Наказ №111 Про затвердження Методичних рекомендацій з питань безпеки автомобільних перевезеньСторінка1/7
Дата конвертації08.05.2016
Розмір0.56 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ

НАКАЗ


19.09.2003 № 111

Про затвердження Методичних рекомендацій з питань безпеки автомобільних перевезень


З метою надання методичної допомоги перевізникам, що здійснюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, з питань організації проведення роботи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху наказую:

1. Затвердити Методичні рекомендації з питань безпеки автомобільних перевезень, що додаються.

2. Керівникам обласних автотранспортних управлінь, автотранспортних управлінь в Автономній Республіці Крим та в м. Севастополі ознайомити перевізників різних форм власності, що здійснюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, з зазначеними Методичними рекомендаціями і запропонувати їм надалі проведення профілактичної роботи щодо забезпечення безпеки автомобільних перевезень організовувати відповідно до їх положень.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора Укравтотрансу В. Сінька.

 

Перший заступник директора 

І. Губа 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного департаменту автомобільного транспорту
від 19 вересня 2003 р. № 111 МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
з питань безпеки автомобільних перевезень

1. Загальні положення


Методичні рекомендації з питань безпеки автомобільних перевезень (далі — Методичні рекомендації) підготовлені з метою надання допомоги перевізникам різних форм власності, що здійснюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в організації виконання вимог чинних законодавчих та нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху та проведення профілактичної роботи з попередження аварійності.

2. Галузь використання


2.1. Методичні рекомендації можуть використовуватися суб’єктами підприємницької діяльності (юридичними та фізичними особами), які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування та з перевезення пасажирів і їх багажу на таксі, а також посадовими особами перевізників (керівників, власників підприємств, фахівців, які наказом по підприємству призначені відповідальними за організацію, проведення і контроль з питань забезпечення безпеки автомобільних перевезень та експлуатацію ДТЗ) в організації виконання вимог чинних законодавчих та нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху та проведення профілактичної роботи з попередження аварійності і порушень транспортної дисципліни.

3. Загальні обовязки перевізників при наданні послуг з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом


До загальних обов’язків відносяться:

3.1. Забезпечення своєчасного, повного, безпечного та якісного задоволення потреб населення і суспільного виробництва в перевезеннях у відповідності з вимогами чинних законодавчих і нормативних актів України та міжнародних договорів, до яких приєдналася Україна.

3.2. Розробка та впровадження заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, запобігання виникненню дорожньо-транспортних подій та порушень правил дорожнього руху, зменшення викидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, а також шуму та вібрації під час експлуатації дорожніх транспортних засобів (далі — ДТЗ).

3.3. Своєчасне та повне інформування Державного департаменту автомобільного транспорту та інших вищестоящих організацій про випадки дорожньо-транспортних подій та порушень правил дорожнього руху, що мали місце на підприємстві перевізника, у відповідності до вимог нормативних актів.

3.4. Удосконалення роботи з питань підготовки та підвищення кваліфікації водіїв ДТЗ, виконання нормативів щодо охорони здоров’я і контролю за умовами їх праці.

3.5. Організація та фінансування заходів, пов’язаних із профілактикою дорожньо-транспортного травматизму.

3.6. Здійснення заходів щодо експлуатації та утримання ДТЗ у відповідності з вимогами чинних правил, норм і стандартів.

3.7. Організація та здійснення заходів щодо медичного контролю стану здоров’я водіїв.

3.8. Перевізник зобов’язаний запроваджувати заходи, спрямовані на зниження напруженості праці і втомлюваності водіїв, організовувати харчування водіїв у робочий час, забезпечувати водіїв санітарно-побутовими приміщеннями і обладнанням, а також приміщеннями для здійснення лікувально-профілактичних заходів у відповідності з Положенням про робочий час і час відпочинку водіїв.

3.9. Особи, діяльність яких пов’язана з утриманням та експлуатацією рухомого складу, у своїй практичній діяльності повинні керуватись Законами України: «Про дорожній рух», «Про автомобільний транспорт», «Про страхування», «Про перевезення небезпечних вантажів», Правилами охорони праці на автотранспорті, Правилами дорожнього руху, Правилами пожежної безпеки для підприємств і організацій автомобільного транспорту України та іншими чинними нормативно-правовими актами України.


4. Вимоги до водіїв дорожніх транспортних засобів


4.1. До керування транспортними засобами допускаються громадяни України, котрі за станом здоров’я та віком медичною комісією Міністерства охорони здоров’я признані придатними до керування ДТЗ і мають посвідчення водія відповідної категорії і талон до нього.

Порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами визначений Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.93 № 340.

4.2. Право на керування ДТЗ категорії A мають водії, яким виповнилось 16 років, категорій B і C — 18, категорії D — 19 років.

4.3. Водіям ДТЗ з відкритими категоріями B, C і D дозволяється керувати цими засобами також з причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів.

Право на керування ДТЗ категорій B, C і D з причепами, у яких повна маса більша 750 кг, а також зчепленими автобусами надається водіям, у посвідченнях яких є відмітка категорії E.

4.4. Право за керування ДТЗ категорії E надається водіям категорій B, C, D, які мають безперервний стаж роботи один рік на відповідних ДТЗ, пройшли підвищення кваліфікації за встановленими програмами і склали в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції МВС практичний екзамен з навичок керування складом ДТЗ.

Особи, які мають посвідчення водія з відкритою категорією D і пройшли підвищення кваліфікації на одержання права керування ДТЗ категорії E, складають практичний екзамен на право керування зчепленим автобусом.

Право на керування ДТЗ категорії D надається водіям, які мають посвідчення категорій B, B — C або C і безперервний стаж роботи один рік на відповідному ДТЗ та пройшли підвищення кваліфікації за встановленими програмами, склали теоретичний і практичний екзамени на право керування автомобілями категорії D.

До безперервного річного стажу водія включається як робота протягом останнього року на відповідному ДТЗ так і керування особистим ДТЗ.

Екзамен з навичок керування ДТЗ приймається на автобусах і составах ДТЗ реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції, навчальних закладів або підприємств та організацій.

4.5. Право на керування ДТЗ, що обладнані спеціальними звуковими і світловими системами або призначені для перевезення небезпечних вантажів, а також автобусами міських маршрутів, мають водії, які останні три роки безперервно працюють водіями відповідної категорії ДТЗ.

4.6. До керування ДТЗ, що виконують міжнародні перевезення вантажів і пасажирів, допускаються водії віком не молодші 21 року, які останні три роки працюють водіями відповідних ДТЗ.


  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка