Розпорядження Кабінету Міністрів України про утворення Інституту проблем сучасного мистецтва нам україни, в експозиційній залі Інституту відбулися урочистості, присвячені цій датіСкачати 53.95 Kb.
Дата конвертації06.05.2016
Розмір53.95 Kb.
ТипРозпорядження
СВЯТКУВАННЯ ДЕСЯТОЇ РІЧНИЦІ ЗАСНУВАННЯ

ІНСТИТУТУ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА

НАМ УКРАЇНИ
13 грудня, день-у-день десятиріччя публікації розпорядження Кабінету Міністрів України про утворення Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, в експозиційній залі Інституту відбулися урочистості, присвячені цій даті.

В урочистостях взяли участь Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації, радник Прем’єр-міністра України, академік НАН України та НАМ України Володимир СЕМИНОЖЕНКО, президент НАМ України, академік НАМ України Андрій ЧЕБИКІН, перший заступник Міністра культури України, віце-президент НАМ України, директор Інституту культурології НАМ України, академік НАМ України Юрій БОГУЦЬКИЙ, заступник Міністра культури України, заслужений діяч мистецтв України Тимофій КОХАН, віце-президент НАМ України, академік НАМ України Ігор БЕЗГІН, головний вчений секретар НАМ України, академік НАМ України Микола ЯКОВЛЄВ та інші особи.

До ювілею ІПСМ була підготовлена виставка (куратори І. Яцик, Г. Вишеславський, О. Сидор-Гібелинда), презентація усіх книжкових видань Інституту за час його існування та виданий ювілейний покажчик «Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України: Перше десятиліття».

Урочистості відкрив директор Інституту, віце-президент НАМ України, народний художник України, академік НАМ України Віктор СИДОРЕНКО.

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації, радник Прем’єр-міністра України, академік Володимир СЕМИНОЖЕНКО тепло привітав співробітників Інституту та гостей і зачитав Вітальний адрес Прем’єр-міністра України Миколи АЗАРОВА:

«Шановні друзі!

Прийміть щирі вітання з десятиріччям Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України!

Ваш трудовий колектив став новатором у галузі фундаментального та експериментального дослідження всіх видів сучасного мистецтва.

Усі ці роки Інституту вдається успішно поєднувати науку і мистецтво, сприяти розвитку національної культури, відкривати світу найсучасніші мистецькі здобутки України.

Наукова, виставкова і видавнича діяльність Інституту вже стала невід’ємною складовою мистецького життя не лише України, а й інших держав світу.

Бажаю Вам творчих успіхів, нових звершень і перемог!

З повагою,

Прем’єр-міністр України Микола АЗАРОВ».
Вітальний лист Міністра культури України Михайла КУЛИНЯКА зачитав заступник Міністра Тимофій КОХАН:

«Вельмишановний Віктор Дмитровичу та працівники Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України!

Щиро вітаю Вас і колектив Вашого Інституту зі знаменною подією — десятою річницею створення Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України. Це знаменна дата не лише для Вас, але й для української культури і сучасного українського мистецтва.

За десять років існування і плідної роботи у галузі мистецтвознавства і культурології Ваш Інститут заслужено став відомим в Україні та за її межами науково-дослідним і творчим закладом.

Численні виставкові заходи, спрямовані на популяризацію творчих здобутків та підтримку українських митців, у першу чергу мистецької молоді, активна участь у знаних міжнародних мистецьких форумах, зокрема у Венеційських бієнале, копітке студіювання нагальних проблем сучасної української культури і мистецтва постійно спрацьовують на підвищення мистецького й утвердження інтелектуального іміджу України.

Важко переоцінити творчий і науковий внесок співробітників Вашого Інституту до царини українського мистецтвознавства та культурології, невпинну працю з популяризації надбань вітчизняної мистецтвознавчої науки і науки про культуру. Ми високо цінуємо цю роботу і пишаємося Вашими науковцями.

У цей знаменний для усіх нас день зичу Вам і славному колективу співробітників Вашого Інституту нових творчих злетів, невтомної наукової енергії, міцного здоров’я, щиросердного бажання працювати на благо української культури та мистецтва.

З повагою,

Міністр культури України Михайло КУЛИНЯК».
Зі словами привітання звернувся до присутніх президент НАМ України, народний художник України, академік Андрій ЧЕБИКІН.
Привітання від Інституту культурології НАМ України зачитав директор Інституту, академік НАМ України Юрій БОГУЦЬКИЙ:

«Шановні колеги, друзі!

Інститут культурології НАМ України щиро вітає колектив Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України із десятирічним ювілеєм створення.

За цей короткий час існування вами створено високопрофесійний науковий, творчий колектив однодумців, що дало можливість Інституту стати провідною науковою організацією в галузі культури України і відомим за кордоном.

Ваша експериментальна і наукова діяльність стала підґрунтям для подальших наукових пошуків у галузі культури, зростання нової плеяди вчених-мистецтвознавців, культурологів.

Бажаємо нових наукових здобутків, подальшої щасливої долі і процвітання в ім’я незалежної української держави.

З глибокою повагою,

віце-президент НАМ України, директор Інституту культурології, академік Юрій БОГУЦЬКИЙ».


Від імені директора Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, академіка-секретаря Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України, академіка НАН України Миколи ЖУЛИНСЬКОГО вітальний лист зачитав заступник директора Інституту, кандидат філологічних наук Сергій ГАЛЬЧЕНКО:

«Шановний Вікторе Дмитровичу!

Щиро вітаю колектив очолюваного Вами Інституту проблем сучасного мистецтва із визначною подією — десятиліттям від дня заснування Інституту.

За цей час Інститут став відомим як в Україні, так і далеко за її межами значними успіхами у вивченні світових і вітчизняних явищ і тенденцій сучасного мистецтва.

Наукова робота, виставкова і видавнича діяльність Інституту має високу оцінку широкого мистецького загалу і є гідним відображенням сучасних гуманітарних процесів.

Безперечно, у цьому велика Ваша особиста заслуга як керівника закладу, віце-президента НАМ України, народного художника України.

Бажаю Вам і колективу Інституту творчих успіхів, нових звершень і перемог!

Микола ЖУЛИНСЬКИЙ, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка».
Президент НАМ України Андрій ЧЕБИКІН зачитав постанову президії НАМ України про нагородження колективу Інституту проблем сучасного мистецтва Срібною медаллю Академії.

За значні творчі та наукові досягнення Срібними медалями НАМ України були нагороджені провідний науковий співробітник відділу проблем театру та музичної культури Наталія Єрмакова, головний науковий співробітник відділу науково-творчих досліджень, інформації та аналізу Олександр Клековкін та заступник директора з наукових питань Андрій Пучков.

Почесними дипломами Академії були відзначені співробітники Інституту Володимир Гаптар, Наталія Кондель-Пермінова, Микола Лабінський, Олексій Роготченко, Ігор Савчук, Тетяна Сингаєвська, Олександр Червінський, Оксана Чепелик, Зінаїда Шевченко, Марія Шкепу, Юрій Щербак та Марина Юр.

Постановою колегії Міністерства культури України за вагомі досягнення у професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 10-річчя від дня заснування Інституту Почесними відзнаками «За багаторічну плідну працю в галузі культури» нагороджені завідувач лабораторії візуальних практик Олеся Авраменко, завідувач експериментальної лабораторії з дослідним виконанням проблемних програм Олександр Берендєєв, завідувач лабораторії проблем естетики і культурології Олексій Босенко, заступник директора із загальних питань Павло Махно, Почесними відзнаками «За досягнення в розвитку культури і мистецтв» нагороджені завідувач відділу кураторської виставкової діяльності та культурних обмінів Наталія Булавіна, завідувач відділу науково-творчих досліджень, інформації та аналізу Ганна Веселовська, завідувач відділу проблем театру та музичної культури Марина Гринишина, завідувач лабораторії мистецтва новітніх технологій Оксана Ременяка. Постановою колегії Мінкультури та Центрального комітету профспілки працівників культури Почесною грамотою нагороджено завідувача лабораторії культурних стратегій, ініціатив та технологій Сергій Васильєва.

Нагрудним знаком «Знак Пошани» Київського міського голови відзначений заступник директора з наукових питань Андрій Пучков, Подяки Київського міського голови отримали старший інспектор з кадрів Олександра Грицаєнко, старші наукові співробітники Любов Дрофань та Олег Сидор-Гібелинда.

Низку співробітників Інституту було відзначено Почесними дипломами ІПСМ НАМ України.


15 грудня в Національній академії мистецтв України відбулася науково-теоретична конференція «Національна культура: проблеми екології в епоху глобалізації», присвячена 15-річчю заснування Національної академії мистецтв та 10-річчю Інституту проблем сучасного мистецтва.

У роботі конференції взяли участь президент НАМ України Андрій Чебикін, віце-президент НАМ України, директор ІПСМ Віктор Сидоренко, віце-президент НАМ України Ігор Безгін, головний вчений секретар НАМ України Микола Яковлєв, академік-секретар відділення теорії та історії мистецтв НАМ України, провідний науковий співробітник ІПСМ, академік Олександр Федорук, академіки та члени-кореспонденти НАМ України, доктори і кандидати наук, науковці різних закладів і установ.Із доповідями виступили директор Інституту академік Віктор Сидоренко («Становлення та розвиток Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України: До 10-річчя заснування»), співробітники Інституту академік Олександр Федорук («Мистецтвознавчі аспекти текстології»), завідувач відділу науково-творчих досліджень, інформації та аналізу Ганна Веселовська («Комунікативні парадокси в художній культурі постіндустріального суспільства»), завідувач лабораторії візуальних практик Олеся Авраменко («Невчасне мистецтво Віктора Зарецького: Презентація монографії»), головний науковий співробітник Олександр Клековкін («Самооборона театру (історичний досвід)»), завідувач відділу театру та музичної культури Марина Гринишина («Мультинаціональний культурний діалог у театрі в контексті суспільної глобалізації»), провідний науковий співробітник Марина Протас («Жаргон автентичності Теодора Адорно у полі міжнародних культурних симпозіумів»), провідний науковий співробітник Анна Липківська («Театр України та виклики доби глобалізації»), старший науковий співробітник Марина Юр («Художній експеримент як інтенція сучасного живопису України»), старший науковий співробітник Наталія Кондель-Пермінова («Архітектура та дизайн: обопільні проблеми творення життєвого середовища»), провідний науковий співробітник Ірина Зубавіна («Трансмутації авторського стилю в екранних творах доби глобалізації») та завідувач лабораторії естетики і культурології Олексій Босенко («Іронія як ideatum часу»).

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка