Аналіз регуляторного впливу до проекту наказу Міністерства доходів І зборів України „Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів”Скачати 71.04 Kb.
Дата конвертації13.12.2016
Розмір71.04 Kb.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
до проекту наказу Міністерства доходів і зборів України

„Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів”


1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
Необхідність прийняття наказу „Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів” пов’язана з:

приведенням нормативно-правових актів України у відповідність до вимог положень статті 246 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VІ, згідно з якою порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику;

зі змінами у складі центральних органів виконавчої влади, що відбулись у ході проведення в Україні адміністративної реформи, і віднесенням відповідно до Закону України від 4 липня 2013 року № 405-VII „Про внесення змін до Митного кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” до компетенції центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, встановлення порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів.
2. Визначення цілей державного регулювання
Основною метою розробки проекту наказу Міністерства доходів і зборів України „Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів” є створення сприятливих умов для переміщення через митний кордон України товарів у розібраному чи незібраному вигляді, які за виробничими чи транспортними умовами перевозяться декількома транспортними засобами протягом певного строку.
3. Визначення та оцінка усіх альтернативних способів досягнення зазначених цілей з аргументацією переваг обраного способу


Можливі способи досягнення цілей

Оцінка способу

Причина відмови від альтеративних способів/аргументи щодо переваги обраного способу

Залишення діючого нормативно-правового регулювання

Спосіб оцінюється як недоцільний

Альтернативних способів досягнення зазначених цілей не існує.

На даний час наказ Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 630 „Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів” потребує втрати чинності з урахуванням положень Митного кодексу України та у зв’язку зі змінами у складі центральних органів виконавчої влади, що відбулись у ході проведення в Україні адміністративної реформи.Обраний спосіб – розробка регуляторного акта

Спосіб оцінюється як необхідний

Проектом наказу Міндоходів України „Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів” забезпечується виконання вимог положень статті 246 Митного кодексу України. Прийняття нового наказу є єдиним способом реалізації повною мірою положення зазначеної вище статті Митного кодексу України.


4. Механізми та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми
Для вирішення проблеми пропонується прийняти проект наказу Міністерства доходів і зборів України „Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів”.
5. Можливість досягнення поставлених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Дія регуляторного акта поширюватиметься на посадових осіб Міністерства доходів і зборів України, митниць Міндоходів, суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, якими здійснюється переміщення через митний кордон товарів у розібраному чи незібраному вигляді, які за виробничими чи транспортними умовами перевозяться декількома транспортними засобами протягом певного строку.

Оцінка впливу зовнішніх факторів на дію акта

Зовнішні фактори (прискорення або уповільнення темпів економічного зростання, політична нестабільність та технологічні чинники) на дію акта не впливатимуть.


Оцінка можливості впровадження та виконання вимог акта

Вимоги, встановлені регуляторним актом, є чіткими та зрозумілими для їх виконання. Реалізація проекту наказу Міністерства доходів і зборів України „Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів” не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.


Періодичність здійснення державного контролю та нагляду за додержанням вимог акта

Контроль за виконанням зазначеного акта буде здійснюватись під час комплексних та тематичних перевірок органів доходів і зборів.


6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акта. Аналіз вигод та витрат
Ідеєю запровадження акта є визначення та впровадження в роботу органів доходів і зборів єдиного порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів, направленого на забезпечення додержання законодавства України з питань державної митної справи, приведення його у відповідність до нормативно-правових актів вищого рівня. Реалізація акта не впливатиме на соціально-економічну ситуацію в країні або в регіонах.


Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Інтереси держави

Встановлення чіткого механізму здійснення митного оформлення товарів комплектних об’єктів, приведення нормативно-правових актів у відповідність до Митного кодексу України

Не передбачається

Інтереси суб’єкта підприємницької діяльності

Визначення порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів створить сприятливі умови для переміщення через митний кордон України товарів у розібраному чи незібраному вигляді, які за виробничими чи транспортними умовами перевозяться декількома транспортними засобами протягом певного строку

Не передбачається

Інтереси громадян

Проект наказу не стосується громадян

Не передбачаються

За результатом здійсненого аналізу вигод та витрат від впровадження зазначеного регуляторного акта передбачається загальний позитивний ефект.


7. Обґрунтування строку дії регуляторного акта
Оскільки регламентацію процедур, визначених проектом наказу Міністерства доходів і зборів України, обумовлено нормативно-правовим актом вищої юридичної сили, термін дії цього регуляторного акта є необмеженим.
8. Показники результативності регуляторного акта
Реалізація регуляторного акта не впливатиме на соціально-економічну ситуацію в країні та регіонах, оскільки:

додаткових надходжень до державного і місцевих бюджетів та держаних цільових фондів, пов’язаних з дією акта, не передбачається;

дія запропонованого акта поширюватиметься на органи доходів і зборів та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, якими здійснюється переміщення через митний кордон України комплектних об’єктів;

збільшення розміру коштів, що витрачатимуться суб’єктами господарювання, не передбачається проте, прогнозується зменшення часу.


Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб середній, так як проект регуляторного акта буде розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта
Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься до набрання чинності цим проектом шляхом аналізу інформації, що надходить від органів доходів і зборів та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності стосовно проблемних питань (пропозиції, зауваження тощо) при митному контролі та оформлені комплектних об’єктів.
Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись через рік після набрання ним чинності шляхом аналізу інформації від органів доходів і зборів та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності стосовно проблемних питань при переміщенні відповідних товарів через митний кордон України.
Періодичні відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватись раз на три роки починаючи з дня заходів повторного відстеження.
У разі виявлення неврегульованих або проблемних питань, за результатами опрацювання пропозицій і зауважень органів доходів і зборів, суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, вони будуть вирішені шляхом внесення відповідних змін до наказу Міністерства доходів і зборів України „Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів”.

Перший заступник Міністра доходів

і зборів України С.Д. Дериволков


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка