Оподаткування доходів при відчуженні транспортних засобівДата конвертації14.12.2016
Розмір14.6 Kb.
Оподаткування доходів при

відчуженні транспортних засобів
Воловецьке відділення Свалявської МДПІ звертає увагу платників податків , що Законом України від 02.10.2012р. №5413-VІ внесено зміни до Податкового кодексу України стосовно оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу об’єктів рухомого майна, в тому числі транспортних засобів.

Починаючи з 01 січня 2013 року дохід, отриманий фізичною особою від продажу (обміну) протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля , мотоцикла або мопеда, не підлягатиме оподаткуванню. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда оподатковуватиметься за ставкою 5%.

Цим законом спрощено і здешевлено процедуру відчуження та реєстрації транспортних засобів, змінено порядок визначення вартості транспортних засобів для цілей оподаткування.

Зокрема, встановлено, що дохід від продажу та успадкування легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається виходячи з ціни, що вказана в договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової або оціночної вартості такого засобу. Тобто платнику надано право самостійно обрати один із способів визначення вартості відчужуваного майна, а саме: використати оціночну вартість, визначену згідно із законом, або середньоринкову вартість відповідного транспортного засобу.Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів встановлюється Міністерством економіки щоквартально для кожної марки та моделі з урахуванням року випуску та пробігу, й оприлюднюватиметься на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.


Воловецьке відділення Свалявської МДПІ


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка