Ситуаційні задачі (акушерство і гінекологія)Сторінка1/36
Дата конвертації11.05.2016
Розмір4.13 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   36

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

12

ситуаційні задачі (акушерство і гінекологія)

Опис:

6 курс 12 семестр

Перелік питань:

1.

Впершеродяча 28 років поступила з активною родовою діяльністю. При внутрішньому акушерському обстеженні виявлено асинклітичне вставлення голівки. Якої форми таз може бути у даної роділлі?


A.

Загальнорівномірнозвужений.


B.

Плоскорахітичний.


C. *

Плоский.


D.

Поперечнозвужений.


E.

Косозвужений.


2.

Роділля 24 років поступила в родильне відділення з активною родовою діяльністю. При внутрішньому акушерському обстеженні встановлено: розкриття маткового вічка 6 см, передлежитьголівка, стрілоподібний шов в поперечному розмірі, розташований ближче до лона, велике і мале тім'ячка визначаються на одному рівні. Яке стояння голівки плоду має місце в даному випадку?


A.

Передній асинклитизм.


B. *

Задній асинклитизм.


C.

Високе пряме стояння голівки.


D.

Середнє поперечне стояння голівки.


E.

Низьке поперечне стояння голівки.


3.

Під час огляду в жіночій консультації вагітної у терміні 32 тижнів встановлено: АТ 140/95 мм рт.ст., набряки гомілок. Ан. сечі – білка немає, лейкоцити – 18-22 в полі зору. Прибавка ваги 2 кг за 10 днів. До вагітності перенесла хронічний пієлонефрит. Діагноз?


A.

Набряки вагітних


B.

Гіпертензія вагітних


C. *

Прееклампсія легкого ступеня


D.

Загострення хронічного пієлонефриту


E.

Пієлонефрит вагітних


4.

Вагітна у терміні вагітності 36 тижнів скаржиться на головний біль, нудоту, блювоту, біль у правому підребер'ї. Об'єктивно: блідість шкірних покривів, жовтяниця слизових оболонок, АТ-160/100 мм рт.ст., набряки на нижніх кінцівках, передній черевній стінці, крововиливи в місцях ін'єкцій. Пальпаторно визначається різкий біль в епігастральній ділянці та збільшення печінки. Показники крові: збільшення АлАТ, АсАТ, тромбоцитопенія, гемоглобін - 84 г/л, гіпербілірубінемія. Діагноз?


A.

Механічна жовтяниця.


B.

Вірусний гепатит.


C.

Еклампсія.


D.

Жирова дистрофія печінки


E. *

НЕLLP-синдром.


5.

У родильному відділенні знаходиться породілля 28 років. Пологи перші, термінові, народилась дитина вагою 4100 г. Пологи ускладнились розривом промежини ІІ ступеня. Які тканини залишились не ушкодженими?


A.

Шкіра промежини.


B.

М'язи промежини.


C.

Задня стінка піхви.


D.

Задня спайка.


E. *

Слизова оболонка стінки прямої кишки.

6.

Породілля 24 років народила дитину 4500 г. При огляді пологових шляхів у ранньому післяпологовому періоді виявлено: шийка матки ціла, є розриви задньої стінки піхви, шкіри та м'язів промежини. М'яз, що стискає задньопрохідний отвір і слизова оболонка прямої кишки не пошкоджені. Якa пологова травма?


A.

Розрив промежини ІІІ ст.


B. *

Розрив промежини ІІ ст.


C.

Розрив промежини І ст.


D.

Розрив задньої стінки піхви.


E.

Розрив задньої стінки піхви, тріщина задньої спайки.


7.

Хвора доставлена ургентно зі скаргами на біль внизу живота з іррадіацією в пряму кишку, загальну слабість, головокружіння. Скарги з'явились раптово. Остання менструація була 14 днів тому. Шкірні покриви бліді, пульс – 110 уд/хв, АТ – 90/60 мм рт.ст. Живіт напружений, незначно болючий в нижніх відділах, симптоми подразнення очеревини слабопозитивні. Який найбільш ймовірний діагноз?


A.

Апендицит


B.

Позаматкова вагітність


C. *

Апоплексія яєчника


D.

Кишкова непрохідність


E.

Аборт, що розпочався


8.

Хвора К. 36 років страждає надмірними крововтратами при менструації та мажучими виділеннями перед менструацією, турбує біль при статевих зносинах. Після загального та гінекологічного обстеження лікар поставив попередній діагноз: Внутрішній ендометріоз.Яким із методів можна підтвердити діагноз?


A.

Гістероскопією


B.

УЗД


C.

Зондуванням матки


D. *

Гістероскопією та УЗД


E.

Правильної відповіді немає


9.

Пацієнтка М, 32 років скаржиться на сильний біль внизу живота при менструації; мажучі коричневі виділення до і після менструації. Хворіє біля 2 років. В анамнезі 2 пологів, 2 артифіціальних аборти. Остання менструація 3 тижні тому. При гінекологічному обстеженні шийка матки чиста, виділення коричневі, мажучі, позитивний симптом зіниці.Бімануально: матка в anteflexio, дещо більша від норми, з нерівними контурами, болюча при пальпації.В ділянці перешийка пальпуються різко болючі ущільненння. Придатки непобільшені. Попередній діагноз?


A.

Хронічний ендометрит


B.

Міома матки


C. *

Внутрішній та ретроцервікальний ендометріоз


D.

Це характерно для всіх вказаних захворювань


E.

Жодне із захворювань не має подібної симптоматики


10.

Вагітність 40 тижнів. Розміри таза: 27-28-32-17,5 см. Розміри виходу з малого таза збільшені. Яку форму звуженого таза діагностовано?


A.

Загальнорівномірнозвужений плоский.


B.

Поперечнозвужений.


C.

Простий плоский.


D.

Загальнорівномірнозвужений.


E. *

Плоскорахітичний.

11.

Роділля, поступила в другому періоді пологів з скаргами на головний біль, лихоманку, підвищення температури тіла до 38,9?, відходження навколоплідних вод 30 годин тому. Води мутні, з неприємним запахом. Через 10 хвилин народилась дитина в стані важкої асфіксії. Після видалення посліду за методом Абуладзе стан жінки погіршився: температури тіла до 40,0?, АТ – 60/00 мм рт.ст., пульс ниткоподібний, свідомість відсутня. Яке ускладнення післяпологового періоду?


A.

Приступ еклампсії


B. *

Метроендометрит. Септичний шок.


C.

Емболія навколоплідними водами


D.

Геморагічний шок


E.

Хоріоамніоніт. ДВЗ-синдром.


12.

Повторнородяча 26 років з багатоводддям знаходиться в пологах 3 години. Пологова діяльність активна. Плід один, в головному передлежанні, серцебиття плоду не страждає. Вагінально: розкриття шийки матки 5 см, плідний міхур напружений поза переймами. Визначте тактику ведення пологів?


A. *

Амніотомія


B.

Амніотомія, стимуляція пологів простагландинами


C.

Вичікувальна тактика


D.

Сон-відпочинок


E.

Амніотомія, стимуляція пологів окситоцном


13.

Вагітна доставлена машиною швидкої допомоги. Вагітність ІІІ, строк 15-16 тижнів за даними останніх місячних. Дно матки на рівні пупка, консистенція матки м'яка. При УЗД: всю порожнину матки займають міхурці різного діаметру, плід не візуалузується. Рентгенографія легень у нормі. Ваш діагноз?


A.

Вагітність 15-16 тижнів


B.

Хоріокарцинома


C. *

Повний міхурцевий занесок


D.

Неповний міхурцевий занесок


E.

Полігідрамніон


14.

Вагітна в терміні 42-43 тижні скаржиться на відходження навколоплідних вод. Родова діяльність відсутня. В анамнезі – непліддя 5 років, ліковане. Серцебиття плода приглушене, 170 уд/хв. При піхвовому досідженні: шийка матки вкорочена до 1,5 см, розм'якшена, відкриття маткового вічка на 2 см. Передлежить голівка притиснута до входу в малий таз, кістки черепа щільні, шви і тім'ячка вузькі, визначаються з затрудненням. Підтікають меконіальні навколоплідні води. Що повинен був зробити лікар жіночої консультації у даному випадку?


A.

Провести психопрофілактичну підготовку до пологів


B.

Госпіталізувати в 36 тижнів у стаціонар


C.

Визначити біофізичний профіль плода напередодні пологів


D. *

Госпіталізувати за 2 тижні у стаціонар до передбачуваного терміну пологів


E.

Госпіталізувати в 37 тижнів у стаціонар


15.

Вагiтна у термiнi 20 тижнiв, 26 років, прийша наприйом у жіночу консультацію. Виявлено при дослідженні сечі глюкозу (1,5% при діурезі 2 л). Глюкоза крові: натщесерце – 5,2 ммоль/л, через 2 год. після навантаження 75 г глюкози – 6,2 ммоль/л. Зріст 160 см, маса тіла 78 кг. Яка найбільш ймовірна причина глюкозурії?


A.

Порушення толерантності до глюкози.


B.

Гестаційний цукровий діабет.


C. *

Глюкозурія вагітних.


D.

Цукровий діабет І тип.


E.

Цукровий діабет ІІ тип

16.

Роділля 27 років, повторні пологи, з'явились кров'янисті виділення із статевих шляхів. Діагностовано крайове передлежання плаценти. Перейми по 45-50 с через 2-3 хв. Передлежить голівка малим сегментом в площині входу в малий таз. Серцебиття плоду 144 уд/хв. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття 5 см. Плідний міхур цілий. Кров'янисті виділенння незначні.Загальна крововтрата 70 мл. Ваша тактика?


A. *

Провести амніотомію.


B.

Пологи вести консервативно.


C.

Ввести кровозупинні препарати.


D.

Кесарський розтин.


E.

Ввести спазмолітики.


17.

У пацієнтки 22 років скарги на затримку менструації протягом 2 місяців, нудоту, сонливість, відразу до парфумів, тяга до соленої їжі. При бімануальному обстеженні: матка в гіперантефлексії, збільшена до розмірів гусячого яйця, в області лівого кута випинання (асиметрія). Які ймовірні ознаки вказують на наявність вагітності?


A.

Нудота.


B. *

Розміри матки, асимктрія.


C.

Сонливість.


D.

Відраза до парфумів.


E.

Тяга до соленої їжі.


18.

Породілля на 11 добу після пологів поскаржилась на різкі болі в лівій молочній залозі, підвищення температури тіла до 38,9?С. Ліва молочна залоза гаряча на дотик, болюча. У верхньозовнішньому квадранті шкіра гіперемована, дещо ціанотична, набрякла. При пальпації визначається інфільтрат 6х8 см з флюктуацією посередині. Ваша тактика?


A.

Спостереження за станом породіллі.


B.

Призначити антибіотики.


C.

Рекомендувати зцідження молока.


D.

Припинення лактації.


E. *

Хірургічне лікування маститу.


19.

Вагітна 30 років поступила у родильне відділення із скаргами на відходження навколоплідних вод.Вагітність І, діагностовано ІІІ ст. звуження таза. Плід живий. Метод родорозрішення?


A. *

Кесарів розтин.


B.

Акушерські щипці.


C.

Вакуум-екстракція.


D.

Плодоруйнівна операція.


E.

Пологи вести через природні пологові шляхи.


20.

Роділля 23 років поступила у стаціонар з активною пологовою діяльністю. При внутрішньому акушерському обстеженні встановлено: розкриття шийки матки повне, плідний міхур відсутній, передлежить голівка, в площині виходу з малого таза. Стрілоподібний шов у прямому розмірі виходу з таза, мале тім'ячко ближче до лона. Яким розміром голівки плід народиться при даному варіанті передлежання?


A. *

Малим косим.


B.

Середнім косим.


C.

Великим косим.


D.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   36


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка