Рішенням двадцятої сесії Воловецької селищної ради від 10 липня 2012 р. №395 Селищний головаСкачати 104.6 Kb.
Дата конвертації04.11.2016
Розмір104.6 Kb.
ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням двадцятої сесії

Воловецької селищної ради

від 10 липня 2012 р. № 395

Селищний голова

___________ В.В. Панасович


ПОРЯДОК

видачі дозволів на спеціальне використання природних рослинних ресурсів місцевого значення на території Воловецької селищної ради
Порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних рослинних ресурсів місцевого значення на території Воловецької селищної ради (далі по тексту - Порядок) розроблений відповідно до пунктів 24, 36 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 30 Лісового кодексу України, статей 10, 11 Закону України «Про рослинний світ», статей 15, 19, 43 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» з метою посилення контролю в галузі охорони, збереження, раціонального використання природних рослинних ресурсів місцевого значення, контролю за повнотою сплати необхідних платежів до бюджету.

Закупка лісових ресурсів місцевого значення у населення проводиться за умови наявності дозволу, відповідно до розрахунку збору лісових ресурсів місцевого значення та цього порядку.

Організацію роботи з видачі дозволів здійснює селищна рада, в тому числі їх облік та реєстрацію.

Дозвіл на заготівлю природних рослинних ресурсів місцевого значення на території Воловецької селищної ради (далі по тексту - дозвіл) видається селищною радою, на території якої здійснюватиметься заготівля, на підставі представлених документів згідно з додатком 1. Дозвіл видається терміном на один календарний місяць з можливим неодноразовим продовженням його дії ще на один місяць за умови представлення звіту встановленої форми за попередній місяць завіреного ДПІ.

Дозвіл на право заготівлі та закупки природних ресурсів видається селищною радою, на території якої здійснюватиметься заготівля із вказаними в ньому заготівельними пунктами тільки на підставі завіреної податковою службою копії розрахунку збору за використання лісових ресурсів місцевого значення за попередній та за поточний рік (додаток 3), а також за умови представлення довідки про реєстрацію всіх приймальних заготівельних пунктів.

Для видачі (продовження) дозволу обов’язковим є погодження комісії з питань використання природних ресурсів місцевого значення (далі комісія), що створюється розпорядженням селищного голови з числа депутатів та спеціалістів селищної ради.До компетенції комісії належать питання:

   • розробка проектів розмірів закупівельних цін на лісові ресурси місцевого значення;

   • визначення суб'єктам господарювання лімітів заготівлі природних лісових ресурсів місцевого значення та лікарської технічної сировини в межах лімітів визначених рішенням сесії Воловецької районної ради;

   • погодження суб'єктам господарювання в цій галузі дозволів на право самозаготівлі та закупки у населення природних рослинних ресурсів місцевого значення (додаток 2 до Порядку);

   • здійснення постійного контролю за ходом заготівлі лісових ресурсів місцевого значення на території селищної ради, дотриманням природоохоронного законодавства та сплатою необхідних платежів до місцевого бюджету суб'єктами господарювання, що займаються заготівлею та закупкою дикоростучих від населення;

   • в разі порушення вищезгаданими суб'єктами господарювання чинного законодавства в частині охорони навколишнього природного середовища та несплати ними належних платежів до бюджету, припинення дії дозволу на спеціальне використання природних рослинних ресурсів місцевого значення.

   • контролю за об’ємами заготівлі дикоростучих в розрізі кожної організації та пункту заготівлі на підпорядкованій території з щомісячним (до 01 числа наступного за звітним місяця) та щоквартальним (до 05 числа наступного місяця за звітним кварталом) складанням звітів.

До компетенції робочої групи, що створюється розпорядженням селищного голови, до складу якої включаються працівники та депутати селищної ради, представники Воловецького відділення Свалявської МДПІ (за згодою) та РВ УМВС України в Закарпатській області (за згодою) належить:

   • проводити рейдові перевірки по заготівельних пунктах;

   • мобільно реагувати на звернення депутатів селищної ради, заготівельних організацій щодо порушень встановленого порядку при заготівлі дикоростучих;

   • перевіряти наявність необхідних документів на заготівельних пунктах, а саме заготівельну відомість, копію дозволу селищної ради;

   • при виявленні порушень, вживати відповідних заходів згідно чинного законодавства;

   • інформувати селищну раду, Воловецьке відділення Свалявської МДПІ, РВ УМВС України в Закарпатській області та постійних лісокористувачів про роботу несанкціонованих заготівельних пунктів.

Заготівельні організації, підприємці зобов’язані:

 • подавати для отримання дозволу селищній раді необхідні документи (додаток 1).

 • проводити заготівлю та закупівлю природних рослинних ресурсів місцевого значення у населення відповідно до Нормативів плати (збору) за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, що затверджується розпорядженням голови обласної державної адміністрації;

 • оформити трудові угоди із заготівельниками, згідно відкритих пунктів заготівлі;

 • забезпечити закупку заготівельними пунктами дикоростучих по відомостях, які представляти на вимогу представника податкового органу, члена комісії, а також уповноваженого представника селищної ради;

 • представити робочій групі, при здійсненні контролю за перевезенням дикоростучих необхідні документи: шляховий лист, дозвіл виданий селищною радою, відомість по заготівлю природних рослинних ресурсів.

До компетенції постійних лісокористувачів: ДП «Воловецьке лісове господарство» та філія «Воловецьдержспецлісгосп» належить:

   • на основі дозволу селищної ради виписувати лісові квитки на самозаготівлю природних рослинних ресурсів місцевого значення;

   • здійснювати контроль за дотриманням норм природоохоронного законодавства при проведенні заготівельних робіт.

Воловецьке відділення Свалявської МДПІ здійснює контроль за сплатою необхідних платежів. В разі не сплати відповідних податків і зборів вносить подання селищній раді про припинення дії дозволу.

Районний відділ управління МВС України в Закарпатській області здійснює постійний контроль за дотриманням правил закупівлі та транспортування дикоростучих в районі.


Секретар селищної ради: О.М. Карпишинець.

Додаток 1

до Порядку

Перелік

документів для отримання дозволу на заготівлю (закупку) у населення

дикоростучих плодів, ягід, грибів


 1. Заява на видачу дозволу на бланку затвердженому постановою КМУ від 03.09.2008 р. № 778 (додаток 4).

 2. Витяг із єдиного державного реєстру, виданий державним реєстратором.

 3. Копія статуту підприємства (для юридичних осіб), копія паспорту та ідентифікаційного коду (для фізичних осіб – підприємців).

 4. Довідка ДПІ про реєстрацію у районі за видом діяльності.

 5. Звіт про заготівлю у попередньому році, завірений районною ДПІ.

 6. Копії платіжних документів про авансову сплату збору за спеціальне використання природних рослинних ресурсів місцевого значення (лісний дохід) на сезон заготівлі поточного року.

 7. Для щомісячного продовження дозволу представляється звіт встановленої форми за попередній місяць завірений сільською радою та Воловецьким відділенням Свалявської МДПІ.

Секретар селищної ради: О.М. Карпишинець.

Додаток 2

до Порядку

ДОЗВІЛ №______

на спеціальне використання природних рослинних ресурсів місцевого значення

на території Воловецької селищної ради

від ________________20____ року
 1. Назва установи, організації чи підприємства

___________________________________________________________________________

 1. Вид природних рослинних ресурсів

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 1. Підстава видачі дозволу

___________________________________________________________________________


 1. Місце заготівлі /закупки/Воловецька селищна рада
Заготівельні пункти:
ДІЙСНИЙ НАЧЕРВЕНЬ

М.П.
ЛИПЕНЬ

М.П.
СЕРПЕНЬ

М.П.
ВЕРЕСЕНЬ

М.П.
ЖОВТЕНЬ

М.П.
ЛИСТОПАД

М.П.


20____ РОКУ
УВАГА! Дійсний тільки оригінал дозволу.
Погоджено головою комісії _________________ ________________________

(підпис) (прізвище, ініціали)


Селищний голова _________________ В.В. Панасович

(підпис)


М.П.

Додаток 3

до Порядку

Розрахунок–звіт за 20____ рік

збору лісових ресурсів місцевого значення по Воловецькій селищній раді


___________________________________________________________________

(назва підприємства, суб'єкта підприємницької діяльності )
Показники

Код рядка

Одиниця виміру

Дані за звітний період

Виділено ліміту грибів

01

кг
Виділено ліміту дикоростучих плодів та ягід

02

кг
Норматив збору грибів

03

%
Норматив збору дикоростучих

плодів та ягід04

%
Фактично заготовлено грибів

05

кг
Фактично заготовлено дикоростучих плодів та ягід

06

кг
Сума збору, що підлягає сплаті за заготівлю грибів

07

грн.
Сума збору, що підлягає сплаті за заготівлю дикоростучих плодів та ягід

08

грн.
Всього (07+08)

09

грн.
Сума, сплачена до місцевого бюджету (лісний дохід)

10

грн.
Кількість заготівельних пунктів

11

шт.
Сума збору, що підлягає сплаті за розміщення заготівельних пунктів

12

грн.
Сума, сплачена до місцевого бюджету за розміщення заготівельних пунктів

13

грн.
Сплачено податку з доходів громадян

14

грн.

Примітка: сума збору зараховується до місцевого бюджету за місцем збору лісових ресурсів місцевого значення
М.П.
Керівник ________________ Головний бухгалтер ________________

(підпис) (підпис)


Дата подачі розрахунку “___” ______________ 20____ року


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка