Аналіз регуляторного впливу проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”Скачати 46.33 Kb.
Дата конвертації08.05.2016
Розмір46.33 Kb.
Аналіз регуляторного впливу

проекту постанови Кабінету Міністрів України

Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”
1. Проблеми, які передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

Чинною редакцією Податкового кодексу України (далі – Кодекс) не передбачено пільгу щодо звільнення від обкладення акцизним податком оборотів з реалізації легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів, що виробляються українськими підприємствами всіх форм власності.

Зазначене звільнення було передбачене статтями 4 і 6 Закону України від 24 травня 1996 року № 216/96-ВР „Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби та шини до них” (далі – Закон № 216). На виконання норм цього Закону було розроблено Порядок, яким визначався механізм звільнення від обкладення акцизним збором оборотів з реалізації легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів, та затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1998 року № 155 „Про затвердження Порядку звільнення від обкладення акцизним збором оборотів з реалізації легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів, що виробляються українськими підприємствами усіх форм власності”.

Законом України від 25 березня 2005 року № 2505-IV „Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України” скасовано статтю 4, стаття 6 втратила чинність згідно із Законом України від 04 листопада 1999 року № 1214-XIV „Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування підакцизних товарів (продукції)”.

З прийняттям Кодексу втратив чинність Закон № 216.

У зв’язку із скасуванням зазначеної пільги постанова Кабінету Міністрів України втратила актуальність і також підлягає скасуванню.


2. Цілі державного регулювання

Метою прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України” є приведення у відповідність до Кодексу нормативно-правових актів чинного податкового законодавства.


3. Альтернативні способи досягнення зазначених цілей


Обрані способи

Альтернативні способи

Аргументи щодо переваги обраного способу

За умови прийняття зазначеної постанови чинні нормативно-правові акти будуть приведені у відповідність до Кодексу

Альтернативні способи відсутні

На сьогодні альтернативних способів досягнення зазначених цілей у сфері податкових правовідносин немає.

Таким чином, обраний спосіб є єдиним та безальтернативним
4. Механізм, який застосовується для розв’язання проблеми і, відповідні заходи

Проект постанови спрямований на приведення чинного податкового законодавства до норм Кодексу.

Основним механізмом досягнення мети є скасування постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1998 року № 155 „Про затвердження Порядку звільнення від обкладення акцизним збором оборотів з реалізації легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів, що виробляються українськими підприємствами усіх форм власності” із змінами (далі – Постанова № 155).
5. Обґрунтування можливостей досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Скасування Постанови № 155 забезпечить приведення у відповідність до норм Кодексу нормативно-правових актів, що встановлюють механізми застосування податкових пільг.


6. Очікувані результати прийняття акта

Затвердження постанови надасть можливість забезпечити всі сфери інтересів, зокрема, держави, підприємств та громадян.
Об'єкт впливу

Витрати

Вигоди

Сфера інтересів держави

Додаткові витрати державного та місцевого бюджетів відсутні

Прийняття запропонованого проекту постанови сприятиме приведенню підзаконних актів у відповідність до норм чинного податкового законодавства

Сфера інтересів суб'єктів господа-рювання

Витрати відсутні

Захист інтересів суб’єктів господарювання, визначеність та послідовність дій державних органів та суб’єктів господарювання

Сфера інтересів громадян

Витрати громадян відсутні

Захист інтересів громадян визначеність та послідовність дій державних органів


7. Строк дії акта

Постійно.


8. Показники результативності акта

Прийняття проекту постанови відповідатиме реалізації єдиної державної політики у сфері оподаткування.


Дія цієї постанови поширюється на суб’єктів господарювання – українських підприємств виробників всіх форм власності, які здійснюють операції з реалізації легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів.

Реалізація запропонованого проекту нормативно-правового акта не потребує додаткових фінансових чи інших витрат з державного бюджету та коштів суб’єктів господарювання.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання щодо основних положень акта є високим. Проект постанови буде розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта

Регуляторний акт не потребує базового, повторного та періодичного відстеження його результативності в зв’язку з відсутністю об’єкта відстеження з 2005 року.
Голова Державної фіскальної служби України


Р.М. Насіров


„____”_______________ 2015 р.


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка