Ольга Дуднік аспірантка, м. КиївСкачати 22.86 Kb.
Дата конвертації03.11.2016
Розмір22.86 Kb.
Ольга Дуднік

аспірантка, м. Київ
Застосування інтерактивних методів в процесі навчання осіб з вадами слуху
Підвищення якості освіти осіб з вадами слуху – одне з основних завдань будь-якої держави. У сучасних умовах висуваються значні вимоги до системи освіти на всіх рівнях, яка повинна бути спроможна не лише давати знання, а й постійно оновлювати ці знання. Нині в Україні набуває поширення досвід застосування інтерактивних методів навчання у вивченні питання одержання професії людьми з вадами слуху з подальшим їхнім працевлаштуванням. Складність професійного становлення інвалідів пов’язана з проблематичністю одержання такої професійної освіти, яка б повною мірою сприяла виявленню їх фізичних і психологічних можливостей.

Інтерактивні методи навчання, здійснюються із застосуванням навчальних комп’ютерних програм, які реалізують діяльнісний підхід до навчання. Засобами реалізації зазначеного підходу слугують комплекси програмно-апаратних засобів (комп’ютер, мультимедійний проектор та сенсорна дошка), які забезпечують можливість організації навчально-пізнавальної діяльності шляхом інтерактивного навчання. Навчальний процес відбувається за умови постійної активної взаємодії – "інтер" – взаємний, "акт" – дія, діалогу учня або студента із чим-небудь (книгою, комп’ютером) або з ким-небудь (вчителем, батьками). Педагог виступає лише в ролі організатора. Організація інтерактивного навчання передбачає використання дидактичних і рольових ігор, моделювання життєвих ситуацій, створення проблемних ситуацій, спільне розв’язання проблеми. Інтерактивне навчання – не самоціль, а засіб створення в освітньому закладі атмосфери співпраці, умов для особистісно-орієнтованого навчання.

Інтерактивне навчання ефективно сприяє формуванню в осіб з вадами слуху навичок і вмінь, виробленню цінностей, створенню атмосфери співробітництва, взаємодії, дає змогу педагогу стати справжнім лідером колективу. В процесі інтерактивного навчання учні вчаться бути демократичними, спілкуватися з іншими людьми, критично мислити, приймати продумані рішення. Процес навчання не є автоматичним вкладанням інформації.

Для ефективного застосування інтерактивного навчання, зокрема для того, щоб охопити весь необхідний матеріал і глибоко його вивчити, педагог повинен старанно планувати свою роботу. Досвід навчання осіб з вадами слуху дає підстави виокремити як досить результативні так і технологічні розв’язки інтерактивного характеру: роботи парами (один проти одного, один – удвох – усі разом; "Думати, працювати в парі" обмінятися думками); групові в складі 3-4-5 осіб, при цьому обов’язковою умовою є ротація, в групу об’єднуються особи з різними потенційними можливостями; сюжетно-рольові ігри та ділові ігри.Якщо дати визначення поняття інтерактивна технологія навчання, то — це така організація навчального процесу, за якої неможлива неучасть учня у колективному взаємодоповнюючому, заснованому на взаємодії всіх його учасників процесі навчального пізнання: або кожен учень має конкретне завдання, за яке він повинен публічно прозвітуватись, або від його діяльності залежить якість виконання поставленого перед групою та перед усім класом завдання.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка