Рішення 2015 року сесія 6 скликання Про хід виконання заходів Комплексної програми захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012-2016 рокиСкачати 129.22 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір129.22 Kb.проект


УКРАЇНА

ВІННИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

________ 2015 року ____ сесія 6 скликанняПро хід виконання заходів Комплексної програми захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012-2016 роки

Відповідно до п.16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши лист начальника служби у справах дітей, заслухавши інформацію начальника служби у справах дітей Вінницької райдержадміністрації Грабової Л.М. по питанню «Про хід виконання заходів Комплексної програми захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012-2016 роки», враховуючи висновок постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, духовного відродження, сім`ї та молоді, районна радаВИРІШИЛА:


  1. Інформацію начальника служби у справах дітей Вінницької райдержадміністрації Грабової Л.М. по питанню «Про хід виконання заходів Комплексної програми захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012-2016 роки» взяти до відома (додається).

  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку та бюджету (Петько М.Г.), з питань будівництва, енергозбереження, комунальної власності, благоустрою та транспортного забезпечення (Демченко М.І.).


Голова районной ради С.М. Сітарський

Земелева Л.А.

Часовських Д.В.

Яремчук О.М.Додаток

до рішення _____сесії

районної ради 6 скликання

від _________2015 рокуЗагальна характеристика
У Вінницькому районі загальна кількість дітей становить – 15330 дітей (за інформацією Головного управління статистики).

Станом на 01.07.2015 року на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває 94 дитини (0,61% від загальної кількості дітей), з яких:

27 дітей-сиріт (28,72% від облікової категорії дітей);

67 дітей, позбавлених батьківського піклування (71,28% від облікової категорії дітей).

Станом на 01.07.2015 року 86 (91,49% від облікової категорії дітей) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовані в сімейні форми виховання, з них:

- 73 дітей (77,66%) перебуває під опікою (піклуванням) громадян та проживає в їх сім'ях, з них: 24 - дітей-сиріт; 49 - дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 62 дитини під опікою проживає на території Вінницького району, а 11 дітей – на території інших служб у справах дітей;

- 1 дитина влаштовані на тимчасове виховання у сім’ю родичів;

- 7 дітей влаштовано на виховання у прийомні сім'ї;

- 5 дітей влаштовано в дитячий будинок сімейного типу.

31 дітей даної категорії, які перебувають на обліку в інших ССД.


8 дітей (8,51%) вищезазначеної категорії мають державних опікунів, з яких:

- 1 дитина навчається та виховується у Ситковецькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- 1 дитина перебуває в Ладижинському будинку-інтернаті (заклад Мінсоцполітики);

- 1 дитина виховуються у Вінницькому обласному дитячому будинку змішаного типу «Гніздечко» м.Вінниця;

- 4 дітей навчаються у професійних навчальних закладах м. Вінниці;

- 1 дитини перебуває у Вінницькому обласному спеціалізованому будинку дитини з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки.

У Вінницькому районі протягом 6 місяців 2015 року 10 дітей набули статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них:


  • 5 дітей під опікою, піклуванням;

  • 1 дитина в прийомній сім’ї;

  • 3 діти набули статусу перебуваючи у дитячому закладі;

  • 1 дитина тимчасово влаштована у сім’ю громадян.

Усиновлення

У Вінницькому районі 13 дітей, мають правові підстави перебувати на централізованому обліку з усиновлення.

Протягом 2015 року 1 дитина усиновлена громадянами України (рішення Вінницького районного суду Вінницької області).

Розвиток сімейних форм виховання

Станом на 01.07.2015 року на території Вінницького району функціонує:

- 6 прийомних сімї, в них перебуває 8-ро дітей, позбавлених батьківського піклування, та 2-особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

- 1 дитячий будинок сімейного типу (6-ро дітей-вихованців).

На території функціонують навчальні заклади:

Стрижавський дитячий будинок – інтернат: 150 вихованців, із них: діти – 50, молодіжне відділення (дівчата)-63, хлопці після 18 років -37. Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 14.

Прибузька спеціальна загальноосвітня школа-інтренат І-ІІ ст.: 126 дітей, з них: 9 - дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в сімейних формах виховання.

Дитячий будинок «Родинний дім» смт. Вороновиця – 23 вихованці (протягом 2014 року: 6 дітей відраховані, з них: 4 повернуто до біологічних родин);

135 дітей виховуються у сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Житлове питання

З первинного обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, станом на 01.07.2015 року мають житло 80 дітей, з них:

- 3 дітей на праві власності;

- 70 дітей на праві користування.

Не мають житла – 11 дітей даної облікової категорії.

У 2015 році набудуть повноліття 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких мають житло: на праві власності – 2 д., на праві користування – 7д., 3 дит. не має житла. Усі діти, набувши правових підстав, поставлені на квартирний облік.

На виконання Комплексної програми захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012-2016 роки та з метою гарантування правових, організаційних, соціальних засад та гарантій державної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа щодо забезпечення житлом, виділено кошти з районного бюджету в сумі 80тис. гривень та придбано благоустроєне житлове приміщення для постійного проживання, 1 особі з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених піклування.

Протягом 2015 року 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали житло за рахунок оформлення спадщини. Протягом 2014 року 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, отримала земельну ділянку за рахунок оформлення спадщини.


Подолання дитячої бездоглядності та безпритульності; робота із сім’ями, що опинилися в складних життєвих обставинах

З метою поліпшення ситуації в районі службою у справах дітей, проводиться певна робота щодо розв’язання проблем дитячої бездоглядності, створення належних умов для соціально-психологічної реабілітації дітей, їхнього фізичного та розумового розвитку, поліпшення існуючих та відшукання нових форм соціальної підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Для проведення профілактичної роботи з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, їх своєчасного виявлення та влаштування, реалізації їх права на здоровий розвиток та сімейне виховання, підвищення ефективної діяльності органів виконавчої влади з питань захисту дитинства у районі налагоджена співпраця із виконавчими комітетами сільських (селищних) рад та із структурними підрозділами районної державної адміністрації, завдяки чому банк даних дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, постійно оновлюється та якісно наповнюється.

Так, на профілактичному обліку у банку даних дітей станом на 01.07.2015 року перебуває 135 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Із загальної кількості дітей, які перебувають на обліку дітей, що опинились у складних життєвих обставинах:


  • 129 дитина, що проживає у сім’ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків;

  • 6 дітей, які зазнали фізичного насильства у сім’ї.

Службою у справах дітей спільно з дільничними інспекторами, співробітниками кримінальної міліції у справах дітей, відділом освіти, охорони здоров’я, соціальними працівниками систематично проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Вокзал», «Неблагополучна сім’я», «Урок», «Літо», «Канікули» з метою виявлення бездоглядних дітей, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, вилучення їх з небезпечного оточення, направлення їх на реабілітацію до закладів соціального захисту.

Так, протягом звітного періоду 2015 року проведено 16 рейдів. Внаслідок проведення цих рейдів було виявлено 5 дітей.

Серед виявлених під час проведення профілактичних заходів дітей, 1 дитина була вилучена з сім’ї та влаштована до Дитячого будинку «Родинний дім».

Показником деякого покращення організації заходів, що спрямовані на ефективну допомогу дітям, які опинилися поза сімейним оточенням, є зменшення кількості дітей, яких виявлено повторно. Протягом звітного періоду 2015 року повторного виявлення дітей не зафіксовано.

У разі реальної загрози життю та здоров’ю дитини, відбувається їх вилучення та направляються до Дитячого будинку «Родинний дім» смт. Вороновиця, медичних закладів, з метою проведення відповідної профілактичної, реабілітаційної роботи з дітьми та батьками, що дозволяє зменшити кількість виявлених бездоглядних дітей у районі.

Діти, які бродяжили, на території району не виявлялися.

З метою попередження та здійснення профілактичних заходів щодо належного виконання батьками батьківських обов’язків, за звітний період обстежено 38 сімей, що опинилася у складних життєвих обставинах, ініційовано притягнення до відповідальності 15 батьків.

Співробітниками органів внутрішніх справ, до батьків, які не виконують обов’язки щодо виховання своїх дітей, застосовуються заходи адміністративного впливу. Протягом звітного періоду 2015 року за недбале ставлення до дитини вже притягнуто до адміністративної відповідальності 33 особи відповідно до ст. 184 КУпАП.

Шляхом вибіркового обстеження окремих сімей здійснюється контроль за цільовим використанням допомоги при народженні дитини інспекторами управління праці та соціального захисту населення із залученням працівників служби у справах дітей.

Враховуючи важливість та складність проблем насильства в сім’ї по відношенню до дітей, службою у справах дітей, кримінальною міліцією у справах дітей проводиться цілеспрямована та послідовна робота щодо профілактики жорстокого поводження з дітьми.

Протягом поточного періоду станом на 01.07.2015 року до служби у справах дітей надійшла інформація про 2 факти смерті дітей. Аналіз інформації щодо смерті дітей, проведений службою у справах дітей, свідчить, що вікова категорія дітей становить від перших хвилин життя до 2-хрічного віку, причиною смерті є обтяжливий медико-соціальний анамнез (2 дітей), який не попереджувальний та умовно попереджувальний.

На виконання вимог Законів України від 20 листопада 2003 р. "Про захист суспільної моралі", від 15 листопада 2001 р. "Про попередження насильства в сім'ї", інших нормативно-правових актів та районних програм, що спрямовані на захист морального і фізичного життя дітей, запобігання розповсюдженню творів, які пропагують культ насильства й жорстокості, попередження наркоманії, пияцтва серед неповнолітніх, службою у справах дітей вживаються відповідні заходи направлені на попередження насильства в сім'ях, запобігання бездоглядності, поліпшення становища дітей, підвищення гарантій додержання їх прав на здоровий фізичний та моральний розвиток, а саме:

- проводяться рейди-перевірки з метою попередження негативних проявів у підлітковому та молодіжному середовищі: відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації «Про організацію і проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Сім’я без насильства», «Канікули», «Літо» та попередження негативних явищ у молодіжному середовищі» здійснено виїзди Робочою групою у населені пункти району.

В профілактичні заходи входить комплекс перевірок дотримання норм чинного законодавства закладами соціально-торгівельної сфери, сільськими Будинками культури, комп’ютерними клубами, а також проведення інспектування місць масового відпочинку дітей та молоді.

Працівниками служби проводяться лекції, бесіди з напрямків: «Профілактика злочинності та правопорушень», «Збереження репродуктивного здоров’я та формування безпечної поведінки» серед учнів навчальних закладів району, дані питання обговорюються і на батьківських зборах.

За результатами виїздів здійснюється аналіз ситуації в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах:

- за допомогою структурних та територіальних підрозділів районної державної адміністрації вирішуються питання оформлення документів (паспортів, свідоцтв про народження; пенсії по втраті годувальника; оформлення державної соціальної допомоги; надається консультативна допомога);

- вирішення питань щодо працевлаштування;

- аналізуються можливості та шляхи виходу сімей з кризової ситуації (до вирішення даної проблеми залучаються структурні та територіальні підрозділи районної державної адміністрації, громадські організації);

- додержання законодавства щодо прав і свобод дітей у сфері освіти, медицини, праці та виховання у сім’ї;

- забезпечення належних умов виховання, проживання у Дитячому будинку «Родинний дім» смт.Вороновиця, в якому виховується 23 дітей з різних категорій сімей.

З метою захисту законних прав та інтересів дітей спеціалісти служби у справах дітей постійно беруть участь у судових засіданнях.Попередження жорстокого поводження з дітьми в частині виконання Закону України „Про попередження насильства в сім’ї”

Значна робота Служби проводиться на виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї».

Питання стосовно насильства відносно дітей розглядається на Комісії з питань захисту прав дитини при Вінницькій районній державній адміністрації (за потребою), а також здійснюється ряд заходів відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім’ї».

Щочетверга (також у разі необхідності) спеціалісти служби спільно із працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ЦРКЛ працюють у консультативному пункті при пологовому будинку в кабінеті планування сім’ї, який направлений на профілактичну роботу щодо запобігання небажаної вагітності та народження здорових та бажаних дітей, також попередження насильства щодо ненароджених дітей та новонароджених.

На обліку перебуває 6 дітей, які зазнали насильства у сім’ї, чинниками якої стали:

- батьки розлучені;

- батько і мати влаштовують особисте життя;

- непорозуміння між батьком і дитиною.По кожному факту службою комплексно вивчались та з’ясовувались причини та чинники, що спричинили насильство у сім’ї; проводились бесіди із дітьми та батьками; батьки несли адміністративну відповідальність відповідно до норм чинного законодавства; сім’ї ставились на соціальний супровід.

Керуючий справами виконавчого апарату, 
начальник відділу організаційного, інформаційного,

матеріально - технічного забезпечення діяльності ради

виконавчого апарату районної ради Д.В.Часовських
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка