28 квітня – Всесвітній день охорони праці!Дата конвертації15.12.2016
Розмір6.03 Mb.
28 квітня – Всесвітній день охорони праці!

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці, у 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик», з тим, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності, травматизму та професійної захворюваності  на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році. 
Девіз 2016 року – „Стрес на робочому місці: колективний виклик”


Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам'яті загиблих працівників, вперше проведеного американськими і канадськими трудящими в 1989 році в пам'ять про працівників, загиблих та постраждалих на роботі.

У цей день більш ніж в ста країнах світу, у тому числі й в Україні проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.

За оцінками МОП, кожен день у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями.

Крім того, щорічно працівники страждають приблизно від 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату.

Одним з аспектів охорони праці  є гігієна праці, завданням якої є реалізація першочергових заходів щодо профілактики професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань(отруєнь), радіаційних уражень людей, запобігання шкідливому впливу на стан здоров’я і життя людини факторів виробничого середовища.

Відділенням ФССНВ та ПЗ України у Врадіївському районі Миколаївській області постійно проводиться роз’яснювальна робота, та розміщуються статті на сайті відділення – wfccnv.wix.com. Тематично розглядаються найрізноманітніші питання, серед яких є питання організації та проведення атестації робочих місць згідно діючого законодавства, використання засобів індивідуального та колективного захисту працюючими, питання профілактики професійних захворювань серед працівників різних галузей, організації та проведення попередніх та періодичних медичних оглядів, дотримання санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання робочих місць, тощо.

Роботодавці повинні усвідомлювати, що профілактика виробничого травматизму, професійної захворюваності ефективніша та менш затратна, ніж лікування та реабілітація потерпілих, а бізнес матиме успіх лише за умови забезпечення на робочих місцях збереження життя і здоров’я працівника.

Тому сьогодні важливо акцентувати увагу на заходах з профілактики  шляхом забезпечення дотримання вимог законодавства з охорони праці, нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, належного утримання і безпечної експлуатації приміщень, обладнання, устаткування, територій підприємств.Відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань у Врадіївському районі
Каталог: store -> files
files -> Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про пожежну безпеку»
files -> Закон УкраЇни Про запобігання та протидію домашньому насильству
files -> Програма для молоді міста, приурочена до Всесвітнього дня молоді, екологічна акція, пізнавально-розважальна програма «Козацькі забави на Покрову»
files -> Законом України від 2013 р. № Загальнодержавна соціальна програма розвитку фізичної культури І спорту на 2013-2017 роки
files -> Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)
files -> Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за 2012 рік
files -> Закон УкраЇни Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні
files -> Міністерство юстиції є найбільш соціальним органом державної влади
files -> Розпорядження 21. 03. 2016 Березанка №78 Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 18. 02. 2015 року №24 „Про заходи щодо наповнення місцевих бюджетів
files -> Про ефективність використання коштів на утримання


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка