Миколаївський національний аграрний університет бібліотека безпека життєдіяльностіСкачати 129.83 Kb.
Дата конвертації11.05.2016
Розмір129.83 Kb.
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА

ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ


МИКОЛАЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БІБЛІОТЕКА

Безпека життєдіяльності

(тематичний список літератури)


Січкар В. С. Тварини в місті - проблема безпеки життєдіяльності [Текст] / В. С. Січ-кар // Безпека життєдіяльності. – 2005. – № 4. – С. 66-67.


Навколишнє середовище забруднене личинками гельмінтів ( глистів ) та безпритульними собаками і котами.

Осипенко С. І. Управління заходами цивільного захисту як основна складова змісту освіти з напряму БЖДЛ для підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" [Текст] / С. І. Осипенко, С. Є. Селіванов // Безпека життєдіяльності. – 2005. – № 5. – С. 5-7.

Гавриленко О. Ф. Особливості впровадження положень Болонської декларації у вищих навчальних закладах гуманітарного профілю [Текст] / О. Ф. Гавриленко // Безпека життєдіяльності. – 2005. – № 5. – С. 8-12.

Стеблюк М. І. Основа безпеки життєдіяльності - стійкість роботи об'єктів сільського господарства в надзвичайних ситуаціях [Текст] / М. І. Стеблюк // Безпека життєдіяльності. – 2005. – № 5. – С. 12-17.

Степаненко В. Л. Державний реєстр потенційно небезпечних об'єктів України. Стан, проблеми і перспективи [Текст] / В. Л. Степаненко // Безпека життєдіяльності. – 2005. – № 5. – С. 20-22.

Базилевич Л. М. Про депресію [Текст] / Л. М. Базилевич, В. Б. Різа // Інформ. бюлетень з охорони праці. – 2005. – № 3. – С. 57-58.

Березуцький В. В. Безпека життєдіяльності людини, практика її забезпечення [Текст] / В. В. Березуцький // Безпека життєдіяльності. – 2005. – № 12. – С. 26-29.

Кондрашова Л. Формуючий потенціал навчання в сучасній вищій педагогічній школі [Текст] / Л. Кондрашова // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 1. – С. 22-29.


Учитель зі старими ідеалами не може ефективно вирішувати завдання, що ставляться перед сучасною школою. Розв'язання проблеми подолання руйнівних тенденцій у сфері духовності суспільства потребує реформування процесу підготовки педагогічних кадрів

Степаненко В. І. Доповідна записка про стан побутового травматизму серед вихованців, учнів, студентів та заходи щодо його профілактики [Текст] / В. І. Степаненко // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 2. – С. 6-8.


Про забезпечення умов реалізації конституційного права кожного громадянина на охорону життя та здоров'я, підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення, особливо дітей, як передумови сталого соціально-економічного розвитку країни.

Болюбах В. В. Соціальний захист працівників на підприємствах [Текст] / В. В. Болю-бах // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 3. – С. 154-157.


У статті розглядаються проблеми удосконалення та розвитку соціального захисту працівників на підприємствах, від рішення яких залежить стабілізація економіки країни в цілому.

Шиян В. Д. Міжпредметні зв'язки, особливості методики та дидактики викладання дисциплін про ризик та небезпеки в ОВС [Текст] / В. Д. Шиян // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 3. – С. 35-41.


Розглядаються проблеми та особливості викладання курсу "Особиста безпека", "Ризик у правоохоронній діяльності ", "Охорона праця", "Безпека життєдіяльності" та "Цивільний захист", "Мобілізаційна підготовка та мобілізація" у вищих навчальних закладах освіти міліцейського профілю.

Романчук А. О. Загальне керування безпекою на підприємстві [Текст] / А. О. Роман-чук // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 4. – С. 12-14.


Факти аварійних подій, нещасних випадків, які нерідко мають летальні наслідки, свідчать, що суспільство на даному етапі зіткнулося з новою категорією завдань, вирішення яких виходить за межі окремої науки або галузі знань. отже, потрібно комплексне розв'язання окремих проблем.

Дикань С. А. Зсуви грунту як надзвичайна ситуація: особливості прогнозування і попередження [Текст] / С. А. Дикань, О. В. Борт // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 4. – С. 34-37.


Серед надзвичайних ситуацій природного характеру останнім часом набувають поширення зсуви грунту. Нині існують достатньо ефективні методики оцінки стійкості зсувонебезпечних ділянок, які разом із сучасною системою моніторингу дозволяють контролювати процес і вчасно запроваджувати науково-обгрунтовані заходи щодо попередження надзвичайної ситуації.

Гвозденко Л. А. Чи слід боятися комп'ютера? [Текст] / Л. А. Гвозденко, О. В. Артамо-нова, І. М. Чередніченко // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 4. – С. 40-42.


Без штучного інтелекту сучасний світ уявити неможливо. Чи існує реальна загроза здоров'ю користувача персонального комп'ютера (ПК), і які складові електромагнітного випромінювання дійсно небезпечні?

Кондратюк В. М. Досвід ліквідації аварії на ЧАЕС - у життєву практику [Текст] / В. М. Кондратюк // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 4. – С. 45-46.


В нашій державі, яка найбільше постраждала від Чорнобильської катастрофи, майже не вивчається досвід її ліквідації. Досвід, який дістався втратами життів і здоров'я багатьох людей, величезними збитками. І немає жодних гарантій, що він нам не знадобиться у майбутньому.

Бахішев Г. Н. Проблеми енергоінформаційної безпеки країни та її забезпечення на основі нових наукових принципів [Текст] / Г. Н. Бахішев, І. І. Орлов // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 5. – С. 17-22.


В статті запропонована схема варіантів психофізичних впливів на антропогенне поле і технічні пристрої.

Сурмай А. М. Актуальні питання викладання БЖД у вищих навчальних закладах [Текст] / А. М. Сурмай // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 5. – С. 44-45.


Незважаючи на те, що дисципліна БЖД ще формується в Україні, головне завдання полягає у тому, щоб зробити її по-справжньому дієвою на практиці.

Заплатинський В. М. Безпека та небезпека у стародавніх віруваннях [Текст] / В. М. За-платинський // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 5. – С. 41-44.


Про розвиток питань безпеки у стародавні часи.

Кацман М. Д. Вихідні дані для розрахунку пожежної обстановки у будівлях залізничного транспорту [Текст] / М. Д. Кацман, В. П. Лапін, Г. Б. Кононов // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 5. – С. 15-16.


Для сталого розвитку транспортного комплексу необхідно нормативне поєднання технічного вдосконалення рухомих складів та інфраструктури залізниць із розвиненою системою гармонійного реагування на транспортні події, які можуть статися під час перевезення небезпечних вантажів.

Применко В. І. Особливості виконання цивільною авіацією рятувальних та інших робіт в осередках ураження [Текст] / В. І. Применко // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 6. – С. 20-22.


Про використання літаків і вертольотів цивільної авіації в зонах радіоактивного забруднення та районах землетрусів.

Каньшин В. Б. Про метрологічне забезпечення робіт у сфері безпеки життєдіяльності [Текст] / В. Б. Каньшин // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 6. – С. 23-24.


Про існуючу в Україні систему державного надзору за проведенням робіт у сфері безпеки життєдіяльності.

Шиян В. Д. Наукові основи викладання курсу "Безпека життєдіяльності" у вищих навчальних закладах [Текст] / В. Д. Шиян, В. Ю. Чернишов, О. М. Хлонь // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 8. – С. 31-33. – Продовж. Почат. № 7. - 2006.


У статті визначено теоретичні та методичні основи викладання курсу "БЖД" та, у результаті проведених досліджень розроблено наукові основи дисципліни.

Ільєнко А. Г. Нові підходи покращання стану безпеки життєдіяльності [Текст] / А. Г. Ільєнко // Інформаційний бюлетень з охорони праці. – 2006. – № 3. – С. 20-26.

Ільєнко А. Г. Нові підходи до визначення напрямів покращання стану безпеки життєдіяльності в Україні [Текст] / А. Г. Ільєнко // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 9. – С. 32-34.
Про необхідність впровадження освітньо-профілактичної роботи серед населення, яка повинна базуватись на принципах послідовності та безперервності навчання та проводитись із метою прищеплення громадянам навичок обережності та безпечної поведінки.

Житар Б. О. Безпека життєдіяльності людини та біоритми [Текст] / Б. О. Житар, М. В. Володарець // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 9. – С. 35-36.


Про можливість управління біоритмами людини при складанні раціонального режиму праці та відпочинку.

Берлач А. Управління у сфері запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в Україні [Текст] : правові та організаційні засади / А. Берлач // Право України. – 2006. – № 8. – С.16-20.


Автор статті розглядає програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

Загальнодержавна програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2006-2011 рр. [Текст] // Безпека життєдіяльності : Науково-популярний журнал. – 2006. – № 10. – С. 2-6.


Метою Програми є розроблення та забезпечення впровадження в практику новітніх безпечних технологій і досягнень науки і техніки у сфері охорони та гігієни праці, перегляд і адаптація законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки до законодавства ЄС для зниження рівня виробничого травматизму і професійної захворюваності, збереження трудового потенціалу України та створення правових засад для вступу України до ЄС.

Суслов Г. Державний комітет з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду сьогодні [Текст] / Г. Суслов // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 10. – С. 12-14.


Про діяльність Держпромгірнагляду у 2006 р. з питань охорони праці та запобігання виробничому травматизму.

Кацман М. Д. Методика розрахунку параметрів небезпечних факторів аварій [Текст] / М. Д. Кацман // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 10. – С. 17-20.


У статті наводяться розрахунки розмірів вибухонебезпечних зон і надлишкового тиску вибуху паливно-провітряної суміші при аваріях із ЗВГ.

Особливості функціонування системи захисту населення від надзвичайних ситуацій у 2005 році [Текст] // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 11. – С. 2-6.


Про результати Комітетських слуханій у Верховній Раді України, які відбулися 10.10.2006 р. Наведені витяги з Національної доповіді про стан техногенної та природної безпеки в Україні в 2005 році.

Бегун В.В., Тищенко В.О.. Декларування безпеки - важливий процес державного регулювання [Текст] / Бегун В.В., Тищенко В.О. // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 12. – С. 21-22.


Про необхідність розробки декларації безпеки на об'єктах підвищеної небезпеки.

Сафонов В.В. Проблеми зниження шуму на об'єктах і територіях, прилеглих до будівель, що реконструюють, і споруд [Текст] / В. В. Сафонов, Ю. В. Богданов, В. Е. Абракитов та ін. // Безпека життєдіяльності. – 2006. – № 12. – С. 23-25.


В статті досліджено шкідливий вплив шуму на людину в будівництві та визначені пристосування для зменшення шуму на територіях, прилеглих до об'єктів будівництва, реконструкції та ремонту будівель і споруд.

Палагута В. М. Програмна реалізація методу дерева відмов [Текст] / В. М. Палагута // Безпека життєдіяльності. – 2007. – № 1. – С. 27-28.


Метою статті є обгрунтування шляхів профілактики наркоманії як головної рушійної сили ВІЛ/СНІДу.

Стоянов В. У. Проблеми підготовки студентів з питань цивільного захисту населення і територій [Текст] / В. У. Стоянов, С. В. Чоботар, М. В. Бакуліна // Безпека життєдіяльності : Науково-популярний журнал. – 2007. – № 1. – С. 36-39.


В статті розглядається проблема підготовки студентів з питань цивільного захисту населення і територій у ВНЗ України.

Халмурадов Б. Д. Безпека життєдіяльності - галузь науки [Текст] / Б. Д. Халмурадов // Безпека життєдіяльності. – 2007. – № 5. – С.10.


Бегун В. В. Безпека життєдіяльності - освіта та наука [Текст] / В. В. Бегун // Безпека життєдіяльності. – 2007. – № 5. – С.13-14.
Пропонується вивчення змісту наведених питань у ВНЗ в інтегральному курсі.

Дубінін В. А. Актуальні питання теоретичних основ безпеки життєдіяльності [Текст] / В. А. Дубінін // Безпека життєдіяльності. – 2007. – № 5. – С.21-22.


Протидією до глобальних катастроф можуть бути тільки глибокі, всебічні знання.

Биков В. І. Удосконалення процесу викладання дисципліни "Безпека життєдіяльності" у вищих закладах освіти [Текст] / В. І. Биков, О. С. Кожем'якін // Безпека життєдіяльності. – 2007. – № 5. – С.38-39.


Запропоновано варіант структури програми як нормативної дисципліни "Безпека життєдіяльності".

Методичні вказівки до практичного заняття з дисципліни "Безпека життєдіяльності людини " на тему "Біоритми та їх роль у життєдіяльності людини" [Текст] / Н. А. Касьянов, І. Н. Арнаут, В. І. Сало [та ін.] // Безпека життєдіяльності. – 2007. – № 6. – С.34-35.


Проблеми викладання БЖД.

Васильєва Р. Ю. Система підготовки вчителя з "Основ безпеки життя та діяльності" в умовах навчання у ВНЗ [Текст] / Р. Ю. Васильєва // Безпека життєдіяльності. – 2007. – № 6. – С.38-39.


Мета статті - теоретичне обгрунтування та експериментальне дослідження системи підготовки майбутнього вчителя до застосування сучасних технологій навчання учнів моделям безпеки.

Яковець Н. Методичні рекомендації щодо заходів: "Скажемо наркотикам "Ні!" [Текст] / Н. Яковець // Безпека життєдіяльності. – 2007. – № 6. – С.46-48.


Метою даної методичної розробки є попередження читачів про небезпеку вживання наркотиків, пропаганда здорового способу життя.

Кондрацька Г. Д. Особливості підготовки студентів до викладання безпеки життєдіяльності [Текст] / Г. Д. Кондрацька // Безпека життєдіяльності. – 2007. – № 7. – С.42-43.


В основу всієї освітянської роботи має бути закладено прищеплення студентам умінь і навичок щодо збереження свого здоров'я та здоров'я оточуючих.

Захматов В. Д. Методи імпульсної техніки багатоцільового захисту при гасінні пожеж і ліквідації наслідків аварій та катастроф [Текст] / В. Д. Захматов // Безпека життєдіяльності. – 2007. – №7. – С. 21-25. – Закінч. Почат. № 6. - 2007.

Рогаль П. До теорії прогнозування наслідків аварій: "зони планування" та "зони реагування" [Текст] / П. Рогаль, В. Кондратюк // Безпека життєдіяльності : Всеукраїнський науково-популярний щомісячний журнал. – 2008. – № 1-2. – С. 28-30.
У статті розглядається прогнозування як одне із основних завдань цивільного захисту.

Стеблюк М. І. Стійкість роботи електропостачання, зв'язку та комп'ютерних схем [Текст] / М. І. Стеблюк // Безпека життєдіяльності. – 2008. – № 1. – С. 15-18.

Жукова Л. Відомості про стан травматизму невиробничого характеру зі смертельними наслідками за 2007 р. порівняно з 2006 р. [Текст] / Л. Жукова // Охорона праці. – 2008. – № 4. – С.47.

Нещасний випадок не випадковий [Текст] // Інформаційний бюлетень з охорони праці. – 2008. – № 1. – С.57-62.

Нападовська, Л. В. Стан безпеки життєдіяльності в Україні та визначення прийнятного рівня ризику [Текст] / Л. В. Нападовська // Безпека життєдіяльності. – 2008. – № 5-6. – С.14-15. Продовження. Початок у № 3-4 за 2008 рік.

Коновалов О. А. Про наукові основи безпечної життєдіяльності [Текст] / О. А. Коно-валов // Безпека життєдіяльності. – 2008. – № 5-6. – С.47-48.


Власкін С. Небезпека електромагнітних випромінювань [Текст] / С. Власкін // Охорона праці. – 2009. – № 3. – С. 37-38.

Мурашко М. Мобільні телефони і біологічна небезпека [Текст] / М. Мурашко, Т. На-ритник // Охорона праці. – 2010. – № 4. – С. 46-49.

Левченко О. Г. Біологічна дія електромагнітних полів на організм людини [Текст] / О. Г. Левченко, О. М. Тимошенко // Інформаційний бюлетень з охорони праці. – 2011. – № 1. – С. 24-30.

Чадов Е. А. Безпека життєдіяльності в побуті людини [Текст] / Е. А. Чадов // Безпека життєдіяльності. – 2011. – № 4. – С. 6-7.

Смирнов В. Катастрофа століття у світлі безпеки життєдіяльності [Текст] / В. Смир-нов // Безпека життєдіяльності. – 2011. – № 4. – С. 37-40.

Доманський В. А. Питання щодо методології формування законодавства у сфері цивільного захисту України [Текст] / В. А. Доманський // Безпека життєдіяльності. – 2011. – № 6. – С. 33-37.

Типова навчальна програма нормативної дисципліни "Безпека життєдіяльності" для вищих навчальних закладів для всіх спеціальностей за освітньо-кваліфікаційними рівнями "молодший спеціаліст", "бакалавр" [Текст] : затв. Міносвіти від 31.03.2011 // Безпека життєдіяльності. – 2011. – № 10. – С. 3-6. – Закінч. Початок № 9. - 2011.

Бєгун В. В. Моделювання чинника стресу [Текст] / В. В. Бєгун // Безпека життєдіяльності. – 2011. – № 11. – С. 36-40.

Федор О. Т. Психічні проблеми в критичних ситуаціях [Текст] / О. Т. Федор // Безпека життєдіяльності. – 2011. – № 12. – С. 7-9.

Погосян Т. В. Пошуково-дослідницька робота студентів - засіб самостійного набуття знань [Текст] / Т. В. Погосян // Безпека життєдіяльності. – 2011. – № 12. – С. 29-30.

Зербіно Д. Д. Екологічні парадокси України: пресинг ксенобіотиків і серцево-судинна захворюваність та смертність (нова теорія) [Текст] / Д. Д. Зербіно // Екологічний вісник. – 2011. – № 6. – С. 4-5.
На основі багатогранних досліджень розроблено "Системну екологічну теорію етіології і розвитку найпоширеніших захворювань судинної системи людини".

Науковий підхід до вироблення єдиних стандартів безпеки [Текст] // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 1. – С. 23-24.

Гатауллін Р. Г. Як уникнути негативного впливу шуму на здоров'я людини [Текст] / Р. Г. Гатауллін // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 2. – С. 8-13.

Ярема Р. Я. Цивільний захист у надзвичайних ситуаціях [Текст] / Р. Я. Ярема // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 3. – С. 31-35.

Єрофеєв В. Засоби індивідуального захисту органів дихання: класифікація та особливості конструкції [Текст] / В. Єрофеєв // Довідник спеціаліста з охорони праці. – 2012. – № 5. – С. 38-43.

Коваль В. Мобільний друг і помічник та його вплив на організм людини [Текст] / В. Коваль // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 5. – С. 5-6.

Авраменко Н. Л. Роль студентських науково-практичних конференцій у формуванні знань з безпеки життєдіяльності, цивільного захисту та охорони праці [Текст] / Н. Л. Авраменко, Н. Г. Лутак // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 5. – С. 12-14.

Лутак Н. Г. Консультаційні пункти - осередок пропаганди знань з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності [Текст] / Н. Г. Лутак // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 5. – С. 39-40.

Александрова Т. Ф. Методична розробка для проведення тренінгу "Надання само- та взаємодопомоги: екстренна реанімаційна та перша медична допомога" [Текст] / Т. Ф. Александрова, В. Р. Ганжа // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 6. – С. 6-10.

Шулешко Є. П. Класифікація, облік та реєстрація надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру [Текст] / Є. П. Шулешко, С. М. Рачков // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 6. – С. 34-40.

Петренко О. Чи застаріли заходи безпеки у повсякденні? [Текст] / О. Петренко // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 8. – С. 26-27.

Бакалюк О. Й. Безпека людини у третьому тисячолітті: біотероризм [Текст] / О. Й. Ба-калюк // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 8. – С. 30-34.

Фомін Г. В. Пріоритетний напрям протидії надзвичайним ситуаціям - запобігання їх виникненню [Текст] / Г. В. Фомін, І. М. Панащук, В. В. Пиляк // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 9. – С. 35-36.

Примірна інструкція з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час роботи на ПЕОМ [Текст] // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 11. – С. 9-10.

Вовченко Н. Що необхідно знати про алергію на холод [Текст] / Н. Вовченко // Без-пека життєдіяльності. – 2012. – № 12. – С. 3-5.

Примірна інструкція з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час протирання вікон, стін та проведення пилососних робіт [Текст] // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 12. – С. 6-7.

Шпонтак І. М. Заходи безпеки на воді в зимовий період [Текст] / І. М. Шпонтак // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 12. – С. 33-34.

Степневська Я. В. Роль екобіотехнології в системі управління безпекою життєдіяльності [Текст] / Я. В. Степневська, М. М. Плис, В. Т. Сметанін // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 12. – С. 38-40.

Сопронюк М. Т. Людина у світі побутової хімії і полімерних препаратів [Текст] / М. Т. Сопронюк // Безпека життєдіяльності. – 2013. – № 1. – С. 10-11.

Чиняєва Т. С. Правові та психолого-педагогічні аспекти забезпечення виживання і захисту дітей в надзвичайних ситуаціях [Текст] / Т. С. Чиняєва, Н. О. Растєряєва, Н. М. Кондра-тюк // Безпека життєдіяльності. – 2013. – № 5. – С. 9-12.

Лутак Н. Г. Студентській молоді - міцні знання з безпеки життєдіяльності [Текст] / Н. Г. Лутак // Безпека життєдіяльності. – 2013. – № 5. – С. 16-18.

Білих Н. С. Ртуть. Засоби демеркуризації [Текст] / Н. С. Білих // Безпека життєдіяльності. – 2013. – № 7. – С. 38-40.Кучарська Л. В. Небезпека у лісі [Текст] / Л. В. Кучарська // Безпека життєдіяльності. – 2013. – № 9. – С. 3-5.

Корсак, К. В. Ноотехнології і нооенергетика у гарантуванні безпеки всього людства у ХХІ столітті [Текст] / К. В. Корсак, Ю. К. Корсак // Безпека життєдіяльності. – 2013. – № 9. – С. 36-40.


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка