Положення про проведення міської військово патріотичної гри «Ігри Патріотів. Кадети» в рамках Всеукраїнської гри «блискавиця» Загальні положенняСкачати 126.89 Kb.
Дата конвертації03.11.2016
Розмір126.89 Kb.

УЗГОДЖЕНО:

Заступник Луганського міського голови

________ М. ВОРОТНИКОВА

ЗАТВЕРДЖЕНО:

Начальник відділу Луганської міської ради з питань сім’ї та молоді
________ М. ГОРНОСТАЄВА

ЗАТВЕРДЖЕНО:

Начальник управління освіти Луганської міської ради
______________ В.КІЯШКОПОЛОЖЕННЯ

про проведення міської військово - патріотичної гри «Ігри Патріотів. Кадети» в рамках Всеукраїнської гри «БЛИСКАВИЦЯ»

1. Загальні положення

1.1. Військово-патріотична гра «Ігри Патріотів. Кадети» в рамках Всеукраїнської гри «БЛИСКАВИЦЯ» (далі – Гра) проводиться на підставі Указу Президента України від 25 жовтня 2002 року №948/2002 (948/2002) «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року №1718-р «Деякі питання військово-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів» є складовою загальнодержавної системи національно-патріотичного та фізичного виховання дітей та учнівської молоді України, що забезпечує формування і розвиток соціально значущих цінностей, громадянських, моральних, психологічних і фізичних якостей у процесі виховання та навчання.

Проведення Гри консолідує діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування всіх рівнів, навчальних закладів і громадських організацій щодо вирішення проблем військово-патріотичного виховання підростаючого покоління

Військово - патріотична гра є необхідною складовою системи патріотичного виховання населення міста Луганська, що забезпечує формування і розвиток соціально значущих цінностей, патріотичної свідомості в процесі виховання і навчання.

1.2. Основними завданнями Гри є:

- виховання патріотизму, любові до України, поваги до національних цінностей українського народу;

- пошук, розвиток і підтримка здібних, обдарованих і талановитих дітей.

2. Організатори гри

Організаторами Гри є: • відділ Луганської міської ради з питань сім’ї та молоді;

 • управління освіти Луганської міської ради;

 • громадські організації (за згодою).

3. Мета і завдання

Військово-патріотична спортивна гра проводиться з метою:

 • формування почуття патріотизму у підростаючого покоління;

 • набуття учнівською молоддю знань, умінь та навичок, необхідних захиснику Вітчизни.

Основні завдання Гри:

 • підготовка молоді до виконання конституційного обов’язку щодо захисту Батьківщини в Збройних Силах України та інших військових формуваннях створених відповідно до чинного законодавства України;

 • підтримка та розвиток молодіжної ініціативи в справі освоєння військових професій;

 • виховання майбутніх захисників Вітчизни на бойових традиціях українського народу та Збройних Сил;

 • формування свідомого ставлення до питань особистої та громадської безпеки, розвиток практичних умінь і навичок поведінки в екстремальних ситуаціях;

 • пропаганда і популяризація серед молоді здорового способу життя;

 • удосконалення системи військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в Україні.

4. Керівництво Грою

Загальне керівництво організацією та проведенням міської військово-патріотичної спортивної гри здійснює відділ Луганської міської ради з питань сім’ї та молоді та оргкомітет (додаток).5. Учасники Гри

У Грі беруть участь юнаки та дівчата 1997-2000 років народження (віком не старше 15 років станом на 01.11.2012 р).

Склад команди 10 учасників (6 юнаків, 4 дівчини) та 1 керівник.

6. Час, місце та етапи проведення Гри

Міська гра «Ігри Патріотів. Кадети» в рамках Всеукраїнської гри «БЛИСКАВИЦЯ» проводиться в 2 етапи.І етап – зональні змагання (17-25.04.2012 р). Проводиться на базі загальноосвітніх навчальних закладів міста Луганська.

ІІ етап – фінальні змагання (окремий графік,26.04-19.05.2012 р.).

У фіналі Гри беруть участь команди, які стали переможцями зональних змагань.

За рішенням організаторів у фіналі додатково можуть брати участь команди, які показали високі результати у зональних змаганнях.

Точні дата та місце проведення фіналу повідомляються Оргкомітетом додатково.

7. Програма Гри

Гра складається з двох частин:

1). Конкурси та спортивні змагання.

2). Воєнізована естафета (фінал змагань).

І частина: Конкурси та спортивні змагання

1. Конкурс строю та пісні.

Команди на спортивному плацу демонструють вишукування, доповідь командира, розподіл, перешикування у дві шеренги, повороти на місці, проходження урочистим маршем, виконання стройової пісні (Елементи виконуються згідно Стройового статуту ЗС України).Критерії оцінки:

якість виконання елементів стройової підготовки та пісні у складі команд, а також злагодженість дій. Враховуються також дисципліна строю, стан і якість форми.2. Конкурс з історії України, краю, військової історії та теорії.

Проводиться за принципом гри «Що?Де?Коли?» (всього 10 запитань). Усі команди беруть участь у конкурсі одночасно. На обговорення питання та підготовку відповіді дається одна хвилина. Відповіді подаються командами в журі у письмовому вигляді.Критерії оцінки: своєчасність, точність та повнота відповіді.

3. Стрільба.

Проводиться з пневматичної гвинтівки з відкритим прицілом (з помповою системою зар. не допускаються). Мішень №8. Відстань до мішені – 10 м. Кожен учасник виконує один постріл (використовується власна зброя).Критерії оцінки: сума очок, набраних командою.

4. Метання гранати.

Мішень - окоп розміром 3х1,1м. Відстань до мішені - 15 м. Кожен член команди кидає по 1 м'ячу для метання вагою 150 г.Критерії оцінки: сума влучень у мішень усіх членів команди (зараховуються гранати, які на момент підрахунку знаходилися в окопі).

5. Долікарська допомога.

Два члена команди (згідно з вибором судді конкурсу) з "пораненнями" ("травмами") знаходяться під вогнем супротивника на відстані 10 м від лінії укріплень загону. Необхідно потайки по-пластунськи добратися до "поранених", надати першу допомогу (накласти шини, бинти) і доставити "поранених" до лінії укріплень загону.Критерії оцінки: час та якість виконання завдання

6. Топографічна підготовка.

Команда за допомогою компасу та підручних засобів (коробка сірників) визначає азимут та відстань до предмету.Критерії оцінки: час і точність виконання завдання.

7. Рукопашний бій (фінал змагань).

Команди демонструють показовий виступ з обов'язковими елементами: захист від ударів рукою, ногою та намагання задушити; обеззброювання (ніж, пажа, автомат): "зняття вартового", затримання, а також групове виконання комплексу з 10 прийомів рукопашного бою (допускається демонстрація комплексів ушу, карате та інших бойових мистецтв). Виконання елементів та комплексу обов'язкове для всіх членів команди.Критерії оцінки: ефективність та доцільність прийомів, рівень їх виконання

8. Фітоконкурс.

Бійці загону на визначеній території, у присутності посередника, збирають зразки вказаних суддею конкурсу рослин, які можуть бути використані для вживання в їжу або для надання медичної допомоги та описують їх застосування (зональні змагання – суддя конкурсу надає зразки рослин; команди визначають Назву рослини та описують їх застосування). Зразки рослин і листки з їх описом надаються у журі. Після цього загони отримують пакети зі зразками рослин та чашки з відваром, визначають назву рослин та з якої рослини приготований напій, і готують опис застосування рослин.Критерії оцінки:

час виконання та якість опису рослин.9. Конкурс бойових листків (фінал змагань).

Бойовий листок випускається на аркуші ватману розміром А2.Критерії оцінки: зміст і якість оформлення листка, який висвітлює результати проходження етапів військово-спортивної грі.

10. Конкурс військових містечок (фінал змагань).

Членами журі оцінюється правильність розміщення містечка та об'єктів на його території; загальний порядок, якість оформлення містечка, організація внутрішньої служби згідно вимог Статуту внутрішньої служби ЗС України.ІІ частина

воєнізована естафета «Десант»

Опис естафети

Усі команди-учасниці (загони) є десантними підрозділами, закинутими до тилу супротивника для збору розвідданих та знищення замаскованого командного пункту. На початку естафети загін знаходиться у нейтральній смузі в очікуванні повідомлень зі штабу.

Отримавши завдання і визначивши маршрут, загін починає рух.

Досягши лінії укріплень супротивника, бійці таємно (по-пластунськи) долають:«мінне поле» - два бійці зі щупами роблять прохід шириною 1 м, довжиною 10 м, за ними рухається загін

огорожу з дроту – «мишоловка» довжиною 10 м, висотою 0,4 м, шириною 1,5 м. Учасники, які допустили помилки, долають перешкоду повторно

і знищують об'єкт - бійці кидають 1 гранату в окоп 3х1,1 з відстані 20 м (вага гранати 310 г). Допускається виконання трьох спроб. У разі, коли команда з трьох спроб не влучила в ціль, вона штрафується на 20 секунд та повторює завдання.

На місці знищеного об'єкту бійці знаходять карту з вказаним місцем розташування штабу супротивника, визначають маршрут, мінують підходи до знищеного об'єкту і продовжують рухатись далі.

Бійці підходять до струмка (рову), переправляються через нього переходять по колоді, тримаючись за натягнений канат.

Загін виходить у район військового містечка супротивника, де з'ясовує напрямок руху до штабу.(варіант: загін знаходить телефонний дріт, який веде до штабу).

Загін проникає в містечко, «знімає» вартового.бійці долають огорожу і кидають в мішені дротик (згідно з правилами дартс).

Загін захоплює штаб.Командир заходить до приміщення і оголошує посереднику: «штаб знищено».

Виконавши завдання, загін рухається в район евакуації.

Обов'язкова вимога: бійці загону проходять естафету з макетами автоматів і обладнанням, необхідним для проходження етапів естафети.

Під час руху та на етапах забезпечується скритність переміщення, при необхідності виставляється бойове охоронення.Критерії оцінки: час і якість проходження естафети.

8. Суддівство гри

Конкурси Гри оцінює суддівська колегія, яка складається з 11 осіб, включаючи голову, та лічильної комісії - 2 особи (визначається сумісним наказом відділу Луганської міської ради з питань сім’ї та молоді та управлінням освіти Луганської міської ради).

Суддівська колегія зобов'язана до початку гри проінформувати команди про порядок своєї роботи, під час проведення гри оцінити команди, підвести і оприлюднити попередні підсумки конкурсів і остаточні підсумки гри.

9. Визначення переможців

Команди-переможці та призери гри визначаються за більшою сумою набраних очок.

Очки надаються:

- в першій частині гри - згідно з місцем, яке зайняла в тому чи іншому конкурсі команда (наприклад, у грі беруть участь 30 команд. Команда, яка посіла 1 місце отримує 30 очок, команда, яка посіла 30 місце - 1 очко);

- в другій частині гри - сума очок, які отримала команда залежно від зайнятого місця в естафеті помножується на два.

У разі, якщо командою, або окремими її членами були допущені порушення дисципліни, розпорядку чи умов гри, журі може зняти з команди-порушниці до 10 очок.

У разі повторного порушення команда може бути за рішенням оргкомітету взагалі знята зі змагань.

10. Нагородження

Команди-переможці фіналу Гри нагороджуються грамотами, дипломами та призами.11. Заявки

Попередні заявки надаються до відділу Луганської міської ради з питань сім’ї та молоді до 01.04.2012 року за формою:

Заявка на участь у міській військово - патріотичній грі «Ігри Патріотів. Кадети» в рамках Всеукраїнської гри «БЛИСКАВИЦЯ»


Заклад

ПІБ керівника команди

Телефон для зв’язку

Примітка
Іменні заявки, завірені лікарем, директором закладу надаються суддівській колегії в день приїзду на змагання.


Зразок заявки:з/п

Фото 3х4 (фінал змагань)

ПІБ

Дата народження

Місце навчання

Домашня адреса

Віза лікаряДо Гри допущено: 10 учнів.
Лікар: __________________________ __________________________
Керівник закладу: ________________ _______________________Додаток

до Положення про проведення обласної військово-спортивної гри " " 2012 р.
Склад оргкомітету з організації та проведення обласної військово-спортивної гри


справах сім і, молоді облдержадміністрації, оргкомітету

директор ОКУ «Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень»

начальник відділу з питань молоді та сім'ї управління V справах молоді та

* А- * Л-

спорту облдержадміністрації,


Сременко Сергій Миколайович

заступник начальника управління у

спорту головата

Д'яченко Ірина Борисівна

Сурніна Тетяна Миколаївна


заступник голови оргкомітет


у


спеціаліст відділу молодіжних програм ОКУ «Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень»;


Сторожук Сергій Дмитрович

Нікітська Людмила Костянтинівна


спеціаліст відділу загальної освіти управління освіти і науки облдержадміністрації


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка