однак, на його думку, Чернігівщина має очевидні переваги для інвестування: близькість до кордонів Росії та Білорусі, що сприяє широким можливостям для експорту. Крім того, велику роль відіграє незначна відстань області до столиці. "Привабливим є і природний потенціал області, особливо в таких галузях, як лісове господарство та зелений туризм", - зазначив В.КОКОТЬ.

(С) УНІАН, 2005

#
В ОДЕСІ ПОРУШЕНО КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ ПРОТИ ПОСАДОВЦІВ “ПРИВОЗУ”, ЯКІ ЗАНИЗИЛИ РОЗМІР СТАВКИ РИНКОВОГО ЗБОРУ

Київ. 28 листопада. УНІАН. На Одещині порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України – зловживання владою або службовим становищем – стосовно двох посадовців комунального підприємства “Ринок “Привоз”.

Як повідомили УНІАН у департаменті зв'язків з громадськістю МВС України, з'ясувалося, що посадовці “Привозу”, всупереч рішенню сесії Одеської міськради, самостійно занизили розмір ставки ринкового збору, чим завдали збитки місцевому бюджету на суму понад 107 тис. гривень.

(С) УНІАН, 2005

#
КОЛИШНІЙ І НИНІШНІЙ ГУБЕРНАТОРИ ЛУГАНЩИНИ ОБГОВОРИЛИ ЕКОНОМІЧНІ Й СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОБЛАСТІ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ

Луганськ. 25 листопада. УНІАН. Колишній та нинішній голови Луганської обласної державної адміністрації Олексій ДАНІЛОВ та Геннадій МОСКАЛЬ обговорили економічні та соціальні проблеми області та шляхи їх подолання.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив О.ДАНІЛОВ журналістам після зустрічі з Г.МОСКАЛЕМ, яка тривала півтори години.

Коментуючи зустріч, О.ДАНИЛОВ зазначив, що він, як і обіцяв, передав новому губернатору усі проекти, розпочаті його командою, та відповів на усі запитання, які цікавили Г.МОСКАЛЯ.

Призначення виконуючим обов'язки першого заступника губернатора Олександра КОПІТЄВА, який вже обіймав цю посаду за часів губернаторства Олександра ЄФРЕМОВА, відмовився. Але зазначив, що Г.МОСКАЛЬ має право формувати свою команду.

У свою чергу Г.МОСКАЛЬ підтвердив, що О.ДАНІЛОВ передав йому усі проекти, і наступної середи ці проекти буде вже обговорювати у широкому колі команда Г.МОСКАЛЯ.

Призначення О.КОПІТЄВА Г.МОСКАЛЬ пояснив тим, що той знає промисловість області, і 4 роки вже працював в облдержадміністрації.

Запитання, хто порекомендував О.КОПІТЄВА, Г.МОСКАЛЬ залишив без відповіді.

(С) УНІАН, 2005#


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка