Додаток 17 Піти до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавцяСкачати 10.89 Kb.
Дата конвертації08.05.2016
Розмір10.89 Kb.
Додаток 17

Піти до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини


Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця (частина перша ст. 1221 Цивільного кодексу України).

Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна (частина друга ст. 1221 Цивільного кодексу України).

При цьому, необхідно мати на увазі, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, а часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування отримують спадкоємці за законом в порядку черговості, визначеною у статтях 1261 - 1265 цього Кодексу.

Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, коли спадкоємцями укладено договір про зміну черговості права на спадкування.


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка