Інформація про маршрут. Довідкові дані про автобусний маршрут. Графік руху. Опис проходження маршрутуСкачати 172.67 Kb.
Дата конвертації15.12.2016
Розмір172.67 Kb.

ЗАТВЕРДЖУЮ:

Начальник управління культури і туризму обласної державної адміністрації

___________Н.В.Федотова

«_____»_______ 201 р.АВТОБУСНИЙ МАРШРУТ «ШЛЯХАМИ КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ ХЕРСОНЩИНИ»

Розроблено: відділ туристично –виставкової діяльності


Херсон 2010

Зміст:

1. Загальна інформація про маршрут.

2. Довідкові дані про автобусний маршрут.

3. Графік руху.

4. Опис проходження маршруту.

1. Загальна інформація про маршрут:

Маршрут являє собою автобусну подорож, яка має за мету ознайомлення туристів з унікальними пам'ятками доби козацтва та історією виноробства на Херсонщині.2. Довідкові дані про автобусний екскурсійний маршрут:

2.1. Херсонська обл.

2.2. Район маршруту:

1 -й день:

- м. Херсон, краєзнавчий музей - с. Тягинка (пам’ятник Богдану Хмельницькому, фортеця Тягинь) - балка Бургунка (міст Катерининського тракту 18 ст.) - с.Республіканець, «Кам’янська Січ» - с. Червоний Маяк, свято-григоріївський Бізюків монастир – м. Нова Каховка, ОАТ «АПФ «Таврія» - м. Нова Каховка, яхт – клуб «Maxim-Marine».

2-й день:

- м. Нова Каховка, яхт – клуб «Maxim - Marine» - с. Веселе, ВАТ «Ім. князя Трубецького» - с. Пролетарка, «Олешківські піски» - м. Херсон.3. ГРАФІК РУХУ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА ДІЯЛНОК МАРШРУТУ

1-й день
Ділянка маршруту


Відстань між об'єкта ми (км)


Час


Екскурсійна робота на ділянках маршруту


Екскурсійна робота на зупинках


Час руху


Загальний час


м. Херсон - краєзнавчий музей

45 хв.

45 хв.


Краєзнавчий музей: доба козацтва


Краєзнавчий музей - с. Тягинка (пам’ятник Богдану Хмельницькому, фортеця Тягинь)

42

15 хв.

1год.

1 год.

15 хв.


Огляд пам’ятника Богдану Хмельницькому, фортеці Тягинь.

с. Тягинка – балка Бургунка (міст Катерининського тракту 18 ст.)

15

20 хв.

20 хв.

40 хв.

Огляд моста Катерининського тракту 18 ст.

Балка Бургунка - с. Республіканець, «Кам'янська Січ»49


2 год.


1год. 20 хв.


3 год. 20 хв.


Огляд та історична довідка по Камя'нській Січі.


с. Республіканець –

с. Червоний Маяк свято-григоріївський Бізюків чоловічий монастир
20


2 год.


30 хв.


2 год. 30 хв.


Огляд Свято - Григоріївського Бізюкова чоловічого монастиря, обід.

с. Червоний Маяк - м. Нова Каховка, ОАТ «АПФ «Таврія»


40


2 год.


1 год.


3 год.


Огляд заводу та дегустація коньячних виробів.


м. Нова Каховка, яхт – клуб «Maxim-Marine»

10


.


15хв.


15хв.


Вечеря, ночівля.


Всього


176


7год. 20 хв.


4 год. 25 хв.


11 год.

45 хв.
2-й день


Ділянка маршруту


Відстань між об'єкта ми (км)


час


Екскурсійна робота на ділянках маршруту


Екскурсійна робота на зупинках


руху


Загальний час

м. Нова Каховка - с. Веселе, ВАТ «Ім. Князя Трубецького».

8


2 год.


15 хв.


2год. 15 хв.


Ознайомлення з традиціями виноробства, дегустація вин.

с. Веселе - с. Пролетарка, «Олешківські піски»


60


3 год.


1год.30хв.


4 год. 30 хв.


Екскурсія по пустелі, обід на базі зеленого туризму «Чумацька криниця».

с. Пролетарка - м. Херсон

34

45 хв.


45 хв.

Всього:


102


5 год.


2 год.

30 хв.7 год. 30 хв.

4.Опис проходження маршруту.


  1. Херсонський обласний краєзнавчий музей.

73000, м. Херсон, вул. Леніна, 9, тел.: (0552) 49 10 83; тел./факс 42 43 20.

Херсонський обласний краєзнавчий музей, заснований у 1890 році відомим українським громадським діячем, археологом і краєзнавцем В.І.Гошкевичем, являє собою музейний комплекс історичного, природознавчого, літературного та етнографічного напрямків.

Українське козацтво було провідною силою під час війни за незалежну Українську державу. У музеї представлені: козацька тогочасна зброя, запорозькі, турецькі, польські знаки військової влади, бойовий обладунок польського воїна.

Про традиції виноробства на Херсонщині можна дізнатися під час презентації «Винні традиції від древніх греків до сучасної Херсонщини» з дегустацією місцевих вин.

Директор музею: Братченко Тетяна Георгієвна, заслужений працівник культури України.

2. с. Тягинка (пам’ятник Богдану Хмельницькому, фортеця Тягинь).

Тягинка – село у Бериславському районі. Поблизу села виявлено поселення бронзи та скіфського часу (V–II ст. до н. е.), що говорить про давнє освоєння людиною цієї місцевості. Після захоплення навколишніх земель турками-османами, під проводом перекопського хана Менглі-Гірея в 1491р. на місці генуезького замку побудували фортецю Тягинь, що складалася з цитаделі та укріпленого передмістя. Тягинь, й перетворилася на одним з форпостів Османської імперії на нижньому Дніпрі. Довгий час документальне свідчення про бій в районі фортеці між запорожцями та турками у 1492 р. було першим повідомленням про зародження українського козацтва й його бойове хрещення.

Фортеця припинила своє існування наприкінці XVII ст., у зв'язку з походами гетьмана Івана Мазепи у пониззя Дніпра. До наших днів збереглися рештки оборонних валів та частини міських укріплень. На високому валу, де колись висилася стародавня твердиня, у 1992 р. було встановлено пам'ятник на честь 500-річчя українського козацтва «Козацька Слава». Монумент увінчаний скульптурою архангела Михайла, що опирається на великий меч. На постаменті вказані роки найвизначніших козацьких походів під Тягинь: Івана Сірка 1673 р. та Семена Палія 1693 р.

Сучасна Тягинка була заснована 1778 р., коли межиріччя Південного Бугу та Дніпра увійшло до складу Російської імперії й почало інтенсивно заселятися селянами зі східних її регіонів. При в’їзді у село з боку Херсона, на лівому крутосхилі невеличкої річки Тягинки у 1992 році встановлено пам’ятник гетьману Богдану Хмельницькому, що вказує на багате історичне минуле земель, відмічених численними бойовими походами та козацькою славою.3. Балка Бургунка (міст Катерининського тракту 18 ст.).

Бургунка - село в Бериславському р-ні Херсонської області. Ця надзвичайно живописна місцевість та кам'яна балка згадується навіть Бопланом. Тут існував брід, яким користувалися кримці (кримські татари), здійснюючи свої набіги.

Ліворуч від траси Херсон-Берислав можна побачити кам'яний трипролітний арковий міст Катерининського тракту через Бургунську балку, споруджений у римському стилі спеціально для забезпечення візиту Катерини ІІ
4. Кам'янська Січ

Кам’янська Січ є єдиною достовірною в Україні пам’яткою козацької Січі. Тут збереглися усі три основні складові частини Січі: Кіш, до складу якого входили курені, скарбниці, Січова площа; передмістя з виробничими майстернями, житловими будинками; козацький цвинтар, на якому збереглася могила видатного кошового отамана Костя Гордієнка, з насипаним на ній курганом.

Кам'янська Січ – адміністративний і військовий центр запорозького козацтва у 1709–1711 роках та 1728–1734 роках. Розташовувалася в гирлі річки Кам'янка на правому березі Дніпра (нині село Республіканець Бериславського району). Після тимчасового перебування Січі у володінні Кримського ханства відроджується біля міста Олешки (1711–1728 роки). У 1734 році запорожці переселилися з Кам'янської Січі на р. Підпільну, де заснували Нову Січ.

Вочевидь, певна частина запорожців, яка воліла повернутися на батьківщину наприкінці 1727 – на початку 1728 рр. вийшла на Чортомлик та стала кошем на місці старої Січі. Каталізатором виходу скоріш за все стали репресії кримського хана щодо запорожців, яких було втягнуто в міжусобну війну за престол ханів Аділ та Менглі Гіреїв. Тоді ж і було відроджено Чортомлицьку Січ. Однак для легітимності її існування керівництву необхідно було отримати військові регалії, знищити Січ в Олешках та перевести тамтешніх козаків і населення навколишніх слобід на Чортомлик, що й було здійснено у травні 1728 р. Січ проіснувала на Чортомлику наступні 2 роки. Навесні 1730 р. після того, як стало відомо, що російський уряд не поспішає дарувати запорожцям своє прощення та прийняти їх у підданство, військовий Кіш було перенесено цього разу на правий берег р. Кам'янка при впадінні її у р. Дніпро.

До 1730 р. тут знаходилось запорізьке поселення, в якому постійно перебувала козацька залога, функціонували митниця, базар. Впродовж 1730 року до поселення додали січову фортецю. Існує припущення, що Кам'янську Січ було обнесено валом і ровом. На її території традиційно діяла церква Покрови Пресвятої Богоматері, містилися адміністративні будинки та 38 січових куренів. Функціонувало ремісничо-торгівельне передмістя з розгалуженою інфраструктурою майстерень, крамниць, шинків, постоялих дворів. Січ у Кам'янці простояла до 31 березня 1734 р. – дня виходу Війська Запорозького з Кримського підданства, після чого козаки повернулися на Великий Луг та заснували останню з Січей на р. Підпільній.

Постановою Кабінету Міністрів України пам'ятку історії національного значення Кам'янську Січ, кладовище запорізьких козаків і могилу кошового отамана Костя Гордієнка в с. Республіканець Бериславського району включено до Національного заповідника "Хортиця".

(Контактна особа: Сурченко Сергій Володимирович, тел.: 050451-34-21, 0676181542)

5. Червоний Маяк ( Григоріє-Бізюків монастир)

74370 Херсонська обл., Бериславський район, с. Червоний маяк тел.: (05546) 41 5 35; моб. 097 284 44 56

Пізньоскіфське городище (Запорозьке містечко) II ст. до н. е. – IV ст. н. е., яке існувало неподалік у III–IV ст. входило до складу готської держави й було зруйновано гунами. Й у наші часи величні залишки земляних оборонних споруд справляють велике враження.

У 1781 році поруч виникла Софронієва пустинь, яка у 1803 році перетворилася на Григоріє-Бизюків монастир. До революції цей монастир увійшов у десятку найбагатших монастирів Російської імперії.

Революція, громадянська війна, радянські часи, нажаль не зберегли всієї величі архітектурного ансамблю монастиря. Його було закрито ще в 1919 р., за радянської влади зруйновано запорізьку церкву св. Григорія (1782 р.), Вознесенський собор (1894 р.), дзвіницю(поч. ХХ ст.).

В 1992 р. монастир почав важке відродження. Втім вже зараз монастир перетворився на один з най відомих паломницьких центрів Півдня. До нашого часу зберігся печерний комплекс з церквою, кілька монастирських споруд, відновлено дію однієї з церков.

Відомості про деякі споруди Григоріє-Бізюкова монастиря:

Стіни з вежами, 1817 р. Побудовані на кошти, зібрані на Кубані у чорноморських козаків Руїни Вознесенського собору, 1894 р. Збереглися цокольна частина й вівтарна арка.

Зимовий собор, 1895–1902 р. зведений у псевдоруському стилі, мав два престоли: Покриви Пресвятої Богородиці й Трьох Святителів. Первісне завершення втрачене.

Архієрейські палати, 1895–1902 р. Зведені в псевдоруському стилі. Спочатку мали дерев'яний мезонін. Покрівля втрачена.

Трапезна, поч. ХХ ст. зведена в псевдоруському стилі. Первісний декор зберігся лише на південному фасаді.

Братський корпус, поч. ХХ ст. Зведений у псевдоруському стилі.

Просфорня й пекарня, XIX ст. Зведені в стилі класицизму. Первісний декор фасаду втрачений.

6. ОАТ «АПФ «Таврія»

Егоров Олександр Альбертович

тел: 0501992960, 0675515103


Агропромислова фірма "Таврія" - одне з найбільших виноградарсько - виноробницьких підприємств України з більш ніж віковою історією. Фірма розташована на півдні України, в Херсонській області, на лівому березі Дніпра в живописній і екологічно чистій місцевості з красивим ландшафтом.

На сьогоднішній день АПФ "Таврія" займає лідируюче місце серед виробників престижних колекційних і марочних коньяків в Україні.

Основні напрями діяльності фірми:

 коньячне виробництво,

 виноробство,

 виноградарство,

 садівництво.

Тут застосовується повний цикл виробництва: від вирощування саджанців винограду і обробітку винограду до виробництва і поставки високоякісних продуктів споживачу. Фірма проводить широкий асортимент натуральних виноградних вин і коньяків, створених майстрами виноробства з багатим досвідом і знаннями традицій.

Розроблена і успішно здійснюється програма нарощування сировинної зони - вирощується 30 сортів винограду, ввезені саджанці елітних сортів з Франції, діє власний розплідник, упроваджені суперінтенсивні посадки винограду по євростандарту з системами краплинного зрошування і системою фітомоніторингу. Продукція підприємства відрізняється унікальними якостями і неповторним букетом.

АПФ "Таврія" славиться своїми колекційними і марочними коньяками, створеними майстрами коньячного мистецтва з багатим досвідом і знаннями традицій. Багаторічна витримка, класична технологія виготовлення додає благородному напою торгової марки "Таврія" високий статус і авторитет серед вітчизняних і зарубіжних коньячних торгових марок. На закритій московській дегустації таврійські коньячні спирти були прирівняні за якістю до всесвітньо відомих коньячних спиртів "Remi Martin".7. Яхт-клуб "Maxim marine"

Контактні телефони:

(05549) 7-15-25, 7-04-29
Факс: (05549) 7-10-94
e-mail: info@maxmarine.com.ua

Яхт-клуб "Maxim marine" відносно молодий Клуб, який на сьогоднішній день досяг чималих результатів. Клуб надає якісні послуги, якими може похвалитися далеко не кожна аналогічна організація України.

Незаперечною перевагою клубу є його зручне місцерозташування: в 70 км від Чорного моря, на перетині основних водних магістралей південного регіону.

Нова Каховка - друге за величиною місто Херсонскої області, розташоване на лівому березі Дніпра, нижче за течією від Каховської ГЕС. М'який південний клімат, живописні ландшафти, віддаленість від промислових підприємств створюють всі умови для повноцінного здорового відпочинку і яхтингу. Сприятливі кліматичні умови дозволяють відкривати сезон в квітні і продовжувати його до жовтня-листопаду.

8. ВАТ «Ім. князя Трубецького».

Голубничий

Олександр Андрійович

тел: 0505752804

Ліворуч перед дамбою Каховської ГЕС знаходиться село Веселе, де зберігся головний корпус винзаводу П.М. Трубецького (1908-1909р.).
Його створено на базі закладених князем Петром Трубецьким винних погребів, які вміщали до 180 тис. відер вина.
Головний корпус (1909р.) виконано в стилі модерн.
Трубецький поширював промисел серед селян і був впевнений, що таким чином вони отримають прибуток в домашніх умовах. По селах їздив інструктор з виноградарства та давав вказівки щодо догляду за лозами.
Виноградний врожай був сировиною для неперевершених вин, які виготовляли за рецептами князя.
Вина, що вироблялися у маєтку Трубецького, завоювали Гран-Прі на Всесвітній виставці у Парижі 1900 р., та першу Всеросійську премію в 1902р. В 1903р. першу Всеросійську премію отримало безпосередньо виноградарське хазяйство.

9. Єдина пустеля у Європі “Олешківські піски”.

Книга Олександр Андрійович

тел: 0505057094

Олешківські піски – це загадкове місце між Чорним морем і Дніпром, яке цікавило всіх, хто мандрував Півднем України.

На цій території, що займає кілька районів Херсонської області, переплелися всі принади природи. Люди своїми руками перетворили тутешні степи на піщану пустелю. Інші, зупиняючи пісок, посадили найбільші в світі штучні ліси.

Найбільша пустеля, що розташована на Лівобережжі Херсонської області, офіційно визнана єдиною в Європі. Хоча пустелею її назвати важко, скоріше, це напівпустеля - за температурним режимом і кількостю опадів. Отож, ця напівпустеля називається Олешківськими пісками. Вони дійсно є найбільшим піщаним масивом Європи.

Загальна площа пісків складає 2100 кв. км, з них 1000 кв. км покрита найбільшими в світі штучними лісами. Олешківські піски - коло 15x20 кілометрів, що оточений захисним кільцем соснових лісів. Барханів в напівпустелі немає - є піщані горби заввишки до 5-7 метрів. Між горбами є западини. Кліматичні умови складні: влітку пісок нагрівається до 75 градусів по Цельсію. Гарячі висхідні потоки, що йдуть від пісків, розгонять дощові хмари, так що дощів тут мало.

В Україні є багато чудових місць, неймовірно красивих і унікальних. Дивних і навіть загадкових. І мабуть, одним з найзагадковіших є Олешківські піски. Сипучий пісок, бархани, гаряче повітря, жовті горби скрізь. По навітряному схилу неясні криві письмена - сліди гадюк. Рідкі билинки Піщаного вівса, ще якісь колючі травини, кущі шелюги. Найсправжнісінька пустеля.

Яскраве нещадне сонце, іскристий дивовижний, але неживий пісок і всепоглинаюче мовчання пустелі...

Пісок Олешшя дуже дрібний і легкий: кинеш його жменю в повітря, і він там ще якийсь час висить нерухомо. А на землі видно, як потроху розсмоктується його тінь. Іноді можна спостерігати порівняно високі смерчі. А ось ще одна річ, яка є в пустелі - оазис. Справжній український оазис посеред справжньої української пустелі.У досить великому яру росте сосновий гайок, і навіть є озерце з чистою водою.

Олешківські піски - це унікальний природний об’єкт, що не має аналогів не тільки в Україні, але і в Європі. Вам відкриється унікальний світ природи де багато сонця і світла, який ще не знищили люди.


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка