1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту ПостановиСкачати 27.35 Kb.
Дата конвертації14.12.2016
Розмір27.35 Kb.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства»

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Постанови
На сьогоднішній день, під час вкрай тяжкої соціально-економічної ситуації в країні, катастрофічного зменшення доходів населення, зменшення реальних заробітних плат, соціальних виплат, неймовірної інфляції, Урядом здійснюються кроки до підвищення тарифів житлово-комунального господарства.

Зокрема, тарифи на гарячу воду для населення підвищуються у середньому на 55%, опалення на 70%, газопостачання до 280%, електроенергія на 55%.

У середньому, по зрівнянню з 2014 роком, лише у 2015 році тарифи для населення збільшаться приблизно на 85%.

Таке підвищення тарифів житлово-комунального господарства, під час тяжкої соціально-економічної ситуації в країні, призведе до соціального вибуху та масової несплати за послуги житлово-комунального господарства.

На сьогодні, розглядаючи питання підвищення тарифів є очевидним, що основною складовою підвищення не є вартість газу чи вимоги Міжнародного валютного фонду, а основною складовою є корупційна складова, яка нажаль міцно тримається і по сьогодні, фактично призводячи до розорення населення, особливо соціально-незахищених верств населення.

Окрім того, зазначені підвищення відбуваються за завуальованими алгоритмами формування таких тарифів, у зв’язку із чим виникають сумніви з точки зору обґрунтування таких тарифів.

Є також очевидним, що викривлення тарифів у більшу сторону відбувається на користь та за інтересів власників-монополістів розподільних мереж, ТЕЦ, електростанцій, тощо, які тісно пов’язані із діяльністю нинішнього Кабінету міністрів України.

Усе вищезазначене підлягає ретельній перевірці, що має на меті приведення тарифів житлово-комунального господарства до економічно обґрунтованого рівня, недопущення подальшого збіднення більшості населення за рахунок монополістів на ринку ЖКГ.


2. Цілі і завдання прийняття проекту постанови
Основною метою прийняття постанови є перевірка обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства, алгоритму їх формування та наявності корупційних складових при формуванні таких тарифів.
3. Загальна характеристика та основні положення проекту
Проектом постанови пропонується утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Основними нормативно-правовими актами в даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України «Про статус народного депутата України», Житловий кодекс України та Закон України «Про житлово-комунальні послуги».
5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту
Прийняття та реалізація проекту Постанови додаткових видатків із Державного бюджету не потребує.
6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту
Прийняття проекту постанови призведе до зменшення видатків населення на житлово-комунальні послуги, підвищення довіри до влади та уникнення соціального «вибуху» в суспільстві.

Народний депутат України Юлія Тимошенко

Олег Ляшко

Олег Березюк

Юрій Луценко


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка