Господарський суд одеської областіСкачати 37.04 Kb.
Дата конвертації14.12.2016
Розмір37.04 Kb.
а

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр.Шевченка, 29, м.Одеса, 65058, тел. /0482/ 307-983 e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua"10" вересня 2014 р.

№ А83-410/2014/5991/14


Господарський суд

Автономної Республіки Крим

вул. О. Невського/Річна,29/11,

м. Сімферополь, АР Крим, 95003, Україна

08.09.2014 року (вх.№ 2-3772\14) господарський суд Одеської області отримав від господарського суду Республіки Крим „Поручение о вручении документов” від 04.08.2014р. № А83-410/2014, в порядку ст. 5 Угоди країн СНД „Про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності”.

08.09.2014р., відповідно до вимог ст.2.1. Господарського процесуального кодексу України, автоматизованою системою документообігу здійснено розподіл вказаного доручення судді Лівінова С.В.

Дослідивши зміст викладеного в дорученні, зазначаємо наступне:

Згідно статті 1 Закону України „Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” (далі - Закон) тимчасово окупована територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Відповідно пункту 1 частини 1 статті 3 Закону для цілей цього Закону тимчасово окупованою територією визначається сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій.

Згідно частин 1, 2, 3 статті 9 Закону - державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

Частиною 2 статті 21 Закону України „Про судоустрій і статус суддів” встановлено, що місцевими господарськими судами є господарські суди Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Господарським процесуальним кодексом України не передбачено надання правової допомоги в межах України.

Між тим, статтею 12 вищевказаного Закону України „Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” визначено заходи правового реагування на тимчасово окупованій території.

Абзацом шостим пункту 1 вказаної статті, у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях, змінено територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та зазначено про необхідність забезпечення розгляду господарських справ Господарського суду Автономної Республіки Крим - Господарським судом Київської області, а господарських справ Господарського суду міста Севастополя - Господарським судом міста Києва, господарських справ Севастопольського апеляційного господарського суду - Київським апеляційним господарським судом.

Також, вищевказаною статтею Закону встановлено, що справи, які перебувають у провадженні судів, розташованих на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, та розгляд яких не закінчено, передаються судам відповідно до встановленої цим Законом підсудності, протягом десяти робочих днів з дня набрання ним чинності або з дня встановлення такої підсудності.

Таким чином, доручення про надання правової допомоги незаконного органу - „Хозяйственного суда Республики Крым” з місцезнаходженням в Автономній республіці Крим - є недійсним і не створює правових наслідків.

Розгляд господарської справи не господарським судом Автономної республіки Крим, також, є незаконним.

Також, зазначаємо, що пунктом 1 частини другої статті 127 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судове доручення не приймається до виконання, якщо воно може привести до порушення суверенітету України або створити загрозу її національній безпеці.

Викладені в дорученні обставини щодо діяльності на території України незаконного органу – „Хозяйственного суда республики Крым”, який у своїй діяльності керується нормами „Арбітражного процесуального кодекса Российской Федерации”, є порушенням суверенітету України та створює загрозу її національній безпеці.

За таких обставин, приймаючи до уваги недійсність доручення про надання правової допомоги і те, що це доручення не створює правових наслідків, воно не приймається господарським судом Одеської області до виконання і повертається заявнику з доданими документами .

Цей лист направляється на адресу господарського суду Автономної Республіки Крим, виходячи із зворотної адреси та назви суду, зазначеної на поштовому конверті.


Додаток : на 7 аркушах в т.ч. конверт.


Суддя С.В. Літвінов


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка