22 січня День Соборності України Віднині зливаються в одно віками відділеСкачати 17.79 Kb.
Дата конвертації15.12.2016
Розмір17.79 Kb.
22 січня - День Соборності України

«Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу»
Минуле ХХ століття залишило українському народу у спадок події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності.

22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель. Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Проте, тоді українському народу не вдалося реалізувати свій історичний шанс. У тих складних внутрішніх та зовнішньополітичних умовах об'єднання завершити не вдалося. Україна залишалася бездержавною, роз'єднаною етнічно, роздертою територіально, поневоленою національно. Втрата державності знову перетворила соборність українських земель на ідеал, невтілену мрію, одвічне бажання.

Минуть роки, і ця січнева дата, яку намагалися стерти з народної пам’яті за радянської доби, постане величним національним святом, що 1990 року засвідчив живий людський ланцюг від Львова до Києва.З 1999 року згідно з Указом Президента День соборності України почали відзначати на державному рівні в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки.

Начальник Воловецького РУЮ Е.В. Пижик


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка