Рішення №445-22/13 12 грудня 2013 р м. КіцманьСкачати 333.71 Kb.
Дата конвертації03.11.2016
Розмір333.71 Kb.
ТипРішення


УКРАЇНА

КІЦМАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


ХХІІ С Е С І Я VІ С К Л И К А Н Н Я

Р І Ш Е Н Н Я № 445-22/1312 грудня 2013 р. м. КіцманьПро звіт голови
районної ради

Заслухавши та обговоривши звіт голови районної ради В. Ящука про проведену роботу за звітний період, районна рада


В И Р І Ш И Л А:
1. Звіт голови районної ради В. Ящука про проведену роботу за звітний період взяти до відома.

2. Відзначити, що робота районної ради проводилась згідно Конституції України, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, інших законодавчих актів, рішень обласної та районної рад, пропозицій, зауважень та рекомендацій колегії, координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, постійних комісій, депутатів.

3. Підтримати викладені головою районної ради основні напрямки діяльності районної ради щодо посилення ролі депутатів, органів місцевого самоврядування у вирішенні завдань: виконання Програми економічного та соціального розвитку району на 2014 рік, збільшення наповнюваності бюджетів, розширення податкової бази, контролю за ефективним використанням об’єктів комунальної власності, нарощування виробництва продукції промислових підприємств та розвитку сільськогосподарських об’єднань, фермерських господарств району, поглиблення співпраці депутатського корпусу, місцевих рад з закладами освіти, культури, охорони здоров’я, зміцнення законності та правопорядку, профілактики правопорушень.

4. Голові районної ради В. Ящуку спільно із членами колегії районної ради, головами постійних комісій, депутатами районної ради, виконавчим апаратом районної ради, районною державною адміністрацією всю організаторську роботу спрямувати на безумовне виконання поставлених вище завдань.


Голова районної ради В. ЯщукЗвіт

голови Кіцманської районної ради

Ящука Василя Григоровича

на ХХІІ- й сесії районної ради

VІ-го скликання

Шановні депутати районної ради, запрошені та гості пленарного засідання! Поважне товариство!

Відповідно до вимог статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропоную Вашій увазі звіт про свою діяльність, як голови районної ради, спільно із депутатським корпусом та виконавчим апаратом районної ради з грудня 2012року по грудень 2013 року.

На початку звіту хочу висловити подяку територіальним громадам району, депутатам всіх рівнів, міському, селищним, сільським головам, районній державній адміністрації, керівникам правоохоронних органів району за спільну, злагоджену роботу та співпрацю, що, у свою чергу, сприяла підвищенню авторитету органів місцевого самоврядування.

Тим більше, що ми зібралися в цій залі в переддень нашого з вами професійного свята – Дня місцевого самоврядування. Новітній етап історії місцевого самоврядування в Україні починається з прийняттям 7 грудня 1990 року Закону «Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування». Ухвалення парламентом цього закону стало першою спробою трансформувати місцеві ради із органів державної влади в органи місцевого самоврядування.

Прийняття у 1996 році Конституції України, приєднання нашої держави до Європейської Хартії місцевого самоврядування відкрило простір для становлення реального народовладдя в Україні. Воно стало однією з засад конституційного ладу нашої держави. І згідно Указу Президента України від 25.11.2000 р. № 1560 7 грудня оголошено Днем місцевого самоврядування.

Сьогодні в переддень чергової річниці з дня прийняття Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» необхідно відмітити, що повноцінне функціонування і життєздатність органів місцевого самоврядування – один із головних чинників розбудови правової і демократичної держави.

Вкотре наголошую, що за місцевим розвиненим самоврядуванням майбутнє. І неважливо, чи працює людина, як посадовець, в місцевому самоврядуванні, чи обіймає якусь іншу посаду, основне, що кожен з нас вкладає певну часточку праці в розвиток держави в цілому і району, села, селища, міста зокрема. Тому я всіх вітаю з нашим з вами професійним святом і маю надію на майбутню співпрацю.

Зі святом вас!

Продовжуючи свою доповідь, хочу відмітити, що наші досягнення – це колективна праця кожного із нас. І у своєму виступі я намагатимусь об’єктивно та всебічно висвітлити наші головні пріоритети в роботі та проаналізувати результати нашої спільної діяльності за звітний період.

Підсумовуючи роботу за минулий рік, можна сказати, що цей період ми подолали без гострих політичних конфліктів у раді, за що я щиро вдячний всім депутатам. Депутатський корпус злагоджено працював над вирішенням проблемних питань, що турбують наші територіальні громади. Ми разом з вами працювали відкрито, прозоро, рішення ради приймались виключно в інтересах жителів нашого району. За період спільної роботи, на мою думку, вдалося згуртувати депутатський корпус, налагодити тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Робота районної ради у звітному періоді здійснювалась у межах повноважень, визначених Конституцією, законами України, нормативно-правовими актами та Регламентом районної ради, спрямовуючи всі зусилля на впровадження позитивного досвіду, нових підходів у роботі, пошуку шляхів розвитку економіки та соціально-культурної сфери району.

Головним у діяльності ради, для мене як голови ради, були питання зростання ролі депутатів, сільських голів у процесах соціально-економічного розвитку району, прагнення по можливості максимального і послідовного розв’язання нагальних проблем наших мешканців. На це була націлена робота як на пленарних засіданнях, так і на виборчих округах.

Виходячи з цього, районна рада в межах своїх повноважень вивчає стан справ і планує роботу так, щоб на її пленарні засідання, засідання постійних комісій, колегій та Координаційної ради виносились питання розвитку територій, виконання районних комплексних (регіональних) програм, надходжень до бюджетів усіх рівнів, земельних відносин, охорони правопорядку та ряд інших питань.

Чи не найголовнішою складовою нашої спільної роботи за звітний період вважаю організаційно-розпорядчу діяльність, у якій з найкращого боку виявили свої фахові якості як депутати, так і працівники виконавчого апарату районної ради.

Головною формою при прийнятті рішень у звітному періоді залишається сесійна діяльність.

На вимогу Закону України «Про доступ до публічної інформації», питання порядку денного завчасно розміщувались на сайті районної ради та дошці оголошень. Депутати мали можливість завчасно ознайомитися з проектами рішень та довідковими матеріалами, щоб внести свої пропозиції, належно підготуватися до пленарного засідання. Виборці теж можуть не лише дізнатися про питання, які розглядатимуться, а разом із депутатами взяти участь в обговоренні порушених проблем.

За цей час ми з вами підготували і провели 7 засідань сесій районної ради (з 14-ї по 20-ту), на яких розглянули 160 питань порядку денного і прийняли по них відповідні рішення. Це прийняття бюджету району на 2013 рік, програма економічного соціального розвитку району, залучення інвестицій в економіку району, розвитку малого і середнього підприємництва, стан боротьби зі злочинністю та впровадження додаткових заходів щодо її профілактики на території Кіцманського району, питання розвитку тваринництва, стану вулично-шляхової мережі та вжиття заходів щодо ремонту доріг на території району, протидії захворюванню на туберкульоз, реорганізації закладів охорони здоров’я та ряд інших питань. На контролі районної ради важливі питання розвитку культури, освіти, медицини, фізичної культури і спорту, соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, щорічний районний конкурс «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», питання ефективності використання об’єктів комунальної власності тощо. Відвідуваність депутатами сесій районної ради становить – 84 %.

За звітний період нами прийнято до вимог Порядку формування, фінан­су­ван­ня та моніторингу районних, комплексних програм 11 районних програм. На даний час у нас діє 24 програми, та на жаль, в зв’язку з обмеженим фінансуванням, ми змогли в поточному році частково профінансувати лише 9 програм.

Протягом звітного періоду депутатами було внесено 39 запитів та звернень до керівників підприємств, установ та організацій різних форм власності, що засвідчує про високу зацікавленість депутатів у покращенні соціально-економічної та суспільно-політичної ситуації в регіоні та в державі загалом. Ми на всі запити та звернення отримали відповіді. Більшість керівників, на адресу яких були направлені депутатські запити, віднеслися до них з усією серйозністю і розумінням. Але, на жаль, деякі з піднятих у депутатських запитах питань залишилися не виконаними через відсутність у районному бюджеті джерел фінансування.

Найбільш активними є депутати Палагнюк М.В., Гринюк І.О., Марусяк С.О.

Не стояли осторонь депутати і від загальнодержавних проблем. Я маю на увазі звернення до Президента України, Вер­ховної Ради, Кабінету Мініст­рів та обласної ради щодо сприяння перегляду проекту Концепції реформування охорони здоров’я Чернівецької області, внесення змін в діючі нормативні акти, що регулюють порядок використання автомобілів, отриманих інвалідами війни, вирішення на державному рівні питання ремонту доріг загального користування та додаткового виділення коштів на ремонт доріг, встановлення пільг воїнам УПА, недопущення зняття статусу з населених пунктів Кіцманського району забрудненої зони внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС і інші питання. Нещодавно ми з вами на позачерговій сесії підтримали звернення до Президента України що підтримки курсу країни на євроінтеграцію. За звітний період таких звернень направлено 11.

Шановні депутати!

Постійні комісії районної ради – одна з найважливіших форм залучення депутатів до безпосереднього вирішення актуальних завдань соціально-економічного розвитку району.

Фаховий та неупереджений розгляд актуальних проблем життєдіяльності громад сіл, селищ, міста району у різних їх сферах послідовно і професійно забезпечують постійні комісії, засідання яких проводяться відкрито і гласно. На ці засідання запрошуються керівники та спеціалісти, діяльність яких розглядають комісії, а також представники районної державної адміністрації. І лише після цього проекти рішень розглядаються на засіданні колегії районної ради та вносяться на розгляд сесії. Підготовка проведення кожного засідання постійних комісій здійснювалась під супроводом відповідальних посадових осіб виконавчого апарату районної ради, закріплених за цими комісіями.

Активно, як і минулого року, працювали постійні комісії районної ради. Так, на 35-ти засіданнях депутатських комісій було розглянуто 209 актуальних питань. Найбільш інтенсивно, в силу специфіки, працювали постійні комісії з питань соціально-економічного розвитку району, планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району (голова комісії Голіней В.Ю.), з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства (голова комісії Собко В.П.), з питань освіти, культури, молоді та спорту (голова комісії Колісник В.Ф.).

Детальніше зупинюся на аналізі роботи кожної депутатської комісії районної ради.

Постійна комісія з питань соціально-економічного розвитку району, планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району (голова комісії Голіней В.Ю.) постійно здійснює свою діяльність в рамках чинного законодавства. Робота комісії відзначається принциповим підходом до формування місцевого бюджету, здійснення контролю за його ефективним використанням та сприяння сталому економічному розвитку району. За цей період комісія провела 11 засідань, на яких розглянула 117 питань. В переважній більшості ці питання стосувались уточнення показників районного бюджету щодо збільшення доходів, а відповідно, видатків на утримання і розвиток установ району, так як основним пріоритетом у використанні коштів є своєчасна і в повному об’ємі виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ.

Формування бюджету здійснювалось відповідно до заходів стратегічного плану соціально-економічного розвитку району, що, у свою чергу, сприяло ефективному залученню додаткових фінансових ресурсів для інвестування у розбудову соціальної інфраструктури. Також комісією розглядалися питання виділення стипендій, інвестиційної діяльності, розвитку малого та середнього бізнесу, розвитку та поліпшення ефективності використання та збереження комунального майна, оренди, районних комплексних програм і ряд інших питань.

Найактивнішими були депутати Голіней В.Ю., Гринюк І.О., Гулей І.С., Лумей П.В., Пасічник Н.Д., Подільчук М.К. Загальний відсоток відвідування депутатами засідань постійних комісій складає 78%

Постійна комісія районної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства (голова комісії Собко В.П.) опікувалася питаннями покращення здоров’я населення району, питаннями реорганізації закладів медицини. На 6-ти засіданнях розглянуто 24 питання, серед яких Програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2013-2016 роках, про проблеми та шляхи їх вирішення при наданні медичної допомоги швидкою допомогою та приймальним покоєм центральної районної лікарні, про створення комунальної установи «Кіцманський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги», про підготовку до проведення в районі обласного конкурсу медичних сестер «Ескулап – професіонал 2013», включення заходу до програми святкування 600-річчя м. Кіцмань , про стан надання медичної допомоги пільговим категоріям населення: учасникам ВВВ, особам, що постраждали від аварії на ЧАЕС, воїнам афганцям, про хід виконання Програми профілактики йодної недостатності у населення Кіцманського району на 2011-2013 роки, про хід виконання заходів із забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД за підсумками 2012 та І кварталу 2013 року та ряд інших питань.

Найактивнішими були депутати Собко В.П., Осадчук П.П., Бабюк С.І. Загальний відсоток відвідування депутатами засідань постійних комісій складає 90%, що відображає гарну активність та вболівання депутатів за доручену справу.

Постійна комісія районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності, охорони прав громадян, праці та соціального захисту населення (голова комісії Сандуляк С.М.) опікувалася питаннями стану боротьби зі злочинністю та впровадження додаткових заходів щодо її профілактики на території Кіцманського району, зверненнями до вищестоящих органі влади та місцевого самоврядування, забезпечення пожежної безпеки та запобігання і реагування на надзвичайні ситуації в Кіцманському районі, підтримки статутної діяльності Кіцманської районної організації ветеранів України, виконання районної комплексної Програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення “Турбота” та ряд інших питань. Небайдужість і зацікавленість депутатів цієї комісії постійно сприяє як розвитку місцевого самоврядування в районі, покращенню активності роботи депутатів інших комісій, так і турбота про соціальний захист малозабезпечених верств населення, вивчення та реагування на депутатські запити і звернення. Результатом плідної роботи комісії є 6 засідань, на яких розглянуто 18 питань.

Найактивнішими були депутати Сандуляк С.М., Кондрат О.М., Климчук М.Д., Рошко М.В., Рудько В.Ю. Загальний відсоток відвідування депутатами засідань постійних комісій складає 87,5%.

Постійна комісія районної ради з питань освіти, культури, молоді та спорту (голова комісії Колісник В.Ф.) опікується одним з найважливіших питань будь-якої держави – це інвестиціями в майбутнє. Я маю на увазі молоддю, їх творчим, культурним розвитком, освітою та пропагандою здорового способу життя. На 5 засіданнях комісією розглянуто 22 питання. Основними з яких були: питання організації харчування дітей у загальноосвітніх школах району, призначення стипендії Кіцманської районної ради талановитим дітям у галузі культури, талановитим та обдарованим учням, учасникам конкурсів та олімпіад, перспективним спортсменам району, виконання Програми реалізації державної політики з питань сім’ї, дітей та молоді Кіцманського району, Комплексна програма розвитку дошкільної освіти Кіцманського району, стан національно-патріотичного виховання в навчальних закладах району та створення умов і охоплення дітей району дошкільною освітою та ряд інших питань.

Найактивнішими були депутати Колісник В.Ф., Богданюк І.В., Палагнюк М.В. Загальний відсоток відвідування депутатами засідань постійних комісій складає 68%.

Постійна комісія районної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва, житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування населення (голова комісії Скорейко О.О.) розглядала питання стану вулично-шляхової мережі та вжиття заходів щодо ремонту доріг на території району, комплексну програму оновлення містобудівної документації району, стан та розвиток телефонної мережі в Кіцманському районі, виконання Програми з енергозбереження та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів Кіцманського району, роботу Кіцманського РЕМ по забезпеченню підприємств, установ, організацій та населення району електроенергією і інші.

Найактивнішими були депутати Скорейко О.О., Олійник О.М., Реус Т.С., Столярчук Ю.О., Козак С.Г. Загальний відсоток відвідування депутатами засідань постійних комісій складає 62,5%.

Постійна комісія районної ради з питань АПК, екології та природних ресурсів (голова комісії Чередарик М.В.). розглядає не менш важливі та актуальні питання сьогодення. На постійному контролі залишаються питання щодо стану використання земель, поводження з твердими побутовими відходами, водопостачання населених пунктів та екології, розвитку тваринництва, стан охорони, відтворення та раціонального використання лісів на території району.

Найактивнішими були депутати Чередарик М.В., Руснак І.В., Дяконюк О.І., Адам’юк М.В., Боднарюк М.Д. Загальний відсоток відвідування депутатами засідань постійних комісій складає 62%.

Шановні депутати, запрошені!

Окремим рядком необхідно відмітити роботу колегії районної ради, до складу якої, зокрема, входять голови постійних комісій та уповноважені представники депутат­ських фракцій. На її засіданнях проводиться остаточне узгодження порядку денного сесій, проектів рішень з найважливіших питань. За звітний період проведено 7 колегій районної ради, на яких розглянуто 162 питання. Колегія стала справжнім дорадчим органом, що приймає рішення рекомендаційного характеру з питань, віднесених до відання районної ради. Слід зазначити, що засідання колегій проходили на ділових та демократичних засадах за участю керівництва райдержадміністрації.

Розвиткові територій району значною мірою сприяє діяльність Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, до складу якої увійшли міський, селищні та сільські голови.

Протягом звітного періоду відбулося 3 засідання Координаційної ради, одна з яких недавно пройшла на території Брусницької сільської ради. В полі зору цього дорадчого органу опинилися найзлободенніші проблеми, як то:


 • облаштування і ремонт автомобільних доріг району;

 • засади формування місцевих бюджетів на наступний рік;

 • створення трудових архівів;

- забезпечення надходжень до бюджету податків та платежів на територіях міської, селищних та сільських рад району;

- стан дотримання фінансово-бюджетної дисципліни та забезпечення ефективності використання бюджетних ресурсів та стан відшкодування незаконних, нецільових витрат фінансових і матеріальних ресурсів, вжиття заходів з усунення виявлених порушень за січень-вересень 2013 року;

- стан боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень на території Кіцманського району.

Також, в цьому році ми продовжили практику виїзних засідань координаційної ради з питань місцевого самоврядування маючи позитивний досвід роботи минулого року. Так, делегація районної ради в складі міського, селищних та сільських голів, працівників районної ради, за участю керівництва райдержадміністрації відвідала Снятинський район Івано-Франківської області. Звичайно, позитивних вражень було дуже багато, було, звичайно, і чому навчитись. Це ведення та розвиток птахівництва, сільського господарства, розвитку підприємництва, туризму, об’єктів комунальної власності, тощо. Тим більше, що снятинщина – це наші сусіди, як то говорять «через межу».

До речі, в травні цього року, Кіцманський район приймав делегацію Снятинського району Івано-Франківської області. Гості побували в територіальних громадах сіл Оршівці, Берегомет, Глиниця, Брусниця, Лужани, Мамаївці. Так як метою зустрічі був обмін досвідом по забезпеченню соціально-економічного та культурного розвитку територіальних громад, та наші колеги відмічали значні досягнення Кіцманського району.

Шановні депутати.

Щороку ми в районі оголошуємо конкурс на кращу забудову, благоустрій та підтримку належного громадського порядку населених пунктів району. Серед сільських рад, які подали документи на конкурс, за минулий рік перше місце виборола Шипинецька сільська рада, Брусницька сільська рада посіла друге місце і третє виборола Лашківська сільська рада. А за підтримку та проведення капітальних і поточних ремонтів об’єктів соціальної сфери відзначено Борівецьку, Ставчанську, Нижньостановецьку та Южинецьку сільські ради. Хочу нагадати, що за перше місце грошова нагороди 10000 грн., а 7 і 5 тисяч грн.. відповідно за 2 і 3 місця. За окремі досягнення в конкурсі ради отримують по 2 тис.грн.

В 2013 році в аналогічному обласному конкурсі взяли участь Кіцманська міська та Шипинецька сільська ради, де за ІІ місце серед міст області Кіцманській міській раді було вручено грошову нагороду в розмірі 50,0 тис. грн.., та за ІІІ місце серед сіл області – Шипинецькій сільській раді було вручено грошову нагороду в розмірі 25,0 тис. грн..

Шановні депутати, запрошені!

Районною та місцевими радами району велика увага приділяється роботі із зверненнями громадян. Забезпечення всебічно-якісного розгляду листів, заяв та скарг громадян є одним із основних завдань будь-якого органу влади, в тому числі і органів місцевого самоврядування.

За звітний період опрацьовано 675 вхідних документів та 239 вихідних, видано 260 розпоряджень з основної діяльності та 80 з кадрових питань.

Особливо важливою складовою спільної роботи вважаю оперативне та дієве реагування на звернення жителів нашого району до районної ради та до голови районної ради, як посадової особи місцевого самоврядування. За звітній період до районної ради надійшло 40 звернень громадян: 20 письмових, 20 на усному прийомі, з них 1 колективне. Основна тематика звернень це питання соціального захисту. Переважно до районної ради звертаються інваліди та учасники війни, пенсіонери, багатодітні сім’ї.

Тому створення та виділення коштів на депутатський фонд для допомоги малозабезпеченим верствам населення, вирішення їх матеріальних, побутових проблем, допомогу на лікування є підтвердженням турботи депутатського корпусу про дану категорію населення.

За цей рік по допомогу в районну раду звернулося 43 громадянина. Вами, шановні депутати, надано допомогу в сумі 54250 грн., залишок склав 3750 грн. Так як на депутатському фонді з початку року було 58 тис. грн., а до кінця року ще є час, то депутати, які не встигли скористатися коштами фонду, мають на це можливість.

Шановні депутати, запрошені!

Організаційне, правове, інформаційне, аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності ради та її депутатів здійснює виконавчий апарат ради. За рік, що минув, проведена і проводиться відповідна робота щодо вдосконалення роботи апарату, покращення забезпечення Вас, шановні депутати, необхідними матеріалами на засідання комісій, сесій, колегій, робота з вхідною і вихідною документацією тощо.

Необхідно відмітити належну взаємодію апарату районної ради з апаратом райдержадміністрації, що стосується планування, проведення нарад, семінарів тощо.

Останнім часом вдосконалюється формат та зміст взаємовідносин між представницькою та виконавчою гілками влади. Всі без винятку питання життєдіяльності народногосподарського комплексу району розглядаються, аналізуються та розв’язуються спільно і зважено на засадах суто ділового підходу, взаєморозуміння та взаємної поваги. Я повинен сказати, що за наслідками роботи за дев’ять місяців поточного року район зайняв п’яте місце серед районів області по загальнооціночному показнику розвитку територій. Зокрема, по напрямах діяльності: економічний розвиток - 1 місце, інвестиційна діяльність та житлово-комунальне господарство - 3 місце, населення та ринок праці - 9 місце, державні фінанси - 11 місце.

Це кращий показник ніж в минулому році, в якому район займав сьоме місце, та все ж необхідно результат покращувати, а резервів і не використаних можливостей ми маємо чимало.

В розвитку району відбулося зростання соціально-економічних показників, зокрема, обсягів виробництва та реалізації продукції сільського господарства, промислової продукції, експорту товарів, інвестицій, надходжень до бюджетів усіх рівнів та Пенсійного фонду, введення в експлуатацію житла, реалізованих послуг, пасажирообороту, роздрібного товарообороту, середньомісячної заробітної плати, забезпечено стабільну і своєчасну виплату пенсій, недопущено заборгованість із виплати заробітної плати, збережено мережу об’єктів освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури і спорту.

Відповідно до напрямів та заходів програми економічного і соціального розвитку району на 2013 рік підсумки роботи в розрізі галузей економіки та соціальної сфери наступні.

Так, за січень-вересень 2013 року промисловими підприємствами району реалізовано промислової продукції на суму 219,1 млн. грн., що на 12,7 млн. грн., або на 6,2 % більше, ніж за відповідний період 2012 року. Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одиницю населення району становив 3106,4 грн., що на 82,0 грн. або на 2,6% менше обласного показника (3188,4 грн.).

В 2013 році підприємствами району очікується реалізувати промислової продукції на суму 320,0 млн. грн., що на 5,4% більше, ніж у 2012 році.

Темп зростання обсягу експорту товарів становив 139,4%, що на 29,0% більше обласного показника. Обсяг імпорту збільшився на 21,4%.

Експортні операції здійснювали ТОВ «Букофрут» (продукти переробки плодів), ТОВ «АТЗТ Мирне», ТОВ «Агрофірма Оршівська» (продукти рослинного походження), ТОВ «Міраж ЛТД» , ПП «Ярітай» (вироби з деревини).

Імпортні операції здійснювали: ПП «ВТКФ Золотий колосок», ТОВ «Золотий колосок ЛТД» (полімерні матеріали), ТОВ «Стебник» (корми для риби), ПП «Гарант» (транспортні засоби), ТОВ «Букофрут» (механічне обладнання), міжнародний благодійний фонд «Серце для людей» (медичне обладнання).

Промисловими підприємствами основного кола за 9 місяців ц.р. всього сплачено податків до зведеного бюджету на суму 6986,3 тис. грн., з них до державного бюджету надійшло 4853,1 тис. грн., до місцевих бюджетів – 2133,2 тис. грн.

Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами району є: ТОВ «Букофрут» – 2953,4 тис. грн. (42,3 % від усіх сплачених промисловими підприємствами основного кола податків і зборів по району), ДП «Неполоковецький КХП» – 1527,7 тис. грн. (21,9 %), , Чернівецький ГПК – 892,0 тис. грн. (12,8%), Лужанське МПД ДП «Укрспирт» - 639,4 тис. грн. (9,2%).

Станом на 01.10.2013 року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій 13-ти підприємств району склав 16834,7 тис.дол. США.

Темп зростання обсягу прямих іноземних інвестицій до початку року становить 101,4%, що на 7,2% менше обласного показника (108,6%).

Збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій на 1,4% відбувся з урахуванням зміни курсової різниці валютних коштів.

В галузі агропромислового виробництва основна увага приділяється питанням збільшення виробництва сільськогосподарської продукції та вирішення невідкладних завдань фінансово-кредитного та матеріально-технічного забезпечення агропромислового виробництва в усіх категоріях господарств району. Із загального обсягу валової продукції біля 60 % виробляється господарствами населення і понад 40 % - сільськогосподарськими підприємствами. За підсумками роботи у сільгоспвиробників очікується отримати 227,5 тис грн. валової продукції рослинництва що на 1,4 % більше в порівнянні з минулим роком. У 2013 році по всіх категоріях господарств виробництво валової продукції тваринництва складе 226,3 млн. грн.( + 1,2 млн грн. до минулого року).

Та все ж виконання бюджетних показників є одним з головних критеріїв. За 10 місяців 2013 року до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло доходів (без урахування міжбюджетних трансфертів) на суму 24316490 грн., при затвердженому плані на звітний період 24311861 грн., що становить 100,0%, або зверх плану надійшло 4629 грн.

За даний період забезпечено виконання дохідної частини всіма місцевими радами, крім районного бюджету. План по районному бюджету виконаний на 95,9 відсотків, при плані 13292200 грн. фактично надійшло 12740681грн., або недонадійшло 551519 грн.

При цьому хочу зауважити, що у царині фор­мування та виконання бюд­жетів на міс­цях існує ціла низка гост­рих проб­лем, притаманних практично всім територіальним громадам району та й безперечно багатьом районам об­ласті. Одна з найго­лов­ніших – неза­безпеченість на зако­но­­дав­чо­му рівні повноважень органів місцевого самоврядування відповідними дохідними джерелами.

Тому необхідно, на мою думку, поступово вирів­ню­вати еко­ном­ічний потенціал шляхом дієвого сприян­ня роз­вит­­кові малого та середнього біз­несу (в першу чергу - на селі), через активний пошук та залу­чення зов­нішніх і внут­ріш­ніх інвес­ти­цій, всебічний розвиток наших ре­креа­­цій­них та традиційних можливостей, які відомі сьогодні в багатьох державах – і в галузі промисловості, і в галузі будівельних матеріалів, і в галузі сільськогосподарського виробництва, через збільшення активності самих громад. Звісно, маємо задоволення від того, що розвиток відбувається за нашої активної участі та ініціативи, але розумію також і те, і мушу сказати, що цього на сьогоднішній день недостатньо.

Сподіваюсь, що такі праг­­­­нення районної влади знайдуть розу­­мін­ня і підтримку серед керів­ників сіль­ських і селищних гро­мад та депу­татів місцевих рад.
Шановні депутати, запрошені!

Продовжуючи коротко характеризувати по галузях досягнення нашого району, хотів би відмітити, що будівельними підприємствами та організаціями усіх форм власності, за січень-жовтень 2013 року виконано будівельних робіт на суму 3423,0 тис. грн., що на 4030,0 тис. грн. менше у порівнянні до обсягів виконаних будівельних робіт за відповідний період 2012 року.

Будівельні роботи здійснено наступними організаціями:


 • ВАТ «ПМК-311» - проведення капітального ремонту Шишківсього ЗНЗ І-ІІст., здійснення будівництва кафе-бару «Золотий Колос» в с. Мамаївці, капітальний ремонт будівлі на стадіоні с. Валява, обсяги будівельних робіт якого склали 550,0 тис.грн. що на 6117,0 тис. грн. менше показника за січень-жовтень 2012 року, будівництво пам’ятника Т.Шевченка в м. Кіцмань, до речі до будівництва пам’ятника долучилися і керівники району, працівники районної ради, адміністрації, інших структурних підрозділів, ;

 • ТОВ «Агропроменергосервіс» - поточний ремонт відділу освіти, молоді та спорту РДА на суму 61,0 тис. грн. (- 59,0 тис. грн. до минулого ррку);

 • ПП «Володимирбуд» - 2812,0 тис. грн. (будівництво багатоквартирного житлового будинку за адресою м. Кіцмань, вул.Незалежності, 52).

Зовсім не виконано будівельних робіт ТОВ «Інвест-буд Буковина», ПНВФ «Ольвія», ПП «6-Бук», СП «Райагробуд» у зв’язку із відсутністю оборотних коштів та нових замовлень.

За оперативними даними, в розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування за січень-вересень 2013 року вкладено близько 98,1 млн.грн., що складає 105,1% відносно відповідного періоду 2012 року (93,4 млн.грн.), зокрема: у житлове будівництво – 68,7 млн.грн, сільське господарство – 21,6 млн.грн., промисловість – 1,7 млн.грн.

В галузі сільського господарства обсяг капітальних інвестицій по сільгосппідприємствах склав 21,6 млн.грн. Основними підприємствами, які спрямовували кошти у будівництво та придбання необоротних матеріальних активів, були ТОВ АТЗТ «Мирне» - 10485,0 тис.грн. (переведення в основне стадо 285 голів ВРХ, закупка обладнання); ТОВ «Драчинецьке - 1» - 2428,0 тис.грн. на будівництво цеху по забою птиці в с.Шипинці (завершення будівництва та обладнання виробництва необхідним устаткуванням планується до кінця ІІ кварталу 2014 року), ПСП «Мамаївське» - 2148,0 тис.грн. (будівництво ресторану в с.Мамаївці); ТОВ «Валявське» - 3541,0 тис.грн. (придбання техніки - трактора, культиватора, плугів та катків, проведення капітального ремонту та реконструкції корівників, здійснення ремонту квартир).

Продовжується робота, спрямована на забезпечення належного рівня транспортного обслуговування населення та безпеки перевезень.

В районі сформована автобусна маршрутна мережа, яка задовольняє потреби населення в пасажирських автоперевезеннях. Маршрутна сітка складається із 2-х приміських внутрішньо-районних, 19 приміських внутрішньо-обласних маршрутів, на яких працюють три перевізники, з них 2 юридичні та 1 суб’єкт підприємницької діяльності. Регулярність перевезень на маршрутах складає 92,1%.

Загальна кількість абонентів телефонного зв’язку складає 12995, або 97,6 % від загальної кількості відповідного періоду минулого року. Кількість споживачів серед населення становить 11885 або 97,8 %.

Станом на 01.11.2013р. загальна кількість абонентів радіомовлення складає 4230 що на 751 абонентів менше, ніж на початок цього року. Встановлено два радіо вузли в селах Іванківці та Ошихліби, що значно покращило якість проводового мовлення в даних населених пунктах. Однак причиною зменшення абонентів радіомовлення є реконструкція ліній передач та не рентабельність послуги.

Загальна кількість користувачів глобальною мережею Інтернет становить 3469, або 108,3% до показника 2012 року, в тому числі населення 3233, або 109,0 %. Розширено мережі Інтернет ADSL в селах Глиниця, Зеленів, Брусниця та Драчинці.

Розпочато роботи по встановленню мережі швидкісного Інтернету в с. В.Станівці. В жовтні поточного року в даному населеному пункті вже підключено до мережі 26 користувачів.

Станом на 01.11.2013 року в районі зареєстровано 866 юридичних осіб різних організаційно-правових форм (що на 0,5% менше проти відповідного періоду 2012 року), в т.ч. 282 малих та середніх підприємств (- 1,1% до м.р.), 102 селянсько-фермерських господарств (- 3,8% до м.р.). Що стосується суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, то на 01.11.2013 року зареєстровано 3578 (- 2,1% до м.р.).

Найбільше зареєстровано фізичних осіб-підприємців у с.Мамаївці – 550 (15,4% від усієї кількості зареєстрованих), у м.Кіцмань – 535 (15%), смт.Лужани – 332 (9,3%), смт.Неполоківці – 184 (5,1%), с.Брусниця та с.Шипинці по 169 (4,7%), с.Стрілецький Кут – 160 (4,5%).

За січень-жовтень 2013 року суб’єктами малого та середнього підприємництва району сплачено всього податкових платежів 24265,0 тис.грн., в тому числі до Державного бюджету сплачено 5697,47 тис.грн., до місцевого бюджету сплачено 18567,53 тис.грн.. Частка надходжень від суб’єктів малого підприємництва до бюджетів усіх рівнів складає 46,5%, в тому числі до Державного бюджету – 43,7%, до місцевого бюджету – 47,4%.

Шановні депутати, запрошені!

Окремо необхідно відмітити і питання управління об’єктами комунальної власності територіальних громад, якою вони повинні ефективно користуватись і отримувати від неї фінансову користь на благо територіальної громади.

На даний час у переліку спільної власності територіальних громад району нараховується 22 об’єкти і майно 6 установ. Орендують нерухоме майно спільної власності територіальних громад району – 51 орендар. Місячна сума оренди складає приблизно 28 тис. грн..
Шановні депутати, запрошені!

Також є потреба ознайомити вас з медичним обслуговуванням населення району. З початку року медичну допомогу населенню в районі забезпечували: центральна районна лікарня, 2 міські поліклініки, 12 амбулаторій ЗПСМ, 29 фельдшерсько-акушерських пунктів, 6 пунктів швидкої медичної допомоги.

З 1 листопада поточного року почав працювати Центр первинної медико-санітарної допомоги, до якого увійшли 17 амбулаторій та 27 ФАПів. Роботу по реформуванню медичної галузі ми почали в березні місяці нинішнього року і для налагодження стабільної роботи необхідний час. Тому в мене є прохання до депутатів - медиків активно сприяти цьому процесу, адже від вашої плідної роботи залежить здоров’я мешканців району.

Стаціонарну допомогу забезпечує Кіцманська ЦРЛ із загальним ліжковим фондом 295 ліжко-місць. Забезпеченість складає 42 ліжко-місця на 10,0 тис. населення. Амбулаторно-поліклінічну допомогу надають 15 ЛПЗ з проектною потужністю 1085 відвідувань в зміну. Кадри за номенклатурою посад: лікарі – 168 (забезпеченість 24,1 на 10000 населення), середні медичні працівники – 457 (забезпеченість 65,2 на 10000 нас.), молодші медичні працівники – 189, інший персонал – 152.

Основні показники діяльності охорони здоров’я за звітний період: прийнято в поліклініках та амбулаторіях 457297, відвідування вдома 43213, проліковані в стаціонарі 7581, в денному стаціонарі та в стаціонарі вдома 6170 осіб. Обстежено флюрографічно 26673 осіб. Відвідування ФАПів 153743.
Шановні депутати, запрошені!

Аналізуючи коротко стан освітньої галузі району, відмічаю, що в районі функціонує 39 загальноосвітні навчальні заклади (19-ЗНЗ І-ІІІ ст., 1 – заклад нового типу – Кіцманська районна гімназія, 13 – ЗНЗ І-ІІ ст., 6- ЗНЗ І ст., в тому числі 2 школи-сад та НВК), 29 дошкільних навчальних закладів та 2 позашкільні навчальні заклади.

За 2012-2013 навчальний рік закінчили навчання 742 учні 9-х класів денних ЗНЗ, які отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту, в тому числі свідоцтв з відзнакою – 73. За екстернатною формою навчання базову середню освіту здобули 4 учні 9-х класів. Випущено 462 учні 11-х класів. Атестатів про повну загальну середню освіту звичайного зразка вручено 400 випускникам, атестатів «За високі досягнення у навчанні» (Золота медаль) - 56 випускникам, атестатів «За досягнення у навчанні» (Срібна медаль) – 6 випускникам. Екстерном здобули повну загальну середню освіту 15 учнів.

Проведена оздоровча компанія учнів. Пришкільні табори з денним перебуванням та 1 табір праці та відпочинку працювали на базі 37 навчальних закладів району, в них охоплено відпочинком 4965 дітей , що становить 70,4 % (1-11 класів) від загальної кількості дітей шкільного віку. Пришкільні табори працювали в І зміну – з 27.05 по 09.06. та в ІІ зміну з 16.08 по 29.08.2013р. Протягом червня-серпня 2013 року оздоровилось 107 учнів в оздоровчому таборі «Черемош» (м. Вижниця).

Велика увага відділу освіти, молоді та спорту РДА, депутатського корпусу районної ради, міською, селищним та сільськими радами приділяється збільшенню відсотка охоплення дітей дошкільною освітою. На території району проживає 4058 дітей віком від 1 до 6-ти років, з них 2 300 дітей відвідують дошкільні установи. Відсоток охоплення дітей віком від 3-х до 6-ти років складає 87%.

На даний момент є гострою проблемою перевантаженість груп. Так, по району на сто місць 112 дітей, в міській місцевості на сто місць 135 дітей, в сільській – 105 така проблема спостерігається у таких населених пунктах: Кіцмань, Драчинці, Нижні Станівці, Оршівці, Глиниця, Берегомет. Тобто існує гостра потреба для збільшення площ діючих установ, необхідно здійснювати добудову приміщень тощо. Всі садочки району працюють круглорічно. До речі в нинішньому році відкрито додаткові групи у Лужанському, Іванківському та Стрілецькокутському ДНЗ, а садові групи при Мамаївських ЗНЗ №1 та №2.


Шановні депутати, запрошені!

Робота закладів культури спрямована на виконання заходів з реалізації Програми розвитку культури в Кіцманському районі.

Метою та основними завданнями роботи відділу культури, національностей та релігій спільно з органами місцевого самоврядування є створення умов для подальшого розвитку культури і мистецтва в районі, збереження та повноцінне функціонування діючої мережі закладів культури і мистецтва. Одним із основних завдань є фінансування заходів, які здійснюються з районного та місцевих бюджетів: дослідницька та видавнича діяльність, підготовка та видання збірників, вдосконалення інформаційного забезпечення закладів культури, зміцнення матеріально – технічної бази, технічне переоснащення установ культури.

При виконанні програми соціально-економічного розвитку за 10 місяців 2013 року мережу культурно – мистецьких закладів складають: РБНТД та 41 клубна установа, дві районні, 34 сільські бібліотеки та 5 пунктів видачі книг, 5 шкіл естетичного виховання та 5 їхніх філій. Роботу закладів культури забезпечують 242 спеціалісти.

При клубних установах району діє 405 гуртків художньої самодіяльності в яких беруть участь 4542 чоловіки, 32 любительських об’єднання в яких беруть участь 429 чоловік, 18 колективів носить почесне звання «народний аматорський» та 2 колективи носять звання «зразковий».

Протягом 10 місяців 2013 року проведено ряд культурно – масових заходів, де відзначались пам’ятні та знаменні дати, ювілеї видатних людей, огляди – конкурси, книжкові виставки. Вкотре на належному рівні проведено та відзначено в області такі заходи як до Дня Перемоги, до Дня Конституції України, «На гостини до Івана», День Незалежності України, Буковинська осінь і ряд інших.

А 10-тьом найталановитішим дітям району щороку районна рада вкотре виплачує щомісячну стипендію. Принагідно хочу нагадати, що таку стипендію отримують і найкращі діти в галузі освіти, а також кращі талановиті спортсмени, які відстоюють престиж району, області на державних та міжнародних змаганнях. Сьогодні на сесії районної ради ми знову будемо розглядати призначення таких стипендій.
Шановні депутати, запрошені!

Підтримка районною владою здорового способу життя, активної життєвої позиції, розвитку фізкультури і спорту в селах району є також пріоритетною . І як результат наші спортсмени незмінно в числі лідерів на обласних і державних змаганнях.

В районі традиційно проведено спартакіади: колективів фізкультури сільської молоді по 2-х групах з 10-12 видів спорту; колективів фізкультури промислових підприємств, організацій та установ з 9 видів спорту; учнівської молоді серед ЗНЗ І-ІІ та І-ІІІ ст.; працівників державних установ; проведено районні змагання на приз "Шкіряний м'яч", по 4-х вікових групах; закінчується першість району з футболу серед дорослих і юнацьких команд по 2- х групах; міжобласний волейбольний турнір на честь Героя України В.Івасюка, в якому прийняли участь команди сусідніх областей Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька). Також було проведено спартакіаду "Діти - олімпійська надія України" серед вихованців дошкільних навчальних закладів в якій прийняли участь всі дошкільні установи.

Збірні команди району успішно виступають в обласних та державних змаганнях. В обласній спартакіаді школярів наш район посів ІІІ загальнокомандне місце. У вересні місяці в м. Хотин проводились фінальні обласні сільські спортивні ігри, де збірні команди нашого району в загальнокомандному заліку посіли І місце. Члени збірної команди України Ілик Петро та Ілик Світлана посіли І місце у чемпіонаті Європи з гирьового спорту.

В травні проведено обласну спартакіаду в м. Кіцмані з волейболу, міні –футболу, шахів, шашок, настільного тенісу серед депутатів сільських, селищних рад. Команда нашого району посіла І загально - командне місце. На змаганнях були присутні депутат Верховної Ради І.В.Попеску та голова обласної ради М.І.Гайнічеру.

В червні 2013 р. в м. Новоселиця проведено обласну спартакіаду серед працівників державної служби, де збірна команда Кіцманського району посіла І місце в загальнокомандному заліку і нагороджено кубком та грамотою обласної державної адміністрації.

На Всеукраїнській спартакіаді серед людей з обмеженими фізичними можливостями команда Кіцманського району, в складі збірної області, посіла І загальнокомандне місце.

Завершується районна спартакіада державних службовців.

У вересні місяці поточного року в м. Свалява Закарпатської області проводився 6-й етап першості України з мотокросу в якому успішно виступив учень Киселівського ЗНЗ І-ІІІ ст. Купіна Максим. За підсумками участі в 5-ти етапах першості України він став абсолютним чемпіоном України з мотокросу серед спортсменів молодшого віку.
Шановні депутати, запрошені!

Аналізуючи діяльність структур та підрозділів району, необхідно не забувати і приділяти постійну увагу соціальному захисту населення. З цією метою затверджена Районна програма підтримки малозабезпечених верств населення „Турбота” на 2013-2015 роки.

Органи місцевого самоврядування, депутатський корпус беруть активну участь у вирішенні проблем інвалідів, одиноких, непрацездатних, малозабезпечених громадян. Щороку в районі проводиться благодійна акція „Милосердя”.

Протягом січня – жовтня 2013 року 387 жителям району надано грошову одноразову допомогу на суму 92000 грн., згідно засідання комісії з розподілу коштів, виділених на районну комплексну програму «Турбота».

Спрямовується робота по наданню всебічної підтримки найбільш соціально незахищеним верствам населення, на покращення організації соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян, інвалідів району.

Станом на 01.11.2013 року надано грошової допомоги 942 чол. на суму 295642 гривень, із них одинокі непрацездатні громадяни 83 чол. - 15450 гривень. Натуральної допомоги в грошовому виразі 3084 чол. на суму 295327 гривень із них одинокі непрацездатні громадяни 803 чол – 54318 грн.


Шановні депутати, запрошені!

Необхідне інформаційне забезпечення органам місцевого самоврядування надає газета „Вільне життя” та районне радіомовлення (редактори О.Кулько та Г.Скулеба). Об’єктивна, доброзичлива і неупереджена позиція „четвертої влади” допомагає нам в роботі і створює сприятливий соціально-психологічний клімат в районі, дозволяє коригувати виконання прийнятих рішень, формувати прогнози на перспективу, адже йдеться про думки людей, про їхню позицію.

Не можу обійти увагою постійну тісну співпрацю районної ради з правоохоронними органами. З приємністю відзначаю, що керівництво та співробітники прокуратури, органів внутрішніх справ, державна податкова служба з готовністю відгукуються на будь-які депутатські запити чи звернення, рекомендації постійних комісій. Прикладів можна навести чимало, адже робота наша щоденно перетинається з повноваженнями цих органів.

Підбиваючи підсумки свого звіту в якості керівника районної ради, хотів би окреслити головні пріоритети нашої спільної діяльності на перспективу, це: • нарощування дохідної частини бюджетів через виконання планів соціально-економічного розвитку;

 • розширення податкової бази з нарощуванням кількості нових робочих місць з достатньою заробітною платою;

 • забезпечення належного інвестиційного середовища через подальшу підтримку малого і середнього бізнесу та реалізацію інвестиційних проектів;

 • вирішення проблеми побудови або реконструкції шкіл та дитячих дошкільних закладів, які знаходяться в пристосованих приміщеннях в сільській місцевості, особливо це стосується Глиницького ЗНЗ;

 • приведення в належний порядок закладів культури, спортивних споруд з максимальним їх використанням для пропаганди духовності та здорового способу життя;

 • завершення робіт по облаштуванню мережі закладів охорони здоров’я в сільській місцевості;

 • постійна підтримка в належному стані доріг в кожному населеному пункті.

На останок хочу наголосити, що в спільних діях районної ради та районної державної адміністрації ми вбачаємо свій обов’язок всіляко підтримувати ініціативи рад, направлені на покращення соціально-економічного розвитку території, надавати їм всебічну допомогу, дбати про їх авторитет, розширення їх прав, поглиблення співробітництва.

Таким чином районна рада прагне вирішувати питання, що мають особливо важливе значення для подальшого розвитку економіки, поліпшення життя громадян.

На завершення свого виступу хочу ще раз висловити глибоку подяку усім вам, шановні присутні за розуміння, співпрацю, підтримку.

У своєму звіті я не міг детально охарактеризувати всі ділянки роботи як депутатського корпусу, сільських голів, так і роботу та досягнення підприємств, установ, організацій району, де працюєте ви, шановні депутати, наші виборці.

Думаю, що ви зможете доповнити мене та звернути увагу на ті недоліки, які необхідно нам з вами виправити.

Дякую за увагу!

З наступаючим Вас святом! З Днем місцевого самоврядування!

Голова районної ради В.Ящук
Каталог: documents -> 39211
documents -> Урок До 140-річчя від дня народження Лесі Українки. Слово бібліотекаря
documents -> Тема уроку: Ботаніка. Будова та фізіолгія рослини. Мета
documents -> Що таке інклюзія?
documents -> Мвпу атб м. Львова Формування критичного мислення учнів на уроках історії
documents -> Інформація щодо реалізації плану заходів з виконання Програми діяльності
documents -> Рішення №21-13/2012 16 травня 2012 року село Йорданешти «Про затвердження нової редакції Статуту Йорданештської загальноосвітньої школи №2 І-ІІ ступенів Йорданештської сільської ради, Глибоцького району Чернівецької області»
documents -> Рішення №20-13/2012 16 травня 2012 року село Йорданешти «Про затвердження нової редакції Статуту Йорданештської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Йорданештської сільської ради, Глибоцького району Чернівецької області»
documents -> Розпорядження від 2014 року № м. Київ Про проект Програми правової освіти населення Київської області на 2015 2018 роки
documents -> План основних заходів які проводитимуться Великобурлуцькою райдержадміністрацією у січні 2016 року


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка