Рішення 24. 04. 2015 р м. Лисичанськ №81/1315 Про хід виконання міської програми протидії поширенню наркоманіїДата конвертації06.05.2016
Розмір2.26 Mb.
ТипРішення


ЛИСИЧАНСЬКА МІСЬКА РАДА

ШОСТОГО СКЛИКАННЯ

вісімдесят перша сесія
РІШЕННЯ
24.04.2015 р. м. Лисичанськ № 81/1315
Про хід виконання міської програми

протидії поширенню наркоманії,

боротьби з незаконним обігом наркотичних

засобів, психотропних речовин та прекурсорів

в м. Лисичанську на 2011-2015 роки
Заслухавши інформацію «Про хід виконання міської програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в м. Лисичанську на 2011-2015 роки», необхідно зауважити, що станом на 01.04.2015р. на диспансерному обліку з приводу наркоманії знаходиться 159 осіб, з приводу токсикоманії – 11 осіб. Дітей та підлітків на обліку немає. Розповсюдженість наркоманією за 2014 рік знизилась на 11,9 %, токсикоманією на 42,2%. Зменшення диспансерної групи в 2014 році пов’язано з міграцією хворих під час проведення АТО. З 2009 року в м. Лисичанську на базі наркологічного диспансерного відділення розпочато проведення замісної підтримувальної терапії.

Лисичанським МВ ГУМВС України у Луганській області у поточному році здійснено комплекс заходів щодо незаконного обігу наркотичних засобів.

На виконання плану основних організаційних заходів програми службами міста сумісно з громадськими організаціями було проведено відповідну санітарно-просвітницьку роботу.

Враховуючи вищенаведене, керуючись п. 22 ч.1 ст. 26 Закону Украйни «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада


ВИРІШИЛА:


 1. Прийняти до відома інформацію «Про виконання міської програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в м. Лисичанську на 2011-2015 роки».

 2. Дане рішення підлягає оприлюдненню.

 3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, культури, фізичної культури та спорту, молоді, сім'ї та ветеранів.


Секретар міської ради М.Л. ВЛАСОВ

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання міської програми протидії поширенню наркоманії,

боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки у м. Лисичанську

Міська програма протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у м. Лисичанську на 2011 – 2015 роки була затверджена рішенням, міської ради від 24.11.2011 р. №21/366.

Метою Програми є створення умов для скорочення масштабів незаконного вживання наркотиків у Луганській області, формування негативного ставлення до наркотиків серед молоді, вибору здорового способу життя як найвищої моральної цінності людини шляхом створення єдиної науково обґрунтованої первинної профілактики зловживання наркотичними та іншими психотропними речовинами.

Наркологічна допомога мешканцям м. Лисичанська до 1 січня 2015 року надавалася наркологічним диспансером ЦМЛ ім. Титова та наркологічним стаціонаром на 30 ліжок Лисичанської обласної психіатричної лікарні. Сфера обслуговування м. Лисичанськ, м. Новодружеськ, м. Привілля та поблизу розташовані селища.

На даний момент наркологічний диспансер розташований за адресою пр. Леніна, 54ж з 1 січня 2015 року переведений до Луганського обласного наркологічного диспансеру.

Наркологічний диспансер призначений для надання висококваліфікованої консультативно-діагностичної, лікувально- профілактичної, реабілітаційної та санітарно просвітницької допомоги населенню.

Забезпеченість лікарями – наркологами в місті відповідає штатному розкладу 3,5 ставки з розрахунку 850 диспансерних хворих на 1-го лікаря. На сьогодні працює 2 лікаря нарколога, та 1 лікар навчається на інтернатурі.

Станом на 01.04.2015 р. на диспансерному обліку з приводу наркоманії знаходиться 159 осіб, з приводу токсикоманії – 11 осіб.

Дітей та підлітків на обліку немає. Розповсюдженість наркоманією на 100 тис. населення за 2014 рік знизилась на 11,9 % , токсикоманією на 42,2%. Зменшення диспансерної групи в 2014 році пов’язано з міграцією хворих під час проведення АТО.

Для виконання національної програми забезпечення профілактики ВІЛ (СНІДу) – інфекції, допомоги та лікування ВІЛ – інфікованих та хворих на СНІД на 2004 - 2008 роки затвердженої Постановою Кабінету Міністрів від 04.03.2004 р. № 264 передбачено проведення замісної підтримувальної терапії лікування хворих з синдромом залежності від опіоідів.

З 2009 року в м. Лисичанську на базі наркологічного диспансерного відділення розпочато проведення замісної підтримувальної терапії.

Метою Програми ЗПТ є: • Профілактика ВІЛ - інфекції, гепатитів В,С.

 • Зняття абстинентного синдрому у хворих

 • Припинення зловживання вуличних наркотиків

 • Допомогти знизити дозу наркотиків і поступово припинити прийом наркотиків.

На програму беруться особи, які зловживають ін’єкційними наркотиками з встановленим діагнозом у стаціонарі.

У 2014 році в програмі ЗПТ знаходилось 48 осіб, що складає 6 % від усіх осіб, які знаходяться в програмі ЗПТ в Україні.

Всі особи, які знаходяться в програмі ЗПТ постійно обстежуються у інфекціоніста з приводу гепатитів, ВІЛ – інфекції, туберкульозу. У випадку необхідності отримують кваліфіковану допомогу. Із 67 осіб, яких задіяні на теперішній час в програмі, 15 осіб – ВІЛ-інфіковані, 37 осіб – хворі на гепатит С, 6 осіб – хворі на гепатит В, 6 осіб – хворі на туберкульоз.
Показники роботи кабінету замісної підтримувальної терапії


Перелік

2014 р

І кв. 2015 р

Всього на програмі ЗПТ


48

67

ВІЛ – інфікованих

9

15

Отримують АРТ

4

6

Хворих на гепатит С

25

37

Гепатит В

5

6

Хворих на туберкульоз

4

6

За минулий рік у програму взято 22 особи, а в І кварталі 2015 року взято 17 осіб, більшість хворих переведено з окупованих територій Луганської області.

Санітарно – просвітницька робота наркологічною службою проводиться згідно плану. За 2014 рік прочитано 48 лекцій, у 2013 році – 38, проведено 357 бесід, у 2013 році – 396, виступ по телебаченню з антинаркотичною пропагандою – 1, надрукована стаття в місцевій газеті „Скажи наркотикам – НЕТ ”.

На виконання плану основних організаційних заходів програми Лисичанським МВ ГУМВС України у Луганській області у поточному році здійснювався комплекс заходів щодо виявлення, обстеження, обліку та лікування осіб з розладами психіки та поведінки внаслідок зловживання наркотичними засобами іншими психотропними речовинами.

Організовувалась робота щодо отримання інформації відносно осіб, які займаються збутом наркотичних речовин, утримують притони для вживання наркотиків, створюють нарколабораторії. У 2014 році за виявленими фактами злочинної діяльності осіб було порушено 73 кримінальних справ, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин з них: за ст. 307 КК України – 22 кримінальних справ; за ст. 317 КК України – 1 кримінальна справа; за ст. 315 КК України – 1 кримінальна справа; за ст. 309 КК України – 46 кримінальних справ, за ст. 321 КК України – 3 кримінальних справи.

З метою виконання основних заходів програми перекривались канали витоку в незаконний обіг отруйних та сильнодіючих лікарських засобів, зокрема трамадолу з аптечних закладів, порушення вимог щодо їх зберігання і реалізації. Перевірялись умови зберігання наркотичних засобів і психотропних речовин, на об'єктах міської лікарні (психіатричний диспансер, відділення реанімації, хірургії тощо). Під час проведення оперативно-профілактичного відпрацювання під умовною назвою «Батискаф» на території обслуговування Лисичанського МВ ГУМВС було виявлено 3 факти порушень діючого законодавства в сфері легального обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. По вказаним фактам кримінальні справи були направлені до суду.

Здійснювалось оперативно-профілактичне відпрацювання розважальних закладів та місць масового проведення дозвілля молоді. Основну увагу приділялось відпрацюванню розважальних закладів, в яких раніше виявлялись факти незаконного обігу наркотичних засобів.

Вживались заходи щодо виявлення та вилучення з незаконного обігу максимальної кількості наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Організовувалась робота з виявлення та вилучення наркотичних засобів в великих розмірах, особливу увагу в цьому питанні приділялось відпрацюванню приватного сектору.

Проводились зустрічі учнівської та студентської молоді з питань роз'яснення чинного законодавства щодо відповідальності за вживання та розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин. З метою пропаганди здорового способу життя серед молоді у взаємодії з співробітниками відділу кримінальної міліції у справах дітей Лисичанського МВ ГУМВС проводились інформаційно-пропагандистські заходи під назвою «Життя без наркотиків». Проводились бесіди та лекції з метою недопущення вживання наркотиків у притулку для дітей Лисичанської міської ради. Проводилась індивідуально-профілактична робота з неповнолітніми, які схильні до вживання наркотичних засобів та алкогольних напоїв. Організовувалось проведення комплексу оперативно-профілактичних заходів щодо виявлення та документування фактів схиляння до немедичного вживання наркотичних засобів і психотропних речовин. У 2014 році був виявлений 1 факт схиляння до немедичного вживання наркотичних засобів та психотропних речовин, за котрим було порушено кримінальну справу за ст. 315 КК України.

Відділом освіти проводилась роз’яснювальна робота серед батьків та учнів з питань формування духовного та культурного розвитку, здорового способу життя, формування навичок протистояння шкідливому впливу вживання наркотичних засобів або психотропних речовин не за медичним призначенням. З метою пропаганди медично-гігієнічних знань, формування навичок здорового способу життя щорічно у квітні місяці у місті проводиться змагання шкільних сан постів.

Двічі на рік у березні та грудні проводиться Декадник з боротьби зі СНІДом, місячник формування здорового способу життя, конкурс шкільних агітбригад „ що ти знаєш про здоровий спосіб життя ”, акція „Вибери життя» , під час якої проведені заходи щодо профілактики шкідливих звичок та формування здорового способу життя , акція „ Кинь палити”, „Антинаркотик”, „ Анти – СНІД´”, в яких прийняли участь понад 8190 школярів.

Проведені правові всеобучі з роз´яснювання відповідальності щодо розповсюдження та вживання наркотичних та психотропних речовин . Проведені зустрічі з працівниками управління юстиції (8 зустрічей) працівниками правоохоронних органів (9 зустрічей) Проведена діагностична робота напрямком анонімного анкетування щодо визначення наявного рівня обізнаності та вживання учнями наркотичних, психотропних речовин « Що я знаю про наркотик» у цьому питанні було залучено 800 учнів, що дозволило знати реальну наркотичну ситуацію серед учнів та керування нею, особливу увагу приділено обміну дітей і підлітків „груп ризику”, схильних до вживання алкоголю та наркотиків з цим контингентом шкільними психологами систематично проводяться індивідуальна профілактична робота.

У межах реалізації програми здійснюються оперативно – профілактичні заходи з протидії розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин, проводяться шкільні рейди з службою у справах дітей, працівниками МВ УМВС України в Луганській області.

Організовано змістовне дозвілля школярів, аналізується робота педагогічних колективів щодо залучення дітей та підлітків до дитячих та молодіжних спортивних об’єднань, клубів за інтересами, гуртків.

Позашкільними формами роботи охоплено 2635 школярів, які займаються у 179 позашкільних гуртках, та 5031 школярів, які займаються в 357 шкільних гуртках.

Крім того, в м. Лисичанську активізована роботи молодіжних громадських організацій, а саме: Луганської організації „Лугарі”, „Українське козацтво”, спортивний клуб „Шахтар”, військово-спортивний клуб «Сокіл», метою яких є профілактика негативних явищ в підлітковому і молодіжному середовищі через духовно – естетичне і патріотичне виховання .

З метою орієнтування підлітків та молодь на формування позитивних моральних і естетичних цінностей, що визначають вибір здорового способу життя, негативного відношення до вживання наркотиків, які ведуть до аморального способу життя в закладах культури пройшли: тематична вікторина „ Юність без наркотиків”, тематичний вечір „Ні – наркотикам ” (КЗ „ Лисичанський міський ПКІМ Леніна”); диспути „ Наркомания - жизнь взаймы”, „Ты не один”, „Научись говорить - Нет! наркотикам” (КЗ ПК ім. В.М. Сосюри м. Лисичанськ).

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання наркозалежності серед молоді.

Тому особливе місце має зайняти рання профілактика, яка має коли закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих, поведінки в побуті.

Пропозиції щодо забезпечення подальшого виконання Програми: • Постійно здійснювати просвітницьку діяльність серед населення у засобах масової інформації.

 • Рання профілактика, яка має розпочинати з початкових класів школи, коли закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих, поведінки в побуті.

 • Створення соціально – педагогічних умов, для сприятливих для позитивних змін в знаннях, вміннях, навичках, вчинках, в цілому поведінці дітей і молоді у ставленні до здорового способу життя.

 • Тісна робота, усіх служб міста, які взмозі сприяти на покращення стану протидії наркоманії у м. Лисичанську та в цілому в регіоні.Голова комісії з припинення

управління охорони здоровя Г.М. Старченко
Каталог: attachments -> article
attachments -> Іван Петрович Котляревський Енеїда [Энеида]
article -> Одномандатний виборчий округ №107 Вибори народних депутатів України
article -> Секція 1 сучасне товарознавство: проблеми якості й безпеки товарів І шляхи їх вирішення
article -> Закон україни про електронну комерцію
article -> Одномандатний виборчий округ №107 Вибори народних депутатів України
article -> Методичний посібник регуляторна політика : нові можливості видання друге, доповнене 2004
article -> Рішення 26. 12. 2013р м. Лисичанськ №58/1018 Про внесення змін до Положення про управління охорони здоров’я Лисичанської міської ради
article -> Лисичанська міська рада шостого скликання п´ятдесят перша сесія рішенн я
article -> Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка