Академія медичних наук україни інститут фтизіатрії І пульмонології ім. Ф. Г. ЯновськогоСкачати 47.02 Kb.
Дата конвертації15.12.2016
Розмір47.02 Kb.
тракту внаслідок чого може бути рекомендований як препарат вибору при лікуванні гострих респіраторних інфекцій, бронхітів і пневмоній у дітей.
Укладачі: Костроміна В.П., д-р мед. наук, проф., Білогорцева О.І., д-р мед. наук, Деркач О.В., канд. мед. наук, Речкіна О.О., канд. мед. наук, Ярощук Л.Б., канд. мед. наук, Усанова В.О.
Рецензенти:

Мельник В.П., д-р мед. наук, проф., завідувач кафедри інфекційних захворювань, фтизіатрії і пульмонології Київського медичного

Інституту Української асоціації народної медицини;


Гаврисюк В.К.., д-р мед. наук, професор, завідувач клініко-функціонального відділення Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України

Голова профільної проблемної комісії МОЗ та АМН України – академік АМН України, доктор мед. наук, проф. Ю.І. Фещенко


Голова експертної комісії – доктор мед. наук, проф. В.М. Мельник

Віповідальний за випуск: Інститут фтизiатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України. 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10. Тел.: (044) 275-36-02, факс (044) 275-21-18.


Тираж: 80 прим.


АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського

УДК 616.24-053.2-085

Випуск за проблемою

"Фтизіатрія і пульмонологія"ЗАТВЕРДЖЕНО

Вченою радою Інституту


фтизіатрії і пульмонології

ім. Ф.Г. Яновського АМН України

Протокол № 7

від « 27 » квітня 2004 р.

ПРОТИЗАПАЛЬНА ТЕРАПІЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ВЕРХНІХ ТА НИЖНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ

У ДІТЕЙ

(інформаційний лист)
Київ 2004
Пропонується використовувати протизапальний препарат Ереспал (фенспірид) в педіатрії при лікуванні гострих та хронічних інфекцій верхніх та нижніх дихальних шляхів у дітей різного віку як в стаціонарі, так й в поліклінічних умовах лікувально-профілактичних закладів.

Захворювання органів дихання є однією з найбільш важливих проблем педіатрії. При цьому, незалежно від етіології хвороби — вірусної, бактеріальної, алергічної тощо — на слизовій оболонці бронхіального дерева розвивається запалення. У вогнищі запалення розвивається комплекс складних процесів взаємодії клітин запалення та виділюваних ними біологічно активних речовин. Вивільнення медіаторів, що супроводжують та підтримують запальну реакцію, безумовно, відіграє ключову роль в формуванні набряку, гіперреактивності з розвитком бронхообструктивного синдрому, гіперсекреції слизу зі зміненими реологічними властивостями, а в подальшому й у хронізації процесу.

Першочерговою задачею патогенетичного лікування є вплив на сукупність процесів, що приводять до розвитку і становлення запалення, а також до його різноманітних проявів раніш, ніж вони приведуть до незворотних порушень дихальної системи. У зв'язку з цим у клініці при лікуванні запальних захворювань легень і бронхів поряд з антибактеріальними препаратами, а іноді й самостійно, слід використовувати різні засоби протизапальної терапії.

Саме до таких препаратів відноситься новий протизапальний засіб фенспірид, який має пневмотропну дію. Його протизапальна дія спрямована на всі фази запального процесу й, головним чином, ефективна стосовно слизової оболонки дихальних шляхів. Цей препарат за хімічною структурою представляє собою діазоспіродеканон й не належить до відомих груп кортикостероїдних препаратів або класичних нестероїдних протизапальних препаратів. В результаті застосування його відбувається: зменшення набряку слизової оболонки; протидія бронхоконстрикції; зниження гіперсекреції мокротиння й поліпшення його відходження; опосередковане зменшення кашлю; поліпшення мукоциліарного кліренсу слизової оболонки дихальних шляхів, що є природним захисним фактором в організмі.

Ереспал призначається дітям із розрахунку 4 мг/кг маси тіла/ день: дітям від 0 міс до 2 років або з масою тіла до 10 кг – 2 -4 чайні ложки на добу, дітям старше 2 років (маса тіла більш 10 кг) – 2 - 4 столові ложки сиропу (або 30 - 60 мл) на добу в 4 прийоми за 15 - 20 хвилин до їжі щоденно. Дітям старше 14 років – 2 - 3 таблетки на добу в 2 - 3 прийоми. Тривалість курсу складає 7 - 10 днів. Багатофакторний вплив фенспіриду на ключову ланку запального процесу дозволяє застосовувати його в якості патогенетичної терапії при гострому простому та обструктивному бронхітах, рецидивуючому бронхиті у фазі загострення, негоспітальній пневмонії, загостренні бронхіальної астми (якщо тригер загострення – гостра респіраторна інфекція).

Застосування фенспіриду в лікуванні захворювань бронхолегеневої системи дозволяє досягти високої ефективності лікування у 92,2 % хворих. В процесі лікування відмічається значна регресія клінічних симптомів та помітно скорочуються терміни захворювання, підвищується якість життя хворого.

Моніторинг клініко-лабораторних показників в процесі лікування виявив добру переносимість препарату у 100 % хворих. Фенспірид не чинить побічної дії, властивої класичним НПЗП та кортикостероїдам.

Препарат може успішно сполучатися з іншими засобами лікування запалення, включаючи антибіотики, а в комплексній терапії замінити протиалергічні, протизапальні та секретолітичні засоби. Крім того, терапевтична активність фенспіриду відмічена навіть в умовах монотерапії при лікуванні хворих з гострою патологією дихальних шляхів.Таким чином, протизапальний засіб фенспірид має високу ефективність в патогенетичній терапії захворювань респіраторного


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка