Модуль Загальна семіотика захворювань органів травленняСторінка1/5
Дата конвертації11.05.2016
Розмір0.5 Mb.
  1   2   3   4   5

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

3

Модуль 2.Загальна семіотика захворювань органів травлення (ситуац.задачі)

Опис:

2 курс, здоров'я людини

Перелік питань:

1.

Хвора 47 років після неодноразових харчових отруєнь відмічає нерегулярну появу незначного болю в надчеревній ділянці, здуття живота, відрижку повітрям. Хворіє 4 роки. Об'єктивно: незначна блідість шкіри і слизових, розлита болючість в епігастрії. В шлунковому вмісті (пентагастри-новий тест) вільна НСІ 8-16 од, загальна кислотність 12-26 од, годинна напруга секреції 40 мл, дебіт-година вільної НСІ 2,3 мекв/л. Рентгенологічно: гастроптоз, згладженість складок слизової, в'яла перистальтика, евакуація пригнічена, воротар зіяє. Ваш попередній діагноз:


A.

Виразкова хвороба


B. *

Хронічний гастрит з помірною секреторноюнедостатністю


C.

Рак шлунка


D.

Хронічний холецистит


E.

Хронічний панкреатит


2.

Хворий 46 рокiв, поступив у хірургічне вiддiлення зi скаргами на болi в епiгастральнiй дiлянцi одразу після прийому їжi. При рентгенологiчному обстеженнi шлунок натщесерце мiстить секреторну рiдину, кiлькiсть якої в процесi обстеження збiльшувалась; в середнiй третинi тiла по малiй кривизнi визначається “нiша” розмiрами 0,4х0,6 см, оточена запальним валом, біль при пальпацiї черевної стінки в проекції “ніші”. Складки слизової потовщенi, звивистi. Перистальтика прискорена, евакуація вмісту шлунка не зміненЯкий найбільш імовірний діагноз?


A. *

Виразкова хвороба шлунка


B.

Рак тiла шлунка


C.

Дивертикул шлунка


D.

Хронiчний ерозивний гастрит


E.

Компенсований стеноз воротаря


3.

Хворий З., 35 років, скаржиться на давлячий біль в епігастрії через 1 годину після прийому їжі, печію, кислу відрижку. Хворіє протягом 2 рокіПри пальпації живота відмічена помірна болісність у пілородуоденальній зоні. При фіброгастродуоденоскопії виявлений антральний гастрит. Яке дослідження уточнить природу захворювання?


A. *

Виявлення хелікобактерної інфекції в слизовій шлунку


B.

Виявлення аутоантитіл до парієтальної клітини


C.

Визначення рівня гастрину крові


D.

Дослідження шлункової секреції


E.

Дослідження моторної функції шлунку


4.

ХП., 37 р. Скарги на відчуття важкості, розпирання, ниючий біль в епігастрії після вживання їжі, відрижку повітрям, відсутність апетиту, схильність до проносів, загальну слабість. Об-но: живіт м’який, болючий в епігастрії. Кал рідкий, без домішок. ЕФГДС: слизова оболонка шлунка бліда, з ділянками гіперемії, стоншенМорфологічно: лімфоцитарна інфільтрація з формуванням фолікулів, атрофія слизової оболонки дна шлункНайбільш ймовірний діагноз?


A. *

Хронічний гастрит типу А


B.

Хронічний гастрит типу В


C.

Хронічний гастрит типу С


D.

Рак шлунка


E.

Хронічний панкреатит

5.

Хворий 43 років скаржиться на відчуття важкості в надчеревній ділянці, здуття живота після прийому їжі, відрижку повітрям, схуднення. В анамнезі - порушення режиму харчування, нервове перенапруження. Об-но: помірна болючість в надчеревній ділянці при пальпації. Печінка не збільшенДослідження шлункового вмісту: вільна хлористоводнева кислота - 0. Які з наведених досліджень Ви вважаєте найбільш інформативними для встановлення діагнозу ?


A.

Рентгенографія ШКТ


B.

інтрагастральна рН-метрія


C.

Гастродуоденофіброскопія


D.

Біопсія слизової оболонки шлунка з гістологічним дослідженням біоптата


E. *

Все перераховане


6.

Хворий 37 років скаржиться на постійний біль в надчеревній ділянці, переважно справа з ірадіацією в спину, нудоту, блювання. Хворіє на виразкову хворобу протягом 15 років, лікувався нерегулярно. Об-но:шкіра бліда, волога; язик обкладений, вологий; живіт напружений, болючий при пальпації в пілородуоденальній зоні; позитивні симптоми Менделя, ОбразцовВ ан.крові: нейтрофільний лейкоцитоз (11,0хЮл9/л), ШОЕ- 28 мм/год. Підвищений вміст пепсиногену в крові. Рентгенологічно: в цибулині дванадцятипалої кишки занурена трьохшарова ніша 0,8 х 1,2 см із запальним валом глибиною до 7 мм. Реакція Грегерсена негативнЯке ускладнення має місце в даному випадку ?


A.

Малігнізація


B.

Кровотеча


C.

Перфорація


D. *

Пенетрація


E.

Перидуоденіт


7.

Хворий 52 років скаржиться на сильні болі в животі, що мають опоясничний характер у верхній частині, постійну нудоту, блювоту, що не приносить полегшення. Захворіла раптово після перевантаження жирною їжею. Встановлено попередній діагноз гострого панкреатиту. Які методи є провїдними для підтвердження діагнозу?


A. *

Діастаза крові і сечі


B.

Загальний аналіз крові, сечі


C.

Білірубін крові


D.

Холестерин крові


E.

Оглядова ренгенографїя живота


8.

У хворого через 4 години після прийому жирної їжи і алкоголю з`явився інтенсивний біль у верхній частині живота з іррадіацією в ділянку попереку та ліву лопатку, нудота, неоднократне блювання. При пальпації живота виявляється болісність у зоні Губергриця-Скульского. Яке дослідження крові необхідно провести в першу чергу для уточнення діагнозу?


A. *

Амілаза крові


B.

Коагулограма


C.

Тироксин крові


D.

17-кетостероїди


E.

Креатинін крові


9.

У хворого 36 років після прийому жирної їжі появилась біль в надчереві оперізувального характеру, блювання. Об’єктивно: напруженність м’язів черевної стінки в епі- і мезогастрії, лейкоцитоз, АСТ-1.0 моль/л, АЛТ-1.3 ммоль/л, діастаза 1986 ОД. Ваш діагноз?


A. *

Гострий панкреатит


B.

Харчове отруєння


C.

Виразкова хвороба шлунку в стадії загострення


D.

Гострий інфаркт міокарда


E.

Гострий холецистит

10.

У хворого на хронічний холецистит з'явився ниючий постійний біль, що посилюється при рухах. Яке ускладнення наймовірніше виникло у хворого ?


A.

Астено-невротичний синдром


B. *

Перихолецистит


C.

Холангіт


D.

Дискінезії жовчних шляхів


E.

Хронічний гепатит


11.

Хвора 35 років скаржиться на ниючий біль в правому підребер'ї протягом трьох місяців, свербіння шкіри, підвищення температури до 39 С надвечір, пропасницю, загальну слабість. Півроку тому перенесла холецистектомію з приводу жовчнокам'яної хвороби.Об-но : шкіра, склери жовтушні. Печінка збільшена на 3 см, ущільнена, болючСелезінка не пальпується. З боку інших систем і органів патологічних змін не виявлено. Про яке захворювання можна думати ?


A.

Цироз печінки (біліарний)


B. *

Хронічний холангіт на фоні рубцевої стриктурижовчних шляхів


C.

Рак печінки


D.

Хвороба Жильбера


E.

Підпечінковий абсцес


12.

Хворий 27 років звернувся до дільничного лікаря зі скаргами на загальну слабість, швидку втомлюваність, частий головний біль.підвищення температури тіла ввечері до 37,5 С, біль і розпирання в правому підребер'ї, нудоту вранці і після вживання їжі. Хворіє протягом року.Об-но: відживлення задовільне; язик обкладений білим нашаруванням; живіт м'який; печінка на 1,5 см нижче від реберної дуги, чутлива при пальпації; позитивний симптом ОртнерАн.крові:ер - 4,6хЮл12/л, лейк-9,2х10л9/л,е-2%, п-6%, с-64%, л-22%,м-6%,ШОЕ-24 мм/год. Активність АлАТ, АсАТ майже не підвищенЯкий найбільш ймовірний діагноз ?


A.

Хронічний холецистит


B.

Хронічний гепатит


C. *

Хронічний холангіт


D.

Хронічний панкреатит


E.

Біліарний цироз печінки


13.

Хвора Р., скаржиться на приступоподібні болі в правому підребір”ї з іррадіацією в праве плече, які виникають після вживання, смаженої їжі. Періодично відмічає підвищення температури тіла до субфебрильних цифр. Хворіє біля 5 рокіЯкі обстеження необхідно провести хворій в першу чергу?


A. *

УЗД органів черевної порожнини


B.

Холецистографію


C.

Дуоденальне зондування


D.

Оглядову рентгенограму


E.

Дослідження шлункового вмісту


14.

Хворому на хронічний холецистит проведено багатомоментне дуоденальне зондування. Які зміни Ви очікуєте під час загострення хвороби?


A. *

Збільшення лейкоцитів у порції «В»


B.

Збільшення лейкоцитів у порції «А»


C.

Збільшення лейкоцитів у порції «С»


D.

Скорочення фази замкнутого сфінктера Одді (ІІ фази)


E.

Збільшення тривалості ІV фази

15.

Хвора 40 рокіВпродовж 20 років спостерігає періодичні (до 2-3 разів на рік) болі в правому підребер’ї. Напередодні ввечері хвора відчула сильний біль в правому підребер’ї з іррадіацією в лопатку. Двічі була блювота жовчю. Температура тіла підвищилась до 37,8(С, склери субіктеричні, печінка не виступає з-під реберної дуги, позитивні симптоми Мерфі, Георгієвського-Мюссі, Кера, болючість в точці БоасЯкий з діагнозів найбільш ймовірний?


A. *

Загострення хронічного холециститу


B.

Вірусний гепатит А


C.

Дискінезія жовчовивідних щляхів


D.

Цироз печінки


E.

Гострий панкреатит


16.

Які зміни в загальному аналізі крові є найбільш характерними для гострого холангіту?


A. *

Гіперлейкоцитоззізсувомлейкоцитарноїформуливліво


B.

Тромбоцитопенія


C.

Анеміягіперхромна


D.

Еозинофілія


E.

Анемія гіпохромна


17.

Чоловік 65 років скаржиться на періодичній переймоподібний біль пекучого характеру у правому підребер'ї з іррадіацією в праве плече; нудоту, блювоту, гіркоту в роті. Хворіє 5 рокіВідмічає погіршення стану після прийому жирної їжі. Об'єктивно: температура-38.2°C; ЧДР - 20/'; пульс - 96 уд./' ; АТ – 115/60 мм.рт.ст. Шкіра бліда, жовтушнЯзик обкладений білим нальотом. Живіт при пальпації болісний у правїй епїгастральнїй ділянці. Позитивний симптом ОртнерПечінка біля краю реберної дуги. В крові: лейкоцити – Г/л (12х109), ШОЕ - 32 мм/год. Який додатковий метод дослідження варто призначити в першу чергу для постановки діагнозу?


A. *

УЗД жовчного міхура


B.

Комп'ютерну томографію


C.

Фіброгастродуоденоскопію


D.

Дуоденальне зондування


E.

Оглядову рентгенографію органів черевної порожнини


18.

Жінка 38 років скаржиться на почуття важкості, постійний ниючий біль у правому подребір'ї, вранці - відчуття гіркоти в роті, нудоту. Хворіє 8 років, погіршення стану зв'язує з прийомом жирної їжі. Об(ективно: температура-37.0°C; ЧДР – 16 у хв.'; пульс - 80 уд./'хв.; АТ - 115/60 мм.рт.ст. Шкіра звичайного кольору, язик обкладений білим нальотом. Живіт при пальпації м?який, помірно болісний у правій епігастральній області. Печінка біля краю реберної дуги. Симптом Ортнера позитивний праворуч. Стул 1 раз у 3 дні, звичайного кольору. В крові: Л-9,4х109/л, ШОЕ – 18 мм/год. Який попередній діагноз найбільш імовірний?


A. *

Хронічний холецистит


B.

Хронічний пакреатит


C.

Гострий холецистит


D.

Гострий панкреатит


E.

Жовчно-кам?яна хвороба


19.

Хворий 46 років скаржиться на свербіння шкіри. Об’єктивно: склери і шкіра жовтушні. На шкірі грудей та спини ксантоми. Живіт здутий. Печінка +2 см. В крові загальний білірубін 55 мкмоль/л. Який метод дослідження найдоцільніше використати для уточнення діагнозу?


A. *

Дуоденальне зондування


B.

Оральну холецистографію


C.

Оглядову рентгенографію органів черевної порожнини


D.

Холеграфію


E.

Ретроградну холангіопанкреатографію
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка