Наука і владаСкачати 53.53 Kb.
Дата конвертації14.12.2016
Розмір53.53 Kb.

Наука і влада30 червня указом Президента України В. Ющенка Інституту винограду і вина «Магарач» Української академії аграрних наук присвоєно статус національного, враховуючи значну роль Інституту в розвитку вітчизняної сировинної бази виноробства в південних регіонах України та Закарпатті, збереженні основ класичних українських технологій виноробства, просуванні готової продукції на зовнішній ринок, наступності та примноженні традицій унікальної наукової школи, яка здобула міжнародне визнання.

Іншим указом Інституту бджільництва імені П. І. Прокоповича Української академії аграрних наук надано статус національного наукового центру з метою забезпечення розвитку агропромислового комплексу (Офіційне інтернет-представництво Президента України (http://www.president.gov.ua). – 2005. – 30.06).
***

Вице-премьер-министр по гуманитарным вопросам Н. Томенко еще раз подчеркнул позицию правительства относительно Академии наук Украины. Он сказал, что «будет реформирован институт, система финансирования которого будет происходить под научные проекты и ученых, а не под промежуточные структуры, через которые до ученых доходят копейки. Я убежден, что мы найдем систему финансирования исключительно научных разработок, а не посреднических организаций» (Главред (http://www.glavred.info). – 2005. – 29.06).
***

Комітет з питань науки й освіти вважає створення академічної оптоволоконної мережі НАН України та її з'єднання з Європейською академічною мережею пріоритетним для України і надзвичайно важливим завданням для Національної академії наук України на шляху інтеграції до Європейського наукового співтовариства.

Члени Комітету дійшли такого висновку після заслуховування інформації щодо ходу виконання робіт зі створення академічної оптоволоконної мережі НАН України швидкістю понад 1000 Мбіт/с та використання відповідних коштів Державного бюджету України на 2005 рік.

У наданій інформації відзначається, що Національною академією наук України розроблено Концепцію побудови Академічної мережі обміну даними (АМОД) Корпоративної автоматизованої інформаційної системи (КАІС) відповідно до Програми інформатизації НАН України. Документом передбачається сприяння розвитку інформаційних ресурсів НАН України, забезпечення високошвидкісного обміну даними між академічними установами України, надання можливості доступу науковців України до світових наукових мереж для участі в міжнародних проектах, висвітлення діяльності НАН України в глобальних інформаційних просторах.

Концепція складається з восьми розділів, присвячених поточному стану справ, досвіду європейських академічних мереж, типології мережі, етапам створення мережі, принципам її побудови, джерелам фінансування, експлуатації мережі.

Членів Комітету було також поінформовано про сучасний стан розвитку наукових установ в Україні та необхідність забезпечення нормальної повноцінної співпраці наукових центрів України з європейською та світовою науковою спільнотою (участь у спільних глобальних наукових програмах, що фінансуються Європейською комісією та урядами розвинутих Європейських країн вимагає забезпечення обміну даними зі швидкістю не менше, ніж 1000 Мбіт/с). Для прикладу, участь України в міжнародних проектах, що базуються на Грід-технологіях розділених обчислень та віддалених комп'ютерних ресурсах, вимагає обміну даними не менше вищевказаної швидкості. В Україні пропускна здатність каналів, які використовуються нині установами НАН України та університетами, не перевищує 2 Мбіт/с, що не відповідає вимогам сучасного інформаційного простору і не дає можливості отримувати та обробляти великі масиви інформації. Науковий потенціал і рівень досліджень установ НАН України дозволяє брати участь у важливих та глобальних проектах, але перешкодою участі в проектах є інформаційно-телекомунікаційне забезпечення.

Комітет рекомендує Міністерству фінансів України, Міністерству економіки України, Міністерству закордонних справ України, Міністерству освіти і науки України, Міністерству транспорту і зв'язку України всіляко сприяти вчасному виконанню робіт НАН України щодо побудови української науково-освітньої телекомунікаційної мережі та її підключення до Європейської академічної мережі (GEANT).

Члени Комітету також рекомендують Міністерству фінансів України, Міністерству економіки України, Міністерству науки і освіти України, Національній академії наук України при формуванні пропозицій до проекту Державного бюджету України на 2006 рік передбачити кошти на реалізацію другого етапу робіт стосовно побудови освітньо-наукової мережі (Сайт Верховної Ради України (www.rada.gov.ua). – 2005. – 4.07).
***

На виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики і підприємництва, що відбулося в Черкасах, його учасники висловилися за негайне прийняття державної програми розвитку медичної промисловості України.

Як розповів генеральний директор Черкаського науково-виробничого комплексу «Фотоприлад» А. Глущенко, підприємство, крім виробів точної механіки та оптико-електроніки спеціального призначення, розробило комплекс офтальмологічних приладів, котрі вкрай необхідні вітчизняній медицині. Це, зокрема, апарат для фотографування дна ока, пристрій для діагностування і лікування косоокості, апарат для лікування центральної дистрофії сітківки ока та інше високоточне медичне обладнання.

Схвальну характеристику роботам черкаських конструкторів та інженерів дав на засіданні доктор медичних наук, завідувач лабораторії Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. Філатова АМН України В. Коломієць. Одеські офтальмологи десятий рік співпрацюють з конструкторським бюро НВК «Фотоприлад». «Однак наших зусиль, передусім фінансових, замало, щоб запустити в серійне виробництво новітні апарати, – акцентував увагу науковець з Одеси. – Ми просимо парламентські комітети «підштовхнути» уряд нагально затвердити державну програму розвитку медичної промисловості».

Перший заступник голови профільного комітету В. Гуров, який вів засідання, зазначив, що у 1992–1996 роках уже здійснювався державний проект підтримки випуску вітчизняного медобладнання. Він мав позитивний результат. Тому нинішня відсутність подібної програми – прикрий прорахунок і уряду, і Верховної Ради, підкреслив народний депутат.

Члени парламентських комітетів ухвалили рішення звернутися до Прем'єр-міністра України Ю. Тимошенко з пропозицією про термінове затвердження Державної цільової науково-технічної програми розвитку медичної промисловості України на 2006–2010 роки. Міністерству охорони здоров'я України та Міністерству промислової політики рекомендовано розглянути необхідність створення на базі НВК «Фотоприлад» спільно з Інститутом ім. Філатова та іншими медзакладами науково-технічного центру для відпрацювання вимог до медичної апаратури (Титаренко Л. Чиновницьке око «не бачить» офтальмологічних приладів // Голос України. – 2005. – 5.07. – С. 3).

***


Новая украинская власть совместно с руководителями крупнейших компьютерных компаний Украины разрабатывает стратегию создания в стране «восточноевропейской силиконовой долины» – системы десятков компактно расположенных научно-исследовательских и производственных компаний, специализирующихся на разработке, усовершенствовании и продаже компьютерных программ и новейшего оборудования. По первоначальной задумке, «долина» должна находиться вблизи Киева, то есть недалеко и от ключевых университетов, выпускающих программистов, и от своих первых потенциальных клиентов. При этом авторов стратегии вдохновляет относительно недавний опыт Ирландии, которая, усиленно занявшись развитием информационных технологий, смогла привлечь инвестиции американских компьютерных компаний на миллиарды долларов (Киселёв С. Наши ниши // Аргументы и факты в Украине. – 2005. – № 26. – С. 7).


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка